Проблем с интернет сайт на Карбовски

От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Здравейте колеги,
От сайта на Карбовски снимката е премахната ето линк -->http://www.lentata.com/page_5933.html понеже статията беше пусната във вестник стандарт утре ще бъде пусната опровержителна новина за обърквацията.Подадохме жалба и в полицията срещу вапросната жена от статията и нейните данни и ще съдим и нея за кражба на снимки и създаване на фалшиви профили във фейсбук и гръцки сайт за запознанства http://www.elmaz.gr/index.php?page=profile&aid=156641 и https://www.facebook.com/profile.php?id=100006851146791 . Водихме няколко телефонни разговора с Карбовски и той твърди ,че тези снимки са дадени от въпросния измамен грък . Като има нови неща по случая шак ще пиша

И все пак заслужава да го съдите, тва мазно прасе. Не може да ползва инфо, без да провери нещата. Аз също мога да му пратя нечии данни и снимки и да клеветя, като ползвам силата на медиите. Тая сила трябва да е обвързана с отговорност и затова сериозните медии си проверяват инфото, преди да публикуват или излъчват. Виновен е отвсякъде.
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Забравих да добавя , първата жалба е пусната към въпросната от статията за кражба на самоличност с цел измама. В последствие ще обмислим и със сайта и вестника дали и каква жалба ще се пуска. Както по-нагоре споменах не ме интересуват парите на измисления журналист. Все пак и аз и приятелката ми работим на места , на които такъв тип статия може да ни се отрази много лошо. Също така да добавя от телефонните ни разговори мога да кажа ,че не е добре с акъла този човек и се държи вулгарно и нагло
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Вината си е негова. Как може да си помисли, че измамница в сайт за запознанства ще ползва собствените си снимки...Трябва да си мега малоумен да не се сетиш, че снимките са фалшиви. Аз сега ще почна да въртя измами из форума и ще си сменя профилната снимка с моя истинска такава и в подписа ще си оставя facebook-a. :lol: Успех и другия път да внимават.
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Забравих да добавя , първата жалба е пусната към въпросната от статията за кражба на самоличност с цел измама. В последствие ще обмислим и със сайта и вестника дали и каква жалба ще се пуска. Както по-нагоре споменах не ме интересуват парите на измисления журналист. Все пак и аз и приятелката ми работим на места , на които такъв тип статия може да ни се отрази много лошо. Също така да добавя от телефонните ни разговори мога да кажа ,че не е добре с акъла този човек и се държи вулгарно и нагло
Оооо, сигурни сме, че е така. Медийните му изяви едва ли са само влизане в образ.:)
Именно затова трябва да разтръбите по медиите какво е направил, понеже тоя и разни други, помислили се за журналисти много си повярваха, а професионализъм липсва. За да започнат да проверяват информацията, преди да очернят хората, трябва поне да вдигнете медиен шум. Една телевизия може да си позволи да плати не-малка сума обещетение тихомълком, но едно известно име не може да си позволи да го обвинят в лъжа, затова в интерес на Картовски е да свали снимките и вие да си замълчите, но не му дължите тая услуга. Не му дължите нищо. Действайте, очернете го, както той вас, само, че вие с реални, а не откраднати и изфабрикувани факти. Успех!:)
 
Re: От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Така или иначе статията е пусната във вестник стандарт на 12.08 и няма как да бъде премахната ......

Някой чете ли го този кенеф? :) Споко, няма да стигне до много, но е кофти. Изплескай някъде каква е мишка скапана и това е. ;) Ако ти се занимва едно силно ORM. ;)
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Колегите, които имат блогове да напишат историята на своите блогове и така да помогнат на колегата повече хора да разберат що за нагъл и вулгарен "журналист" е този смешник Карбовски. Стига, разбира се, колегата да се съгласи и разреши.
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Колеги,
След обещанието на журналистчето, публикува няква измислена статия уж за извинение към приятелката ми , но като цяло има една голяма статия с 1 ред извинение
http://www.lentata.com/page_5937.html

Не съм доволен от постъпката му за 2-ри път и мисля да предприема действия.Колегата Calasedo е дал добро предложение и съм съгласен,който има блог да пише за въпросната история. Да се беше постарал малко повече, а не да прави отново "СЕНЗАЦИИ"
също така бих ви бил благодарен да репортнем фълшивия facebook https://www.facebook.com/profile.php?id=100006851146791&fref=ts
Благодаря!
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Колеги,
След обещанието на журналистчето, публикува няква измислена статия уж за извинение към приятелката ми , но като цяло има една голяма статия с 1 ред извинение

Не съм доволен от постъпката му за 2-ри път и мисля да предприема действия.Колегата Calasedo е дал добро предложение и съм съгласен,който има блог да пише за въпросната история. Да се беше постарал малко повече, а не да прави отново "СЕНЗАЦИИ"

Е, истината имала две лица, казват хората. Видяхме твоята история, на кражба на снимки. Оказва се, че тези които обвиняваш не са виновни и не са крали снимките, а ти не казваш цялата истина.

Това, че на теб не ти харесва, си е твой проблем. В случая като прочетох двата материала си мисля, че те не са виновни, те просто изобличават поредната лъжкиня и в началото не знаят, че тези снимки не са нейни. В последствие след като разбират истината се извиняват и пишат втора статия за да обяснят всичко. К'в ти е проблема? Искаше истината и извинение - получи го.

Колкото и да е нагъл Карбовски - в случая той не е виновен. Виновна е приятелката ти, че не знае как да работи с интернет, и по-конкретно - Фейсбук. Навсякъде повтарят да не се качва лична информация, но не сте послушали този съвет.Е, сега ще си понесете последствията и в бъдеще ще знаете какво да правите.

И разбира се, забрави да ги осъдиш, при този развой на събитията, по-скоро те ще те осъдят за обвиненията ти, отправени към тях. Търси си правата от циганката, нея съди, набий я ако искаш, ако така ще се почувстваш по-добре.
 
Re: От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Аз ако съм ще ги съдя за много пари. С част от тях ще платя на адвокати, другите ще даря на някой дом за сираци или нещо такова. Тоя е толкова гнусен, че като му видя фасона ми се повдига.

2-3 - 5 000? колко много?

сайта е голяма идиотия, но явно хората се кефят на такива злободневки, на мен ми се отдава да злобаря безпристрастно, трябва да му направя конкурензиа, само да ми мине мързела...
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

За съжаление тактиката ви беше много погрешна. Сега го изкарахте още по-печен журналист, понеже е успял (с ваша помощ) да разкрие две престъпления. Ако беше толкова печен щеше да си провери данните, преди да публикува и обвинява, а не вие да го ''светнете'', че става дума и за друг род измама. Сега вече не можете да направите нищо, защото той си върза гащите с ваша помощ. Ако бяхте отнесли случая към медиите, преди да се свързвате с него щеше да лъсне истината колко е некадърен и как набеждава хора, без да е потърсил и тяхната гледна точка - сега вече не може да се направи нищо. Въпреки, че сте допуснали грешка, като не сте защитили данните си, това не му дава право да потъпква принципите на добрата журналистика. Следващите потърпевши да знаят, че не трябва да постъпват коректно с хора, които са се отнесли некоректно с тях, а да вдигнат врява, за да се научат мазните надувки, като Картовски, че има правила, по които работи разследващата журналистика.
 
От: Re: От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

2-3 - 5 000? колко много?

сайта е голяма идиотия, но явно хората се кефят на такива злободневки, на мен ми се отдава да злобаря безпристрастно, трябва да му направя конкурензиа, само да ми мине мързела...
10-20-30к. Нямам идея колко долу-горе би присъдил съда. Има юристи за тая работа, а аз не съм такъв.


Между другото вай се оказа, че има фейк фб профил и сайта е в заблуждение също.

Дали е така или те не са го спретнали набързо е отделен въпрос. Сега вече може да се съди собственика на профила и то не само от приятелката на колегата, ами и от държавата.
 
В америка да, но тук ако вземе 2000 лева за подобна ситуация трябва да се радва.
не си струва усилията да се занимаваш, за обида дават и по 200-500 лева присъда.
не вярвам тук да успее да хване много повече.
Може и да бъркам, дайте да видим някоя присъда за 10-20 000 ?
 
От: Re: Проблем с интернет сайт на Карбовски

В америка да, но тук ако вземе 2000 лева за подобна ситуация трябва да се радва.
не си струва усилията да се занимаваш, за обида дават и по 200-500 лева присъда.
не вярвам тук да успее да хване много повече.
Може и да бъркам, дайте да видим някоя присъда за 10-20 000 ?

Нали Бате Бойко осъди Волен на 200к за обида или се бъркам.

Спомням си един случай в селото на дядоми някаква баба нарекла един малко по-млад мъж от нея "курвар" и кмета минал от там и чул тая работа и дал акъл на мъжа и оня осъди жената за 1500лв. Дето и двамата дето са се съдили са с основно образование и казаното не е далеч от истината, но за оронване на престижа. Какво остава за кражба на самоличност и обвинение в престъпление.
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Кифленска ра ота. Приема всякакви за приятели, споделя публично снимки (а не само с приятели) че и ще съдят гаваза....
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Както по-нагоре в коментарите съм споменал, не ми трябват нито парите му, нито ми се занимава с такива като него.Както аз така и приятелката ми имаме хубава работа , на която може да ни повлияе зле. Относно съденето на медиите всъщност има начин, защото има вестник, в който е била публикувана първата статия, а втората не. Но за момента не се интересуваме от това.Жалба в полицията е подадена точно срещу циганката. А относно дали е повече от 200-300 лв ето още един линк http://www.kazanlak.com/news-15998.html
 
От: Проблем с интернет сайт на Карбовски

Значи какво излезе? Не че Карбовски е виновен за фалшивия профил, с който си печелят богати клиенти, а самата измамничка и въобще цялата схема замислена за зарибяване на подобни хора. Или бъркам? Вследствие на което не знам "жалбата" и обвинението как ще бъде формулирано към Карбовски. Уронил е престижътна един фейсбук-фалшив профил? Как точно се проверява истинността на женски профил във Фейсбук, след като само виртуално си си комуникирал?
Ако не беше статията на Карбовски "главната героиня" и реална измамничка можеше още да си продължава с тези снимки да си "лови" клиенти.
"Престъплението" му е неумишлено и за да не ви съди той за необосновано изнудване по-добре да си вземете поука и да почетете повече за дипломацията.

Пиша го с пълното съзнание, колко и мои снимки биха могли да са използвани от кой ли не недобросъвестно и съвсем умишлено!
 

Горе