Проблем с.... Google

karina.bg

New Member
Здравейте, имам проблем който е голям и търся всякаква помощ !
Та казусът е следния: имам сайт, който го бях дал на една компютърна фирма да го поддържа и т.е., но след едни проблем между мен и тях те са ми променили паролите за достъп в сайта ми, след което аз се обадих до фирмата за хостинг и те ми ги оправиха и си помислих че всичко е наред - да ама не, тези "пичове" нещо са пипнали някъде и сега аз съм НЕоткриваем за google , което сами разбирате е пагубно за мен, моля ако някой има някаква идея какво са направили за да ме задраскат от търсачката нека сподели или може и на ЛС да даде оферта за оправянето на този проблем , а до тогава гугъл ме откриваше по няколко ключови думи :(
Благодаря на всички отзовали се!
 
Здравей и добре дошъл при нас. Надявам се престоя ти при нас да е пълноценен и приятен. Виж дали имаш достъп до FTP-то или cPanel-а, за да видиш дали не са задали (което е най-вероятно) да не се индексира от Google. Виж какви команди имаш в .htaccess файла на рут директорията. Но ако е къстам система, реално може и от нея да се зададе, ако я има като опция. Но като цяло ми изглежда, че са забранили на бота на Google да те обхожда и може би са ускорили процеса с някой тук, с който са те деиндексирали, но гледам че си имаш аналитикс, сигурно е вързан към GWT.

Така, първото което се прави, ако хоста и домейна не е при тях е да се сменят паролите, и след това действаш ти. Не е болка за умиране, някои така си търсят правата, ако са се почувствали преметнати или незаслужено прецакани, но си е загуба за човека, на който е сайта, а после е добре и една добра консултация с някой SEO експерт, за да види как да поправи това нещо, защото не е гаранция, че ще се върне на същите позиции. Google не обича да се крие от него съдържание, за това и техниките, които бяха с hiden content вече грам не влизат дори и в блекхетърските практики. :)

И проблема не е с Google, а с фирмата, Google си прави това, което му се каже, поне на техническа основа на сайта ти.

Виж за нещо такова:

Код:
<IfModule mod_headers.c>
<FilesMatch "/">
Header set X-Robots-Tag: "noindex"
</FilesMatch>
</IfModule>[FONT=verdana][SIZE=2][COLOR=#000000] [/COLOR][/SIZE][/FONT]
 
От: Проблем с.... Google

имам сайт, който го бях дал на една компютърна фирма да го поддържа и т.е., но след едни проблем между мен и тях ...
Блинки ти добре посрещаш новодошлите, ама защо не каже, коя фирмата и какъв е "проблема".

Ако го цакат да, ако е от пишман клиентите дето не искат да си плащат да си носи последиците.
 
Re: От: Проблем с.... Google

Блинки ти добре посрещаш новодошлите, ама защо не каже, коя фирмата и какъв е "проблема".

Приемам критиката. Но ако е така ще е добър да обясни, за да може и някой от нас да му окаже помощ. Видях, че е готов да плати, искайки оферта, което ме наведе на мисълта, че можеше да го направи и към тази фирма, но скарването им е от лично естество. Но пак гадая. :)
 
От: Проблем с.... Google

Според мен помоли хостинга да прегледа какво е променяно наскоро и да го възстанови за да се вижда пак сайта в гоогле. Ако трябва и срещу някакво заплащане.
 
Re: От: Проблем с.... Google

Да, и най-добре кажи кой е сайта да го погледнем!

Може би е името на ника му, защото него на намирам в Google, дори и по име и нищо. ;)

@BurnX, хостингът не е длъжен да го прави, ще е само от добро възпитание, ако се реши.
 
От: Проблем с.... Google

Мислех да пусна отделна тема за обратното SEO, но човека ме е изпреварил.
Идеята ми е проста, един от следващите проекти се чудим дали да го направим невидим за търсачките, защото те са безполезни за него и привличат излишен трафик, но не искаме да използваме забрана за роботи, ограничаване на трафика, криптиране на самия сайт и пр., защото смятам че това са некоректни практики и че повече привличат вниманието, от колкото има полза от тях.

Затова ще наблюдавам темата, дали някой нашенски гении не е сътворил нещо ново и полезно за нас, а вредно за човека пуснал темата.

Иначе по темата, най-вероятно роботите са забранени, или са пренасочени към друг сайт, за да генерират фалшив трафик, което се разпознава и съответно се докладва като грешка и опит за измама.

Човек никога не знае на какво ще попадне…:)
 
От: От: Проблем с.... Google

Блинки ти добре посрещаш новодошлите, ама защо не каже, коя фирмата и какъв е "проблема".

Ако го цакат да, ако е от пишман клиентите дето не искат да си плащат да си носи последиците.

Абе не знам коя фирма се грижи за сайта му, ама като гледам как е направен сайта - човека не само, че не трябва да им плаща, ами и да ги разкара на момента, а може да иска даже и неустойка.
 
Re: От: От: Проблем с.... Google

Абе не знам коя фирма се грижи за сайта му, ама като гледам как е направен сайта - човека не само, че не трябва да им плаща, ами и да ги разкара на момента, а може да иска даже и неустойка.

То и зависи какви бюджети е отделил за сайта. Този въпрос, винаги има две гледни точки, нали знаеш, бате. :) На мен ми изглежда един прост сайт за няколко стотин лева, нищо повече. Но пак само предполагам. Дано сподели в детайли, за да може и на нас да ни стане по-ясно за какво иде реч, защото или ще е наш колега от тук, с който не се е разбрал, а и ми е интересно за какво не са се разбрали, нещо като трупане на информация, по-добре да знаеш какъв сценарии може да се развие от няколко следствия, отколкото да попаднеш в него. ;)
 
От: Re: От: От: Проблем с.... Google

Дано сподели в детайли, за да може и на нас да ни стане по-ясно за какво иде реч, защото или ще е наш колега от тук, с който не се е разбрал, а и ми е интересно за какво не са се разбрали, нещо като трупане на информация, по-добре да знаеш какъв сценарии може да се развие от няколко следствия, отколкото да попаднеш в него. ;)

Еле пък, ако се окаже, че е наш колега който му е правил сайта - ще му се подигравам от тук до края на света!

Много искам да разбера коя е фирмата за да я покажа и да предупредя другите да не се възползват от нейните услуги!
 
От: Re: От: Проблем с.... Google

Приемам критиката. Но ако е така ще е добър да обясни, за да може и някой от нас да му окаже помощ. Видях, че е готов да плати, искайки оферта, което ме наведе на мисълта, че можеше да го направи и към тази фирма, но скарването им е от лично естество. Но пак гадая. :)

Много си прав - скарването ни дойде за съвсем други неща, винаги съм си плащал къде и колкото трябва и са ми поискали !
 
От: Проблем с.... Google

Кажи от кога ти е започнал проблема, че може да е от алгоритъма за търсене...
Макар, че не дава грешка за дублирано съдържание...
 
Аз бих започнал с нови гугъл акаунти analitycs /webmaster за сайта ако ползва такива и разкачането на достъпа от старите

след като в роботса няма забрани и няма нофолу в кода ... следва да се погледне htaccess да не редиректва бота на някъде (по юзер еиджънт) ако не е и това

следвщато което ми идва наум е да е оказана смяна на домейна от уебмастър туулса и ли деиндексиране от там след това да е махнат кода на редиректа или забраната
 
От: Проблем с.... Google

Е, що. Щото мисля, че му вреди. Да пробва , ако не стане после може да си го върне.
Това пък защо?
 
От: Проблем с.... Google

Не вярвам на всичко писано в нета, никога не съм ползвал такова чудо в роботса и никога няма да го ползвам, а и в топа на гугъл е споменато само на едно място в статия на некой "село експерт" , а аз съм казал , че на такива хора никога няма да вярвам повече през живота си.
С какво му вреди, просто указва къде му е сайтмапа. :)
 

Горе