Проблеми с ABV.BG пощите - писмата не престигат

Юзърите по европата ползват главно : Gmail, Outlook, Yahoo
Чух добри думи за ProtonMail, ако някой я е пробвал да сподели.
 
И аз имам проблем нещо от миналия петък, чакам едни писма за потвърждение за вход от ново устройство и не идват, явно от абв е нещо...

Едит. Дойдееееее
 
За да не изпуснеш новите голи снимки на Анна Курникова. :) И аз така имам една в gbg и там е пълен цирк. Влизам, за да си я чистя само, защото нали има някаква тъпня за това, ако не си активен да ти я чистят.


Не мога да повярвам, че още има баничарки със сайтове и всичко и плеснали мейл в абв. Чак ми се доповръща като го видя това. Това значи, че са доста заседнали технологично.

За жалост abv, е доста лош избор за имейл в 21 век, доста хора страдат от тази поща, аз също съм ползвал abv, преди 10+ години, но след като беше хакнат спрях тотално. Все още явно има глупави базови проблеми. Доста бизнеси, като цяло във България са спряли.
 
За жалост abv, е доста лош избор за имейл в 21 век, доста хора страдат от тази поща, аз също съм ползвал abv, преди 10+ години, но след като беше хакнат спрях тотално. Все още явно има глупави базови проблеми. Доста бизнеси, като цяло във България са спряли.
Да, доста спрели бизнеси има. И някак това е част от тяхното амплоа. Аз още ползвам тази поща с изцяло тестова цел, за да видя какво ново ще се сервира от там. Сори, че така се изказвам, но и на мен доста проблеми ми е причинила през годините. Един от проблемите е влизам и нямам съобщения, дори по едно време си мислех, че са ми изтъркали акаунта. Но поне ме отърваха от спама трупан в тези 180 дни. :) Получавах какви ли не неща. От пенис екстендъри до да се женя за някакви рускини онлайн. :)
 
А ако е неква ултра турбо, с всички екстри, които искате, и да е сигурна и да е лесна за уъркинг, и да си ръчкаш сам филтрите и да не блокира никой сървър, тогава бихте ли давали да речем 10лв на месец, нещо от сорта?
Така да си говорим за безплатна поща И при това такава, че да можеш да си регваш по найсе акаунта.. и в същото време да говорим за бизнес, еми малко е несериозно ;)
Просто НЯМА никаква друга по-читава алтернатива (безплатна) за бг и тва е, няма кво да дерзаеме излишно и да плюеме колко са зле :)
Иначе, бих давал 10на лв на месец за нещо, което наистина ще ползвам "вечно" и да си е такова мое пак "вечно"
 
И аз го забелязах, че някои писма пристгат с дни по-късно, а други май не. Не знам дали не е проблема с DMARC на домейн емайлите, от които се изпращат писмата.
 
Сякаш малко ни бяха инфлацията, цената на олиото и идващата енергийна криза, ами сега и това...
 
Имах подобни драми с майлбг и при разгова с админ ми каза, че от доста време имали проблем с някакви рестрикции от чужбина. Колко е вярно нямам идея, но наистина проблем имам само когато тябва да получвам нещо от сървъри извън България. В БГ нямам никакъв проблем.
 
И аз го забелязах, че някои писма пристгат с дни по-късно, а други май не. Не знам дали не е проблема с DMARC на домейн емайлите, от които се изпращат писмата.
Не е DMARC, към днешна дата дори сериозни брандове с всички нужни и правилно настроени записи в DNS зоната, като SPF, DKIM, DMARC, та дори и rDNS на smtp-то имат същия проблем. По мои наблюдения изобщо не става въпрос за ARC протокола. Мейлите пропадат някъде в нищото - нито се връщат при изпращача с грешка, нито се доставят до Junk/Spam директориите на получателите, дори и с понижена trust оценка.
 
Не е DMARC, към днешна дата дори сериозни брандове с всички нужни и правилно настроени записи в DNS зоната, като SPF, DKIM, DMARC, та дори и rDNS на smtp-то имат същия проблем. По мои наблюдения изобщо не става въпрос за ARC протокола. Мейлите пропадат някъде в нищото - нито се връщат при изпращача с грешка, нито се доставят до Junk/Spam директориите на получателите, дори и с понижена trust оценка.
Всъщност развъртат се май между техните машини, за да да се поеме от свободната в момента, като в някои случаи, ако няма "свободна" да поеме, той потъва, както каза в нищото. Нещо такова ми се върви в главата. Но само предполагам, защото не мога да си го обясня по друг начин.
 
ВърнА се. Спамът е получен, за друга кореспонденция не знам.

Аз честно казано не харесвам G-mail. Когато съм правила регистрация през тая поща, никога не съм получила линка за верификация.

абв-то само веднъж не ми върна линк - при опита ми за електронно преброяване.
Gmail е на светлинни години от това недоразумение abv.bg. Дори не знам защо си се отказала. Каквото и да е си го получила или в спама или е върнало към този, които го праща. Мейл услуги като abv.bg и mail.bg - там ще си късметлия ако попадне в спама. Но както стана ясно всичко влиза в инбокса. Това са пощите, които без никакъв проблем ще ти пуснат мейл с прикачен зип от супер изкривен домейн. Ако имаше статистка за хора заразени през мейл, abv.bg щеше да обяви класацията. Първо ще си влезе като пич в инбокса и второ потребителя имащ поща там, като официална за комуникация, ще е на ниво да кликне на всичко.

Темата е именно поради горе-споменатите причини - а именно непристигащи мейли. Как точно водиш комуникация с хора от чужбина с фирми, с които правиш бизнес и разчиташ да ги получиш.
 
Нещо такова ли:

Виж файлът 23190
Да, точно. Abv за жалост не се развива, поне аз лично не виждам, доста бизнеси още ползват abv и всичките им клиенти знаят техният abv имейл, сигурно тогава е зор да се смени.
 
Да, точно. Abv за жалост не се развива, поне аз лично не виждам, доста бизнеси още ползват abv и всичките им клиенти знаят техният abv имейл, сигурно тогава е зор да се смени.
Това лесно се променя. Аз смених yahoo с gmail точно за месец. Да, в стария мейл слагах подпис в новия в него, но едно е важно, да имаш смелостта и стратегията да го направиш. Другият вариант е да заседнеш в миналото с пощата си. Хората вече правят конферентни колове, апийнтмънти, чат румс през такива услуги, тия не могат да хванат настинка с техните бози дето са си ги натворили. А, ако си спомняте добре хостинга зад тях бе хост.бг, още една издънка на дигиталния свят.
 
Юзърите по европата ползват главно : Gmail, Outlook, Yahoo
Чух добри думи за ProtonMail, ако някой я е пробвал да сподели.
Аз ги ползвам (платения ВПН с пощата) и съм много доволен до момента.
 
Вие говорите за бизнеси, ама знаете ли колко е трагично когато училища, общини, и т.н. ползват лични абв профили ... има и от типа [email protected]
 
Имах подобни драми с майлбг и при разгова с админ ми каза, че от доста време имали проблем с някакви рестрикции от чужбина. Колко е вярно нямам идея, но наистина проблем имам само когато тябва да получвам нещо от сървъри извън България. В БГ нямам никакъв проблем.
Не е вярно. НаШте блокират ;) Разпореждане от високо :)
 
Вие говорите за бизнеси, ама знаете ли колко е трагично когато училища, общини, и т.н. ползват лични абв профили ... има и от типа [email protected]
[email protected] с какво е по-различно? И mail.bg и abv.bg могат да са престижни за бизнес, училища, общини въпроса не в тях а в това как се управляват.
 

Горе