Проблеми с ABV.BG пощите - писмата не престигат

Е да, и тя е една страшна БГ поща :D

Иначе може да си изброяваме пощи до сутринта ахахаха
 
Тека си е отсекъде, ама е и личен избор, освен това, и предпочитание, КОЙ ще се преебе да си ДАРИ комуникациона с конкуренцията ;)
 
Тека си е отсекъде, ама е и личен избор, освен това, и предпочитание, КОЙ ще се преебе да си ДАРИ комуникациона с конкуренцията ;)

Не философствай толкова, а ОДИ виж какоф ултра Трол имаш за оправяне, един недоклатен комплексар, назовал се MI.6 без десет :D
 
Писах на abv support относно това, че от доста чужди сървъри не пристигат писма в тяхните пощенски кутии. цитирам техният отговор:
------- Здравейте,
Поради засечени множество нежелани писма (СПАМ) от мейл сървър който Вие използвате.
Получаването на писма е ограничено. ------
Сървърите които ползвам са в Германия. всички които имат там хостинг няма да могат да пишат до ABV.
това е! филтрирани са. Може би така по лесно се решават проблемите!? цък филтърче и готово.
 
Писах на abv support относно това, че от доста чужди сървъри не пристигат писма в тяхните пощенски кутии. цитирам техният отговор:
------- Здравейте,
Поради засечени множество нежелани писма (СПАМ) от мейл сървър който Вие използвате.
Получаването на писма е ограничено. ------
Сървърите които ползвам са в Германия. всички които имат там хостинг няма да могат да пишат до ABV.
това е филтрирани са. Може би така по лесно се решават проблемите!? цък филтърче и готово.
Да, пълни аматьори. И ние с форума бяхме на канадски и благодарение на това дори и не идваха едно време мейлите с активиращия линк. От тогава АБВ за мен са мъртъвци. Сори, че го казвам, но продължават с това и няма да се оправят. Ако ми видите моята тестова поща, друга не смея да имам там, всякакъв спам минава, а важните от чужбина мейли, някои дори не идват. Пълна скръб. Просто, ако искате да ви върви бизнеса като хората прескочете тази услуга. ;)
 
Да, пълни аматьори. И ние с форума бяхме на канадски и благодарение на това дори и не идваха едно време мейлите с активиращия линк. От тогава АБВ за мен са мъртъвци. Сори, че го казвам, но продължават с това и няма да се оправят. Ако ми видите моята тестова поща, друга не смея да имам там, всякакъв спам минава, а важните от чужбина мейли, някои дори не идват. Пълна скръб. Просто, ако искате да ви върви бизнеса като хората прескочете тази услуга. ;)
Понякога се шегувам с мои клиенти, че тази поща трябва да я забранят със закон :)
 
Понякога се шегувам с мои клиенти, че тази поща трябва да я забранят със закон :)
Меко казано. Колко грижи и ние сме имали с тези пощи. На мнение съм, че такова нещо не трябва да съществува. Цялото НетИнфо не може да предложи добра услуга и това е. Пълен шит. Видя ли някой с поща в АБВ и ми става едно тъжно. И един клиент тук с оголям магазин му се обеснявам в любов вече 3 години да спре да ползва това чудо, но не, бил свикнал. Викам, направо тогава и парите и всичко да си премести в Български пощи и да си приключи бизнеса, защо се мъчи.

Не трябва да я забранят със закон само, трябва тези нещастия от НетИнфо да платят неустойки и пропуснати ползи на всичките си потребители, които не са си получили мейлите. Да платят на бизнесите, които са ги търпяли през годините, обснявайки на клиентите си, че проблема не е при тях. Преди няколко месеца един пич така за малко да си изпусне сайта.....хостинг компанията от чужбина му пращала мейли за подновяване, те съответно не пристигнали и добре, че видял сайта си паднал. Дали е готино?

Отделно, самия аматьорски интерфейс на АБВ трябва да ти подскаже, че това е поща за глупаци и такива, които имат регистраии по какви ли не шитави сайтове, колекционирайки мейл листи. Който ползва тази поща трябва сериозно да се замисли. ;)
 
Ти се шегуваш, нали? АБВ и престиж в едно изречение. :)
За съжаление имам наблюдение отчасти и наистина в сектор Образование що се касае до официални емейли на директори от детски градини и училища, масово се използва ABV мейлинга. Повечето нямат бюджет да си позволят подръжка на домейн или сайт, въобще за онлайн присъствие. Използват безплатната ФБ алтернатива като страничка или група най-много. Преди около 10 години може би по спомен взех 20 лв еднократно за направата на сайт, чисто символично, който още държа онлайн, въпреки че нямам друг ангажимент или какъвто и да е.

Защитата на тези пощи не знам до колко е адекватна, но силно препоръчвам да влизате поне на 3 месеца веднъж, за да ви отчете системата и не ви изтрие така безценната информация, след което веднага да прегледате логовете дали няма и други влизание освен вашето през този период. И дори да няма, ако забележете неуспешни опити за вход от различни държави, да си промените/ъпдейтнете паролата веднага. Във всички останали случаи го правете периодично на около 6-12 месеца, дори и да няма подозрителна дейност.
Знам, че няма да го направите. Все пак се чувствайте осведомени.
 
Последно редактирано:
И дори да няма, ако забележете неуспешни опити за вход от различни държави, да си промените/ъпдейтнете паролата веднага.
Не знам как е при теб, но на моята поща има по 20 неуспешни опита на ден , ако тръгна да си сменям паролата всеки път, когато това се случи трябва само с това да се занимавам.

И сега една случка: Преди бая години - 10+ успяха да "Brute force" паролата. До тогава не гледах лога и не се бях усетил, чак когато някой други свързани акаунти почнаха да падат и се замислих и погледнах. Имаше по една заявка на всяка секунда в продължение на месеци от едно и също ИП. Тогава писах на екипа им да има кажа. Отговора беше "Опазването на паролата е отговорност на клиентът". В същото писмо им предложих да направят IP lock примерно, цъкаш отметката и можеш да си влизаш в профила от Ип-та само от България. Отговор на това нямаше , но седмица - две след това се появи Името на държавата, от която е IP-то в лога. Което е напредък. И до там.
 
Не знам какво се пънем тук. Дори не знам защо има тема за тези. Просто се знае по дефолт, че това не се ползва и точка. Нещо като изпозлвания кондом или спринцовка от нароман.
 
Ти се шегуваш, нали? АБВ и престиж в едно изречение. :)
ПРЕСТИж трябва да има нещо общо с ПРЕСТИгат (от заглавието).

И тука някаква конспирация се мъти.
 
Не знам как е при теб, но на моята поща има по 20 неуспешни опита на ден , ако тръгна да си сменям паролата всеки път, когато това се случи трябва само с това да се занимавам.

И сега една случка: Преди бая години - 10+ успяха да "Brute force" паролата. До тогава не гледах лога и не се бях усетил, чак когато някой други свързани акаунти почнаха да падат и се замислих и погледнах. Имаше по една заявка на всяка секунда в продължение на месеци от едно и също ИП. Тогава писах на екипа им да има кажа. Отговора беше "Опазването на паролата е отговорност на клиентът". В същото писмо им предложих да направят IP lock примерно, цъкаш отметката и можеш да си влизаш в профила от Ип-та само от България. Отговор на това нямаше , но седмица - две след това се появи Името на държавата, от която е IP-то в лога. Което е напредък. И до там.
В случая сам си си отговорил на въпроса донякъде без да искаш. Преди няколко 10+ години са изтекли твоите данни и вероятно са продадени и разпространени вече веднъж. Затова и продължават опитите за вход, защото явно някъде кумулират в пространството. При положение, че са неуспешни и си сигурен в надежността на паролата си откъм символи, букви и цифри, то тогава няма от какво да се безпокоиш и не би трябвало да ти пука въобще от брут-форс атаките. Аз лично съм си сменял само 2 пъти паролата там за 20 годишен емейл. Всъщност беше, защото преди няколко годинки ми го бяха изтрили автоматично, поради 6 месеца неактивност и оттогава просто си го възстанових като име и не го ползвам за нищо важно, за нищо като цяло. Изгубиха ме като доверие с този си жест и ново правило. За БГ използвам mail BG алтернативата и съм доволен от доста години, както и Gmail, но като цяло каквото и да се ползва, трябва да се ползва с разум и резерви.

Все пак всички ние сме едни потребители на една безплатна или платена услуга, която обаче може да не е подсигурена достатъчно и колкото и да Ви е неотриваема и сложна за изчислителната техника паролата, идва друг момент, когато някой някога успява да заобиколи теб, мен или другия, а директно да извлече информация за всички чрез базата данни например или друг способ. Това е образно казано, доколко има смисъл или не да подходим сериозно с личните си данни.

Масовият потребител, разбира се няма как да отдава толкова голямо значение на това. Мнозина тепърва ще се сблъскват с това що е то електронна поща и как се ползва, камо ли да обръщат внимание на сложността на паролата си, защото е много по-хубаво да е проста, за да я запомнят. При нас тече процес на събиране на данни на служителите за електронните им пощи, за да може да се им се изпраща бележката за заплатата по електронен път. Това явление е отдавна внедрено в редица фирми, дойде ред и при нас, но виждам как хората не знаят какво е това, даже дали имат поща, а тези със смартфони явно са помолили някой да им направи, колкото да имат акаунт в Google Play, за да си теглят приложения.

Не сме дорасли като общество за много неща, но пък трябва да се подбутваме взаимно, за да не падаме в калта, а да продължим напред бавно, но славно.
 
Последно редактирано:
Заключихме ли темата с това, че АБВ не стават за поща, ако искаш да водиш сериозна кореспонденция там? ;)

Ще ми е интересно да видя още случаи, в които АБВ им е издънила бизнеса.
 

Горе