Регистрация на фирма - въпроси

От: От: Регистрация на фирма - въпроси

Ето ти малко четиво по темата

Пропуснал си да спазиш Закона за електронната търговия (няма ти ги личните данни на сайта, но ако някой доносник те издаде ще ти намерят данните чрез whois на домейна и ще те глобят). Ако ще нарушаваш закона поне ползвай домейн, който поддържа whois privacy. Обаче ако искаш да имаш някакви приходи няма как да се скриеш, по плащанията ще те спипат.
 
От: От: От: Регистрация на фирма - въпроси

Пропуснал си да спазиш Закона за електронната търговия (няма ти ги личните данни на сайта, но ако някой доносник те издаде ще ти намерят данните чрез whois на домейна и ще те глобят). Ако ще нарушаваш закона поне ползвай домейн, който поддържа whois privacy. Обаче ако искаш да имаш някакви приходи няма как да се скриеш, по плащанията ще те спипат.

Нямам намерение да се крия и да слагам privacy.

Конкретно темата за нарушаване на закона е нещо, по което имам различно мнение, но все пак благодаря за съвета.

При толкова много тролове в Интернет, човек май наистина е добре да си сложи едни общи условия навсякъде, независимо дали продава нещо или не.
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

Ако фирмата е на пенсионер и пенсионерът работи на договор към друга фирма, дължът ли се каквито и да било осигуровки?
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

Работещ, не работещ, пенсионер, детска градина - щом имаш фирма, си плащаш всичко. Стига да не си я замразил. Но това е все едно че нямаш фирма.
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

Аз пък знам друго:Ако е собственик-управител пенсионера, може да си плаща само здравни осигуровки - 33.60 лв. на месец.Въпроса е трябва ли да плаща и здравни,ако има договор към друга фирма,защото ако отговора е да това е чисто малоумие,колко пъти ще ги плаща тея здравни в крайна сметка:)
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

И ква е логиката:rolleyes:?
Или такъв е закона-ш.......н
Между другото,адвокатката ми твърди обратното,е кое е истина сега?

Логиката е държавните чиновници да папкат. :p
Ако адвокатката ти поеме евентуалните глоби - слушай я нея.
Прочети Търговския закон, както и Закона за здравното осигуряване.
На времето печелих бас със шефка на счетоводна къща относно ДДС казус. Сега не следя активно законите.
Няма голяма файда дядо/баба ти - пенсионер, да има фирма вместо теб, освен ако си под 18 години.
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

И ква е логиката:rolleyes:?
Или такъв е закона-ш.......н
Между другото,адвокатката ми твърди обратното,е кое е истина сега?

Не слушай адвокатката. Въобще никога не слушай адвокат по данъчни и счетоводни въпроси!
 
От: От: От: От: Регистрация на фирма - въпроси

При толкова много тролове в Интернет, човек май наистина е добре да си сложи едни общи условия навсякъде, независимо дали продава нещо или не.

Да, добра идея е в общите условия да сложиш и данните, които се изискват от Закона за електронната търговия. По принцип тези проверки и глоби се правят главно по донос. Не се знае кой доносник е решил, че не си му симпатичен...
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

Май намерих отговора,който ми трябваше цитат от вестник Труд:"Всички работещи пенсионери да плащат осигуровки. Това предлагат работодателите и синдикатите като мярка за повишаване на приходите в пенсионната система.В момента законът дава възможност хора със свободни професии (адвокати, лекари, художници) да плащат вноски по свое желание, ако продължат да работят след пенсия. Същото право имат едноличните търговци, собственици или съдружници в търговски дружества, земеделци, тютюнопроизводители."
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

Аз пък знам друго:Ако е собственик-управител пенсионера, може да си плаща само здравни осигуровки - 33.60 лв. на месец.Въпроса е трябва ли да плаща и здравни,ако има договор към друга фирма,защото ако отговора е да това е чисто малоумие,колко пъти ще ги плаща тея здравни в крайна сметка:)
Както казах, имам трудов договор и всеки месец по няколко граждански. От всички договори има дръжки мамата си трака. Сега и фирма като направя и там като почна да се осигурявам (надявам се все пак да е както казаха колегите и след съвети с адвокати и направата на фирмата ще потвърдя от първа ръка информацията) и ще стане, че всички доктори и държавни служители трябва да ми връщат в натура. Като добавя и, че не съм ползвал държавна болница от 8 клас (когато ходих за фалшиви бележки за даскалото) и до момента държавата не е плащала нищо което ми се полага от тия здравни простотии и рекет...
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

Май намерих отговора,който ми трябваше цитат от вестник Труд:"Всички работещи пенсионери да плащат осигуровки. Това предлагат работодателите и синдикатите като мярка за повишаване на приходите в пенсионната система.В момента законът дава възможност хора със свободни професии (адвокати, лекари, художници) да плащат вноски по свое желание, ако продължат да работят след пенсия. Същото право имат едноличните търговци, собственици или съдружници в търговски дружества, земеделци, тютюнопроизводители."
Да разчиташ на вестник е по-зле от да разчиташ на адвокат или счетоводител. ;)
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

Аз като си регистрирах фирмата преди време просто отидох в една фирма и за отрицателно време ми свършиха работа. Пишеш "регистрация на фирма" в Google и си избираш една фирма. Аз лично имам впечатления от тези 3-те:
1. http://regihelp.com/ - В центъра са, на хан крум. Едно момче ме хвана и за 10 мин ме разведе през 3 места (мисля че беше) в радиус от 50 метра и за 30 мин бях готов. След няколко дни ме викнаха да си взема документите и воала.
2. http://registra.bg/ - Тези един колега ми ги препоръча, но първите ми бяха по близко като разстояние, пък цените са им еднакви.
3. http://regismart.com/ - Тези сега ги забелязах като вадех горните 2 адреса от Google. Точно до агенцията по вписванията са ... До тука са ми впечатленията :).

Всъщност, моят съвет е да не се занимавате с глупости, ами просто там дайте някой лев и продължавайте да мислите за бизнеса си. Още повече, че не е като едно време по 500лв на адвокат за да си регистрираш фирма. Па 5000 начален капитал имаше, сега вече няма такива работи. Хората са и юристи и всичките тези въпроси, които разисквате тук можете да ги зададете на тях и ще ви дадат компетентен отговор. Нито ще Ви излезе по евтино, ако се мъчите сами, нито ще имате някакви други ползи ... Единствено ще си загубите времето, което можете да вложите в нещо далеч по градивно и свързано с бизнеса.
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

ако имаме сайт и само рекламираме в него, получаваме доходи от реклама, без да е магазин, нужна ли е фирма или само като физическо лице може да се извършва тази дейност?
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

предоставянето на рекламна площ срещу заплащане е търговска дейност, така че трябва да има регистрирано дружество или ЕТ
 
От: Регистрация на фирма - въпроси

благодаря! значи ако не си струва да се насочим към фирма на близък през която да пускаме ф-ри и да получаваме пари.
 

Горе