Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие?!.

От: Re: От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за

Според мен не толкова медиите ще я направят новина, а обществото. Разбере ли се, мисля, че има доста голям шум около това. ;) Няма как да го въведат преди да е плъзнало поне като идея и от там по хората. :)

Поне на българската част от населението им пука какво ще им се преподава на децата им в училище. Като ще махат, както казах, идват курсове по компютърни специалности.

Преди няколко дни четох, че искали на точно същия принцип да премахнат и музиката. Предполагам не си чул. Аз също нямаше да разбера, ако не беше случайността. Шум още не се е вдигнал, а поне 5 дни вече минаха (поне откак аз го видях в един профил). Какъв шум се вдигна когато решиха да премахват Ботев? (а това по мои впечатление беше най-голямото "съпротивление" към предстоящи учебни програми) Общо взето никакъв, няколк очовека измърмориха и това беше. Та много им дреме сега за това. Убеден съм, че няма да стане на въпрос и в близките дни всички ще разберем кой е прав :)
 
От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Не, прекалено е зает да чете малоумните ти изказвания в форума!!!

П.С. Владко, Бойковските фенчета те налазили за нула време... Малииии сън не спали да защитават управлението на дупедайци и вожда слънце!!!

Оффф, стига с тоя блиц е! Баси и предприемачите, четат жълти медии... Сигурно цъкате в фейса на заглавия - шокира света, разтресе интернет...
Гледаш ли сапунки? Индийски?
 
От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Не, прекалено е зает да чете малоумните ти изказвания в форума!!!

П.С. Владко, Бойковските фенчета те налазили за нула време... Малииии сън не спали да защитават управлението на дупедайци и вожда слънце!!!
Научих се да не им се връзвам и да си вдигам нервите.Относно упреците към мен за Блица:Окей,тези блиц/пк/мик и т.н. са помия.Нима другите не са?Няма нито една читава и независима голяма медия в България-нито телевизионна,нито онлайн.Затова от бълвоча чета тези новини,които по-малко ми смърдят.И като цяло съм склонен да вярвам на новината за изучаване на информатика,защото те тихомълком така,си ни работят от години...
 
От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Научих се да не им се връзвам и да си вдигам нервите.Относно упреците към мен за Блица:Окей,тези блиц/пк/мик и т.н. са помия.Нима другите не са?Няма нито една читава и независима голяма медия в България-нито телевизионна,нито онлайн.Затова от бълвоча чета тези новини,които по-малко ми смърдят.И като цяло съм склонен да вярвам на новината за изучаване на информатика,защото те тихомълком така,си ни работят от години...

Има няколко прилични медии, само трябва да се огледаш :)
 
Re: От: Re: От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що

Искат да премахнат и ще махат са две различни неща. А и не съм много сигурен до каква аудитория е стигнало това, тъй като наистина съм го пропуснал. И сори много, но в CV-то музика не ти искат, освен ако не си за такава длъжност де. :) Но се съмнявам хора от гимназия, запътилите съм към УНСС или ТУ да потърсят такава работа. :) Нали? Говорим си за практичното. Иначе и аз не виждах голям смисъл от рисуването, но поне творчески да не си някакъв пън. :)

За Ботев ще ми извиняваш, чу се. :) Чу се и за това, че искат да пипат в историята. :)
 
От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Те историята от доста време си я пипат.И с поправките в Уикипедия се оляха.Иначе,щом искат да премахват,ще премахнат,въпрос на гласуване и време е.
 
От: Re: От: Re: От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училищ

Искат да премахнат и ще махат са две различни неща. А и не съм много сигурен до каква аудитория е стигнало това, тъй като наистина съм го пропуснал. И сори много, но в CV-то музика не ти искат, освен ако не си за такава длъжност де. :) Но се съмнявам хора от гимназия, запътилите съм към УНСС или ТУ да потърсят такава работа. :) Нали? Говорим си за практичното. Иначе и аз не виждах голям смисъл от рисуването, но поне творчески да не си някакъв пън. :)

За Ботев ще ми извиняваш, чу се. :) Чу се и за това, че искат да пипат в историята. :)

Прав си относно CV-тата. Но родителите могат да ревнат по повод музиката: "Ще затриете възможността да бъдат открити млади таланти", "Защо искате да унищожите изкуството в зародиш" и т.н., което си е меко казано глупост. Но е факт, че не всички родители ще мислят практично. Майките особено, тези "духовно извисени" хора, ще се разочароват от "подмяната на ценности" и ще настояват за "повече култура и изкуство" в училищата. Мисълта ми е, че за всяка промяна ще се намерят хора "за" и "против", както е традиция по нашите географски ширини. Действително от наша гледна точка IT е много по-адекватна дисциплина. Но училището за това е училище - за да развива всичко.

За Ботев, както и аз споменах, се чу. Именно за това го посочих, защото е случаят, на който се даде най-голяма гласност (да не казвам единственият такъв, заедно с Османското "присъствие", за което и днес не знам какво точно се случи и кога се случи).
 
От: Re: От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за

Музиката е най-безсмисления предмет в училище!!!! Къв ти е зора, че ще я махат?
Преди няколко дни четох, че искали на точно същия принцип да премахнат и музиката. Предполагам не си чул. Аз също нямаше да разбера, ако не беше случайността. Шум още не се е вдигнал, а поне 5 дни вече минаха (поне откак аз го видях в един профил). Какъв шум се вдигна когато решиха да премахват Ботев? (а това по мои впечатление беше най-голямото "съпротивление" към предстоящи учебни програми) Общо взето никакъв, няколк очовека измърмориха и това беше. Та много им дреме сега за това. Убеден съм, че няма да стане на въпрос и в близките дни всички ще разберем кой е прав :)
 
От: Re: От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за

Музиката е най-безсмисления предмет в училище!!!! Къв ти е зора, че ще я махат?

Дали ще можем да си говорим с по-учтив тон?
Ти май не четеш какво пиша? Но пък да речем, че имах зор. Веднага ти излизам с контратези (макар че не видях аргументация към твоята теза)
1. Може да владея компютрите достатъчно добре и да смятам, че е тъпо да се учат информатики и ИТ. Или пък, че не се учи нищо полезно
2. Да смятам, че музиакта е един предмет, който ще покаже на много от учениците, че има и друга музика, освен чалгата
3. Да имам заложености за певец, музикант и т.н. и да ги преоткрия чрез този предмет, а учителя да ме напътства

И пак - ще е добре да четеш какво пиша, когато ме цитираш :)
 
От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Целта на информатиката като предмет е да научи учениците да работят с офис пакета на Маикрософт. Този софтуер се използва масово.
 
От: От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за мало

Блиц е медия, която винаги трябва да четеш с едно наум (ако изобщо я четеш). Но специално тази публикация защо я изключвате като възможна? Пише, че е записано в учебните програми (т.е. има позоваване). От друга страна - чии интереси ще обслужва, за да е тотална лъжа?
Аз съм склонен да повярвам, че е факт, че така е заложено в програмите. Но Блинки не е много прав, че "това е новина, която не може да се проспи". Че колко скандални промени имаше през годините, за които почти нищо не се каза? Това си е едното нищо сравнение с тях.
Мисля, че в неприязънта си към такива медии сме склонни да стигаме до крайности, което пък също вреди :) Смея да твърдя, че разбирам от медии.


EDIT: ето и потвърждение на думите ми - цък

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=57606&p=661835&viewfull=1#post661835

потвърждение как се правят медийни манипулации, иди си купи свинския телеграф и виж те на какво се позовават, може би на свинска пр*дн*
 
От: От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за мало

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=57606&p=661835&viewfull=1#post661835

потвърждение как се правят медийни манипулации, иди си купи свинския телеграф и виж те на какво се позовават, може би на свинска пр*дн*

Идеално знам Телеграф каква медия е. Нямам нужда от разяснения за тази група. А ако ще се надхващаме мога да ти събера 10 статии на произволен принцип и АЗ да обясня манипулативните техники. Защото манипулацията не е задължително свързана с лъжа.
И както явно се оказва, БЛИЦ в случая не са излъгали (или по-скоро Телеграф, защото позовавайки се на информация от друга медия, отговорността автоматично се смъква. Имаш оправдание - ами те в оня вестник така писаха и аз съм посочил, че ги цитирам)
 
Re: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Ето един ресурс, на който може да се вярва малко повече: http://btvnovinite.bg/article/bulga...-otpadane-na-informatikata-ot-uchilishte.html

Като цяло гледам, че ще коригират това им велико предложение, защото няма никаква логика. Но по мои наблюдения информационните технологии е хубаво да се учат под формата на стаж накъде и курсове. Училището може само до някъде да те въведат, а в университетите дори и да има добри предмети, за жалост преподавателите не са на ниво, да не говорим, че тук най-добре е да се учи от практици, а не теоретици. Като вижда за котката консултант, която след скопяването става преподавател. Да, но във вица става дума за нещо, което не се изменя много като начин на практика, докато това в IT сферата не е точно така. Преди няколко години никой не мислеше за мобилна версия на сайта си, сега не е така.
 
От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Значи все пак излезе вярна новината и не е медийна манипулация... :mad:
 
От: Re: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за мало

Личен съвет - не цитирайте медии от този тип - блиц, пик и подобни. Това са едни парцалени издания.....

Засякох една вечер коментарното студио на VIP брадъра. Венета почва да си представя гостите и цитирам "Един от най-уважаваните журналисти в България, еди си кой си там от Информационна Агенция ПИК. " Паднах от смях :lol:
 
Re: От: Re: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за

Засякох една вечер коментарното студио на VIP брадъра. Венета почва да си представя гостите и цитирам "Един от най-уважаваните журналисти в България, еди си кой си там от Информационна Агенция ПИК. " Паднах от смях :lol:

Да, там са от най-уважаваниете. Ако някой журналист иска да приключи с авторитета и кариерата си, отива там. ;) Колкото до новината, смятам че пак има някаква разлика в представянето й в bTV и Bliz. ;)
 
От: Re: От: Re: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що

Да, там са от най-уважаваниете. Ако някой журналист иска да приключи с авторитета и кариерата си, отива там. ;) Колкото до новината, смятам че пак има някаква разлика в представянето й в bTV и Bliz. ;)

По принцип една новина трябва да е обективна. Първо правило. Но истината е, че никога не можеш да постигнеш 100% обективност. И ако трябва да сме честни, представянето в БЛИЦ в случая е доста по-обективно от това на БТВ. Няма определения като "скандал" и такова накланяне на везните (без значение дали е в "добрата" или "лошата" страна). Чисто научно говоря, без да отчитам, че съм "против" отпадането, а БТВ също клонят везната видимо в тази посока.
 
От: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Мале колко джитках в часа по информатика на Каратеката не е истина! Пъхаш ГОЛЕМАТА дискета и се почваше....
 
Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за мало

Мале колко джитках в часа по информатика на Каратеката не е истина! Пъхаш ГОЛЕМАТА дискета и се почваше....

Не мисли, че някъде в държавната администрация не са на това еволюционно ниво. :) Като се змисля за държавните структури, май верно не им е нужна инфоорматика. :) Последно когато видях дискета (от пластмасовите) беше в клон на НАП. :)
 
Re: Премахват изучаването на Информатика в общообразователните училища-що за малоумие

Иначе от новина може да мине в истина: novini.bg/news/260922-информатиката-отпада-от-гимназиите.html - направо на там върви. :)

И сайта, който цитирах не е от най-надеждните, но пак е по-добре. :) Супер, само строители и някакви бачкатори по складовете, ако могат да плюят ще е най-добре. ;)
 

Горе