Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

ами битите не са с маски имаше и момиче лежащо на земята в бесъзнание и окървавен чичка.... ето каква е нормалната реакция на полицията в демократични държави съседни на нас при такива събития дори срещу максирани ... да видите как се удържа позиция ...

това тук беше използване на прекомерна сила спрямо какво правеха дори провокаторите ама не го осъзнавате... а факта е че няма бити провокатори а биха хората за сплашване

на една минута и 33 секунди

[video=youtube;wh0RbeZ90vk]http://www.youtube.com/watch?v=wh0RbeZ90vk[/video]
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Окървавен чичка имаше и в твоя клип, а ако потърся сигурно мога да намеря и пострадали гръцки момичета в подобна обстановка. Това нищо не доказва. Момичето от тази вечер може да е било изблъскано от някой бягащ и да си е ударило главата в земята. Нараняването й изглеждаше точно такова. Не знаеш как точно е пострадала, но си готов да обвиняваш на базата на хипотеза. Мисля, че има достатъчно реален видеоматериал за коментиране и той показва нагледно как протестът е купен, използван и продаден за политически цели. Срещу това трябва да сме недоволни. Като видиш някой маскиран на протест трябва да знаеш, че този човек е дошъл там с ясната мисъл, че ще върши престъпления. Ако видиш 10-20 такива вече трябва да стоиш настрана, иначе всичко може да стане. Това трябва да разберат хората, а не да стоят като жив щит на провокаторите.
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Казаха че има пострадали и от "friendly fire" по погрешка уцелени хора с камъни и изблъскани като полицията е настъпила напред.
 
Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Окървавен чичка имаше и в твоя клип, а ако потърся сигурно мога да намеря и пострадали гръцки момичета в подобна обстановка. Това нищо не доказва. Момичето от тази вечер може да е било изблъскано от някой бягащ и да си е ударило главата в земята. Нараняването й изглеждаше точно такова. Не знаеш как точно е пострадала, но си готов да обвиняваш на базата на хипотеза. Мисля, че има достатъчно реален видеоматериал за коментиране и той показва нагледно как протестът е купен, използван и продаден за политически цели. Срещу това трябва да сме недоволни. Като видиш някой маскиран на протест трябва да знаеш, че този човек е дошъл там с ясната мисъл, че ще върши престъпления. Ако видиш 10-20 такива вече трябва да стоиш настрана, иначе всичко може да стане. Това трябва да разберат хората, а не да стоят като жив щит на провокаторите.

прекомерно използване на сила имаше спрямо какво правеха дори провокаторите - странното че го намирате за нормално и че приемате извинение че били провокирани и в другата тема ти пиша - тезата ми е че това се случи... по добре да бяха извадили водните оръдия да мокрят хората много по хуманно е... не да ги удрят в главите с палките където могат да убият някой...
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Аз в другата тема вече ти обясних, че да ползваш водни оръдия през февруари е смъртоносно.
 
Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Казаха че има пострадали и от "friendly fire" по погрешка уцелени хора с камъни и изблъскани като полицията е настъпила напред.

аз ако исках да се оправдая от използване на прекомерна сила и аз така щях да казвам че са паднали сами, или са ги уцелили със камък не със палка в главата...
 
От: Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

аз ако исках да се оправдая от използване на прекомерна сила и аз така щях да казвам че са паднали сами, или са ги уцелили със камък не със палка в главата...

Не е точно така, има доста логика, предполагам помниш дискотека "Индиго" при опита на доста хора да избгяат нищо чудно да са съборили някой.

Аз не защитавам полицаите или правителството, никак даже, просто в случая малко е прекалено да се обвинява полицията, ако нямаше тези хвърлени работи, нямаше да има и 1 пострадал вероятно, защо във Варна нямаше, а бяха 2-3 пъти повече.
 
Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Аз в другата тема вече ти обясних, че да ползваш водни оръдия през февруари е смъртоносно.

да пишем в една тема че става разкъсано :) тогава да бяха ползвали сълзотворен газ за да разпръснат тълпата... боят с палки ми се струва прекален...
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Разочарован съм, че нямаше полицаи, които да стрелят с боя по хулиганите и да ги снимат с цел да бъдат по-лесно идентифицирани и тикнати в затвора и глобени (така че цял живот да изплащат глобата).

Само стрелбата с боя не е достатъчна - може боята да опръска случайно невинни граждани. Затова е добре да се снима с качествени камери от различни ъгли.

Граждански дълг на всеки, който участва в протеста, е да си носи камера и да снима хулиганите (за да може да тикнат в затвора които действително са виновни). Друго гражданите няма какво да направят (в рамките на закона).

Аз лично бих се въздържал от побой над хулигани - считам, че "жертването в полза на обществото" (пребиване на хулигани и лежане в затвора за това) не е морално. Егоизмът е добродетел. Предпочитам да си трая и само да снимам от безопасно разстояние. Или да си стоя в къщи и да пиша мъдрите си мисли (което и направих). А и не е мое задължение да бия хулиганите, това е работа на полицията.
 
Последно редактирано:
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Не съм експерт, но сълзотворен газ не се ползва при толкова много хора, събрани на тясно място без възможност да избягат. Едно, че щяха да пострадат и самите полицаи и друго, че може да предизвика паника и някой да бъде стъпкан до смърт по време на отстъплението, докато някои хора не виждат нищо. На онова клипче от Гърция обаче сълзотворният газ сигурно би свършил идеална работа.

И като стана дума за сълзотворен газ: Протестиращ напръска жандармерист със сълзотворен газ

П.П. Абе говори се за счупени полицейски палки. Те не бяха ли гумени?
 
Re: От: Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Не е точно така, има доста логика, предполагам помниш дискотека "Индиго" при опита на доста хора да избгяат нищо чудно да са съборили някой.

Аз не защитавам полицаите или правителството, никак даже, просто в случая малко е прекалено да се обвинява полицията, ако нямаше тези хвърлени работи, нямаше да има и 1 пострадал вероятно.

Ако не се бяха втурнали нямаше да стане така дори и да си прав .... не трябваше така трябва да си научим полицията че ако бие така ще има уволнени полицията е навън да служи и защитава като се втурнеш към тълпата целта не е да удариш който може в главата а да ги изблъскаш със щитовете в тялото...

ето как става цивилизовано без палки - ако беше станало така нямаше да си извадя такова мнение...

[video=youtube;wxD67qGsrjs]http://www.youtube.com/watch?v=wxD67qGsrjs[/video]
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Не съм експерт, но сълзотворен газ не се ползва при толкова много хора, събрани на тясно място без възможност да избягат. Едно, че щяха да пострадат и самите полицаи и друго, че може да предизвика паника и някой да бъде стъпкан до смърт по време на отстъплението, докато някои хора не виждат нищо. На онова клипче от Гърция обаче сълзотворният газ сигурно би свършил идеална работа.

И като стана дума за сълзотворен газ: Протестиращ напръска жандармерист със сълзотворен газ

П.П. Абе говори се за счупени полицейски палки. Те не бяха ли гумени?

От полимер са, такова нещо не знам как се чупи, това да го биеш в дърво, метал или каквото да е ми се струва трудно за чупене.

@Coolice в този клип не виждам провокация срещу полицаите, Канадците са доста възпитани май като цяло. Просто ги избутват назад, но в този момент не биват замервани със всевъзможни работи.

Разбира на къде биеш, искаш да кажеш че провокаторите не са прави, ама и полицията е прекалила, ама малко клиповете не могат да имат сравнение.
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

@coolice
Никой не напада полицаите. Защо им е да бият някого? А и протестиращите изпълняват нарежданията.
 
Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Разбира на къде биеш, искаш да кажеш че провокаторите не са прави, ама и полицията е прекалила, ама малко клиповете не могат да имат сравнение.

точно това имам на предвид :) че провокаторите не са на първа линия и вероятно са избягали при щурма с палките ама хората на първа линия са бити - особено ударените по главата направо можеха умрет някой... и вероятно са прекалено наплашени в момента да протестират отново...
 
От: Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

точно това имам на предвид :) че провокаторите не са на първа линия и вероятно са избягали при щурма с палките ама хората на първа линия са бити - особено ударените по главата направо можеха умрет някой... и вероятно са прекалено наплашени в момента да протестират отново...

Даваха репортаж където Слабаков води някакви в болницата, то 1ния който е ударен по главата беше кирка пиян, въобще какво е правел там първоначално.
 
Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

@coolice
Никой не напада полицаите. Защо им е да бият някого? А и протестиращите изпълняват нарежданията.

ето дори в комунистически китай където някога вадеха танковете полицията е в позиция на римската констенурка задните щитове пазят отгоре и я замерят но не бие така така

на едно 1:47 ще намеря и други подобни как се задържа тълпа само със щитове...

[video=youtube;INWje6IpCho]http://www.youtube.com/watch?v=INWje6IpCho[/video]
 
Re: От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

и ето тук основно се ползваха щитове - въреки всичко използваната сила от полицията е сметната за нелегална от върховния съд в англия - ето това е нормална правова държава... знам си че съм прав това тук си беше прекомерно използване на сила от стана на полицията и не е нормално и не трябва да се приема за нормално ако искаме да сме бяла държава...

[video=youtube;4LG473XqIRc]http://www.youtube.com/watch?v=4LG473XqIRc[/video]
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

По време на бунтовете в UK центъра на Лондон беше разграбен от хулигани, а полицията стоеше мирно отстрани и гледаше. Ей това е закона там.

Гарантирам ти, че ако полицията не използва сила, до края на протестите, центъра на София ще е опожарен и разграбен.




Вместо да се сърдиш на полицията сърди се на провокаторите.

Щом може във Варна да има мирен протест може и в София.
 
От: Пречукаха протестиращите! Родната полиция ни бие!

Не може в София да е мирен протеста, защото там е голям град и хулиганите са над критичната маса. Като се съберат много хулигани на едно място и се чувстват безсмъртни (особено ако са и надрусани) и замерят полицаите с каквото имат (буркани, камъни). Даже и хора от първите редици казаха, че пострадали от хулиганите.
 
По време на бунтовете в UK центъра на Лондон беше разграбен от хулигани, а полицията стоеше мирно отстрани и гледаше. Ей това е закона там.

Гарантирам ти, че ако полицията не използва сила, до края на протестите, центъра на София ще е опожарен и разграбен.




Вместо да се сърдиш на полицията сърди се на провокаторите.

Щом може във Варна да има мирен протест може и в София.



незнам обаче що англичаните не бягат от тяхното безаконие в българия където родната полиция ще ги пази по добре от тяхната :D ами се притесняват че ние ще бягаме при тях :lol:

нали си демократ не трябва да приемаш използването на прекомерна сила за нормално.... защото не е нормално това се опитвам да обясня на форума и ако искаме да сме бяла държава не трябва да е нормално... а не да се поддържа теза че били провокирани ама понеже хулиганите били отзада решили да бият хората отпред и това да е ок...
 

Горе