Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

jufo

Active Member
Здравейте , първо благодаря на всички който ще се включат в темата... критикувайте , давайте съвети... и какво мислите за самият проект.

Смятам след нова година да закупня домейн и хост и да си направя едно онлайн магазинче.
Мисля ,че ще се справя с облика на сайта.. спрял съм се на wordpress. Гледах доста клипчета как се оптимизира сайта и т.н... ще гледам и много други уроци преди да закупя домейна и хоста , естествено мнението ми ще се повлияе и от вашите коментари (вземам ги много насериозно) все пак тук повечето сте сериозни хора с онлайн и офлайн бизнеси , който са тук за да си помагат взаимно.

Както и да е. Сега накратко да кажа какво смятам да пласирам в магазина.
Дилър съм вече 2-ра година на една фирма за IT техника втора употреба (Настолни компютри , лаптопи , монитори , таблети). Фирмата предлага и 6 месеца гаранция за всеки артикул.
Нямам фирма , частно лице съм и за сега работя в сивия сектор.
Продавам чрез сайтове за обяви като olx , bazar.bg и други...Има месеци , когато продавам по 15 артикула със средна цена около 200лв... имам и месеци в който продавам 5... Отделям си по 20-30лв. на месец за промотиране на обяви и всеки ден си препубликувам обявите по 2 пъти за да са на по-челни позиций. Накратко искам да увелича продажбите ,чрез направата на сайт и промотирането му в AdWords и като сложа в 2-3 сайта банерчета (видях ,че колегите предлагат по 10-20лв. на месец реклама-банер в сайтове с по 2-3 хиляди посетителя на ден). Също така смятам да направя и Фейсбук страница (и нея ще промотирам в фейсбук , пак видях че от време на време има оферти някой колеги предлагат ваучери 50$ за 10-15$).

Нямам никакъв опит с правенето на онлайн магазин , но с ваша помощ надявам се да се справя
Направих си сайт преди около 10 дни (можете да го видите в подписа ми)..за час и половина го направих , за това е в такова състояние (няма посетители , само от олх). Мога да продължа да го ползвам като им платя някаква сума на месец , но предпочитам да си направя свой собствен по-мой вкус.
Предложете ми и име за сайта.. Изобщо всякакви коментари приемам..

Поздрави!
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

И ще имам ли някакви проблеми , след като предлагам стока и имам онлайн магазин , а нямам фирма... поне за сега , не мисля да си отварям фирма.. първо сайтчето да тръгне и тогава мога да помисля и да разширя дропшип бизнеса си..
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Здравей! Щом вече продаваш, ще имаш някакъв старт в начинанието. Не знам само, защо си избрал wordpress. Толкова много CMS-и за онлайн магазини има, а ти си се спрял на Wordpress. Предлагам ти да разгледаш готовите решения, по-конкретно OpenCart. Доста приятна и лесна за управление. Предлагат се стотици качествени дизайни за нея. А щом работиш на дропшипинг, фирма не ти трябва. Търговецът за който работиш, трябва да издава касова бележка
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Да,издава касови бележки и фактури. До сега съм нямал никакви проблеми с него. Ще разгледам OpenCart , щом казваш че е приятен и лесен. А какво ще кажеш за рекламата , където съм споменал по-горе ? Има ли и други по-ефикасни на що горе същата цена методи?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Здрасти и успех от мен, добре си го решил,,,
Моя съвет е да обмислиш още малко системата все пак няма по добро магазин от един CMS писан за магазин
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Ами нямам толкова голям опит, но рекламата във фейсбук със сигурност ще има резултат.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Така , домейн съм си избрал вече .com ще е.. Видях в GoDaddy че има промоция на .com домейн.
За 2 години трябва да го вземеш , първата година ти е само 2.99$ , втората мисля че 14$ беше и най-евтиният host e 6-7$.

Допитвам се и до Вас , хоста на GoDaddy хубав ли е ? Или ще ми предложите друг. Благодаря Ви!
 
Последно редактирано:
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Дали да си отвориш фирма... нищо няма да казвам, все ще влезе да ти сипе някой :)

Относно системата, виждам, че следиш тази тема http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=56898&page=3 , така че няма и там какво да коментираме.

Домейна щом ще го купуваш от godaddy:
Може и за една година да го вземеш, стига да платиш с карта, а не през paypal. Преди няколко дни използвах един от кодовете в тази тема и беше ОК. Не мога да ти кажа точно кой беше. Просто ги карах наред(мисля този: CJCFW149s - $1.67 е струвало за една година). http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=56573&p=646742&viewfull=1#post646742

Хостинг:
Алиен или кулайсхост имат приемливи оферти като за начало.

Успех с начинанието! :)
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

За хостинга ти препоръчвам да е в България. Първо, защото ще зарежда сайта много по-бързо. Второ, ако имаш проблеми ще можеш много по-лесно да се оправиш със support-а
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Принципно щом продаваш трябва да имаш фирма. Какъв документ ще издаваш на клиентите, които са закупили стока от теб ?
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Ами нямам толкова голям опит, но рекламата във фейсбук със сигурност ще има резултат.

Лично аз не съм за рекламата във фейбук. Пускала съм от 10 до 30 долара на ден и то в интервали от по 2-3 седмици. Имам много посещения но не и реализирани поръчки, а бях напускала страшни промоции в сайта ми. Говорила съм с много хора, реклама във фейсбук и за тях е загуба на пари, а и трафика от къде ли точно идва...?
 
От: От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Принципно щом продаваш трябва да имаш фирма. Какъв документ ще издаваш на клиентите, които са закупили стока от теб ?

Няма да продавам лично аз , а чрез дропшипинг на голяма фирма за използвана IT техника. Те издават фактури , документи и касови бончета абсолютно винаги.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Бъркаш темите..
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Тези кодове за Google AdWords , който дават 90лв. бонус за нови потребители откъде се вземат? Само знам ,че трябва да сложа 30лв. и ми дават бонус от 90лв.

Ще съм благодарен на всеки , който помогне.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Благодаря ти ! Прочетох общите условия за бонус и това не ми стана много ясно " Офертата е валидна само за клиенти с адрес за фактуриране в България." Какво ще рече това ? Нямам фирма , сайта ще работи посредством дропшипинг.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Това е личният ти адрес или този който дадеш в акаунта ти.
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Благодаря ти!
 
От: Първи онлайн магазин (Нужда от доста помощ).

Имам един глупав въпрос... но все пак досега не съм се занимавал с изграждането на онлайн магазин и съм напълно начинаещ в тази сфера.
Така , влязох си в cPanela ,инсталирах OpenCart 1.5 - но си влизам в домейна pclaptop-bg.com и все още нищо не излиза. Какви настройки други трябва да поправя?
 

Горе