Правописните грешки – враг на търговията в интернет

От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

За всеки влак си има пътници и това че на някой не му харесва правописа бъдете сигурни че няма да ви пропадне магазина.
Магазинът пропада от липса на покупки, а аз не бих купил от такъв пълен с грешки.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Са всичките ми звучите като ощипаните госпожички дето пазаруват само от Витошка.
Не пропагандирам неграмотното писане и не се гордея с моето ама нема нужда да се превземате толкова.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Не е само до правописните грешки - и начинът на поднасяне на информацията е от значение. Трябва да погъделичкаш клиента, да го оставиш с впечатление, че само ей туй дето му го предлагаш му е нужно и точно ще му свърши работа. Да му е интересно да пазарува при тебе. Граматически перфектен текст, написан без душа, ще е толкова полезен, колкото и пълен с грешки - просто никой няма да го прочете. Още по-малко да купи нещото :)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

От голямо значение е правописът, все пак обаче си зависи и от таргет групата ти. Като цяло за мен е недопустимо да предлагаш нещо в публичното пространство с неграмотна реклама..за мнения по форуми и прочие нещата стоят другояче :D
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

за мнения по форуми и прочие нещата стоят другояче :D
Аз не мисля така - например аз предлагам писане на статии в този форум, ако пиша неграмотно, кой ще ме вземе на сериозно? Никой! Така че според мен, който си е грамотен, си е грамотен, и това си личи по всичко, което е писал - независимо дали ще е реклама, или някое безсмислено мнение в някой форум.
 
Re: От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Не мисля че е от решаващо значение правописа
Да създава неприятно впечатление обаче ако ти е добра цената го приемат за маловажно.
На Илиенци половината от търговците не мога да си кажат и напишат правилно името, но въпреки това въртят добри обороти
Това с правописа предполагам че ще е определящо ако ще наемаш частен учител :)

мдам това че ти продват на више а не на едро на никои не прави впечатление :) че даже от послолствата си организират екскурзии до там :) нищо че са най зле говорещите български език търговци... туристическа атракция са направо
 
Последно редактирано от модератор:
много е важно сейлс копито да е добро а добрите сейлс копита са скъпи (в сащ може един и по няколко хиляди долара да е един сеилс летър за диркетен маректинг от известен автор + процен от продажбите) а като са скъпи остава и да са неграмотно написани... и виждате как нещата се навръзват...

затова за аф сайтчета правите един много добре изпипан от към текстове правиът лейбъл риселър сайт (магазин) и след това от как и да е написаните инфо блогчета / сайтчета си препращате трафика натам да се конвъртва в продажби :) ... просто и лесно ефикасно :)
 
Последно редактирано от модератор:
  • Like
Реакции: adi
Re: От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Аз не мисля така - например аз предлагам писане на статии в този форум, ако пиша неграмотно, кой ще ме вземе на сериозно? Никой! Така че според мен, който си е грамотен, си е грамотен, и това си личи по всичко, което е писал - независимо дали ще е реклама, или някое безсмислено мнение в някой форум.

на теб това ти е бизнеса разбира се че е така :) но има една много стара бизнес поговорка :) винаги ще се намери някои който да произведе един продукт малко по скапано и да го предложи за малко по малко пари... виж ми поста за стаиите за директния маркетинг и цената и как се навръзват нещата

Иначе имаш зелно репче от мен за изкаването ;)
 
а и още нещо ми хрумна :) по тази тема... спортал.бг :) да не ми се разсърдят от мск ама което си е верно си е истина някои статии приличат на Г транслейт :) пък е бая популярен :) или това доказва че бг пазара си има особеностите особено ако таргета е мъжка аудитория :)
 
От: Re: От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Благодаря coolice! Знам че винаги ще се намират хора, които до пишат малко по-некачествено и ще вземат по-малко пари - на това е то конкуренцията. :)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Това до колкото имам спомен го е казал Джон Ръскин преди повече от век.
Ето още две негови мисли
„Живот без трудолюбие е грях, но трудолюбие без умение е жестокост.“
„Най-великото нещо, което може да стори човешката душа на този свят, е да види нещо и да разкаже какво е видяла по разбираем за околните начин.“
Както може да забележите за правописа нищо не споменал :)
 
Re: От: Re: От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Благодаря coolice! Знам че винаги ще се намират хора, които до пишат малко по-некачествено и ще вземат по-малко пари - на това е то конкуренцията. :)
Мда, важно е освен какво ще напишеш и как ще го поднесеш пред клиента. Все пак ако се продават много конкурентни продукти и Вие сте № n на пазара, се иска не само добри текстове и селс копита, но и изобретателност при написването и представянето им.

Ще цитирам една статия която четох напоследък: (Sales copy can increase your sales revenue or bore potential customers who read it. Read more: How to Improve Sales Copy | eHow.com http://www.ehow.com/how_7833351_improve-sales-copy.html#ixzz1S9aKkd00), защото тази темата не само ми стана от любимите, но и винаги съм се интересувал от Sales Copy-така, като технология за продаване. Първото което успях да скалъпя беше на горе долу поносим английски преди има няма 6 години. :) От тогава ми хареса и гледам всяко, което правя да става по-добро от предишното.

И смея да твърдя, че даже и добре написан и подреден текст не е достатъчно да накараш средностатистически потребител да купи. На него му трябва помощ, защото той се колебае не в текста, а в самото си решение. И колкото повече вие го тикате към продажбата, толкова повече и той разбора, че сделката ще е в негова полза. Интересно е, защото освен маркетинг техники, се проявяват и психологически фактори, които карат не само потребителя да се замисли, но и вие да се борите за тази продажба. :)

Правописа е майка на всичко казано до сега. Както се вика основата, другото се придобива след някое друго написано текстче. :)
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Един хипотетичен пример. Актуален телефон нов модел масово се продава за 1000лв сайта който излиза на първо място по името на телефона е дал цена 950лв с перфектен правопис вторият в серпа предлага същият за 900 с няколко правописни грешки (опитал се да преразкаже описанието на първият но с няколко грешки). Кой ще продаде повече при равни други условия гаранция и тн???
Със сигурност вторият ще продаде доста повече. Правописа и правилно написаните описания са от изключително важно значение когато много магазини продават един и същи продукт на една и съща цена както е в афф маркетинга. Има ли разлика в цената хората отебават правописа и добрите обноски.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Един казус по темата :)
Миглите се "сплЪстяват" или се "сплАстяват"? :)
И двете думи съществуват, тоест няма правописна грешка.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Един хипотетичен пример. Актуален телефон нов модел масово се продава за 1000лв сайта който излиза на първо място по името на телефона е дал цена 950лв с перфектен правопис вторият в серпа предлага същият за 900 с няколко правописни грешки (опитал се да преразкаже описанието на първият но с няколко грешки). Кой ще продаде повече при равни други условия гаранция и тн???

Няма да купя този за 900 лв, защото ще се питам за причината тези неграмотници да намалят цената и къде е уловката.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

Няма да купя този за 900 лв, защото ще се питам за причината тези неграмотници да намалят цената и къде е уловката.
Аз също ще помисля, че това е някаква измама.
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

мен пък ме дразни думата "транЗакция"
правилно е "транСакция" от трансфер, не от транзфер

ама масово са неграмотни и си го пишат със З
даже в сайтове на банки съм го срещал!

такъв сайт къде видя не купувам, не знаят как се пише пък и ще им правя транЗакции

също и парично обрЪщение, горна камЕра на еди си какво :D
 
От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

От какъв зор да се набутвам с повече пари за един и същи продукт,само защото нямало правописни грешки в даден сайт? Вероятно и защитниците на правописа в темата биха си купили от по-евтиния магазин,въпреки че бият в гърдите:p
 
От: От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

мен пък ме дразни думата "транЗакция"
правилно е "транСакция" от трансфер, не от транзфер

ама масово са неграмотни и си го пишат със З
даже в сайтове на банки съм го срещал!

такъв сайт къде видя не купувам, не знаят как се пише пък и ще им правя транЗакции
Провери транскрипцията на TRANSACTION

 
От: От: Правописните грешки – враг на търговията в интернет

От какъв зор да се набутвам с повече пари за един и същи продукт,само защото нямало правописни грешки в даден сайт? Вероятно и защитниците на правописа в темата биха си купили от по-евтиния магазин,въпреки че бият в гърдите:p
Извинявай naix, но както споменах в предните си постове, никога не бих си купила нещо от сайт пълен с грешки, та дори и да е на половина по-евтино, в сравнение с другите сайтове.
 

Горе