Програмисти с идея: да купят ИТ село

От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

А защо изключвате приятелите и роднините? Колко от тях ще имат възможността да се присъединят в това село? Да не говорим за хората, които вече имат деца и т.н.
За отдих съм съгласен и разбира се дори някоя къщичка да си закупи човек...както се казва да разпусне. Но за живеене.. невъзможно е. Липсват доста неща.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

С родителите ми се преместихме на село след бала ми, мога да кажа че не сме умрели...
На нас ни идват гости, ние ходим на гости... Майка ми и баща ми си спретнаха една малка градинка с която много се гордеят.Преместиха бизнеса там и сега си работят и живеят и са много по-доволни и щастливи.Когато решат палят колата и града не е особено далеч.Понякога когато аз съм в града по някаква работа или на лекции им върша нещо за което няма смисъл да се разкарват.
Не разбирам защо има толкова хора, против тази идея...? Хората се местят постоянно....
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Няма вариянт да се реализира тази идея. Не съществува човек, който да зареже всичко каквото е постигнал в големия град и да се премести да ЖИВЕЕ на село, в което живота е спрял тотално.
Има вариант ето - Веселата ферма - млади хора, напуснали са доходните си работни места и сега развиват биоземеделие. Ето статия за тях.
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

С родителите ми се преместихме на село след бала ми, мога да кажа че не сме умрели...
На нас ни идват гости, ние ходим на гости... Майка ми и баща ми си спретнаха една малка градинка с която много се гордеят.Преместиха бизнеса там и сега си работят и живеят и са много по-доволни и щастливи.Когато решат палят колата и града не е особено далеч.Понякога когато аз съм в града по някаква работа или на лекции им върша нещо за което няма смисъл да се разкарват.
Не разбирам защо има толкова хора, против тази идея...? Хората се местят постоянно....

Няма хора, против идеята, има хора, на които ще им липсват някои неща. Не говоря за роднини и приятели. Тях ще си ги виждаш, но уви, не може пък и да си напълно щастлив, винаги ще има нещо, което да ти липсва или да намираш като минус. За това реално се правят таблиците с Предимства и недостатъци, които може би в голяма степен решават и на къде ще се ориентира дадения човек. :) Не само за място за живеене, но и за всичко друго, за което се иска по-сериозен поглед - кола, партньор, работа. :)
 
От: Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Няма хора, против идеята, има хора, на които ще им липсват някои неща. Не говоря за роднини и приятели. Тях ще си ги виждаш, но уви, не може пък и да си напълно щастлив, винаги ще има нещо, което да ти липсва или да намираш като минус. За това реално се правят таблиците с Предимства и недостатъци, които може би в голяма степен решават и на къде ще се ориентира дадения човек. :) Не само за място за живеене, но и за всичко друго, за което се иска по-сериозен поглед - кола, партньор, работа. :)

Пробвала съм с таблиците, но и те си имат недостатъци... има неща на които поставяш по-висок приоритет.Реално за това за което си се нагласил, то ще е, защото и таблицата се манипулира за да се нагласи според желанието :)
Винаги нещо ще липсва, дори и при сегашните обстоятелства е които се намираме...Въпроса е къде ще се чувстваш по-добре и с каква нагласа се захващаш с всичко :)
 
От: Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Пробвала съм с таблиците, но и те си имат недостатъци... има неща на които поставяш по-висок приоритет.Реално за това за което си се нагласил, то ще е, защото и таблицата се манипулира за да се нагласи според желанието :)
Винаги нещо ще липсва, дори и при сегашните обстоятелства е които се намираме...Въпроса е къде ще се чувстваш по-добре и с каква нагласа се захващаш с всичко :)

Дори с най-позитивната нагласа да се "захванеш" или заминеш, няма как да знаеш къде ще ти е по-добре, защото не можеш паралелно да живееш на двете места.
Решаваш и го правиш.
разликата с твоя пример е, че ти живееш с родителите си. Предполага се, че все пак в голяма степен те те издържат. Но ако един ден трябва да си самостоятелна единица и да заживееш със съпруг от ... селото, вероятно ще ти е малко по-трудно, или пък не. Не знам.

Различното в това да е село на ИТ-специалисти е вероятно общия интерес към една голяма и основна част в живота- работата.
Това естествено не означава, че всички като са с една професия и разбират от определени тясно-специализирани неща ще са от ЦСКА или от Манчестър. Ще карат и харесват само BMW.

Но като принцип общите интереси са много определящи за по-комфортен и хармоничен живот.

Това съм си го мислела и конкретно за хората като лични взаимоотношения и партньорство.

Лекар с докторка/мед.сестра; музикант с певица; актьор с актриса; счетоводител - счетоводителка/касиерка; футболист- художествена гимнастичка; боксьор-фолкпевица! "манекенка" /фотомодел (която не знае много столиците- с ММА боец; таксиметров шофьор- фризьорка/маникюристка; учителка-военен; предприемач ... обаче ми е прекалено общо :) може би с ... депутатка! 8)

:twisted:
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Струва ми се идеята напълно възможна, представям си го като уредено селце близо до областен град, но с прекрасна природа
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Струва ми се идеята напълно възможна, представям си го като уредено селце близо до областен град, но с прекрасна природа

И много силна интернет връзка със света. ;)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Да и може да не е село до града, а някой парцел в покрайнинитена града, който след това ще стане квартал, но да бъде с природа и естествена красота
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Да и може да не е село до града, а някой парцел в покрайнинитена града, който след това ще стане квартал, но да бъде с природа и естествена красота

Този сценарии трудно се случва. Питай дружбенци и люлинчани. :) Трябва да си е на има-няма поне 10-20 км. от не много голям град.

И да не минават покрай него магистрали и важни пътища. Това също трябва да е на лице. Както и да има не на много далеч река, язовир, или друг водоем, за да има гаранция за плодородие и зеленина. :) Нещо друго? Да, може би ще е добре да има повече трева от асфалт. :)
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Да ама село в парцел примерно в Сливенско в балкана в регулация какво ще кажете
 
Последно редактирано:
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село


Тук са има няма 26-30 къщи, което са около 6 домакинства. Не е голямо. По-скоро изглежда на затворен комплекс, отколкото на селце, но инфраструктурата е добре направена.
 
От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Аз съм много навит да живея така, някъде на село, кеф ти за град наблизо, кеф ти спокоен живот. Определено, ако се позиционира добре, то животът ще е добър "на село".
 
Re: От: Програмисти с идея: да купят ИТ село

Селото е готово, стягайте багажа и дим да ви няма - http://notrial.bg/news/pyrvoto-it-selo-veche-e-fakt-6230.html

Абе кой е писал статията? Берковица е град. :) Хахаха.

Димитрана Канева, кмет на с. Берковица, представи първото IT село. То се казва Песочница и е на 4 километра от пътя до Монтана. Идеята за създаване на IT село е на Иван Куков, който е програмист по професия.
 

Горе