Прехвалено ли е събмитването?

Важен ли е събмите по директории ?

  • Да определено!

    Votes: 23 30.3%
  • Да, но не е водещ!

    Votes: 37 48.7%
  • Изобщо не е, вече е олдфашън :)

    Votes: 16 21.1%

  • Общо гласове
    76
От: Прехвалено ли е събмитването?

подкрепям блинки ! как ще се набутате в голяма конкуренция с 20 линка от соц. мрежи те повечето са нофолоу? аз тях не ги броя само за индексиране ги ползвам и
идва един трафик ма.. а за директориите смятам че са важни всички директории с ПР1+ и нагоре колкото повече толкова повече то няма да ннавреди
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

подкрепям блинки ! как ще се набутате в голяма конкуренция с 20 линка от соц. мрежи те повечето са нофолоу? аз тях не ги броя само за индексиране ги ползвам и
идва един трафик ма.. а за директориите смятам че са важни всички директории с ПР1+ и нагоре колкото повече толкова повече то няма да ннавреди
Тези които са дошли да купуват лекарства надали им пука ако ще и ПР 10 да имаш. За това не виждам смисъл да се блъска с дни във някакви директориики ;) Бих предпочел форум линк билдинга и мисля, че той има по голям ефект ( не съм много сигурен но така съм забелязал :oops: ), също от форумите има шанс да дойде трафик :) Ако пишете нормални мнения, а не спам съм сигурен, че ще ви погледнат подписа и най-вероятно ще кликнат :) (не говорим за форуми на онлайн предприемачи). Ще дам пример: Да кажем продавате хапчета за отслабване, може да се регистрирате тук: http://forums.menshealth.com/eve да напишете някой съвети и т.н. Друг вариант: Продавате хапчета за уголемяване на гърдите, влизате в дейтинг сайтове, пишете мнения и т.н. и в подписа си има линкче :)
За социалните мрежи мога да кажа, че те СЪКС, ако не си купиш гласове или ако нямаш 12949142 приятеля нямаш шанс да излезеш на първо място =“ не става :) Най добре според мен е гугъл и другите търсачки, както и артикъл директории ;)
Това са моите впечатление от вече 4 месечния ми опит в СЕО-то :D
 
От: От: Прехвалено ли е събмитването?

Тези които са дошли да купуват лекарства надали им пука ако ще и ПР 10 да имаш. За това не виждам смисъл да се блъска с дни във някакви директориики ;) Бих предпочел форум линк билдинга и мисля, че той има по голям ефект ( не съм много сигурен но така съм забелязал :oops: ), също от форумите има шанс да дойде трафик :) Ако пишете нормални мнения, а не спам съм сигурен, че ще ви погледнат подписа и най-вероятно ще кликнат :) (не говорим за форуми на онлайн предприемачи). Ще дам пример: Да кажем продавате хапчета за отслабване, може да се регистрирате тук: http://forums.menshealth.com/eve да напишете някой съвети и т.н. Друг вариант: Продавате хапчета за уголемяване на гърдите, влизате в дейтинг сайтове, пишете мнения и т.н. и в подписа си има линкче :)
За социалните мрежи мога да кажа, че те СЪКС, ако не си купиш гласове или ако нямаш 12949142 приятеля нямаш шанс да излезеш на първо място =“ не става :) Най добре според мен е гугъл и другите търсачки, както и артикъл директории ;)
Това са моите впечатление от вече 4 месечния ми опит в СЕО-то :d
Нали говорим за линк билдинг? къде съм казал че потребителите се интерисуват от ПР ? Просто казах че директориите са за линкове.
 
От: От: От: Прехвалено ли е събмитването?

Нали говорим за линк билдинг? къде съм казал че потребителите се интерисуват от ПР ? Просто казах че директориите са за линкове.
Да, а PR-a е бонус. Мисля че гледането на пизицийте по търсачките е по-важен фактор от това с какъв PR си. Все пак потребителя едва ли ще му обърне голямо внимание - по вероятно е да го заинтересува факта че си в топ 5 за това което е търсел, отколкото че си с нисък PR.:wink:
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

submit по директории определено е много прехвален... да помага, но лично на мен ми отнема прекалено много време и заради това не го практикувам, освен ако не е auto...

иначе е къде къде по-добре да напишеш някоя добра новина и да я пуснеш по социалките...
само че там качеството на съдържанието има значение
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Размяната на линкове със сайтове с голям PR ранг е водещо :)
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Размяната на линкове (особено директната такава) е доста остарял и по мое мнение вече неработещ метод. Ако 10% от всичките ви линкове са такива - ок, но ако взема, че разменя линкове със 100 сайта в нишата ми и това са ми повече от половината линкове е тогава направо трябва да го отписвам.
С директориите е същата работа. Аз лично бих препоръчал субмит по артикъл директориите, като лесен начин за линк билдинг.
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Директориите имаха силен ефект преди време. За нула време изскочих за много конкурентна дума на 4-то място на първа страница. Също така, само с директории и някой друг линк получен без да съм го искал хванах PR3.
Само дето наблюдавам, че в последно време в колкото и стотин директории да се записвам (повечето ме одобряват) ефект има, но е в десетки пъти по-слаб от преди. И все пак аз submit-вам в директории. По 100-тина за 2-3 дена или ако ме мързи, за седмица, стигат. Ако се прекали, можеш да отнесеш временен бан на главната страница на сайта. Ако това се случи, трябва да се засилиш с линковете, тъй като и без това си наказан. После ефектът е възстановяване на позициите + подобрение от новите линкове, които ако до края на махането на наказанието, не са махнати от тамошните администратори, се признават от Google.
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Директориите, които носят таргетиран трафик според моите наблюдения се броят на пъстите ми ... Според мен това със субмитването е OLD FASHION !!! ;
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Всъщност, за да бъдем точни трябва да кажем, че директориите не носят почти никакъв директен трафик (2-3 посещения от няколко стотин директории за няколко месеца), а да не говорим за таргентиран. 99% там целта е спам с цел покачване на ранг пред търсачките.
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Здравейте,
аз съм по склонен да се съглася с мнението, че директориите не носят реален трафик понеже лично винаги бягам от тях като дявол от тамян и предпочитам резултатите на Гугъл! Така намерих и форума! Доколко помагат за този пейдж ранг не знам- но си мисля че поставен линк от сайт\блог със висока посещаемост увеличава и възможностите някой да дойде при теб.
И най същественото за мен- ако не успеем да създадем реални потребители следящи сайт\блога, а измерваме нещата просто в посещаемост къде е смисълът!?
http://realizasia.blogspot.com/
П.П. Ако някой не го мързи- може ли дадете мнение за блога!?
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Големи директории носят някакви посещения, като някой са и таргетирани. ;) Но говорим за директен от тях, а чрез търсачки. Идва някой и пише някаква измислена фраза с над 3 думи, и оп, има случаи, в които на челните резултата се показват вътрешни страници от директории. Комбинирането на определени заглавия и описания от сайтове в листинга. ;)
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

всеки dofollow линк е важен,особено с anchor текст.А субмитваш в ПР директории,уважавани от google,ще видиш резултат бързо
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Интересно ми е като експерти къде ще поставите топ сайт класациите. Аз направих една такава http://5rov.com за сега реалния трафик е слаб като входящия трафик е повече от изходящия. Незнам доколко помагам на линк билдърите но имам огромни проблеми със спам ботове от турски sohbet сайтове. Интерсено ми е къде ще поставите топ сайт класациите сравнени със соц мрежите и директориите, като принос за индексацията и като таргетиран трафик
 
От: Прехвалено ли е събмитването?

Леко се отклоняваме от темата, но ще ти отговоря.
Директориите са подходящи за голямо количество слаби линкове подсилващи главната страница на сайта, което всъщност е най-важното. Тук важното е да не submit-ваш прекалено бързо или поне да не субмитваш бързо в еднакво бавно/бързо одобряващи директории.
Социалните мрежи са подходящи за линкове към вътрешни страници от сайта ти. Ако имаш много познати, можеш и чрез помпене (гласуване) да стоиш по-продължително по-нагоре в появяването им и така да привлечеш повече трафик. Лошата новина е, че този трафик в 90% от случаите е нетаргентиран, т.е. безполезен. Аз полза от социаните мрежи намирам в това, че бързо (тъй като няма изчакване за одобрение както е при директориите) създаваш deep линкове.
За класациите мнението ми е 100% отрицателно. Никой наистина сериозен сайт не се занимава с класации. Защо да тормоза посетителите си да правят луди посещения на сайт, от който нямат полза (тъй като реално не им предлага никаква услуга). Така будали сайтовете вкарват луд трафик в безсмислените класации, а обратния трафик е в пъти по-малък. Спомням си, че преди време BGTop.net имаше едва 3000 уникални, а преди това е имал и по-малко. След големия бум с появата на многото хостинг компании в България изведнъж трафикът им (на bgtop.net) нарастна в пъти. Защо да храня готованци с трафик наготово?

П.П.:
Нишата с класациите в България е отдавна пренаселена и не мисля, че имаш сериозен шанс.
 

Горе