Регистрация на фирма

nutrim

Member
Интересувам се, за да се регистрира (ЕТ) освен таксите:
- Такса за вписване в търговския регистър на ЕТ
- Такса за заявление за запазване на фирма

Плащат ли се други такси годишни ? И задължават ли те да се осигуряваш?
 
От: Регистрация на фирма

чух по новините днес, че АД става 5000 лева, а ООД 500 лева Още не са го гласували, но само опозицията си е в опозиция и сигурно ще го приемат.
 
От: Регистрация на фирма

чух по новините днес, че АД става 5000 лева, а ООД 500 лева Още не са го гласували, но само опозицията си е в опозиция и сигурно ще го приемат.
Всъщност, предложението идва от опозицията.
Аз ще се възползвам. :)
 
От: Регистрация на фирма

Еми честито на всички бизнесмени тук.:)
Това наистина е доста добра новина, имайки предвид че се цакаше по 10 преди това. Това е много голяма стимулация за бизнес схемите в Бг. Сега като правиш $1 000 (примерно) с афилиейт маркетинг, няма начин да не сложиш 500 лева за фирма...:)

Аз лично съм много доволен от тази, новина:) Все пак стимулирането на бизнеса трябва да е привилегия на държавата ни. Жалко че чак сега се стигна до това.
 
От: Регистрация на фирма

Еми честито на всички бизнесмени тук.:)
Това наистина е доста добра новина, имайки предвид че се цакаше по 10 преди това. Това е много голяма стимулация за бизнес схемите в Бг. Сега като правиш $1 000 (примерно) с афилиейт маркетинг, няма начин да не сложиш 500 лева за фирма...:)

Аз лично съм много доволен от тази, новина:) Все пак стимулирането на бизнеса трябва да е привилегия на държавата ни. Жалко че чак сега се стигна до това.

Да, но минават ли парите през фирмата тогава ще се одържат 10% данак печалба. А относно намалянето на таксите, определено е облекчение защото така се затваря 10 пъти по-малка сума която е практически неизползваема докато фирмата съществува или изтече срока от 3 години ако не ме лъжи памета.
 
От: Регистрация на фирма

да, супер, имайки предвид, че мисля да регистрирам ЕООД. До колкото знам ако реинвестираш печалбата можеш да я пишеш като разход и да не плащаш данък печалба. май имаше нещо такова. ако някой знае да пише.
 
От: Регистрация на фирма

Да, така е. Но в Бг преди да реинвестираш -> обявяваш печалба -> плащаш данъци -> и тогва реинвестираш. Глупаво, но нали сме "социална държава", не ги такова как е в световен мащаб бизнеса.

ЕООД-то е със статус на ООД, само че с еднолично лице и си мисля че е на цената на ООД. Но тук не съм много сигурен.

Разходите са предимно текущите - транспорт, заплати, сурвини, електоенергия....и т.н. и те се пишат фирмени раходи. Но ако фирмата май иска да продобие сграда, друга фирма, нови коли (реинвестиця) - май и държавата идва да лапа. :)
 
От: Регистрация на фирма

чух по новините днес, че АД става 5000 лева, а ООД 500 лева Още не са го гласували, но само опозицията си е в опозиция и сигурно ще го приемат.


Още не е обнародвано. Аз определено се радвам на новината, че и без това имаме да регистрираме няколко нови фирми...
 
От: Регистрация на фирма

Можеш ли да ми кажеш в коя държава "бизнеса" и печалбата не се облагат с никакви данъци от държавата?
 
От: Регистрация на фирма

Интересувам се, за да се регистрира (ЕТ) освен таксите:
- Такса за вписване в търговския регистър на ЕТ
- Такса за заявление за запазване на фирма

Плащат ли се други такси годишни ? И задължават ли те да се осигуряваш?

Съветвам те да регистрираш ЕООД
 
От: Регистрация на фирма

Дано стане факт, че в момента е нереално. Не че е трудно да изтеглиш парите или да земеш назаем но така те стимулира още повече. Когато стане толкова лесно, ще се преоткрие много нови възможности.
 
От: Регистрация на фирма

А къде точно НЯМА даък печалба (защото това живо ме интересува!) :)
 
От: Регистрация на фирма

Значи имам няколко въпроса
1. С колко пари трябва да разполагаме за регистрация на ООД и АД
2. Колко пари е регистрация на самата фирма т.е освен началния капитал
 
От: Регистрация на фирма

Тази година доста фирми регистрирах на приятели в бургас без пари,просто ги имам необходимите документи.В сайта brra.bg има подробна информация за регистрация на фирми от агенцията по вписванията.Първо трябва да се запази името на фирмата,да се изкара свидетелство за запазване на име,за ООД трябва да имате в банка 5000 лв,подпис заверен при нотариус .
https://public.brra.bg/Documents/RetrieveDocument.ra?DocGuid=8a6a64ea1bf34f948b6216ee3db476af
 
От: Регистрация на фирма

За ЕООД и ООД капитала е 5000лв, които може да изтеглите същия ден.
Таксите са около 150-200лв + хонорара на адвоката /500 лв/
 

Горе