Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

genesis2202

New Member
Здравейте, имам доста сложен проблем с Пейпал.

Редовно пазарувам от китайски сайтове. Преди седмица, за 2 недоставени пратки спечелих диспут в Пейпал и китайците ми върната парите. Става въпрос за 16$. 6-тях долара се върнаха в Пейпал сметката ми като Refund, а 10-те като Reversal. Но не знам какво се случи по време на връщането и парите се конвертираха в български лева. С тези 25лв, които са в PayPal balance-а ми, не мога да пазарувам, понеже никой сайт не приема плащане с такава валута. Не мога също и да ги пращам, понеже могат да се изпратят само определени валути. Та за това реших да ги конвертирам в долари, но с опцията currency converter ми дава грешка - Sorry — your last action could not be completed
След това реших да ги прехвърля в дебитната ми карта, но на опцията withdraw отново ми дава грешка - We're sorry. There's been an intermittent communication problem. Please try again later. Може би на withdraw не се получава, понеже сметката ми е в долари, а аз се опитвам да прехвърля в нея левове. Писах на ПП, но нямам отговор от 1 седмица.

Понеже правя поръчки, на доста по-големи цени и често се случва да не се достави пратка и китайците да ми върнат парите, се страхувам от това, че ако върнатите пари отидат директно в ПП баланса, после не мога да ги пипам, както е в случая(иначе не бих се занимавал за 25лв) и не искам да оставя на ПП няколко стотин лева. Затова, ако някой има идея как да се справя с проблема, моля да ми пише на ЛС. Готов съм да заплатя, ако успея да бутна тези пари от ПП баланса.

Благодаря ви!
 
Пич, не съм много навътре с пейпал-а, но не съм чувал или виждал там да има лев като валута. Не разбирам какво става, огледай да не си допуснал ти някаква грешка. И така на сляпо няма да стане, качи 1-2 скрийншота да се види за какво иде реч.
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Пиши им отново. Случвало ми се е да пиша на съпорта 4 пъти (по един и същ въпрос) и ми отговориха след месец, като ми се извиниха за забавянето.
 
От: Re: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

но не съм чувал или виждал там да има лев като валута.

аз пък се чудя този скрийн от къде е :mrgreen:

attachment.php
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Мисля, че това връщане на пари не е осчетоводено (или както там се води). Странно е, че парите ти ги дава в наличност. Мисля, че с леко изчакване ще се реши проблемът. Все пак пиши на PayPal. Ако не ти отговарят, пиши им писма всяка седмица по веднъж. Все на някое ще обърнат внимание.
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Когато има Reversal мисля че имаше период в който трябва да изчакаш за да ти пуснат парите може би оттова се получава.. при теб са виждат ,но явно още са задържани от пейпал.. изчакай някой друг ден..
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Ето ви скрийнове, доказващи че парите в ПП сметката са в левове

1222.JPG
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Мдааа имам същия идиотски проблем , след като получих Refund от ebay за една недоставена пратка , парите от продавача които постъпиха в paypal акаунта ми се оказаха в лева BGN , и аз минах през точно тези стъпки през които е минал genesis2202 , първо пробвах с конвертора " Sorry — your last action could not be completed " след това реших че ще ги прехвърля (Send Money) в другия си paypal акаунт и след това от там да ги върна в USD - дуки :shock: там въобще няма BGN като опция за изпращане , после си казах споко ще си ги изтегля в кредитната карта ( Withdraw ) нищо че плашат че ще ме одерат с 2 Euro такса :( но каква беше изненадата когато видях че при опита за тегленето ми се появи " уникалното " съобщение : We're sorry. There's been an intermittent communication problem , е това му казвам ясно като бял ден :evil: Пробвах няколко десетки пъти в продължение на седмица , все същото !!! и сега какво парите за вътре но не могат нито да се ползват за разплащане нито да се итеглят нито да се пратят на някои , супер :beer: браво на paypal явно още нямат никакъв интерес да се занимават с проблемите по тези географски ширини !!! до този момент гледах на paypal като много надеждна и лесна за работа платформа , но след тази случка разчетох доста в интернет и срещнах 1000000 оплаквания като това и подобни на него !!!

В същото време и не си помисля в paypal да ми отговори на email-a който изпратих преди 4 дни !!!

p.s. ако genesis2202 прочетеш това моля те остави някои телефон за контакт , за да можем да се чуем и да обсъди проблема !!!
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

След четвъртото ми съобщение към Пейпал ми отговориха -

Thank you for contacting PayPal regarding the issues encountered with the currency exchange.

Mr. ********, I have reviewed your account information and I noticed that due to a technical issue you have a balance in your local currency.

Therefore, I have now escalated this issue to our account review department. This will be reviewed as soon as possible and we will contact you via email once the money will be sent back to your credit card.

I would like to take this opportunity to thank you for your patience and going forward, I hope your issue will be resolved as soon as possible. Thank you for choosing PayPal.



Yours sincerely,

Andrea

PayPal

Засега чакам и да видим, какво ще направят по-върпоса
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Обикновено като направиш поръчка с пари от дебитната карта (а не PayPal баланса) и след това получиш refund, парите ти ги връщат отново в картата, а не в PayPal баланса. Един мой приятел си получи парите от рефунда в дебитната карта, няколко дена след като беше направен. До колкото си спомням крайният срок е 30 дни. Явно при теб е станала някаква техническа грешка, както са ти и отговорили. В моя акаунт въобще няма опция да добавя бг валута.
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

До 3 раб. дни трябва да се оправило и да ги е върнало в картата ти
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Явно системата им е бъгава.
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

След четвъртото ми съобщение към Пейпал ми отговориха -

Thank you for contacting PayPal regarding the issues encountered with the currency exchange.

Mr. ********, I have reviewed your account information and I noticed that due to a technical issue you have a balance in your local currency.

Therefore, I have now escalated this issue to our account review department. This will be reviewed as soon as possible and we will contact you via email once the money will be sent back to your credit card.

I would like to take this opportunity to thank you for your patience and going forward, I hope your issue will be resolved as soon as possible. Thank you for choosing PayPal.



Yours sincerely,

Andrea

PayPal

Засега чакам и да видим, какво ще направят по-върпоса

добре ,сподели ако има някакво положително развитие по въпроса .
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Никакво развитие в положителна насока, вече за трети път ми обещават, че ще оправят проблема, но не правят нищо. А сега имам и друг проблем. Когато ескалирам диспут, то се изчаква 10 дена, за да отговори продавача и да ми върне парите. Когато минат тези 10дни, ако продавача не отговори и не ми върне парите, Paypal автоматично ми връща парите. Обаче, вече не е така - The seller has been asked to respond by Mar 20, 2012. Once we receive the information, we'll continue our review of this case(PayPal requests more information from the seller to resolve the issue. If the seller doesn't respond within 10 days, we close the case and restore funds to the rightful owner.). Пейпал ми казва, че ако продавача не ми отговори до 20 март, то ПП ще ми върнат автоматично парите, обаче днеска е 24 март и пари в сметката ми не съм видял, а преди когато изтече този срок, идваха веднага за няколко часа.

Вече имам чувството, че целия ми профил бъгна и мисля, да направя нова рег. в Пейпал, с друга дебитна карта.

РАЗОЧАРОВАХА МЕ
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Нямаш право да си направиш друга регистрация! Може да ти изтрият и двата акаунта и да ти забранят до края на живота си да ползваш услугите им. Два акаунти може да имаш, ако единия е бизнес, а другия персонален например (може и да има и други изключения).
 
От: Проблем с PAYPAL. Мога да платя за оказана помощ!

Здравейте не знам дали е правилното място за да си задам въпроса но ще го направя .
Имам проблем с Facebook спря да ми приема paypal сметката ?
Регистрирах 2 нови акаунта с тази сметка и на третата регистрация ми изписа че имам проблем с рекламата и не ме пусна даже да платя и в момента немога да плащам в fb
някои някаква идея какво трябва да направя??
Благодаря!!!
 

Горе