Програмисти с идея: да купят ИТ село

От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Всъщност идеята като цяло не е лоша. По-скоро да се потърсят IT фирми инвеститори, които да направят обособен квартал като предградие. В Русе имаше такъв проект за квартал от затворен тип, но май нещо се отказаха. Не съм се интересувал. Хем ще е близо до града, хем ще има канализация, цените може би ще са по-високи спрямо имотите на село, но пък имаш удобства - големи вериги, здравеопазване, пожарна... все неща от които се нуждае всеки.
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

А кое е селото ?

Селото е Песочница и се намира между градовете Монтана и Берковица. Петък ще мина от там, но няма да се заседявам кой знае колко. Дано успея да видя от далеч нещо, макар че сега тепърва го оправят.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

ООО там е красив Балкана има и риба по реките. Минавал съм от там, хубаво място ще е !
Blinky какво ще кажеш версия 2.0 да направим някадо по морето в някое село до Царево да речем ?
 
ООО там е красив Балкана има и риба по реките. Минавал съм от там, хубаво място ще е !
Blinky какво ще кажеш версия 2.0 да направим някадо по морето в някое село до Царево да речем ?

Аз много ми се живее в нещо такова. :) Ще откараме така до 90-100 години. :)
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Трябва да има ракиджия, иначе не става село!

Ееее, няма как, 100%. :) Няма начин, ако няма нещо да е смуче след работа. :) Аз ракия не се научих да пия, но това няма да е проблем, само другото да е на лице.

Супер ще е, но половинките ще умрат от скука. :)
 
От: Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ееее, няма как, 100%. :)

Супер ще е, но половинките ще умрат от скука. :)

Аз нямам тоя проблем, мойта все иска зеленчукова градина, на село, ще има достатачно занимавки.
 
От: Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ееее, няма как, 100%. :) Няма начин, ако няма нещо да е смуче след работа. :) Аз ракия не се научих да пия, но това няма да е проблем, само другото да е на лице.

Супер ще е, но половинките ще умрат от скука. :)

Абе ти им осигури къща на морето пък да видим дали ще умрат от скука :)
 
Re: От: Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Абе ти им осигури къща на морето пък да видим дали ще умрат от скука :)

То бате, нали трябва и да се работи освен всичко, и то не само едната част от семейството. :) Няма как да има само море, плаж и забавления. :) И това писва.... :)
 
От: Re: От: Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

То бате, нали трябва и да се работи освен всичко, и то не само едната част от семейството. :) Няма как да има само море, плаж и забавления. :) И това писва.... :)

Ееее, то зависи и половинката с какво се занимава :) може да ѝ намериш нещо по IT частта. :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Ееее, то зависи и половинката с какво се занимава :) може да ѝ намериш нещо по IT частта. :)

Това ще е най-добрия сценарии. Дизайнерките не са лоши, както и фърст левъл сърпота. :) Абе благодарение на компютрите и интернет, много професии вече могат да се работят от вкъщи - счетоводители (даже имам роднина, която поддържа така няколко фирми), анализатори на бизнес процеси, журналисти (и тук познавам такъв случаи), и много други. В момента не ми идват на ум, но всеки, който не е задължен да кибичи физически до клиент, партньор, служители, шефове и т.н.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Най-добре да изработиш 4-5 сайта и да ѝ дадеш да се занимава - я снимчици, я материал... Нещо, което дори и неопитен може да се справи, дори да не работи в тази сфера - рано или късно ще придобие интерес :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

, но половинките ще умрат от скука. :)

Нали сме предприемачи, ще им направим един МОЛ. :D Вътре ще се продава стока на хора от форума. Пращаш я в МОЛ-а и парите дето си и ги дал да отиде пак се връщат при тебе. ;) :D

Най-добре да изработиш 4-5 сайта и да ѝ дадеш да се занимава - я снимчици, я материал... Нещо, което дори и неопитен може да се справи, дори да не работи в тази сфера - рано или късно ще придобие интерес :)

Моята така ме гледаше и един ден каза "Я ме научи." и после въобще не се занимавах с един сайт, направо и го оставих на нея. :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Всичко хубаво, но според мен ще стане NT село на пенсионирани програмисти, най-вече заради възрастта на хората, които ще го населяват (надявам се да не се засегнат) или поне от репортажа видях само 1-2 млади човека. Според мен за да живее нормално едно младо семейство в това село трябва да има най-малкото Детска градина, Училище (поне основно), болница и т.н.... Според мен щеше да е по-добре, ако се бяха заселили в някое село в близост до голям град. Да там вероятно е прекрасно място, зелинина... природа, но когато започнат да им липсват неща, които ги няма наблизо, ще се изселят до максимум година-две.

Дано не се окажа лош пророк, понеже идеята наистина е готина, но така ги виждам аз нещата засега :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Всичко хубаво, но според мен ще стане NT село на пенсионирани програмисти, най-вече заради възрастта на хората, които ще го населяват (надявам се да не се засегнат) или поне от репортажа видях само 1-2 млади човека. Според мен за да живее нормално едно младо семейство в това село трябва да има най-малкото Детска градина, Училище (поне основно), болница и т.н.... Според мен щеше да е по-добре, ако се бяха заселили в някое село в близост до голям град. Да там вероятно е прекрасно място, зелинина... природа, но когато започнат да им липсват неща, които ги няма наблизо, ще се изселят до максимум година-две.

Дано не се окажа лош пророк, понеже идеята наистина е готина, но така ги виждам аз нещата засега :)

Тодор Живков посетил едно селце с река и провел следния разговор с местните:

-Тук другари ще построим мост!

-За какво ни е мост?

-За да има път до училището!

-Ама ние нямаме училище.

-И училище ще ви направим!

-Ама ние в село нямаме деца.

-И деца ще ви направим другари!

То ако стане IT село трява да се рушат тези проблеми, ама дето викаш, ако само пенсионери се заселят няма има файда
 

Горе