Произведено в Русия

Статус
Not open for further replies.
Гаврата с американските санкции продължава.

Докато ЕС подсмърча, наплашен от БигБрадъра, самият той си внася СПГ от Русия по двойна цена. Вече втори танкер потегли:

Tanker With Russian Gas to Land in Boston Over the Weekend
https://www.bloomberg.com/news/arti...an-gas-set-to-land-in-boston-over-the-weekend

Та цялата идея на "цивилизацията" почна да изкристализира. Ще внасят газ от Русия по двойна цена и ще го продават на ЕС като американски по тройна.

Нещо подобно прави и Украйна btw. Купува реверсно (и по-скъпо) руски газ от Словакия, вместо да го купува по-евтино директно от РФ.

Нещо подобно ще прави и България в близко бъдеще. Ще купува руски газ от Турция и Гърция, плащайки допълнително транзитни такси. При положение, че имаше реална възможност да го купува директно от РФ и да прибира транзитните такси по ЮП. И все още разчитайки на мизерния шанс ЕС да даде "железобетонни гаранции" на Русия за втората нишка (към ЕС) на Турски поток и покрай тези гаранции Русия да се смили да направи допълнително отклонение от морския маршрут към бг-територия.
 
Колко пари взе за този пост?
Чучка писател, чукча не читател, Чучка конспиратор :D. Само ми е чудно къде видя тези двойни или тройни цени в статията? Защо не прочети това:
French energy giant Engie bought the cargo on the spot market in early January “due to the higher demand for LNG resulting from the extremely cold weather here in New England,” Carol Churchill, a spokeswoman at Engie’s Everett terminal said in an email Thursday afternoon.
Я да видим какъв е спота от същия сайт - https://www.bloomberg.com/quote/NG1:COM

Иначе много интересна е динамиката с LNG корабите - чудя се Газпром защо не инвестира в кораби и терминали, а все още залага на тръбопроводи.
 
Последно редактирано:
И малко по касателна на темата, но не може да не се отбележи победата в президентските избори на един от двамата нормални политици от висш ранг в ЕС (чеха Земан и унгареца Орбан)

Miloš Zeman zvítězil v prezidentských volbách
 
чудя се Газпром защо не инвестира в кораби и терминали, а все още залага на тръбопроводи.

Ми простичко е. В ледоразбивачни СПГ-танкери инвестира друга руска компания. Газпром действа по тръбопроводите, а Роснефт и Новатек - по танкерите (предимно от Ямал в момента).

Тръбопроводният газ е по-евтин като логистика и е по-удобен за континентална Евразия (ЕС, северен Китай, западна Индия скоро). СПГ (танкерният) пък е по-мобилен. Е в момента има студове по източното американско крайбрежие, естествено, че ще има свръхпечалби чрез СПГ-пратки.

Първите партиди руски арктически танкери за тази цел (СПГ към САЩ и Югоизточна Азия) се произвеждат на южнокорейските корабостроителници, останалите ще ги поемат руските.
 
Последно редактирано:
За ЕС, да но за Азия, през далечния изток става перфе хyб/LNG терминал - Юж. Кория, Япония и барабар Китай ...
 
За ЕС, да но за Азия, през далечния изток става перфе хyб/LNG терминал - Юж. Кория, Япония и барабар Китай ...
Инато като магаре. За факти не си ли чувал?

В момента се строят два тръбопровода към Китай - за северен и североизточен, тъй като китайците искат да заменят въглищата на газ. Гугълни "Сила Сибири"

Строи се тръбопровод към Турция (с евентуално продължение после към Гърция и останалите ЕС-страни, ако има "железобетонни гаранции" (Путин (c). Гугълни "Turkish Stream"

Строи се Северен поток-2 към Германия. Гугълни North Stream-2"

Япония и Южна Корея скоро ще получават руски газ и по тръбопроводи, а не само чрез танкери. Гугълни "Сахалин газ"

P.S. Макар че в бързоразвиваща се Азия газът е доста по-скъп от дементиралия ЕС и най-вероятно по-евтиният руски СПГ такъв трайно ще измести американския и катарския без да се налага да се търси евтинията по тръби.
 
Последно редактирано:
За всичко изброено съм наясно, но именно защото бъдещето е към гъвкавите връзки/линии, в лицето на LNG и за това писах за диферсификация на технологията за доставка. При LNG флотилия спокойно може се прави transshipment, вместо да има тръби, които рядко са на 100% заети поради ред причини, но именно LNG решава дисбаланса в търсене и предлагане към краткосрочен план. Точно и това правят франсета с този ре-експорт на руски газ.
 
1. Потреблението на газ в Югоизточнотихоокеанския регион ще нарасне с над 300% през следващите декади. Ако има война - още повече.
2. СПГ е добро решение за спекулативни сделки и логистическа повратливост, но тръбопроводният газ подсигурява ниска цена, постоянни доставки и мир в регионите, по които минават тръбите. А това е важно.
3. Затова за ЕС и Северозападна Азия ще се лансират тръби, а за Югоизточна Азия, островите и западните САЩ ще се включват ледоразбивачните танкери по Северния Морски Път. Тъй като са по-конкурентни по цена от американския СПГ и могат да отреагират по-бързо при нужда.

P.S. Преди дни (2-3) и Китай заяви за "стратегическото включване на арктическите морски пътища в логистиката на Пътищата на коприната"
 
Последно редактирано:
На гребена на вълната, че eBay се отказва от PayPal като платежна услуга (след края на договора 2023, но винаги съм си мислил, че едните са собственост на другите) в полза на слабо популярен международно холандски (собственост на руснаци) аналог, да включим новия пълнеж на Калашников (BTW, България кога смята да почва да си плаща за стария лиценз? ... да не навлизам в продажбите на българското производство на бандеровци и други терористични групировки тип ИДИЛ, щото и те не са похвална постъпка, а предимно наказуема), както и комичния неуспех на андроида на Сбербанк, на която (казва се Алиса) й изгоря чипа, когато я попитаха как да се победи корупцията в Украйна.

 
Последно редактирано:
 
По случай пАтоците - какво стана тя, оскъпи се с нов милиард, Газпром ще го вади от джоба, до година вече ще пускат газа, пък то още няма разрешително за наземната част в Турция - мъка:
https://www.reuters.com/article/us-...urkstream-land-pipeline-sources-idUSKCN1G41SR
 
Не мога да разбера защо в тема "Произведено в Русия" единият селяндур пуска тутурутки, а другият онанира мъчително върху пАтоци.

Имат пълното право да си мислят, че България е направила великолепна сделка като е прецакала ЮП и е загубила транзитните такси двойно (печалбите от досегашния транзит към Турция и загубите от следващия транзит от Турция).. Правото на индивидуална мисла е неотменимо, а плащането за тази мисла е общонародно.

Но защо бръщолевят в тази тема? Е, в съседната могат да се направят дори на американци (колкото и да е смешно за истинските американци да наблюдават как лакеите им се пъчат с техни лаври). Обаче не - сульо и пульо иде да се дърви в "Произведено в Русия".

Ми почнете да произвеждате поне нещо бе, селяндури. Освен глупотевини.
 
Последно редактирано:
За селендура, не знам, той ти е сънародник - не e хубаво така da се подкрепяте, за другото не знам как да го коментирам. Явно, когато Путин спре даден проект, то това е равно на прецакване инициирано от 3-та страна :D
Като знам как се води руски държавен бизнес и това ново надуване с 1 милиард, то много сме се прецакали. Загубили сме си някаква си титанични таксичка, която щяхме да я избиваме 30+ години :D Ама личи си, че ги разбираш бизнес нещата, те и така като теб Газпром ги разбират, строят пАтоци, без да имат разрешителни от 3-та страна :D
 
Последно редактирано:
Не мога да разбера защо в тема "Произведено в Русия" единият селяндур пуска тутурутки, а другият онанира мъчително върху пАтоци.

Имат пълното право да си мислят, че България е направила великолепна сделка като е прецакала ЮП и е загубила транзитните такси двойно (печалбите от досегашния транзит към Турция и загубите от следващия транзит от Турция).. Правото на индивидуална мисла е неотменимо, а плащането за тази мисла е общонародно.

Но защо бръщолевят в тази тема? Е, в съседната могат да се направят дори на американци (колкото и да е смешно за истинските американци да наблюдават как лакеите им се пъчат с техни лаври). Обаче не - сульо и пульо иде да се дърви в "Произведено в Русия".

Ми почнете да произвеждате поне нещо бе, селяндури. Освен глупотевини.
Ех това селяндурче, колко може да е глупаво:)
 
Ми не доживявайте и не онанирайте - какво по-лесно? Жени ли ви липсват в България?

Основният лайтмотив на всяка тема "Произведено едикъдеси" е положителен. В тях се публикуват новини и факти, които показват някакъв прогрес. Създадох тва, изпреварих останалите в тва и т.н.

Ако искате да си мерите балканските пишленца - други теми достатъчно. Но няма как да приема, че всеки глупак трябва да се изходи баш в положителната тема. Тва е все едно някой да направи тема "Произведено в България" и аз да се изпишкам в нея. Дори да не бъда съгласен с нещо там, то ще намеря начин да го изкажа, гарнирано с факти и без да цапотя читателите.й.

Въпрос на манталитет и възпитание.

За тази тема предполагам, че се изразих разбираемо, но да поясня и за другите. Ако искате да спорите - поне доближете нивото на опонента. Няма как сульо и пульо от уйовамаала, които през живота си не са видяли нищо от този свят (макар и да си мислят, че вторият етаж на Айфеловата кула им е достатъчен) да изкажат неква ценна мисла или знание - не е логично. И, вЕрвайте, - бг-"националните медии" са пълен ташак, ако става въпрос за обективна информация. В американските, английските или немските чат-пат се намират обективни журналисти, но в България сте по-зле дори от 1984 на Оруел.
 
По самата тема - има доста новини отпреди седмица. Вече има шанс дори да се избегне Третата световна на територията на ЕС, което е добре и за България.

Няма да коментирам научния напредък и превъзходство на РФ в областта въоръженията, посочени в Посланието на Путин пред Федералното Събрание, за да не се зацапва темичката с нервни изблици - предпочитам новите договори за продажба на ръж и свинско в Китай.

Но бих намекнал, че интервюто му за американското NBC би трябвало да бъде прегледано от всеки интересуващ се.

 
Знаех си че има някакъв келепир в тая тема, щом продължава да се ъпдейтва няколко години по-късно.

Ама ме съмнява че аз примерно мога да изкяря нещо оттука... Май пише само какво продават руснаците, ама не и какво аз мога да им продам?!
 
Нищо не можеш да ни продадеш по две основни причини:
1. За да ни продадеш нещо, трябва или да го нямаме, или да е на по-изгодна цена с по-високо качество.
2. България като членка на ЕС подкрепи санкции срещу РФ. Съответно, изяде шамарите покрай руските антисанкции. Така че и малката ниша, която имаше на руския пазар, веднага бе заета или от собствено производство, или от вносители от други страни.
 
Абе не знам ама твоите хора пак оакаха пейзажа международно.

Тъй не се научиха на малко финес. Отровичка, бесилки - тия работи не се ли изтъркаха отдавна? Пък и що в крайна сметка? Все едно аз да тръгна да си отмъщавам на приятелчетата от 2-rи клас че са ми изяли закуската в междучасието.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе