Проблеми с хлебарките (?)

От: Проблеми с хлебарките (?)

Помна преди няколко години в избата имаше някфи гадории и майка ми сложи на стълбите и в подземието такива кутии за 2-3 дена една не остана :Д

П.П. rak от Асеновград ли си ?
Да :) да не би да сме градски?
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Благодаря на всички за включването в темата. Сега съм малко зает с други глупости, които се случват, но ще ги избия по един или друг начин скоро :D
 
Проблеми с хлебарки - гризачи - вредители

Аз използвам тези... колкото и да не ми се вярваше... вършат работа.

Райд - примамка за хлебарки
И аз използвам на тази марка спрея, но какво да ти кажа, явно е по-сериозно положението, отколкото си мислех.. :) На къщата ни, преди известно време имахме котка, която много си ги ловеше, но това не е определено решение, при положение, че се множат адски бързо и по много. :)

За съжаление това е една от най-гнусните напасти. Други мои приятели си бяха взели паяк, който си щъкаше и си ги ловеше без никакъв проблем. За жалост, малко хора изпитват симпатии към тези животинки. Аз лично много харесвам паяците. Никога не съм убивал - хващам ги и ги пускам. Не ми дава сърце. Но и това не е добра алтернатива. Забелязах, че където започват да се навъждат хлебарки, неизбежно започва да има и паяци. Ако имате прекалено много паяци, говорим за нещо сериозно и като население от хлебарки. Поне това показва опита ми на човек, живеещ в блок.

Аз да питам - изтребването на хлебарките не означава, че сте се отървали от тях на 100%. Говоря за пръскане в един апартамент, не вход или етаж. Горко им на хората, живеещи около пазари, закусвални, зле поддържани ресторанти, складове. Знам, че там шанса да имаш е в пъти по-голям.
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Има една приказка, че след ядрена война, ако нещо оцелее ще са хлебарките :)
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

И мангалите...

Взе ми думите от устата.

Бях чел за някакви тебешири, с които се ограждат прозорци, тераси и т.н., и хлебарките не влизали? Верно ли е това или.. ?
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Взе ми думите от устата.

Бях чел за някакви тебешири, с които се ограждат прозорци, тераси и т.н., и хлебарките не влизали? Верно ли е това или.. ?

Имаше нещо такова, чел съм и че се тровят с борна киселина, мисля че се продава в аптеките, ето тук има някаква статия, в която ги пише тези работи ;)
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Взе ми думите от устата.

Бях чел за някакви тебешири, с които се ограждат прозорци, тераси и т.н., и хлебарките не влизали? Верно ли е това или.. ?

Зависи от тебеширите. Но защо, като има толкова хубави препарати.
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Явно топлото време и мръсотията в София си казва думата - blitz.bg/news/article/214013 - Хлебарки нападат центъра на София.

Мисля, че много хора ще изпищят тези месеци.

Те вече пищят :) и много хора могат да спечелят с нашата афилиейт програма. Предполагам с времето повече хора ще се усертят и ще се включат :) :).

Има много проблеми с хлебарки, а и с други вредители и хората търсят качествено решение - дали фирма, дали някой хубав препарат вече според личните предпочитания.
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Тук един колега беше споменал за един препарат дето вече май бил забранен в евро съюза - на BASF е. Едно малко пакетче, като захарчетата за кафе е и мисля, че е от сорта на 2-3 лева - разтваряш го в едно пластмасово шише 2л и после мажеш с четка по ръбовете на помещенията. За ден два ще ринеш умрели хлебарки с лопатка - после с години няма грам - при мен 6 години вече, а ми играеха хоро в леглото по едно време :)
Хубаво е да няма домашни любимци и деца след мазането, че е токсично. Остатъка от течността изсипваш в каналите та и от там няма да ти излизат после
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Бях чел за някакви тебешири, с които се ограждат прозорци, тераси и т.н., и хлебарките не влизали? Верно ли е това или.. ?

Ми преди много време съм използвал имаше ефект. Даже и мрвки изтрових с тях, че на втория етаж се качваха и имаха някаква пътека, цялата фасада беше черна, но от години не съм виждал такива по аптеките и преминах на капани, след тях стана трайна липсата на гадинките, докато тебеширите ги биеха, но 1-2 месеца само им беше ефекта.Остана и за кубчетата да питаш, те не действат изобщо. Още намирам по някое зад секциите...
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Хубаво е да няма домашни любимци и деца след мазането, че е токсично. Остатъка от течността изсипваш в каналите та и от там няма да ти излизат после
Винаги е по-добре без домашни любимци, но няма как някъде.

Аз искам да питам ops5, като експерт в областта, тази година дали не е по-сериозно от предишни. То, че всяка година по това време хлебарките излизат и всички други гадини, но тази не е ли сякаш по-силно? Интересно ми е като статистика, защото преди има няма седмица попаднах на една хлебарка с големината на жаба. И си ходеше невъзмутима. Даже се удари в на приятелката ми крака.

Иначе най-добре е да си викнеш една фирма, която да ги изтребе и това е. Няма какво да се занимаваш. Нашите пръскат с РАЙТ, но да си кажа честно не постигат ефекта, който желаят. ;)
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Според нашите наблюдения не е по-различно. Все така са много хлебарките. Всяка година след пролетните дъждове и лятната жега популациите им ескалират.

Сега форума ще започне да изскача и при търсене за хлебарки :) :) :). Блинки, да почерпиш Зеалот :).
 
От: Проблеми с хлебарките (?)

Според нашите наблюдения не е по-различно. Все така са много хлебарките. Всяка година след пролетните дъждове и лятната жега популациите им ескалират.

Сега форума ще започне да изскача и при търсене за хлебарки :) :) :). Блинки, да почерпиш Зеалот :).
Да, ще трябва да го почерпя. Дано излиза за хлебарки и гризачи. Предполагам, че ще се навърташ в темата, за да даваш компетентни съвети, като представител на една много голяма фирма в областта.

Значи няма ръст на хлебарките? Ясно. Мислех, че тази година са идея по-активни от нормалното. Сякаш жегите са по-големи и предразполагащи към нашествия от вредители. Дано не се лъжа. Днес-утре ще кажа как е, но често се случва да минава покрай метростанция Опълченска и наистина го има проблема с хлебарките.
 

Горе