Проучване на средното IQ

SamuraiJack

New Member
Привет на всички потребители на този форум. Студент съм и един от преподавателите ми даде доста интересна задача. Трябва да измеря средното IQ на определена група хора, като класифицирам резултатите по пол, възраст и местожителство. Искрено се надявам да ми помогнете :) Единственото, което трябва да направите, е да решите този тест, който е абсолютно безплатен – iqtest.dk. След това запишете резултата си, както и пол, възраст и местожителство. Мисля, че на доста от вас ще е много интересно да видите своя резултат, съпоставен с този на другите потребители. Искрено благодаря на отзовалите се ;)
 
От: Проучване на средното IQ

Мъж
25
Русе
IQ 110
 
От: Проучване на средното IQ

Не виждам превод на шопски. Няма как да Ви помогна.
Ако Ви вършат работа числата от решаването на друг IQ тест, мога да ги публикувам.
 
От: Проучване на средното IQ

как минахте 120 дева да ме комплексирате? баси хората...
обиден съм ви!
 
От: Проучване на средното IQ

Извън темата

как минахте 120 дева
На магистралите вече е разрешено повече...

ПП Това ми хрумна, докато го четях. С добри чувства! :)
 
От: Проучване на средното IQ

Сори ама като гледам това за доматите и се сетих за това:
http://tomatobattle.com/

А те тия сайтове каква им е функцията, губи ми се идеята, продават ли нещо, рекламират ли нещо?
 
От: Проучване на средното IQ

Пълна простотия е този тест, направих го за три минути и половина

Резултат 112

От 20-и въпрос нататък ги карах по интуиция без да разглеждам всички алтернативи
 
От: Проучване на средното IQ

Еми аз гледах да не бързам, че да дам силен резултат, ама пак не е кой знае какво. :)

Продължавайте, интересно ми. Убеден съм, че няма да има някой с под 100. ;)
 
Последно редактирано:
От: Проучване на средното IQ

Номера е да гледате внимателно последователността на трите елемента по хоризонталата или по вертикалата.

Там е ключа от палатката за 90 % от отговорите
 
От: Проучване на средното IQ

Админе много ме ядосваш!
напраоооооооооооооо си си за бой сега...

Как може да изкараш 130 на теста и да пишеш вместо у о ?

90-110 е нормалното за един нормален човек който ги разбира нещата и може да му се обясни и той да те разбере.
теста не е точен, защото много хора имат абстрактно мислене, е то малко там лудостта и гениалността са на граница:)

Все пак теста е много показателен.
Ако човек е решавал такива тестове и по рано, нека не се величае много от добрите резултати - ако му е за първи път - нека не бъде много строг към себе си :)

тези които знаят за какво става на въпрос и са изкарали по малко от 105 да почват да четат книги :)


а Блинки.... хм... бе за бой си е както и да го погледнем :)
 
От: Проучване на средното IQ

Сори ама като гледам това за доматите и се сетих за това:
http://tomatobattle.com/

А те тия сайтове каква им е функцията, губи ми се идеята, продават ли нещо, рекламират ли нещо?

Нищо не разбираш... като минеш 130 и ти проследяват ип то
идват и те вербуват, като ти осигуряват място в бункерите, за да преживееш 2012 и да останат умните хора за да дадат едно ново начало и успешен старт за хюман рейс...
 
От: Проучване на средното IQ

Админе много ме ядосваш!
напраоооооооооооооо си си за бой сега...

Как може да изкараш 130 на теста и да пишеш вместо у о ?

90-110 е нормалното за един нормален човек който ги разбира нещата и може да му се обясни и той да те разбере.
теста не е точен, защото много хора имат абстрактно мислене, е то малко там лудостта и гениалността са на граница:)

Все пак теста е много показателен.
Ако човек е решавал такива тестове и по рано, нека не се величае много от добрите резултати - ако му е за първи път - нека не бъде много строг към себе си :)

тези които знаят за какво става на въпрос и са изкарали по малко от 105 да почват да четат книги :)


а Блинки.... хм... бе за бой си е както и да го погледнем :)
Хахаха, имам проблем с "о" и "у". Пиша ги автоматично. :)

Тестът е за логично мислене и наблюдателност. Не мисля, че влиза в графата интелиджънт. :) Но за новобранците кате мен май и е зор.

Амонт, ще се реванширам в други теми. Няма да използвам думи, започващи с "о" и "у'. :)
 
От: Проучване на средното IQ

За да е достоверен резултата, трябва да се направят поне 5 и то принципно различни - картинен, словесен, логически и т.н. И след това по различни методи се определя общото IQ (най-често е средно аритметично, но по другите методи се вадят различни резултати). Като цяло от един тест не могат да се вадят кой знае какви заключения какво ви е IQто.
Отделно може да се тренират способности за решаване на подобни тестове, което допълнително изкривява резултатите.
 

Горе