Ресърч - Колко пари бихте вземи за изработка на фирмен wordpress сайт

Айде, да речем, че хоста и домейна си ги имат там "дашните". Като план минимум. Но като цяло дали е включена оптимизация, писане на хубави статии и страници, и закупуването и обработването на професионални картинки, тук вече божа работа. Част от сайта е, но тук вече професионалистите се отличават от другите. А те не взимат 200-300 лева. :) Най-малкото не им излиза сметката накрая. А и един такъв човек дали ще си зарежи проект за 1500 лева, за да хване да си губи времето с някакъв глупав сайт за 200 лева, че и после дори няма да смее да каже, че е негова рожба. :)
 
Ето и друг момент, където лично аз знам, фирмата наема специалист и прави проверка на вашата работа, вие сте взели едни 300лв, този специалист от фирмата казва че сте излъгали и завеждат дело срещу Вас, вярно няма черно на бяло но пак има вратички и почват да Ви гоинят, нищо че фирмата няма грам на идея че Вие сте новак и сте направили "всичко за лев". Този случая споделям с Вас защото мой колега после плати обещетение от 3400 лв на фирмата че ги е излъгал за сайта, няма да казвам за още други неща. Внимавайте къде какво хващате.
Какво имаш предвид под "излъгал"?
 
Айде, да речем, че хоста и домейна си ги имат там "дашните". Като план минимум. Но като цяло дали е включена оптимизация, писане на хубави статии и страници, и закупуването и обработването на професионални картинки, тук вече божа работа. Част от сайта е, но тук вече професионалистите се отличават от другите. А те не взимат 200-300 лева. :) Най-малкото не им излиза сметката накрая. А и един такъв човек дали ще си зарежи проект за 1500 лева, за да хване да си губи времето с някакъв глупав сайт за 200 лева, че и после дори няма да смее да каже, че е негова рожба. :)
Темите и снимките не мисля, че е удачно въобще да се включват - с Envato Elements имаш основните плъгини за WP, най-хубавите като визия теми за всяка ниша и куп сток фотография за 17 евро на месец някъде. Можеш да издадеш неограничен брой лицензи. 3 сайта ако правиш на месец разходите ти няма нужда да ги смяташ. Основната причина е точно това, че накрая те е срам да кажеш, че е твое - клиентите дори не заменят lorem ipsum, който си сложил в секцията "За нас", защото те са нямали текст и не са поискали да платят за такъв. Да не говорим за това, че са ти дали размазани снимки, правени с телефон. И после иди обяснявай, че ти можеш да правиш сайтове :)
 
Като чуя "фирмен сайт" ми изпъква веничката на челцето :)
 
Запитване от... може би бъдещ клиент.
Няма здравейте, интересувам се дали и тн и тн и тн :) ами директно е писал е това

"Тези сайтове с подобна функционалност колко ще ми струват?
Искам изчистен дизайн с плащания както при тези:
http://www.kozarevatakashta.com/
https://hotelkristelpark.com/
"

За "тези" сайтове не ми се коментира по тях, че,,,, доста коментар ще има.
Всеки опитен ще види веднага на всеки от сайтовете какво не му е наред .
Та тук човека най вероятно е разпратил същото питане до 10 или повече човека и се търси кой ще даде най ниска цена.
 
Темите и снимките не мисля, че е удачно въобще да се включват - с Envato Elements имаш основните плъгини за WP, най-хубавите като визия теми за всяка ниша и куп сток фотография за 17 евро на месец някъде. Можеш да издадеш неограничен брой лицензи. 3 сайта ако правиш на месец разходите ти няма нужда да ги смяташ. Основната причина е точно това, че накрая те е срам да кажеш, че е твое - клиентите дори не заменят lorem ipsum, който си сложил в секцията "За нас", защото те са нямали текст и не са поискали да платят за такъв. Да не говорим за това, че са ти дали размазани снимки, правени с телефон. И после иди обяснявай, че ти можеш да правиш сайтове :)
Е да де, ама сложи едни 17 евро, после тема, щото клиента най много да му обясниш да си купи домейн и хостинг, ама тама да го занимаваш с тема, картинки, текст. Не, че не се случва, ама му пука. Той иска да види визия и функционалност, както и всичко по съдържанието на сайта да отговаря на действителността. Аз лично не бих се навил да правя за 200 лева сайтове, независимо какво. Правя изключения, ако е някой роднина, много близък и т.н. ;) Иначе съм ги виждал - преди има няма две години ми пуснаха един сайт - беше къстам изпълнение на много голям хотел в Приморско (да съм по темата на @ilianskia ), който ей така от воле са му дали едни 6К, а хората искаха нещо такова за 1-2К, което е що годе справедливо, ако няма много изисквания.
 
Това е малко пресилено изказване. Аз ако разбера, че някой е направил сайта му за 200 лева, дори и на WP, започвам да плача за него. То толкова е само темата и изображенията към сайта. :)
Виж аз разбирам необходимостта да се печелят пари. Но сайт на WP, Joomla, Presta, Open Cart всякакви готови системи , добре да речем за над 500 лв ( без хостинг, тема, сео което е тотална глупост ) си е пладнешки обир.

В Англия обикновен WP сайт започва от 400 паунда нагоре, магазин на WP е 300 паунда. Реално излиза по евтино от БГ в пъти спрямо стандарта на доходите. Всичко от рода на:" За под 1000 лв да си правят сайта сами " е чиста проба изхвърляне на мокър пясък


1-5 pages
Template Design
Hosting & domain
Basic SEO

Self-employed workers
Small businesses in traditional industries
Best for those who do not need to update their content regularly

£300 - 600 upfront
£30-£100 ongoing
 
Последно редактирано:
Виж аз разбирам необходимостта да се печелят пари. Но сайт на WP, Joomla, Presta, Open Cart всякакви готови системи , добре да речем за над 500 лв ( без хостинг, тема, сео което е тотална глупост ) си е пладнешки обир.

В Англия обикновен WP сайт започва от 400 паунда нагоре, магазин на WP е 300 паунда. Реално излиза по евтино от БГ в пъти спрямо стандарта на доходите. Всичко от рода на:" За под 1000 лв да си правят сайта сами " е чиста проба изхвърляне на мокър пясък


1-5 pages
Template Design
Hosting & domain
Basic SEO

Self-employed workers
Small businesses in traditional industries
Best for those who do not need to update their content regularly

£300 - 600 upfront
£30-£100 ongoing

За сайтовете, за които съм писал по горе, че имам запитване мога да се съглася, че за едни 500 левчета е окей,
но за Woocommerce или Opencart магазин, може само да си мечтае някой за тези пари да има онлайн магазин.
Но избор голям - търсене голямо и.. кой каквото го вълнува :)
 
Здравей, @Krumov мисля че твоето мнение е лишено от опит, преди да ме нападнеш, кажи ми ти за 1000 лв ще ми направиш ли онлайн магазин обаче тип get.bg? Явно не са те гонили клиенти, да оправяш разни неща. Аз веднага познавам предприемача, когато някой тръгне да търси евтиното, значи кара по Български, да пробвам дали ще стане ако не ще затворя и това е. Масово всички са така и търсят евтиното, ясно е колко дълго продължава техният бизнес 1/2 години максимум.

Поздрави,
Станимир
 
Виж аз бла бла бла


1-5 pages
Template Design
Hosting & domain
Basic SEO

Self-employed workers
Small businesses in traditional industries
Best for those who do not need to update their content regularly

£300 - 600 upfront
£30-£100 ongoing
крумоВ, това червеното го прочети няколко пъти, ако трябва утре сутрин на свежа глава пак.
Всяка една "оферта" в която ти броят страниците е за стотинкаджии.

толкова ниско сваляте нивото че чак аз дето съм тъп ми става неудобно....
 
крумоВ, това червеното го прочети няколко пъти, ако трябва утре сутрин на свежа глава пак.
Всяка една "оферта" в която ти броят страниците е за стотинкаджии.

толкова ниско сваляте нивото че чак аз дето съм тъп ми става неудобно....
Прочел съм го добре. Повечето потенциални клиенти на българските "убедизайнери" нямат нужда от по-голям сайт
 
Здравей, @Krumov мисля че твоето мнение е лишено от опит, преди да ме нападнеш, кажи ми ти за 1000 лв ще ми направиш ли онлайн магазин обаче тип get.bg? Явно не са те гонили клиенти, да оправяш разни неща. Аз веднага познавам предприемача, когато някой тръгне да търси евтиното, значи кара по Български, да пробвам дали ще стане ако не ще затворя и това е. Масово всички са така и търсят евтиното, ясно е колко дълго продължава техният бизнес 1/2 години максимум.

Поздрави,
Станимир
Няма да направя защото не се знимавам с това. Но да 1000 лв от потребителска гледна точка е добра цена за този магазин с леко залитане бих платил до 2000. Всичко над тази цена е .... И търсенето на евтиното няма нищо българско в него. Точно търсенето на скъпото е глупост. Цената никога не е гаранция за качество. Ообено в Бългрия почнат ли да ми хавалтя нещо скъпо колко било качествено... И почвам да бегам баце.

Виж както казах по-горе разбирам нуждата и желанието да се печелят пари. Но не виждам смисъл да се обират хората
 
Последно редактирано:
Вярно ли размишлявате над оферти под 2-4к лева?

Дали 5 или 100 страници все тя, нали тъпата система го подържа! Или аз нещо не ви разбирам "бизнеса".
 
Виж както казах по-горе разбирам нуждата и желанието да се печелят пари. Но не виждам смисъл да се обират хората
Добре, като ти се наложи да идеш на зъболекар например там не мислят по същия начин. За 30 мин правят 1 зъб ама взимат XX сума пари. И това само за 30 минути. Тоест и аз мога да си кажа ех тоя зъболекар ми взима много пари за 30 мин. За какво да печели дай за 10лв тука 30 мин работи не е много. Но аз не казвам така, а се радвам, че човека си е свършил работата. Аз доволен и той доволен. Това е малко тъпо сравнение но да предлагаш качество не значи, че обираш хората.
 
  • Like
Реакции: sim5
Добре, като ти се наложи да идеш на зъболекар например там не мислят по същия начин. За 30 мин правят 1 зъб ама взимат XX сума пари. И това само за 30 минути. Тоест и аз мога да си кажа ех тоя зъболекар ми взима много пари за 30 мин. За какво да печели дай за 10лв тука 30 мин работи не е много. Но аз не казвам така, а се радвам, че човека си е свършил работата. Аз доволен и той доволен. Това е малко тъпо сравнение но да предлагаш качество не значи, че обираш хората.
Не съм забелязъл зъболекарите да ползват готови системи ;) Няма база за сравнение - здраве срещу готово CMS. От думите ти разбирам, че за да си заслужи тези 3-4 хиляди за сайт на WP вместо да се направи за 1-3-5 дни "про уебмастера" го влачи месец... За kaчеството пък ако започнем спор ще навлезем в много дълбоки води.
 
Виж аз разбирам необходимостта да се печелят пари. Но сайт на WP, Joomla, Presta, Open Cart всякакви готови системи , добре да речем за над 500 лв ( без хостинг, тема, сео което е тотална глупост ) си е пладнешки обир.

В Англия обикновен WP сайт започва от 400 паунда нагоре, магазин на WP е 300 паунда. Реално излиза по евтино от БГ в пъти спрямо стандарта на доходите. Всичко от рода на:" За под 1000 лв да си правят сайта сами " е чиста проба изхвърляне на мокър пясък


1-5 pages
Template Design
Hosting & domain
Basic SEO

Self-employed workers
Small businesses in traditional industries
Best for those who do not need to update their content regularly

£300 - 600 upfront
£30-£100 ongoing
Магазин на WP за 300 паунда. То толкова е един чифт дънки там, от модерните. :)

Не казвам, че трябва да обереш някой, но човек с опит как би седнал да прави сайт за под 500 лева. И тук говоря за сайт, с който после да може да се похвали, а не нещо от 15 страници с някакъв крив дизайн, където даже не си е и направил труда да смени цветовата гама, камоли да седне и да преведе някакви стрингове по темата (Search, date, и т.н.).

Имам един познат, който за да си спести едни 1000 лв, където ги е дал в някой телефон, ще седне да си го прави сам сайта - от до. Да, може би иска и да се научи, но то на практика и аз мога да си сменя маслото, но мисля, че 200 лв е справедлива цена някой друг да ми го свърши с консумативите де.

Не че нещо, но аз от време на време минавам през такива дето са правили сайтове за 400-500 лева на WP, като обикновено мнението на човека е "За тия пари толкова". И е напълно прав. Нещо, което трудно може да обориш.
 
За WP всичко над 150-200 лв е обир. Това за труда, тема отделно. Всички бг "про" позлват готови системи и плъгини, но иначе са по велики от Гейтс и Джобс взети заедно
Казано от човек, който търсеше 50К на бизнес с материални активи, състоящи се от един гараж насред нищото и две торби стока от Илиянци ....
 
Казано от човек, който търсеше 50К на бизнес с материални активи, състоящи се от един гараж насред нищото и две торби стока от Илиянци ....
Явно съм слязъл на земята за разлика от "предприемачите". WP сайт за над 300 лв е като днешната новина свързана с африканската чума: Танев допусна вина за африканската чума, ДПС иска спецчастите да отстрелват свине....
 
Не си засегнал никой. Просто ако това е практиката ти, ще оставаш много хляб за другите след себе си. :) Иначе, ако искаш продавай ги и за 100 лева. Но хората работят по принцип с прота, само мизерниците ще си позволят сайт, който да е под себестойността на телефона им. ;) Абе живи и здрави. Все пак някой трябва да обира и дъното. :)
 
Тия за за по 100лв ги видяхме, я дайте от тия "изработените" на wordpress за по 2-3к да се посмеем и там :D
 

Горе