Приемам съвети относно WP сайт

Здравейте
Успях, къде сам, къде с чужда помощ да сглобя един фирмен-продуктов сайт. На мен ми изглежда добре, направих му една адуърдс кампания и вече има по 50-80 уникални дневно, обаче средното време прекарано в сайта е малко.И баунс-рейта(така пише в аналитикса) е бая голям - 50-55%
Какво не ми е наред? Как трябва да го преработя? Какви статии да си донабавя? В общи линии какво куцо има в тоя сайт, та не се получава нещо?


Ще съм признателен и отворен за всяка критика. Дайте мнение, моля
 
Последно редактирано:
ами на първо време секция "за нас" няма нужда да е на хоума

ще се обоснова:

имам зор за чистене на акне - попадам на сайта през реклама и вместо да попадна на информация за това, което ми трябва или за нещо свързано с него попадам на една секция, която наистина не ме интересува - бия бека и ето ти висок боунс


вярно, че в един фирмен сайт трябва да има секция за нас, но потребителят се интересува от нея вероятно чак когато реши да купува или иска да се убеди в компетентността на доставчика. Имате хубави статии в секци новини ,изкарайте ги на хоума и ориентирайте навигацията в тази посока. Вече в самите статии направете препратки към конкретните продукти.
 
например много широко да си таргетирал кампанията (ако избереш повече изрази описващи Точно Това което имаш на сайта баунс реита ше се намали)

освен това баунс рейта може да не е лош като процента това означава че на страницата която са влязли точно описва каквото им трябва и не е нужно да разглеждат други странци.... например влезлите за Имали Опасна козметика са любопитни за статията не да купуват кремове... влизат четът бият хикс... отчита ти ги като баунс

иначе какво може да промениш ... не ми хареса че е толкова надолу риид мор бутона (и статията се показва и на страницата с продукте срежи я на един абзац да не прави дупликейт....

относно какви статии да пишеш ами направи киурд рисърч и напиши статии съдържащи тези думи който смяташ за подходящи за продуктите Как се прави keyword research - стъпка по стъпка
 
така и така сте почнали - оправете permalinks да е нещо по-юзър френдли

изчистете английския текст от сайта - изглежда непрофесионално или скалъпено набързо

дайте повече навигация - в тоя сайдбар трябва да има нещо

още съдържание ама доста, в момента почти няма нищо за четене

онлайн поръчката може да сложите препратка или директно форма в уиджета

тоя слайдър е хубав визуално но няма никаква практическа функция т.е. поне го направете линк към формата за поръчка

отзивите не ме кефят - приличат на менте, хубаво се връткат отдолу но сложете една форма изпрати отзив и ги набутайте под нея, вече от въртящите се може да пуснете линк

дизайнът е малко тъмен за моя вкус или за асоциацията ми с чистота, здраве и тн. аз бих избрал бяло, зелено, синьо нещо от тоя род

картинките - например тук grazzia.info/?page_id=5 първо картинката я ползвате с името както сте я смъкнали от нета, второ линкът е към самата картинка, което няма абсолютно никакъв смисъл от практическа гл точка. използвайте изображенията за продукти и линкове към тях или просто махнете линковете

провокирайте дискусия - един уиджет с последните коментари е добра стъпка в правилната посока, ако трябва пишете си сами коментарите (без да се възхвалявате до небесата) ама подтикнете хората да правят нещо на сайта

в резюме липсва ви

съдържание
визия
навигация
полезност
комуникация

да не ви отказвам - сайтчето е готино и поздравления за усилията, но имате още работа
 
От: Приемам съвети относно WP сайт

Благодаря Ви и на двамата. Точно от такава критика имах нужда. Веднага почвам стъпка по стъпка да преправям нещата.
- началната страница ще я заменя с нещо друго, а "за нас" ще го бутна като таб в Информация
- за статиите трябва да налучкам как да ги направя да се показват само 1-2 абзаца, а другото в отделна страница
- статии ще сложа още, напр. за всяко масло съдържащо се в кремовете ще го опиша, различни свойства и т.н. Нещо енциклопедично за всяка съставка. Само не знам дали няма да се отвлечат в четене на тях, ама ще пробвам
- английския ще го махна
-във слайдера има линкове към магазина, но може да добавя снимки и на други които да препращат към новото съдържание(темите за маслата)
- отзивите съм ги копирал от стената на фейсбука, затова и гледах да сложа някакъв уиджет за фб да четат и там
- цветовете ще ги коригирам, това поне е лесно с тоя темплейт

отлични отзиви. благодаря
 
Re: От: Приемам съвети относно WP сайт

- за статиите трябва да налучкам как да ги направя да се показват само 1-2 абзаца, а другото в отделна страница

има бутонче в редактиране на поста

wordpress-more-tag.jpg
 
От: Приемам съвети относно WP сайт

Привет, поздравления за сайта. Аз лично харесвам сайтове със слайдър. Имам предложение: нека едни от изображенията да включва всички продукти наредени на една снимка и линка да води към продукти. Грижа за лице таба няма никъде подсказка къде да кликне потребителя, за да види кремовете и поне аз се ориентирам трудно и шанса, ако е за пръв път посетител, да се откаже е голям. Друго, идея е да напишеш кратки статии за макадамия, различните етерични масла и да са сложиш в статията на тази страница линк към тези, за да накараш хората да останат на сайта, да се поинтересуват повече и да се убедят в качеството на продукта. На страницата с крема се появява същото съдържание като на грижа за лице, което май не е добре...

Говоря като заинтригуван потребител: къде се казва страната на произход на крема и дали е универсален за всяка кожа. Много потенциални потребители ще търсят крем за пролетта, емулсия примерно, крем за смесена кожа, нощен, крем 30+, крем 40+ и т.н. Ако кремът е универсален, съветът ми е да вмъкнеш статия примерно 'Развенчани митове за крем ....' и да акцентираш защо универсален крем е най-добре :) Също така щом няма оцветители и т.н., има ли еко сертификат някакъв крема или друго потвърждение, че не съдържа посочените вредни съставки?

Поздрави
 
а на мен ми хрумна че нямаш рилейтед пост плъгин или не го доогледах сложи и такъв шанса да кликнат на друга статия и да я прочетът и съотвено баун срейта да намалее е по голям
 
От: Приемам съвети относно WP сайт

благодаря за отзивите. малко по-бавно го давам, че ми е още трудоемко, но полека-лека ще се поизчисти всичко
благодаря и на alfina87 за изчерпателната оценка. определено има какво да се донамести. все още е малко хаотично, но се старая
 

Горе