Правописни ЗагаТки

От: Правописни ЗагаТки

фин, фина, фино, фини :)

анцуг или анцунг?

Иначе за тези неща си има букварчета, училище, книжки и т.н. стига да им се чете на малките.

Правилното е анцуг- идва от немския ;–)
 
От: От: Правописни ЗагаТки

Кое е правилно асфалт или асвалт?
И без да питате гугъл, моля! :)
хасфалт :p
 
От: От: От: Правописни ЗагаТки

Сигурна ли си ? :wink: Защото от truewebpro.com не са на твоето мнение :wink::wink: хах

суич,
суитч на някой звучи ли правилно?
Убедена съм!
А това, дали "суитч" звучи правилно на някой, онзи ден чух един "разбирач" да го изговаря така, затова реших да го постна тук. :D
 
От: Правописни ЗагаТки

Ам, темичката не беше ли за български думи? ;)
 
Плеър е. На мен ми писна и от псевдота в английския. Това да ви се обяснява от филолог как имало лесен език... Личен опит - език не се знае, както родния така и чуждите - учат се цял живот. Лесни езици няма - има по-лесни според родния ти и другите, които знаеш. Елементарни думи като Плеър да се бъркат е срам, а и вече толкова се използва като чуждица в България, че може спокойно да се слага в темата според мен. За суич не знем, обаче... Вероятно като термин някъде го има, но за широката публика си е английска дума.


абитурент или абитуриент?
 
От: Правописни ЗагаТки

Ам, темичката не беше ли за български думи? ;)
Да. Обаче "суич" се употребява постоянно, така че мисля, че това е дума, която много скоро ще стане част от чуждиците в Българския език. Не съм чула никой до сега да го нарича "мрежов комутатор" - всички го наричат "суич".
 
От: Правописни ЗагаТки

Малко по-надолу някой попита суич или суитч като мрежово устройство, а аз да питам суичер/суичЪр/суиТчер/суиТчЪр/ като дреха?
 

Горе