Публикуване в няколко сайта едновременно

traiki

Well-Known Member
Искам, когато публикувам статия в един сайт, автоматично да се публикува в още 1 или няколко други сайта - заглавие/текст и заглавна снимка. До този момент не съм го правил и се чудя как би било възможно. Преди бях чел, че става чрез извличане на RSS FEED. Попаднах на WP RSS Aggregator ПРО. Малко скъпичко ми идват 160 долара, но, ако няма други опции ще го помисля този вариант.
 
За това ли става дума:


Преди време ползваха един плъгин, който беше нещо за сигн на постовете между други сайтове. Мисля, че беше:


Но честно казано, не знам дали ще ти свърши работа, все пак нищо не пречи да се опита. ;)
 
Въртиш го през loop и можеш да публикуваш в колкото искаш сайтове. https://developer.wordpress.org/cli/commands/post/create/
- ще ти трябва ssh и wp-cli.
- edit: поправка може и през http. не съм го правил така, защото не ми харесва.

Преди време даже бях правил система да парсва контента през спинър от сорта на wp-auto-spinner (не помня кой точно бяхме избрали, но мога да проверя ако някой го интересува) и така ставаше с уникално съдържание.
 
12 години във форума и сигурно толкова като сайтаджия и да не можеш да боравиш с гугъл е несериозно.
 
12 години във форума и сигурно толкова като сайтаджия и да не можеш да боравиш с гугъл е несериозно.
Може би си е направил рисърча, просто иска да чуе някой с вече готов опит. Аз лично дори и да си пиша тук, пак ще гледам да си подпитам тук, защото съм сигурен, че някой е минал през това преди мен. :) Една от хубавите ползи да си админ. :)

Дори скоро ще питам за два плъгина, които един познат иска да си сложи. Най-добър Борика и най-добър Спииди. Четох какво ли не и имаше различни мнения. :) И ми е важно тук хората какво точно ползват и им върви без проблеми. Дори мога да дам и съвет на база четенето до момента за тези два плъгина. :)
 
12 години във форума и сигурно толкова като сайтаджия и да не можеш да боравиш с гугъл е несериозно.
10 000 съобщения и сигурно 10 полезни да имаш в този форум. Несериозно е!
 
10 000 съобщения и сигурно 10 полезни да имаш в този форум. Несериозно е!
То да беше само тук. После е след първите дето реват, че форума пада като качество. Кво да ти кажа, няма оправя.

И за да не съм толкова офтопик, ето и нещо от мен:


Със скрейп, също е възможно. ;)
 
Искам, когато публикувам статия в един сайт, автоматично да се публикува в още 1 или няколко други сайта - заглавие/текст и заглавна снимка. До този момент не съм го правил и се чудя как би било възможно. Преди бях чел, че става чрез извличане на RSS FEED. Попаднах на WP RSS Aggregator ПРО. Малко скъпичко ми идват 160 долара, но, ако няма други опции ще го помисля този вариант.
Всичките ли сайтове са на WP или са различни системите?
 
Преди години един приятел го направи по - следния начин. Използва 1 база данни за всички сайтове - по просто от това не знам.. и работеше много добре.
 
Нинам :), аз съм от старата школа :) Не ми харесва просто да пълниш, и мойто малко никакво сайтче, макар че е малко пуканка гледам да има някакво полезно инфо и да не подвеждам хората. И да си има собствен стил и уникалност някаква.
 
Преди години един приятел го направи по - следния начин. Използва 1 база данни за всички сайтове - по просто от това не знам.. и работеше много добре.

Ако става въпрос за повече от 2-3 сайта това е такъв трън в гащите, че мога да напиша книга по темата.

Казвам го, защото сме търсили подобно решение за real time ads bidding система, която абюзваше рекламодателите си с фейк трафик. Ние въртяхме около 3500 WP сайта. Разбира се моделът фейлна с гръм и трясък, но направи доста пари. :D
 
Най-лесно става да се направи API - при публикуване на статията се праща до другите и те я записват или обратното, другите да следят с cron и да добавят, когато има ново съдържание.
 
Най -лесно си изкарай RSS на основният сайт и използвай cyberseo lite. Трябва да го свалиш от сайта им , защото са нещо скарани с WP и да си го качиш ръчно за 10 секунди. Безплатната версия ти е напълно достатъчна.
 
Най -лесно си изкарай RSS на основният сайт и използвай cyberseo lite. Трябва да го свалиш от сайта им , защото са нещо скарани с WP и да си го качиш ръчно за 10 секунди. Безплатната версия ти е напълно достатъчна.
+
 
И аз да се включа по темата. Плъгина, който ще ти свърши тази работа е Feedzy RSS Feeds има го в wordpress. Можеш да го настройваш да споделя една или няколко публикации на една страница. Също така можеш да го настроиш да обновява съдържанието през 1 час 12 часа или веднъж на ден. Това, което не можах да намеря като настройка и ще се радвам НЯКОЙ ДА ПОМОГНЕ е как на страницата да задам да се показва картинката на самата публикация и да се сменя след автоматичното обновяване на публикацията.
 

Горе