Регистрация на фирма

От: Регистрация на фирма

Здравейте,

Имам няколко въпроса, които сред най-тъпите на света. Искам да регистрирам ЕООД, в което едноличният собственик на капитала ще е и управител. Името на фирмата не е запазено предварително.

Отидох в една банка и казах, че искам да открия набирателна сметка за ЕООД, обаче те казаха, че за това трябвал дружествен договор или протокол... След това изтеглих заявление А4 от сайта на Търговския регистър, попълних го на компютъра и го разпечатах. PDF-ът е 10 страници и доколкото разбирам ще ми трябват само първите 8, защото в другите има само обяснения, които прочетох внимателно. Обаче накрая има разни работи за отбелязване - приложени документи. Отбелязал съм "Документ за внесен капитал" и "Документ за внесена държавна такса".

Въпросите ми са:

Трябва ли да маркирам нещо друго, като например "Декларация относно истинността на заявените за вписване на обстоятелства и приемането на обявените за представяне актове"? И какво изобщо представлява тази декларация?!

С това заявление попълнено, мога ли да открия набирателна сметка или трябва и нещо друго?

Като отида да подам заявлението, трябва ли към него да има заявление за запазване на името, тъй като не е запазено предварително?

Какво друго трябва да нося с това заявление А4? Четох за някакви събрания, Учредителен протокол и не знам си какво и колкото повече чета, толкова повече се обърквам.

За тези протоколи има ли бланки на сайта на Търговския регистър?


Нещо ме объркваш, за ЕООД ти трябва само платена такса и начален капитал за регистрация, който може да е 2 лв.
 
От: Регистрация на фирма

Аз с една женичка я регистирах, като си сметнах сумата, която съм дал, нейния хонорар излезе 40лв.
Всичко стана за 2 часа и на другия ден беше готово.
 
От: Регистрация на фирма

За 2 часа подадох всички документи, на другия ден по обяд беше готова.
 
От: Регистрация на фирма

За 2 часа подадох всички документи, на другия ден по обяд беше готова.
От къде си колега? Тази жена работи ли он-лайн ? Ако може някаква връзка да дадеш (на жената).
 
От: Регистрация на фирма

Здравейте,

Имам няколко въпроса, които сред най-тъпите на света. Искам да регистрирам ЕООД, в което едноличният собственик на капитала ще е и управител. Името на фирмата не е запазено предварително.

Отидох в една банка и казах, че искам да открия набирателна сметка за ЕООД, обаче те казаха, че за това трябвал дружествен договор или протокол... След това изтеглих заявление А4 от сайта на Търговския регистър, попълних го на компютъра и го разпечатах. PDF-ът е 10 страници и доколкото разбирам ще ми трябват само първите 8, защото в другите има само обяснения, които прочетох внимателно. Обаче накрая има разни работи за отбелязване - приложени документи. Отбелязал съм "Документ за внесен капитал" и "Документ за внесена държавна такса".

Въпросите ми са:

Трябва ли да маркирам нещо друго, като например "Декларация относно истинността на заявените за вписване на обстоятелства и приемането на обявените за представяне актове"? И какво изобщо представлява тази декларация?!

С това заявление попълнено, мога ли да открия набирателна сметка или трябва и нещо друго?

Като отида да подам заявлението, трябва ли към него да има заявление за запазване на името, тъй като не е запазено предварително?

Какво друго трябва да нося с това заявление А4? Четох за някакви събрания, Учредителен протокол и не знам си какво и колкото повече чета, толкова повече се обърквам.

За тези протоколи има ли бланки на сайта на Търговския регистър?

Заповядай - Регистрация на ЕООД(ООД)-Безплатно,бързо и лесно

П.П. Отговорите на въпросите ти са вътре ... и не само! Нямам нищо общо с цитирания източник, инфото е повече от подробно - преди няколко месеца го преглеждах - не открих неточности, въпреки датата на статията, всичко беше актуализирано вътре - преглеждах го края на лятото, а от тогава не мисля, че е имало промени.
Успех.
 
От: Регистрация на фирма

За регистрацията на ЕООД: ако не Ви е наложително, направете я след 1 януари 2016. Ако е през 2015 год. ще сте задължени да подадете Данъчна декларация в НАП за 2015 год., също така отчети в НСИ, отчет и в Агенцията по вписванията за 2015год. /като за подаването на този отчет в АВ отново се плаща дори да се подаде по електронен път има такса/ и др.
 
От: Регистрация на фирма

Скоро някой да си е изваждал фирма-онлайн, че другата седмица ще откривам едно ООД и ми е чудно как стават нещата. Попаднах на Profirms.bg, изглеждат ми надеждни, ама все пак някой да сподели как минава процедурата.
 
От: Регистрация на фирма

Онзи ден правих ООД. Пиши точно кое те затруднява, ще помагам. Процедурата не е трудна, отработена е от години и не създава никакви проблеми.
 
От: Регистрация на фирма

Скоро някой да си е изваждал фирма-онлайн, че другата седмица ще откривам едно ООД и ми е чудно как стават нещата. Попаднах на Profirms.bg, изглеждат ми надеждни, ама все пак някой да сподели как минава процедурата.

Здравейте, аз съм собственикът на Profirms.bg. Ако имате каквито и да е въпроси, можете да ги зададете на лично, ако искате, като ще получите отговор без по никакъв начин да се ангажирате да ползвате нашите услуги. Ако постът ми се счете за реклама, моля да бъде изтрит, това не е целта му!
 
От: Регистрация на фирма

Здравейте, аз съм собственикът на Profirms.bg. Ако имате каквито и да е въпроси, можете да ги зададете на лично, ако искате, като ще получите отговор без по никакъв начин да се ангажирате да ползвате нашите услуги. Ако постът ми се счете за реклама, моля да бъде изтрит, това не е целта му!

Здравейте, по-късно ще ви пиша, че има някои неща, които ме интересуват.
 
От: Регистрация на фирма

Здравейте, по-късно ще ви пиша, че има някои неща, които ме интересуват.

Не ми дава да отговоря, защото нямам повече от 6 мнения във форума. Писах на скайп, ако искаш дай мейл да не спамя тук.
 
От: Регистрация на фирма

Аз мога да ви попълвам и изпращам готови документи с подробни описания или да консултирам с каквото мога, ако желаете, в замяна помощ по разработка на сайта първоначално или просто съвети да дам.
 
От: Регистрация на фирма

Здравейте. Интересуват ме няколко неща, тъй като искам да си открия фирма за преводи в скоро време. Ще се радвам ако получа професионална помощ относно интересуващите ме въпроси.

1. От гледна точка на данъците кое е най-добре да регистрирам - ЕООД, ООД или ЕТ? Какви са плюсовете и минусите?

2. Към момента имам наложен запор на всички банкови сметки освен една в Уникредит. Когато откривам фирма, мога ли да я открия към нея или задължително трябва нова? И от гледна точка на запорите какъв процент от приходите на фирмата, ако е на мое име могат да ми удържат? Как стоят нещата в този аспект?

3. Задължително ли е при създаване на ЕТ или ЕООД да присъстват първото и фамилното име на собственика?

4. Какви осигурителни вноски трябва да внасям като управител, при положение, че работя на друга работа, на която се осигурявам на минималната работна заплата?

5. Трябва ли фирмата да е регистрирана по ДДС и какво влияние има това върху приходите ѝ?

Благодаря ви предварително.
 
От: Регистрация на фирма

Отговори на част от въпросите:

1. ............

2. При "откриване" на ново дружество /ЕООД или ООД/, правиш нова банкова сметка - набирателна, по която внасяш уставния капитал. След вписване на дружеството в ТР, набирателната сметка се закрива, или се преобразува в разплащателна на дружеството - по твой избор. Относно запорите и удръжките: новата фирма си е отделно юридическо лице. Не може да се запорират нейните сметки за твои задължения. Може обаче да се наложи запор върху твоето трудово възнаграждение от тази фирма - в случай, че си назначен в нея по трудов договор. Могат да се запорират твоите дялове във фирмата, но не самото имущество на фирмата - банкови сметки, стока, недвижими имоти, коли и т.н. Това са само принципни положения, на теб ще ти трябва анализ и съвет за конкретния ти казус.
3. При ЕТ задължително се включват двете имена на собственика, при ООД /ЕООД/ - няма такова задължение.
4. ........
5. ........

П.П:

1. Забрави за ЕТ.
2. ЕООД с капитал 2 лева.
3. Работа само с кеш - разбира се с касов апарат, без криене на приходи, редовно плащане на заплати, осигуровки и т.н. Всичко да си е по дебелите книги.
4. Изчисти си запорите /т.е. задълженията/ - те сами няма да изчезнат.

Успех!
 
От: Регистрация на фирма

Отговори на част от въпросите:

1. ............

2. При "откриване" на ново дружество /ЕООД или ООД/, правиш нова банкова сметка - набирателна, по която внасяш уставния капитал. След вписване на дружеството в ТР, набирателната сметка се закрива, или се преобразува в разплащателна на дружеството - по твой избор. Относно запорите и удръжките: новата фирма си е отделно юридическо лице. Не може да се запорират нейните сметки за твои задължения. Може обаче да се наложи запор върху твоето трудово възнаграждение от тази фирма - в случай, че си назначен в нея по трудов договор. Могат да се запорират твоите дялове във фирмата, но не самото имущество на фирмата - банкови сметки, стока, недвижими имоти, коли и т.н. Това са само принципни положения, на теб ще ти трябва анализ и съвет за конкретния ти казус.
3. При ЕТ задължително се включват двете имена на собственика, при ООД /ЕООД/ - няма такова задължение.
4. ........
5. ........

П.П:

1. Забрави за ЕТ.
2. ЕООД с капитал 2 лева.
3. Работа само с кеш - разбира се с касов апарат, без криене на приходи, редовно плащане на заплати, осигуровки и т.н. Всичко да си е по дебелите книги.
4. Изчисти си запорите /т.е. задълженията/ - те сами няма да изчезнат.

Успех!

Мерси, приятел. То аз точно, че искам всичко да е легално и законно, но в случая "служителите" ми няма да са на трудов договор, а ще изпълняват дейността си отделно. Аз ще взимам процент, че намирам клиенти, движа оптимизацията на сайта и т.н., те, че правят преводите. Питах във Външно и това изискване за двама преводачи на трудов договор е отпаднало, което беше пречка.

Изглежда, че ще се доверя на съвета ти да е ЕООД, но не знам от данъчна гледна точка дали няма да ми излезе по-солено. Тези казуси са ми малко неясни, за жалост, въпреки че чета много по темата. Изясних повечето от нещата, но останаха още малко сякаш...Сложна е тази сфера, да му се не види...
 
От: Регистрация на фирма

Отговорили са Ви на въпроси. Ще вмъкна малко яснота и като счетоводител :)
1. ЕООД или ООД, изборът е Ваш.
4. 1) В ООД и в ЕООД може да сте като самоосиг. се лице СОЛ – минимална осигуровка 108.36 лв. на месец. 2) Може да сте и на договор за управление и контрол ДУК – тук осигуровката е по-голяма и е на база минимален осигурителен праг. 3) Само в ООД ти като съдружник може да имаш трудов договор. Осигуровките по труд.договор са на база минимални осигур.прагове, като по трудовия договор може да се назначиш на 2 или на 4 часа работен ден, тъй като пишеш, че работиш на др.място.
5. При дейност преводи по-скоро би било по-добре да не сте регистрирани по ЗДДС, защото допълнително ще трябва да начислявате ДДС /разбирам, че преводачите ще са други физически лица, т.е. няма да имате насреща покупки с ДДС/. Ако продавате обаче и в страни от ЕС задължително ще трябва да се регистрирате по ЗДДС.
 
От: Регистрация на фирма

Здравейте. Интересуват ме няколко неща, тъй като искам да си открия фирма за преводи в скоро време. Ще се радвам ако получа професионална помощ относно интересуващите ме въпроси.

1. От гледна точка на данъците кое е най-добре да регистрирам - ЕООД, ООД или ЕТ? Какви са плюсовете и минусите?

2. Към момента имам наложен запор на всички банкови сметки освен една в Уникредит. Когато откривам фирма, мога ли да я открия към нея или задължително трябва нова? И от гледна точка на запорите какъв процент от приходите на фирмата, ако е на мое име могат да ми удържат? Как стоят нещата в този аспект?

3. Задължително ли е при създаване на ЕТ или ЕООД да присъстват първото и фамилното име на собственика?

4. Какви осигурителни вноски трябва да внасям като управител, при положение, че работя на друга работа, на която се осигурявам на минималната работна заплата?

5. Трябва ли фирмата да е регистрирана по ДДС и какво влияние има това върху приходите ѝ?

Благодаря ви предварително.

Здравейте,
Като юрист, който има опит както в дружественото право, така и в принудителното изпълнение, моите отговори са следните:
1. Не правете бизнес като ЕТ. Е/ООД плаща 10% корпоративен данък, както и 5% данък дивидент при разпределяне на печалбата.
2. Запорът на банковите Ви сметки като физическо лице няма отношение към фирмените сметки. Това, което може да се случи, ако откриете фирмата, е да бъде запориран Вашият дружествен дял, което може да доведе до искане от страна на взискателя за ликвидация на фирмата и удовлетоворяване на кредитора от осребреното имущество. Във Вашия случай фирмата едва ли ще има имущество, така че това не е толкова фатално.
3. При ЕТ - да, при ЕООД - не.
4. Моят съвет е да се самоосигурявате, защото, както разбираме срещу Вас има изпълнително дело и ако си плащате заплата като управител, то може да бъде наложен запор върху нея.
5. Ако услугите, които предлагате ще напускат границите на България, то да - ще трябва. Ако например извършите услуга за немска фирма, то това е вътреобщностна доставка на услуга, което Ви задължава да се регистрирате по ДДС. В противен случай няма нужда, докато не стигнете 50000 лева оборот за 12 месеца назад.
 
От: От: Регистрация на фирма

Благодаря за изчерпателната информация. Под запориране на дружествения дял какво имате предвид? Аз ще съм управител и собственик на фирмата и това ме притеснява, да не се получи така, че да ликвидират фирмата по някакъв начин. Всъщност от цялата процедура само това ме притеснява...
 

Горе