Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Имам нужда от малко информация.. понеже ми изтичат домейни, как стават нещата с трансферирането към други провайдъри?

Примерно съм си взел домейна гуджу.ком, който е регнат в GoDaddy и искам да го прехвърля в Namecheap.. как стават нещата, какво трябва да се плати и т.н.

Изобщо не съм запознат.. ама в годадди плащам по някви луди пари за renew, и нямам никви whois, а в Namecheap имам Whois и супер готино панелче..


Поздрави
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

Здравей,
- Отиваш в контролния панел на Godaddy натискаш Manage Domain на съответния домейн.
След това Lock трябва да стане OFF (отключваш домейна за трансфер).
Трябва да изискаш EPP код(authorization code) - тва е най-долната опция - този код ще се изпрати на е-мейла.
- От Namecheap плащаш за трансфер на съответния домейн и попълваш EPP кода.
- Ще получиш мейл, чрез който валидираш, че ти си собственика на домейна.
- Ще получиш мейл, чрез който Godaddy ще те покани да влезеш в контролния панел и от секция TRANSFERS трябва да избереш Accept transfer
- До 24 часа всичко е готово и получаваш мейл, че всичко е готово.....
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

Това и мен ме късаеше, защото на скоро си изпатих със скъпо подновяване. @vapdesignbginfo имаш реп. ;)
 
Има си трансфер, даваш си му, плащаш си и получаваш код, който в Неймчипа ще те попитат за него.

[video=youtube;Y4cCdsJK-ZM]https://www.youtube.com/watch?v=Y4cCdsJK-ZM[/video]

П.П: Хахах, на чекаута ще видите старите времена където беше под 10$ домейн .com в Godaddy. :)
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

На скоро трансферирах няколко домейна, никой от тях не се трансферира за 24ч., а по-скоро 5-6-7-8 дни.
Иначе и аз от скоро прилагам тази тактика. :)
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

5-6-7-8 дена е нормалния срок, но аз от 70-80 трансфера вече повече от 24 часа не съм чакал. Не само към Namecheap.
А в момента е най-евтоно към Hostgator (7.95 USD) com,info,org,net и още май имаше...
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

Ами и аз трансферирах преди около 3-4 месеца 2 домейна когато имаше едни промоции в Namecheap и трансфера на първия стана за около 12 часа а на втория около 4-5 часа.
 
Re: От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

На скоро трансферирах няколко домейна, никой от тях не се трансферира за 24ч., а по-скоро 5-6-7-8 дни.
Иначе и аз от скоро прилагам тази тактика. :)

Да, добре е на Неймчипа. Не знам къде стана дума (в коя тема тук), но Неймчип нямат най-тънките цени за домейни (но са около тях де), но пък сървисите им са супер добри. ;) А ако знаеш колко е лесно да метнеш домейн на друг регистрант от Неймчип, нямаш идея. :) И то дори някой мега локал. :)
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

При мен е ставало за макс 20 часа, но всеки случай е частен.
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

Аз си трансферирам домейните за под 2 часа, не съм засичал точно, но е бързо.
Ако правиш всичко както трябва :)
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

Трансферирал съм няколко домейна от GoDaddy към Namecheap и обратно. На мен всеки път ми отнема около час, дори на няколко пъти съм прехвърлял за около 30 мин. Просто трябва да следваш всички стъпки във видеото , което ти е дал Blinky. Бих добавил само една подробност, която много хора забравят и това съответно бави трансфера. Преди да започнеш процедурата, трябва да изключиш прайвъсито на домейна (ако има). В противен случай, няма да получиш EPP кода от GpDaddy.
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

" - От Namecheap плащаш за трансфер на съответния домейн и попълваш EPP кода."

като купя трансфер, подновява ли се домейна за 1 година?

Благодая за супер помощта! :)
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

" - От Namecheap плащаш за трансфер на съответния домейн и попълваш EPP кода."

като купя трансфер, подновява ли се домейна за 1 година?

Благодая за супер помощта! :)

Трансфера НЕ се заплаща. Заплащаш едногодишно подновяване на домейна
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

Namesilo.com също провери; имат и купон за $1 отстъпка за първите няколко имена. Казват че уж няма да им скача цената, но те така и другите. .. пък после друга история.

Интересно какво ще прави дедито - така като гледам всички бягат от там... а те махнаха промо кодовете заради това че са вече публична компания. Не ми се вярва да успеят да компенсират със хостинг.
 
От: Прехвърляне на домейни от GoDaddy към Namecheap?

1. Преглед на цените в „NameSilo“ (защо тях / competitor comparison):​




Най-важното
е, че за Renewals цените са ЕДНАКВИ с тези за New Registration. Без скрити такси, комисионни и пр. шмекерувания и шмекерски изпълнения:

2. Започване на следване на инструкциите от How to Transfer from … (Authorization EPP Code / махане на старият текущ Privacy Guard Whois и др.; да НЕ се обновява „Registrant“ информацията, а само „Administrator“-ската, ако е-поща не е Up-to-Date; адресът, имената и пр., каквито са били, са без значение, остават си. Важното е е-поща да е читава и актуална) и следването им стриктно (Transfer Checklist & Process);​

3. Transfer-ът може да се направи и в деня на изтичане на домейнът и реално се явява 1-годишно негово УДЪЛЖАВАНЕ. От тук се използва $1 discount код, по-висок няма. Приемат картови плащания, PayPal Verified + Unverified Accounts, BTC BitCoin, Skrill (от там и ePay.bg, тъй като Skrill може да се fund-ва с ePay пари също, а ePay пък с пари от EasyPay кеш) и Alipay – Payment Options;​

4. След като е заплатено за трансферът на домейна към „NameSilo“ или домейните (въведен във формата името му и запетайка „authcode“ или полученият код Authorization EPP Code) – от секция Accepting or decling a transfer to another registrar или директно тук се отива и ръчно се избира одобрение на трансферът, за да стане експресно до 1 час всичко и да не се чакат дни. Ако се е ползвало досега друг регистратор, то действията/стъпките обикновено ще са същите, просто менютата ще са други, както и секциите. Т.е. пак изискване на Authorization Code от секцията за Manage Domains, пак получаването му на е-поща и премахване ръчно на Lock + Privacy тиковете, за да се отключи и да няма временно Privacy (ако такава опция е била купувана);​

5. След трансферирането, вече може да се добави Whois Privacy тик безплатно, както и редакция на останалите опции (Auto-Renewal, Domain Lock, E-mail forwarding, Auth. Code, D$ Records, DNS Records, etc.), след които и безплатен 2-Factor Authentication (защита на профилът от кражба);​

Полезни връзки: Support Q&A | Knowledgebase |
live_chat_icon_OFFLINE.png
LiveChat ПОДДРЪЖКА (между 18:30 – 01:30ч. BG Time). Който прави трансфер, добре е да го прави в този времеви период, за да може, ако сгафи нещо, да се свърже с тях или през телефона / Skype Credit. „NameSilo“ rep е активен в namepros форумът за препоръки, коментари и др.


:-o
 

Горе