Предлагам: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Здравей!

Ако може да уточниш - скриптовете за FB ексклузивно за един човек ли ги правиш, или нямаш ограничение в това колко човека могат да ги закупят?

Ако е второто - защо не обмислиш варианта да намалиш скрипта на 50лв. примерно, с месечна поддръжка от 10лв. за да му правиш корекции, когато FB скрипта спре да работи поради независеща от теб причина. Ако 20-50 човека ти го купят, това са ти едни 200-500лв. на месец, които предполагам биха те мотивирали до някаква степен да правиш по-бързи ъпдейти, когато има нужда от такива.

Аз лично за себе си не съм решил дали бих използвал такъв скрипт дори при 50лв. просто трябва да преценя дали ще ми е полезен изобщо, защото на нас не ни е изграден бизнеса около FB, поне все още не е, така че не пиша толкова като потенциален купувач, колкото като човек, който смята, че можеш да си направиш прилични първоначални и след това месечни приходи от подобна идея.

Поздрави!
 
Re: От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Здравей!

Ако може да уточниш - скриптовете за FB ексклузивно за един човек ли ги правиш, или нямаш ограничение в това колко човека могат да ги закупят?

Ако е второто - защо не обмислиш варианта да намалиш скрипта на 50лв. примерно, с месечна поддръжка от 10лв. за да му правиш корекции, когато FB скрипта спре да работи поради независеща от теб причина. Ако 20-50 човека ти го купят, това са ти едни 200-500лв. на месец, които предполагам биха те мотивирали до някаква степен да правиш по-бързи ъпдейти, когато има нужда от такива.

Аз лично за себе си не съм решил дали бих използвал такъв скрипт дори при 50лв. просто трябва да преценя дали ще ми е полезен изобщо, защото на нас не ни е изграден бизнеса около FB, поне все още не е, така че не пиша толкова като потенциален купувач, колкото като човек, който смята, че можеш да си направиш прилични първоначални и след това месечни приходи от подобна идея.

Поздрави!

По принцип не е лоша идея, но вече има такива или много подобни. И за постване в страници и в групи.
Аз пиша скриптове за неща, които ги нямат горните - строго специфични за всеки. Т.е. едно решение не е достатъчно.
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Ако търсите да работите с човек, който ще ви изгуби времето, няма да свърши работата и накрая ще се опита да ви излъже и в парите - garnet е вашият човек.

Разбрахме се да направи bot за CL постване, като моите условия бяха ясни - бота да пуска 80+% успешни обяви( при 95+% при ръчно пускане без бот, за сравение) и плащане на лайв обявите. Т.е. успешно пуснатите обяви.

След като се пробва да направи бота, той ме уведоми, че за да работи бота му, ще трябва да инвестираме 50% повече пари, отколкото ако наемем хора да пускат обявите ръчко. Казах му, че няма проблеми, стига да станат нещата.

След една седмица той любезно реши да ми пише, че бота му бил готов - бота, който направи благодарение на нещата в които го снабдих. Обаче се оказа, че не бил съгласен да работи по условията, които съм определил първоначално. И с които е наясно от самото начало. Трябвало да му плащам и за пропуските на бота му, който е много далеч от ефективността, за която споменах по-горе.

И на всичкото отгоре се опита да ме изнуди. Дори се опита да прецака темата и бизнеса ми, като пуска неверни информации в този форум относно това.

Да не говорим, че ни загуби цяла седмица време да го чакаме да работи по бота, при положение, че от самото начало е бил наясно, че не иска да работи по нашите условия.

Който държи на бизнеса си - не се занимавайте с този човек.

Ще ви забави, ще ви излъже и дори ще се опита да ви изнуди. И ако не му мине номера, ще се опита да ви прави мизерии както може.

Но не е познал.

Не поръчвайте от този човек.

Поздрави!
 
Хахахха
добър опит - ае сега пусни цялата ни комуникация - ЛС тук и мейли. Ей така в темата, тук. Ако до 24 ч не я пуснеш - ще я пусна аз.
И хората ще си преценят.
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Много ще ми е интересно как ще пуснеш разговора ни по скайп тук. :)

Ако искате да работите с човек, който ще се опита да ви става сайбия на бизнеса ви - garnet е точният човек.

Поздрави!
 
не го мисли ти това.
Пусни каквото имаш от мен.
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Аз нищо не смятам да пускам. Достатъчно време изгубихме занимавайки се с теб.

Само предупреждаваме други хора да не се излъжат и те да ти се доверят на думата.

ЕДИТ: Ако си имал наглостта да запишеш разговора ни и решиш да го пуснеш тук - предупрежавам те, че е подсъдимо и или адвоката ни, или други интересни агенции ще се занимават с теб.

Нямаме какво да крием, разговора дори ще те разобличи като *******, което си, но ако случайно си помислиш, че безнаказано ще нарушиш някой закон - не си обмислил добре с кой си се захванал.
 
Последно редактирано:
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

В такива случаи трябва да се предостави нещо, не може да казваш такива неща и да не представяш никакви доказателства, то това твоето също е подсъдимо господин меринджей. И ако е имал наглостта да пусне записа, не виждам как пък ще докажеш, че той го е записвал, въобще още от онази тема не спря да се излагаш, та чак до сега. Наглееш много
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

LOL, не може така да се хулите и в същото време да се заплашвате да не се вадят доказателства. Един вид някой си плюе по друг, ама после другия не може да се защити с доказателства защото ще яде ряпата.

Още повече, че в един разговор, може да се зачеркнат някакви наистина важни данни, като акуанти, пароли, сметки и прочие.
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Аз бях готов да не се занимавам с него. След като е решил, че може да пише в темата ни и да пуска глупости, ами добре - и ние обичаме да играем на война. :)

Ако реши да пусне разговора ни по скайп - ще си е за негова сметка.

:)
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Извинявам се ако мнението ми не е на място * изтрийте го *

Мисля че директната заплаха с адвокат, показва, че при наличие на запис някой може да изгори. Ако този който е недоволен и е записан И колегата предлагащ услугата не е коректен то тогава няма за какво да се притеснява от записа НО при все, че флашка с запис може да има и той се притеснява само изводи,че на него не му е чиста работата може да си правим.
Този който е сигурен, че не е излъгал и е записан не му дреме защото тогава само ще се докаже по-лесно,че той е прав ;)
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Ако реши да пусне разговора ни по скайп - ще си е за негова сметка.

:)
Toгава не му цапай темата, бастун
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Въпрос на приоритети предполагам.

За мен е по-важно да си защитя личните права и свобода, отколкото дали ще съм прав или не в един-кой-си форум.

След това - слабо ме интересува дали това ще попречи на някой, който си е позволил да ме заплаши по някакъв начин, да се защити или не. При все, че той е виновен му казах да остави въпроса до където бяхме стигнали на и-мейла, но след като той си мисли, че може да унищожи чужд бизнес заради собствените си недостатъци, ще си понесе последствията.

Точка.

Извинявам се ако мнението ми не е на място * изтрийте го *

Мисля че директната заплаха с адвокат, показва, че при наличие на запис някой може да изгори. Ако този който е недоволен и е записан И колегата предлагащ услугата не е коректен то тогава няма за какво да се притеснява от записа НО при все, че флашка с запис може да има и той се притеснява само изводи,че на него не му е чиста работата може да си правим.
Този който е сигурен, че не е излъгал и е записан не му дреме защото тогава само ще се докаже по-лесно,че той е прав ;)
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Насра темата и каза точка :lol: ти си универсален кретен, сигурно доста често ти го казват всъщност
 
От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Въпрос на приоритети предполагам.

За мен е по-важно да си защитя личните права и свобода, отколкото дали ще съм прав или не в един-кой-си форум.

След това - слабо ме интересува дали това ще попречи на някой, който си е позволил да ме заплаши по някакъв начин, да се защити или не. При все, че той е виновен му казах да остави въпроса до където бяхме стигнали на и-мейла, но след като той си мисли, че може да унищожи чужд бизнес заради собствените си недостатъци, ще си понесе последствията.

Точка.
Да разбирам пазиш си правата , пространството бизнеса , и пощата * пратих ти писмо ти дори не ми отговори с да / не / обмисляме го / може би / благодаря но не *
Както и да е оставям ви да спорте аз си казах моето и това е
Точка и от мен :) .
 
Re: От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Такааа, ето цялата комуникация с младежа. Нокога, ама никога не оставям някой да злослови. Дълго за четене но интересно.
Започвам от най-старите неща - ЛС, постове в темата и мейли:


Здравей!

@garnet - ако успееш да направиш работещ бот с удоволствие ще ти позволим да го ползваш, за да работиш за нас. Условието ни ще е да постигнеш успеваемост на обявите от 80+%. Ако имаш желание да опиташ да направиш такова животно, можеш да ми пишеш и ще ти кажа какви са като цяло препядствията пред един такъв бот.

Поздрави!

garnet каза:
ExTended каза:
Здравей!

Едитнах си последният пост в темата и съм ти отговорил там на въпроса.

Поздрави!

Здрасти,
до сега имам ботове за ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ. Работят без проблеми.
Принципно, ако нещо може да се направи през браузер, може и през бот.
Ако ми кажеш какви са изискванията и проблемите за бот за КЛ може да помисля как да стане.

ExTended каза:
Здравей!

Бова за ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ доколко добре се справя, колко бързо поства, каква е успеваемостта и т.н. Може да съм заинтересован от нещо също.

Иначе за CL бота, ще ти кажа каква е процедурата и защо. Ти ще прецениш дали и как може да станат нещата. Има два варианта за постване:

Първи вариант:

Бота трябва да получи IP от съответен град в САЩ, за логне сайта "именаград.craigslist.org", да влезе в съответната секция за постване, да натисне горе в дясно на екрана ''Post'', да избере категория, подкатегория, точната локация ( това са все bullet points опции). След това идва момента за постването на обявата, където трябва се попълват полета като информацията може да бъде взета от Excel файл примерно. След като се попълнят различните полета се отива към слагането на снимка, тук бота трябва да вземе точната снимка от папка със снимки примерно. След това натиска пост. След това трябва да логне gmail.com мейл адрес, да влезе в най-новият мейл, да цъкне на линка за потвърджение, да отиде до страницата за потвърджение, да приеме условията на CL и е готов. След това трябва да влезе в линка на обявата, да го копира и да го постави в нов Excel файл, който ще е репорт към клиента. Този процес ръчно отнема около 5-10 минути.

Вторият вариант е същият като първия, но включва и едно логване на Craigslist акаунт преди постването на обявата.

Поздрави!

garnet каза:
ExTended каза:
Здравей!

Бова за ХХХХХХХХХХХХХХХХ доколко добре се справя, колко бързо поства, каква е успеваемостта и т.н. Може да съм заинтересован от нещо също.

Иначе за CL бота, ще ти кажа каква е процедурата и защо. Ти ще прецениш дали и как може да станат нещата. Има два варианта за постване:

Първи вариант:

Бота трябва да получи IP от съответен град в САЩ, за логне сайта "именаград.craigslist.org", да влезе в съответната секция за постване, да натисне горе в дясно на екрана ''Post'', да избере категория, подкатегория, точната локация ( това са все bullet points опции). След това идва момента за постването на обявата, където трябва се попълват полета като информацията може да бъде взета от Excel файл примерно. След като се попълнят различните полета се отива към слагането на снимка, тук бота трябва да вземе точната снимка от папка със снимки примерно. След това натиска пост. След това трябва да логне gmail.com мейл адрес, да влезе в най-новият мейл, да цъкне на линка за потвърджение, да отиде до страницата за потвърджение, да приеме условията на CL и е готов. След това трябва да влезе в линка на обявата, да го копира и да го постави в нов Excel файл, който ще е репорт към клиента. Този процес ръчно отнема около 5-10 минути.

Вторият вариант е същият като първия, но включва и едно логване на Craigslist акаунт преди постването на обявата.

Поздрави!

garnet каза:
ExTended каза:
Здравей!

Едитнах си последният пост в темата и съм ти отговорил там на въпроса.

Поздрави!

Здрасти,
до сега имам ХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХ. Работят без проблеми.
Принципно, ако нещо може да се направи през браузер, може и през бот.
Ако ми кажеш какви са изискванията и проблемите за бот за КЛ може да помисля как да стане.

Значи бота за ХХХХХХХХХХХХХ поства за 1-5 секунди на обява в зависимост колко снимки има. Обаче съм го направил с изчакване до 3 мин, за да не го засекат като бот. Успеваемостта е 100%. Всички обяви са живи. Но бота е за препубликуване на обяви - т.е взима ти обявите от сайта и ги пуска отново за да са на първа страница. Малко по-различна цел.

За КЛ не виждам проблем горе-долу. Сега тествах за 10 мин и пуснах обява получих мейла и стигнах до телефонния код. Това как да се мине? Не с гмейл адрес ако това е от значение.
Проблема е подобни сайтове са кодовете на категориите - но ако екселския файл е добре направен, скрипта ще работи - 100% успеваемост.

ExTended каза:
Това с телефонния номер се заобикаля като ползва Phone Verified Craigslist Account, който логвеш преди да почнеш процеса на постване на обявите. :)

garnet каза:
Еми значи имаме 95% готов скрипт. Трябва да се довърши, тества с няколко обяви и да почваме. Ако работи 100% не ти трябват други хора.

ExTended каза:
Колко ще ми струва това удоволствие принципно?

Ти как предпочиташ - плащане еднократно или месечна такса? И при двата варианта ще искам ексклузивни права за ползването на скрипта. Т.е. да си го ползваме само ние, че няма да ни е много полезен ако много хора налазят и Craigslist по-сериозно обмисли какво да промени, за да секне кранчето. :)

Поздрави!

garnet каза:
Още не съм мислил за плащане и т.н.
Бота трябва да мине тестове първо за да се уверя, че работи. Да не се излагам.

Освен това ми е нужно да видя примерен екселски файл с обяви.
Можеш ли да ми пратиш на ХХХХХХХХХХХХХХХ
и да пренесем там дискусията.


ExTended каза:
Здравей!

Окей, сега ще ти пратя Excel файл.

+ 2-3 PVAs акаунта и инструкции как да ги ползваш по начин, който да не ги прецака, че иначе ще трябва да купувам нови, а не че са скъпи, но отнема време.

Поздрави!


ExTended каза:
Здравей!

Пращам ти Excel файл + архив със снимки за обявите.

И инфо за няколко CL акаунта.

Значи за да постнеш обява в даден град трябва IP-то да ти е от същата локация. Т.е. обяви за Miami трябва да се пускат с IP от Miami или околността. Отделно - можеш да пускаш максимум по 3 обяви от акаунт на ден. Една сутринта, една наобяд и една следобед.

Т.е. ако пускаш по-често, ще блокират акаунтите. Или ако пускаш обяви от IP, което не е от местността на акаунта.

Така че тези неща може допълнително да ги обсъдим, преди да почнеш тестовете. Ако нямаш VPN достъпен, ще ти дам един акаунт, само трябва да му сменя паролата.

От този Excel-ски файл обявите се пускат на следния принцип: Заглавието, е ясно къде се слага, както и повечето от другите неща. В описанието на обявта първо постват колонка H - Description, после колонка Е - Footer text, после колонка F - Link Url.

След това слагаш да кажеш рандъм снимка от rar файла, който ще ти пратя.

И така. Ето ти три CL posting акаунта: Намират се в CL Bot Test Excel файла.

За да постнеш няколко примерни обяви от Сан Диего ще ти трябват IP-та от Los Angeles или San Francisco например. Ако нямаш удобна VPN услуга, най-добре е платена такава, тъй като IP-тата и не са блокирани от CL, аз ще ти дам.

Поздрави!



garnet каза:
Здрасти,

Нямам ВПН така че ще изчакам да ми дадеш.

Въпроси:

1. Обявите винаги в една и съща категория ли се пускат, за различни
градове? Напр. housing > vacation rentals

2. Винаги едни и същи обяви ли се пускат?

3. Един път пусната обявата, трябва ли да се прави нещо по нея, някога?
Или просто си стой там?

За сега това, ще имам и още.

Прати ми детайли за ВПН като можеш.

ExTended каза:
Здравей!

Позабавих се малко с отговора, но трябваше да едитвам witopia акаунта.

***************



Относно въпросите ти:

1. Специално за този клиент, за който наемаме виртуалните асистенти - да. Иначе за различните клиенти трябват различни категории. За сега ако успееш да направиш бот, който работи за тази категория ще е супер.

2. Ако пишат за това как да направиш бота да работи, ще е всяка обява на различен ред, с нейните данни и тази обява ще се пуска един път дневно.

Ще има един или два списъка от 200+ еднакви обяви, тъй като ще трябва в движение да преценим дали всеки ден да се пускат едни и същи три обяви от всеки акаунт, или ден 1 да е тройка A, ден две Тройка B, ден три Тройка A, ден четири тройка B, ден пет тройка A, ден шест тройка B и т.н.

3. Един път след като бъде пусната обявата може ръчно да се проверя дали е лайв, т.е. дали е успешно пусната. И след няколко дни до седмица се репоства, като става с няколко клика. За това вече ще трябва да си наемем хора. :)

Това е за сега. Ако ти хрумнат други въпроси, питай. :)

Поздрави!

garnet каза:
Здрасти,

беше ми интересно и си пойграх с КЛ.
Резултата - не много добър.

Не можах да пусна нито една обява. Нито ръчно нито с бот-а. Това всичко през ВПН-а - ЛА точка.

Ето какво става.

Вариант 1: Чисто нов имейл (не на гмайл - на друг). Правено и ръчно и с бот - стига то едно и също място.
Пиша обявата както трябва.
Слагам новия мейл.
Качвам снимки.
Поствам.
Дава ми че трябва да активирам през мейла.
Отивам там, кликам линка в мейла.
Приемам ОУ на КЛ
и до тук - иска ми тел номер за верификация.

Вариант 2: С твоя имейл. Правено ръчно първо да видя поне една обява активна.
Логвам се ОК
Пиша обявата както трябва.
Качвам снимки.
Поствам.
Дава ми че трябва да активирам през мейла.
Опитвам се да се логна в гмайл и до тук - ГМАЙЛ ми иска телефон да се вирифицирам, че имало подозрителна активност. Не ме пуска в мейла.
Предполагам ако този мейл е с верифициран телефон, след клик на линка ще бъде активна обявата.


Сега няколко въпроса:

С нови мейли винаги ли иска тел? Ако да - бот-а няма да го бъде - процеса излиза и офлайн. Ако не, кога не иска?

С верифицирани мейли винаги ли иска актвация през мейла?

Видях, че едната обява от акаунта е флагната за изтриване - т.е. някой най-вероятно я флагнал. Как се процедира тогава - бота може да качи успешно но обявата да е там само часове ако конкурента мине и флагне всичко.


По принцип идеята е бота да прави всичко - пише, снимки, отива в мейла (не гмайл), следва линка, приема ОУ - ГОТОВО. Само ,че тел активация ебава нещата.

Ако може да се избегне тел активация бота спокойно може да праща по 1000+ обяви/ден. Например по 10-20 обяви на град - т.е лесно може да покрие целия КЛ. Предполагам това се иска?

Дай скайп, че по-лесно за обсъждане.


РАЗГОВОР ПО СКАЙП И ИДЕЯТА ЧЕ ЩЕ ПРОБВАМ ДО СРЯДА


garnet каза:
Малко инфо

мога да влезна в гмаил с бота. Но гмайл не е добър вариянт - от УК ИП ме пуска със бота от ЛА - не. Трабва да е друга поща.
Иначе пуснах една обява (ръчно) с единия от мейлите и я активирах през гмайл.
Даде ми линка:
http://losangeles.craigslist.org/lgb/vac/4399508707.html

но явно я е гостнало щото не я виждам на
http://losangeles.craigslist.org/lgb/vac/

Въпрос:
кога, как и защо гоства? Явно може да се случи и при ръчно добавяне.
Плащате ли за гостнати обяви?


ExTended каза:
По принцип може да минат час-два докато я постне обявата. За по-сигурно провери след около 3 часа. Или утре, живот и здраве. И така. :)

Иначе ghost-ване, флагване, блокиране на обяви може да се случат по много причини - ако VPN връзката не е добра, ако решат, че обявите се повтарят, ако някой конкурент я репотрне и т.н. Но всичките 500 обяви ще са с уникални текстове, картинки т.н. за да се избегне на максимум това.

Не, не се плаща за ghost-ната обява. Би трябвало процента да е малък на тези обяви, като се поства през PVA акаунти. :)

Поздрави!


garnet каза:
Здрасти,

направих някои тестове. Ето ти малко резултати

1. Няма да стане с гмейл верифицирани акаунти. Бота се логва там без проблем и взима линка за активация. Проблема е с гугъл, който не пуска да се логнеш след първия път заради смяната на ИП-то/града. Т.е мейл1 в 10 часа е логнат от ИП1 от ЛА, в 14часа е логнат от ИП2 от ЛА и гугл почва с въпросите за да те пусне (винаги различни - тел, допълнителен мейл и тн). Това не става с бот.

2. Ако минете на друг вариант с други мейли (както каза zoho или друг), където не прави такива магарии, ще стане.

3. Дори това да стане с бота - проблема с флагнати обяви остава. Обявата дето пуснах беше флагната и изтрита след време (не знам колко време - била е активна няколко часа най-вероятно). Същото се отнася и за гостнати обяви. Ако се плащат (както е редно) за мен проблем няма. Ако не се плащат, просто няма да го правим. Логиката ми е, че ръчно или с бот обявите винаги могат (и ще са най-вероятно) флагнати след време. Т.е. няма как да пусна 500+ обяви успешно и след това след като флагнат % от тях да не получа пари за този процент. При милионите виждания в КЛ дори и изтрита обявата пак ще е била видяна от доста хора преди това. Т.е. клиента се рекламира.

4. Мога да напиша скрипт за ре-постване на обяви. Нещо от сорта: скрипта се логва с всеки от 500(?) акаунта (през разл ВПН-а ако е нужно) и ако има нещо готово за ре-постване го репоства. Към това имаш ли интерес? Ако да какво предлагаш за ре-постната обява?

За сега това имам.

Кажи какво мислиш.

ExTended каза:
Здравей!

Мисля, че условията за това кое се плаща и кое не бяха достатъчно ясни и преди да се заемеш с поръчката. Благодаря за отделеното време и за дните, в които те чакахме да ни кажеш, че не си съгласен да работиш по нашите условия.

За мен проекта е приключен.

Поздрави!

garnet каза:
Моля,

Мисля, че ясно казах, че мойте условия за скрипта ще се договарят след като е готов. Никъде не съм се съгласявал с вашите условия на никой етап.
Имаше ли нещо неясно от изказванията ми?
Не ми е проблем, че съм се заел с поръчката сктипта е комерсиален и ще се продаде лесно. Както и скрипта за флагване на обяви по ключови думи.....
Освен това сме в бизнеса - аз не се кефя на лигавщини - казал съм сряда ще имам повече инфо - ти каза ОК. Днес е сряда - другото са лигавщини.

Ако искаш да работим заедно - се стегни и ми дай оферта за скрипта за ре-постване.
Ако не искаш - успех с начинанието. Естествено в темата ще има писаници от мен за дребните детайли по плащането на флагнати обяви, което ти си пропуснал.


ExTended каза:
Ей, момче

Не ме заплаваш къде и какво ще пишеш. Още в първия пост в темата е упоменато, че плащането е на лавй обява. Лайв обявите при постване от човек са 95%+. Ясно се и изразих, че не искам да купувам ботове, защоти успеваемостта е по-ниска. Даже написах, че не искам да купувам ботове, които няма да имат поне 80% успеваемост. Това, че бота ти не може да ги постигне слабо ме интересува. Да съм му плащал за нелайв обявите, ако искаш мога да ти плащам за 1000 обяви на ден, пък ти пускай по 1?


И не ми се прави на оборотен какво ще ми пишеш в темата. Не само аз имам тема в този форум и мога много добре да ти сипя и в твоята. И с много повече право.

Не си намерил кой да заплашваш, леке.

garnet каза:
Ако се срещнем на живо, дали пак така ще ми говориш?
Миля, че бизнеса ти със спама на КЛ поприключи.
 
От: Re: От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не с

Така, тогава и аз да се самоцитирам:

Това е от OP на темата ни за наемане, където съответният потребител е видял обявата ни и е решил да се свърже с нас. А в скайп разговора ни ставаше въпрос не за това дали или не ще му плащаме само за активни обяви, а колко ще му плащаме за тях. Предупредих го, че няма да е 0.25лв. най-вероятно, тъй като ще ни излезе по-скъпо да плащаме за репостване на обявите. Той каза, че ще говорим допълнително за цената. Никога не реши и да спомене, че основното условие - плащането само за активните обяви не го устройва, при положение, че през цялото време е бил наясно с него.

Ние заплащаме 0.25ст. за успешно публикувана обява.
 
Защо дойде проблема?

Защото човека иска >80% успеваемост на обявите пуснати с бота. Обаче НЕ казва как я смята.

Аз смятам така: всяка обява пусната от бот-а, която се появи на сайта и е жива в момента на пускането е успешна. В това отношение бот-а е 100%

Ако след Х мин или часове някой конкурент я рапорт-не или КЛ я изтрие, това не е мой проблем.

Тя е била видима за някакво време. Пускането на обяви ръчно е на абсолютно същия принцип.

Той смята, че всичко което не оцелее на сайта не се брой.

Е нема как да стане.
 
Последно редактирано:
От: Re: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не само.

Всеки който се е занимавал с подобен тип дейност знае, че една обява се смята за активна след като престои поне 6-12-24 часа без да бъде флагната, блокирана, изтрита, ghost-ната и т.н.

Можеш да провериш всяка една обява, сайт и т.н. на хора, които предлагат тази услуга - таксуват само за live обяви. Съответно не е ли логично и ние да правим същото? И не е ли логично да се запознаеш малко с нещата, преди да поемаш ангажимент и да се съгласяваш с дадени условия? И след седмица да ти се стори, че тези условия всъщност не те устройват.

Както казах - поисках 80%+ успеваемост. Когато хора пускат обяви ръчно, успеваемостта е 95% и нагоре. И аз за 100 активни обяви плащам 25лв. Обаче при теб ако успеваемостта ти е 25% с бота, за същите 100 активни обяви трябва да ти платя 100лв. Ти или ни мислиш за някакви, които нямат какво да си правят парите, или мислиш себе си за страхотен в преговорите, или пък си решил, че ще ме впечатлиш с това, че 10% от обявите остават активни и ще се изкушим да работим с теб?

Питам те съвсем сериозно - защо ни загуби една седмица време, след като поради недостатъчно внимание или чисто доза нахалство си пренебрегнал условието ни за плащане?

И не те ли беше срам да изкараш нас виновни за това? И не те ли беше срам благодарение на нас да разработиш продукт, който дори да сме решили, че не искаме, ще можеш да го продадеш на някой друг, ти въпреки това да се опитваш да говориш глупости за нас и бизнеса ни? И не те ли е срам да продължаваш да спориш?

Май и изобщо не си наясно с факта, че ние една седмица бавехме наемането на хора за длъжността, натрупахме пропуснати ползи. И 7 човека можеха да са заработили по 150лв. надници всеки, но ти и тях лиши от това. И на всичкото отгоре имаш наглостта и да ни нападаш?

Ти как си я мислиш тази работа...
 
От: Re: От: Предлагам всякаква автоматизация на процеси в интернет, най-вече, но не с

Цитат Първоначално написано от ExTended Разгледай мнение
Ние заплащаме 0.25ст. за успешно публикувана обява.

Успешно публикувана = обява която се е появила в сайта.
Не помня никъде да пише АКО ВИ ФЛАГНАТ ОБЯВАТА И ИЗЧЕЗНЕ НЯМА ДА ПЛАТИМ!
ПС ако го има извинявай , но ако не ДОБАВИ ГО!
 

Горе