Призовка от ГДБОП по e-mail

Joro

New Member
Получавали ли сте призовка от ГДБОП по е-mail? :)
Отзиви, реакции, права?

Нормална практика ли е да се изпраща подобна призовка по e-mail и как да се постъпи?

Мисля, че на такова повикване се ходи само с адвокат, да знаете някой?! :)
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Абе да ти кажа първоначално си мислих, че е вирус и се зачудих как не е заминало в спам папката, ама не е. :)
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

При получаване на такива "призовки" се прави секуро (преместване в другия крачол).
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

google.com/search?q=гдбоп

Нямате опит?
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Няма такова нещо "призовка по email", обади им се, ако има оставен телефон и ако наистина искат да те призоват да изпратят официално писмо. Иначе да го духат...
П.С. Към ГДБОП-ците, които четат този форум: Ние обичаме сегашното правителство и го подкрепяме :p
 
Не се занимавай с глупости, някой се ебава с теб - я конкурент, я някой без работа. Мен скоро в 7мо РПУ така ме каниха :). И по телефона да ти звъннат, пак може да ги пратиш "у лево".
 
От: От: Призовка от ГДБОП по e-mail

При получаване на такива "призовки" се прави секуро (преместване в другия крачол).
Е НЕ СЕ СДЪРЖАХ ХАХАХАХАХАХХАХАХА :lol::lol:
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Ако изпратилият писмото не е бил особено компютърно грамотен може да успеят да го хванат. Ако ти се занимава може да подадеш оплакване в полицията. Това, което са направили е изключително незаконно. Ако го хванат ще лежи в затвора минимум една година*:


Чл. 210. (1) За измама наказанието е лишаване от свобода от една до осем години:

1. ако деецът се е представил за длъжностно лице или за лице, което действува по поръка на властта;

2. (изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) ако е извършена от две или повече лица, сговорили се предварително за нейното извършване;

3. (доп. - ДВ, бр. 26 от 2004 г.) ако измамата е извършена от длъжностно лице или от пълномощник в кръга на неговата длъжност или пълномощие или от лице, което непосредствено извършва по занятие сделки с валута в наличност;

4. ако е извършена повторно в немаловажни случаи;

5. (нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) ако причинената вреда е в големи размери.

(2) (Нова - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) В случаите на точки 4 и 5 съдът може да постанови конфискация до една втора от имуществото на виновния.

* Ако е нямал други престъпления може и да го осъдят условно, но не съм сигурен - питай адвокат (аз не съм адвокат!).
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Само ГД БОП може да изпрати такъв e-mail.

Ще им звънна, ще отида, но ми се искаше да имам и аз свидетел и най-добре адвокат.

Изпратено в последният работен ден за първия такъв.
 
Е като вече си решил, защо питаш изобщо? Иди до там, после мини и през данс, после и до ген. щаба може да се разходиш.
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

По принцип в такива случаи задължително се ходи с адвокат, защото не се знае как могат да те подведат да кажеш или напишеш нещо и после да го изтълкуват както си искат.

Преди да отидеш може да разпечаташ електронното съобщение заедно със заглавните части (headers). Повечето доставчици на услугата електронна поща предоставят такава възможност. Може да включиш и разпечатка на онази част от НК, която цитирах за да ги подсетиш какво точно престъпление е извършено, защото може и да не загреят веднага ;)

Пример за заглавни части (хедъри, headers) на писмо:

Източник: How to find the Full Headers in your Email Program

Обаче имай предвид, че може да е наистина от ГДБОП и по този начин да проверяват кой е собственика на този e-mail адрес. И като отидеш с разпечатаното писмо ще докажеш, че точно ти си собственика не e-mail адреса. В писмото има ли твои лични данни, които няма от къде да знае друг освен ГДБОП?
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Да, съвпадат сървърите, където е хостнат сайта и откъдето е изпратен.

Странна политика имат, модерна. :)
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Ако писмото не е подписано с електронен подпис е доста съмнително каква правна стойност има. Писмото има ли прикачен файл с електронния подпис?

От къде са изпратили писмото? От [email protected]?
 
От: Призовка от ГДБОП по e-mail

Не, то е ясно, че не е изпратено по официален начин и мога и да не го видя, но в случая предпочитам да разбера в каква връзка е този сигнал.

Но за да не се възползват от доверието, което им отдавам, предпочитам да бъда с адвокат.
 

Горе