През 2010 изкарах...

През 2010 изкарах...

  • до 100 лв.

    Votes: 60 26.0%
  • до 300 лв.

    Votes: 18 7.8%
  • до 1000 лв.

    Votes: 28 12.1%
  • до 3000 лв.

    Votes: 30 13.0%
  • до 10 000 лв.

    Votes: 23 10.0%
  • до 20 000 лв.

    Votes: 30 13.0%
  • над 20 000 лв.

    Votes: 42 18.2%

  • Общо гласове
    231
От: Re: През 2010 изкарах...

Жалко, че е малко кризисна ситуация иначе преди се печелеше и по - добре
Спор няма. Преди време се печелеше доста повече от сега. Не знам дали пак ще се върне това положение или ще си остане така, с малко подобрение естествено. В крайна сметка пазар има, просто оборотите не са същите вече. За всеки пазар %-тите са различни и това е факт. Всеки по отделно си знае колко е при него свиването. Като част от равносметката е, че изкараното не отговаря на това, което реално трябва да е, опирайки се на предишни години. Важното е да не се откава дадения човек. Все пак не мисля, че всеки пазар се е свил до толкова, че да не е рентабилно да се оперира в него. :)
 
От: Re: През 2010 изкарах...

Спор няма. Преди време се печелеше доста повече от сега. Не знам дали пак ще се върне това положение или ще си остане така, с малко подобрение естествено. В крайна сметка пазар има, просто оборотите не са същите вече. За всеки пазар %-тите са различни и това е факт. Всеки по отделно си знае колко е при него свиването. Като част от равносметката е, че изкараното не отговаря на това, което реално трябва да е, опирайки се на предишни години. Важното е да не се откава дадения човек. Все пак не мисля, че всеки пазар се е свил до толкова, че да не е рентабилно да се оперира в него. :)

Просто сега трябва да се намери кой пазар е с прираст за сметка на тези, които са спаднали. Винаги ще има печеливши ниши, зора ще е да се откриват :)
 
От: През 2010 изкарах...

Започнах преди 4 месеца и за сега съм изкрал 800$ от интернет. Като повече наблягам на четенето на книги, курсове и тн по Интернет маркетинг :)
Мисля че е добре при положение че почнах от нулата и даже и сайт не знаех как се прави в началото. Надъхан съм и научавам много работи всеки ден.. 2010 година завърших 12 ти клас и не мисля да кандидатствам а да се отдам изцяло на бизнеса от вкъщи :) Тоя сайт ми помогна супер много благодаря на всички :)
 
От: През 2010 изкарах...

Започнах преди 4 месеца и за сега съм изкрал 800$ от интернет. Като повече наблягам на четенето на книги, курсове и тн по Интернет маркетинг :)
Мисля че е добре при положение че почнах от нулата и даже и сайт не знаех как се прави в началото. Надъхан съм и научавам много работи всеки ден.. 2010 година завърших 12 ти клас и не мисля да кандидатствам а да се отдам изцяло на бизнеса от вкъщи :) Тоя сайт ми помогна супер много благодаря на всички :)

Лично мнение - Не разчитай само на това
 
От: През 2010 изкарах...

Трябва да се направи и тема колко пари загубих от интернет през 2010 - та , аз лично съм за нея - хах. Браво на успелите да са на плюс :)))

Измежду пръстите ми ги извади тези думи...
Инвестирал съм около 1100 лева грубо. Без хостинг и домейни.
Спечелил съм около 1600 лева, но като извадя 200 лева дето дадох за хостинг и домейни.. падам в категория до 300.
Ще видим тази година, планирам да внеса минимум 2000 лева, надявам се обаче нетните приходите да са поне 50% тази година.
Иначе, ако слагам и редовната ми работа, спадам в категория до 20 000.
 
От: През 2010 изкарах...

Куца година беше, доста куца.... амаа какво да се прави, избутахме я някак си. Дано следващата е по добра за всички ни :)
И аз спадам към категорията 20 000 като се замисля. С две думи 14 400 от заплатите в офиса и около 4-5 000 от фрийланс (ама верно много куца година).
Нова година - нов късмет :)
 
От: През 2010 изкарах...

Започнах преди 4 месеца и за сега съм изкрал 800$ от интернет. Като повече наблягам на четенето на книги, курсове и тн по Интернет маркетинг :)
Мисля че е добре при положение че почнах от нулата и даже и сайт не знаех как се прави в началото. Надъхан съм и научавам много работи всеки ден.. 2010 година завърших 12 ти клас и не мисля да кандидатствам а да се отдам изцяло на бизнеса от вкъщи :) Тоя сайт ми помогна супер много благодаря на всички :)

И моето лично мнение - не разчитай само на това, труди се, печели кинти от нета, но си гледай и другото. Нета е като всичко друго - днес го има, утре няма. Затова си имай резервен вариант.
 
Re: От: През 2010 изкарах...

И моето лично мнение - не разчитай само на това, труди се, печели кинти от нета, но си гледай и другото. Нета е като всичко друго - днес го има, утре няма. Затова си имай резервен вариант.

Недейте да заблуждавате хората, че приходите от интернет са нещо временно или недостатъчно. Това, че някои не могат да постигнат задоволителни приходи се дължи единствено и само на комбинация от несериозност и липса на търпение и мотивация.
 
От: През 2010 изкарах...

vetzkov, сякаш Карнейшън по-скоро имаше предвид да не си зарязва ученето момчето, а да ги бута двете заедно. Аз съм 'за' висшето образование, дори не заради дипломата, а за онези няколко гънки, който ти образува в главата ;)
Времената се променят и наличието на Вариант Б е задължително :)
 
От: Re: От: През 2010 изкарах...

Недейте да заблуждавате хората, че приходите от интернет са нещо временно или недостатъчно. Това, че някои не могат да постигнат задоволителни приходи се дължи единствено и само на комбинация от несериозност и липса на търпение и мотивация.
Много добре казано. Ама яко си личи кой си има опит и практика с годините. И естествено и постигнал резултати. Да винаги когато съм чувал абе не си е работа това ми ставя ясно колко време и колко отдаденост е имал човека преди да ги каже тия думи. Няма лесно, никога не е имало. Все пак мащабно погледнато вие с Вашия сайт се борите я с други БГ бизнеси, я с големи международни. Оставаше да става и лесно. Ако не друпо предполагам всеки от Вас си знае мащаба на пазара, в който е сайта ми и може да прецени до къде е стигнал и къде още може да отиде.

Силно пожелавам на всеки тук тази година да задмине резултатите от миналата, като положи повече сили, пробва алтернативни неща, не се отказва да се бори даже и със сайтове от ранга на wikipedia, about.com, amazon, e-bay. След като ви се случи или ви се случва то тогава се разбира, че едва ли има нещо по отказващо човек да блъска още и още....е да ама има. Препятствията правят бизнеса толкова вълнуващ. Иначе всеки щеше да го прави ако не беше така.
 
От: Re: От: През 2010 изкарах...

Гласувах колко спечелих от Интернет < 100 лв. :D ама това е печалбата не прихода :D

Направих доста инвестиции също така, от което съм най-доволен :D

Иначе от заплати изкарах доста над 20000 лв. :D

Плановете за следващата година са печалбата ми от Интернет да нарастне,
но се отварят и нови планове за инвестиции, та не знам какво ще се случи :D

Ама аз не бързам де :D
 
Re: От: През 2010 изкарах...

И моето лично мнение - не разчитай само на това, труди се, печели кинти от нета, но си гледай и другото. Нета е като всичко друго - днес го има, утре няма. Затова си имай резервен вариант.


диверсификация на нишите и реинвестиране му е майката :) например да притежаваш компания която оперира със сайтове в поне три тотално различни ниши с цел да станат минимум 5-6... така дори и нещо да се случи в някоя остналите ще седят и освен това е хубаво да се набляга на проекти с подходящи за брандиране домейни и дългосрочни цели :) това покрай бързите сайтове с цел печалба :)

иначе и аз ще му препоръчам да влезе някакво више от типа маркетинг / мениджмънт / предприемачество – ако има такова бг покраи многото глупости ще научи тук там нещо полезно за бизнеса си а и студенския живот си го бива особено ако имаш хубави доходи :)
 
Re: От: През 2010 изкарах...

Недейте да заблуждавате хората, че приходите от интернет са нещо временно или недостатъчно. Това, че някои не могат да постигнат задоволителни приходи се дължи единствено и само на комбинация от несериозност и липса на търпение и мотивация.

точно така :)
ако в бг работиш за средна работна заплата която е малко над 500 лева на месец след 20 години работа ще си изкарал по малко от онзи чек на шумъни от адсенс които го направи известен ... а интернет бизнеса дава на всеки същите стартови условия които е имал тои... няма другата такава бизнес среда където да си с равен старт с всеки на запад :clap:
 
От: През 2010 изкарах...

През 2010 не съм изкарал почти нищо, докато 2011 започва идеално за мен.
 
От: През 2010 изкарах...

най-добре да се съвместява интернет бизнеса с някаква друга работа, хем за застроховка ако пропадне нещо и хем за развлечение.
 
От: През 2010 изкарах...

Диверсификацията е хубаво нещо до момента, в който не започнеш да правиш прекалено много неща едновременно и да не обръщаш достатъчно внимание на никое от тях ;)
 
От: През 2010 изкарах...

при нещата се обърнаха така че почнах да си изкарвам хляба (поне засега че май няма изгледи да си намеря подходяща работа)само от интернет.
 
От: През 2010 изкарах...

Това е точния момент да разгърнеш пълния си потенциал онлайн, Наско ;)
 

Горе