Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Време беше от бТВ да пуснат поне едно вярно нещо в емисията си.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Да плющиш правописни/граматични или други грешки в онлайн магазина си е равносилно на това да посрещнеш клиента си на живо с развален български.

1) правиш неприятно впечатление
2) губиш доверие
3) в единия случай клиента търси изхода, в другия - червения хикс горе в дясно
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Ми че те към 94% от пазаруващите онлайн в България са шибани неграмотници и трудно чактисват кое е сбъркано и кое не.
Процентът е пропроционален на дела на неграмотните имбецили в страната.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Индустрията във Великобритания генерира по 500 милиона лири седмичен оборот.

Аз правя по толкова на ден.. (слабаци) :lol:

-------

Наистина според мен, правописните грешки са едно ужасно нещо в един уеб сайт.. Друго си е да четеш нещо без правописни, грешки.
Чак ти става кеф, когато четеш нещо правилно написано :)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Когато бях ученичка, и допуснех ли някоя правописна грешка, майка ми ме караше да пиша правилната дума по 100 пъти, за което съм й много благодарна. Благодарение на това днес мога да се похваля с много добър правопис - не че не допускам грешки, но то е от бързане или разсеяност, а не от незнание.
 
На 100% е така. Все едно някой клиент (както потребител на сайт) да влезе в магазин и продавача (вие) да му говорите на развален български (тоест текста).

Така е, но това, че БТВ се изказват по темата - малко съм скептичен. Но репортажът е верен поради факта, че работят с чужди факти и статистики. Техните са боклук, като новините им. ;)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Това, което ми е смешно в тази тема е, че тук присъстващите внимават да не направят правописна грешка в нея, докато в други теми за това не им пука. :)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Би трябвало да им пука във всяка тема. Нужно е да се внимава навсякъде, за да може правилният правопис да се превърне в навик.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Би трябвало да им пука, не само за тази тема, и не само за темите в този форум, а въобще когато пишат трябва да внимават, за да може, както GunZ каза, правилният правопис да се превърне в навик.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Не мисля че е от решаващо значение правописа
Да създава неприятно впечатление обаче ако ти е добра цената го приемат за маловажно.
На Илиенци половината от търговците не мога да си кажат и напишат правилно името, но въпреки това въртят добри обороти
Това с правописа предполагам че ще е определящо ако ще наемаш частен учител :)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Би трябвало да им пука във всяка тема. Нужно е да се внимава навсякъде, за да може правилният правопис да се превърне в навик.
А така. Внимавай, защото те следя!
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Не мисля че е от решаващо значение правописа
Да, ако и клиентът е неграмотен, няма за какво да се тревожиш. Но ако клиентът е грамотен, тогава определено ще го отблъсне. Без да се обиждаш, сайтът ти за политика има доста грешки и лично мен това ме отблъсква, и не го чета. Същото е и с редица онлайн медии, които са си наели не особено грамотни писачи да им пълнят сайтовете.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Не мисля че е от решаващо значение правописа
Да създава неприятно впечатление обаче ако ти е добра цената го приемат за маловажно.
На Илиенци половината от търговците не мога да си кажат и напишат правилно името, но въпреки това въртят добри обороти
Аз не мисля, че е така. А ако например търсиш работа и попаднеш на обява, в която има правописни грешки, би ли кандидатствал по нея, или ще се замислиш, че щом е толкова некадърно написана, най-вероятно е някаква измама?
С интернет търговията е същото, според мен.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

А така. Внимавай, защото те следя!
О, аз определено не съм безгрешен и също допускам адски много грешки. Хубавото е, че останалите трудно ги хващат :)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

А ако например търсиш работа и попаднеш на обява, в която има правописни грешки, би ли кандидатствал по нея, или ще се замислиш, че щом е толкова некадърно написана, най-вероятно е някаква измама?
С интернет търговията е същото, според мен.
Редовно си умирам да се смея на неграмотниците, които пускат обяви в jobs-a. :) То щом една нормална обява не могат да напишат, смятай работата която предлагат каква ще е.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Редовно си умирам да се смея на неграмотниците, които пускат обяви в jobs-a. :) То щом една нормална обява не могат да напишат, смятай работата която предлагат каква ще е.
Понеже и аз, не че търся работа, но редовно преглеждам обявите в jobs.bg, затова дадох този пример.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Да бе да.След като някакъв си бил поправил някакви си там правописни грешки в сайта,продажбите са скочили ДВОЙНО.Тези за канарчета ни хваноха.От утре всички с ъфорумци с и- магазини да си проверят правопсните грешки и да зачакат пачките.

ПП: за всяка правописна грешка в горното изречение искам червена ряпа,че са на мода последните дни:)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Да бе да.След като някакъв си бил поправил някакви си там правописни грешки в сайта,продажбите са скочили ДВОЙНО..
За страна различна от България става дума.
Тука едва ли ше забележиш разлика ако си оправиш правописа у е-магазията...
(Освен ако не продаваш модни аксесоари за Денди-та, завършили някоя тукашна елитна гимназия и после Eton College...)

Пък и както споменаха по-горе:
Тъдява е-бизнесът в почти целия си обем е на ниво ИлиЯнци!
 
Последно редактирано:
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Правописа никога не ми е бил силна страна отделно, че умишлено доста от нещата ги пиша на разговорен жаргон.
За всеки влак си има пътници и това че на някой не му харесва правописа бъдете сигурни че няма да ви пропадне магазина.
Редрум същото е и със сайта за новините може и да има грешки, но хората които ги интересуват идеите които са застъпени го четат.
Ако не си забелязал любимият ти Премиер е типичен пример за това че правописа и културното поведение не са на почит в БГ.
 

Горе