Редизайн на сайт

WellDev

Member
Здравейте!
При редизайн на сайт, сайта ще губи ли класирането си в гугъл. За да не изгуби ранка си какво трябва да направя и какво не трябва да направя при редизайна. И от къде трябва да започна с работата?
 
Никой нищо не може да гарантира и каже със сигурност, може да се запази класирането, може да има спад временен, може и постоянен, а може и да се подобри след време - много зависи. Основното е да запазиш url-адресите същите, така няма да губиш външните линкове, също така е добре да запазиш и текста по сайта същият, естествено където може да се подобри и добави още текст - да се добави, но старият да си седи.
 
Според мен е хубаво на известно време да се правят разни промени по лейаутите, и да се разкрасява. Ама сега ако си на WP и от единия билдер дето ти е напълнил кода с 4000 реда лайна, смениш на друг билдер дето ти мята 3000 реда лайна и то за да ти листне едни постове, и да ти изпише един сайдбар, файда няма.
 
Здравейте!
При редизайн на сайт, сайта ще губи ли класирането си в гугъл. За да не изгуби ранка си какво трябва да направя и какво не трябва да направя при редизайна. И от къде трябва да започна с работата?
Ще има някакви размествания, ако е наистина цялостен редизайн. Наблюденията ми са такива, че в началото пада с някакви позиции, а после си връща позициите и дори ги задминава. Но говоря в случаи, в които новият е по-добре оптимизиран от към скорост, излишни глупости по него, добра и удобна за потребителите структура и определено декстоп и мобайл френдли във всяко отношение. И има логика да е така.

Но както каза РеминД, според мен ако се прави постепенно, и не чак до там агресивно, би било това сътресение по-незабележимо, дори да не е на лице въобще. Но всеки поема този риск рано или късно.
 
Зависи какво разбираш под редизайн, ако разбираш само да смениш визията на сайта действай си смело,
Но.. ако сменяш структура и/или базови неща в сайта, то може да имаш големи сътресения
 

Горе