Проблеми с ABV.BG пощите - писмата не престигат

$INeed$

Well-Known Member
Здравейте група. Абе някой забелязал ли, че от някъде 3 дни, може би от 17-ти пощата нещо тотално е сдухала. Получаването на писма от чужди пощи, най-вече домейн мейли става бавно, дори малко невъзможно. Не ме разбирайте погрешно, не съм си пикал толкова в мозъка да разчитам на abv.bg пощите, но много мои клиенти ме питат дали нямат проблеми. Казах им, че още с регистрацията в abv за услугите им започват проблемите им в живота. По-продънена и лайм услуга не съм имал, а съм имал поща в AOL. :)

Не знам кой наивник би разчитал бизнеса му да разчита на пощи в abv.bg или mail.bg. Говоря цялата му бизнес кореспондения, автоматични писма и какви ли още не важни да ходи там? Тия хора е редно да се ориентират навреме. Имате ли такова наблюдение последните дни? Аз го имам откакто съществуват, но тези дни изпищяха много.
 
Имам спомени, че преди години, още като бяхме на phpBB форума, писмата за активиране на акаунта след регистрация във форума тук не идваха. Имахме голям проблем с това. Дори ни се наложи тогава да сложим съобщение, че ако ползвате абв поща да се смени, за да си получи потребителя активиращия мейл. Не след дълго се свързаха с нас и ни отблокираха, или там каквото направиха, за да се получават и съответно махнахме съобщението. От тогава насам нищо не би ме учудило, нямам добро впечатление от тази мейл услуга.

Нямам пощи там, една стара, която ползвам за някакви произволни регистрации да се пълни там спам, но за нищо сериозно не бих я ползвал. Сори, че имам такова мнение, но просто е доста назад с всичко останало, което се предлага като безплатна услуга. ;)
 
АБВ имат няколко олигофренски филтъра, през които е почти невъзможно да преминеш от раз. Обикновено писмата могат да пристигнат с часове и дни закъснения (ако сървъра, който изпраща не се откаже преди това).

Особено ако си с къстъм домейн и поща в произволен хостинг, а не Gmail например. Още преди години, когато се занимавах с настройка на сървъри винаги имах проблеми с тях.

В същото време нямат никаква защита от спам.

Не мога да си спомня точно какви бяха филтрите за да кажа какво трябва да се направи за да минават писмата, но помня че имаше начин и е до настройка на сървъра, който изпраща. Ако изкараш лог от мейл сървъра ще ме подсетиш.
 
За това го ползвам и аз, за да си ми пуска всичко що е спам, където и както съм се записал, и може би откакто преди време ми направиха проблем с поща, която е на домейн и не получавах нищо от партньори, спрях да ги ползвам за каквато и да е сериозна кореспонденция. Все пак трябва бизнес да се прави, нали? С аматьори не става.

Опитайте се на вържете домейн поща с абв да видите какво е мъка. :) И имат още красотии като 180 дни некативност трият всичко в кутията. Гледам и в хардуер.бг много ги хвалят. Защо си го причиняват хората въобще? Това е топ услуга направо, като знам какъв им бешем хостинг услигата направо ми се изяснява защо и мейл услугата им е такава. ;)
 
Не мисля, че тук имаме хора, които с трезвото си съзнание биха ползвали пощи там за лична и/или професионална кореспонденция
Е, имате...

Днес дори не зарежда.
 
Не мисля, че тук имаме хора, които с трезвото си съзнание биха ползвали пощи там за лична и/или професионална кореспонденция и от това да им зависи бизнеса и работата като цяло.
Може и да няма, но знам фирма с 5 млн. годишен оборот, която се управлява през два акаунта в абв(познай защо два). Отделно все още някои от машините във счетоводния им отдел са на WinXP без антивирусен софтуер(свързани са към мрежата), а някакво подобие на архив си прави само едната от леличките "когато се сети на флашката" (разбирай един път в годината между снимките на внучката и музиката от последната екскурзия).
Не преувеличавам!
 
@white_pawn , знаеш ли кое е най-тъжното - че ти вярвам. Имам същия пример около мен. В областта на търговията е. Другият е в производството - земеделие.

Е, имате...

Днес дори не зарежда.
Добре дошли в Матрицата. Ставаш, решаваш да си провериш пощата, а тя или я няма или не си получил това, което силно те касае. Страшна услуга. Хора, моля ви, ползвайте нормални услуги.
 
Втората ми дипломна работа беше на тема "Функции, значение и обществена полезност на пощите на abv.bg"
И като особено запознат в детайли, трябва да ви кажа, че пощите се използват от 2/3 от българите, от които 2/3 никога няма да спрат да ги използват :)
 
@white_pawn , знаеш ли кое е най-тъжното - че ти вярвам. Имам същия пример около мен. В областта на търговията е. Другият е в производството - земеделие.


Добре дошли в Матрицата. Ставаш, решаваш да си провериш пощата, а тя или я няма или не си получил това, което силно те касае. Страшна услуга. Хора, моля ви, ползвайте нормални услуги.
ВърнА се. Спамът е получен, за друга кореспонденция не знам.

Аз честно казано не харесвам G-mail. Когато съм правила регистрация през тая поща, никога не съм получила линка за верификация.

абв-то само веднъж не ми върна линк - при опита ми за електронно преброяване.
 
Втората ми дипломна работа беше на тема "Функции, значение и обществена полезност на пощите на abv.bg"
И като особено запознат в детайли, трябва да ви кажа, че пощите се използват от 2/3 от българите, от които 2/3 никога няма да спрат да ги използват :)
Някой се е пошегувал с теб. :) Това не може да е реална тема.
 
Кой ползва abv, трябва да си доста бавен. Ползвай gmail, protonmail, mailru.
 
Нормалните писма може и да не пристигат, ама скам, фишинг и всякаква друга простотия си идва в пощата като стой та гледай (абв ми беше първата поща през далечната 2000г.)///
 

Прикачени файлове

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    33.4 KB · Преглеждания: 13
Нормалните писма може и да не пристигат, ама скам, фишинг и всякаква друга простотия си идва в пощата като стой та гледай (абв ми беше първата поща през далечната 2000г.)///
За да не изпуснеш новите голи снимки на Анна Курникова. :) И аз така имам една в gbg и там е пълен цирк. Влизам, за да си я чистя само, защото нали има някаква тъпня за това, ако не си активен да ти я чистят.

Кой ползва abv, трябва да си доста бавен. Ползвай gmail, protonmail, mailru.
Не мога да повярвам, че още има баничарки със сайтове и всичко и плеснали мейл в абв. Чак ми се доповръща като го видя това. Това значи, че са доста заседнали технологично.
 
За спам в abv имаш два варианта. Всички (дори и легитимните) писма са в спам папката или нито едно писмо не е в спам папката. Забавното, е че независимо, колко и пъти натиснеш бутона "Това не е спам" то не слага имейла в някакъв положителен списък, и следващият път пак си е в спам папката, просто не работи. Това са вариантите. За забавени или спрени писма, досега не съм виждал спряно писмо (ползвам я вече 20 години), забавени да няколко пъти по 2 - 3 часа. Но дори и аз вече минах на Gmail за сериозните неща, но е хубаво човек да си има няколко безплатни алтернативни имейла за сайтове, който не познава и очаква голям спам от тях. Относно това, колко хора изпoлзват abv. Abv.bg е най-посещаваният Български сайт според Similarweb.
 
Има ли Ай Ти специалисти във форума да помогнат ? :D



276304190_7358540837519459_8030811439493278395_n.jpg
 
Относно това, колко хора изпoлзват abv. Abv.bg е най-посещаваният Български сайт според Similarweb.
То това не говори добре за технологичното им познание. Да не говорим, че доста хора мятаха и торби с пари през прозореца, други пращаха пари на нигерийски принцове. :) Като цяло културата в това отношение не е на много високо ниво. Но нищо, нещата се учат по два начина, дано не им се наложи по трудния. Всички мои приятели съм им казал, ако искат да имат надеждна и професионална услуга като поща, съм дал няколко предложения.
 
Има ли Ай Ти специалисти във форума да помогнат ? :D



276304190_7358540837519459_8030811439493278395_n.jpg
Ахахаха. Имаме такъв случай от преди няколко години. Беше просто kur и най-тъпото беше, че аз лично съм го оставил там и съм го забравил. Клиента беше от Китай и изобщо не разбра какво става, което беше добре.
Споделям иначе мнението, че АБВ не трябва да се позлва за сериозни неща. Същото е валидно и за всяка безплатна поща, според мен, макар че Gmail е железен.
 
Там е работата, че няма алтернатива :) Обикновения бг-тупан не ползва ни гмеил, ни меилком, ни яндех, ни яку, ни звер.. Човекот си иска БеГе поща, проста, лесна И на български ;)
Не знам кое не е ясно :D:p:love:
 

Горе