Ресърч - Колко пари бихте вземи за изработка на фирмен wordpress сайт

Имам запитване.

Колко ще ми струва изработката на такъв сайт:

даже същия :D
 
Имам запитване.

Колко ще ми струва изработката на такъв сайт:

даже същия :D
Айде де. Казвай? Ако вземеш 300 лева за това си за разстрел. :)

Нали знаеш, че тия контакт форми трябва да работят, по възможност с кепчи. :)
 
Гайс, аз ли се бъркам или нещо не е както трябва. Едно нещо струва толкова, колкото можеш да му вземеш. Всичко друго е за начинаещи пишман уебмастъри, които сега прохождат. То и whitehouse.gov беше друпал, но едва ли е за 200долара що'т е на друпал. За'тва програмисти и дизайнери не стават за сейлс. Твърде много глупости мислят :)

Не знам, може и да греша, но поне преди беше така ;)
 
Имам запитване.

Колко ще ми струва изработката на такъв сайт:

даже същия :D
Такъв сайт ще го направиш с темата бързо, но да му направиш качествено представено съдържание е въпрос на време. Плюс това то не е само да наредиш тея страници. Направи от тоя тема сайт, който след 1-2 години да се класира добре в търсачките например. Към това добави изработка на фирмено лого ако няма.

Ето ти едно задание:
Смени цветовете на зелени във целия сайт. Искам като влезеш в тоя сайт към всяка една страница да има добре представена информация за фирмата на билдърите. Още от влизането в сайта искам да се разбира най-важното за фирмата. Плюс това искам да се добави галерия от около 100 снимки на завършени проекти на фирмата. Искам до 1-2 година по "строителство" да сме на първа или втора страница в търсачките. И да всяка една страница да е направена с правилни Titles + Descirption. Всяко една част от съдържанието в сайта искам да е 100% уникално. И още други изисквания, които ще изникнат по време на правенето на сайта.

Слагай готовата тема и почвай работа.

Това някой тук ще го направи ли за 200лв ?

След като сайта отговори на тези изисквания може да се включи към 60% добре направен сайт.

И сега да кажа моето мнение. -> На мен не ми пука за дизайна на сайта, ако в него няма посещения (натурални или реклама). Ако ще сайта да е с най-яката платена или Custom тема за WP ако тоя сайт липсват посещения значи не сте направили нищо. Все едно да имам на локалната инсталация на WP сайт с 1 посещение на ден същото е.
 
Ако има някой да го направи за 1000 лв, аз ще намеря някой да го купи за 800-1000 лв. и ще сме страхотен екип. :) Заклевам се. :) Аз съм много ЗА да работя с идеалисти и моралисти с поглед само върху дев частта. Ама без тънката лайсна да ми сложи SEO плъгинче, и после да скипне настройките на каше модулите и прочие. :)
 
Такъв сайт ще го направиш с темата бързо, но да му направиш качествено представено съдържание е въпрос на време. Плюс това то не е само да наредиш тея страници. Направи от тоя тема сайт, който след 1-2 години да се класира добре в търсачките например. Към това добави изработка на фирмено лого ако няма.

Ето ти едно задание:
Смени цветовете на зелени във целия сайт. Искам като влезеш в тоя сайт към всяка една страница да има добре представена информация за фирмата на билдърите. Още от влизането в сайта искам да се разбира най-важното за фирмата. Плюс това искам да се добави галерия от около 100 снимки на завършени проекти на фирмата. Искам до 1-2 година по "строителство" да сме на първа или втора страница в търсачките. И да всяка една страница да е направена с правилни Titles + Descirption. Всяко една част от съдържанието в сайта искам да е 100% уникално. И още други изисквания, които ще изникнат по време на правенето на сайта.

Слагай готовата тема и почвай работа.

Това някой тук ще го направи ли за 200лв ?

След като сайта отговори на тези изисквания може да се включи към 60% добре направен сайт.

И сега да кажа моето мнение. -> На мен не ми пука за дизайна на сайта, ако в него няма посещения (натурални или реклама). Ако ще сайта да е с най-яката платена или Custom тема за WP ако тоя сайт липсват посещения значи не сте направили нищо. Все едно да имам на локалната инсталация на WP сайт с 1 посещение на ден същото е.
Ако клиента няма лого и тескт не е работа на сайтаджията да ги пише/прави.
Предтавям си какво лого и какво съдържание ще ми направи един WP кликач...
 
Пак чета статии и нищо конкретно :)

Искам сайт като горния, даже същия, текста картинките и цветовете са точно това, което търся.

Колко пари ще ми вземете?
 
Кви статии? Вземи му пари за всичко, освен ако няма лого, текстове, общи условия, които да си напише.

@хейтър , не е работа на девелопъра, ама е често срещано явление. И ако започнеш да му обясняваш какво няма, има голяма вероятност да даде на задна. :) Така, че правиш един екип - лого, картинки (за да е по-яко някой фотограф му пращаш), копирайтър и му казваш тотала. Другото е да го въвлечеш в това като му поискаш неща, които в повечето случаи няма. Айде, за лого не съм сигурен, все някой там дизайнер за визитките е сглобил нещо, но другото го чакаш да го набави. :) Ако говорим само да нацъкаш сайта. :)
 
Всички тези полемики, пречки и детайли се решават с един добър, много добър файл "задание". Да си призная, заданието ми е била една от най-трудните задачи :)
 
Кви статии? Вземи му пари за всичко, освен ако няма лого, текстове, общи условия, които да си напише.

@хейтър , не е работа на девелопъра, ама е често срещано явление. И ако започнеш да му обясняваш какво няма, има голяма вероятност да даде на задна. :) Така, че правиш един екип - лого, картинки (за да е по-яко някой фотограф му пращаш), копирайтър и му казваш тотала. Другото е да го въвлечеш в това като му поискаш неща, които в повечето случаи няма. Айде, за лого не съм сигурен, все някой там дизайнер за визитките е сглобил нещо, но другото го чакаш да го набави. :) Ако говорим само да нацъкаш сайта. :)

Вашите статии :D

Пишите цели романи, а никой, нищо конкретно не казва. :D
 
Пак чета статии и нищо конкретно :)

Искам сайт като горния, даже същия, текста картинките и цветовете са точно това, което търся.

Колко пари ще ми вземете?
Да се смени целия текст във сайта, картините контактите, да се оправят всички бакки на wp (a не като userca да оставиш да се индексира всичко), превод, една оптимизация на зареждане, да се оформи имейл към клиента като отговор на запитването му и тн го сметни в часове.
Към това прибави данъци и надценка която ще е според това как те е преценил тоя който ти е насреща.
В твоя случай 0 лева - никой няма да отговори на запитването ти, хората си ценят времето и нервите.
 
Упхирчо, ти дори не разбра, че искам всичко да е така както е от линк-а.

А иначе правилно описа повечто уеб гурута, мисли си че неговото време е по ценно от тоя балък дето ше му дава кинтитИ.
 
Упхирчо, ти дори не разбра, че искам всичко да е така както е от линк-а.

А иначе правилно описа повечто уеб гурута, мисли си че неговото време е по ценно от тоя балък дето ше му дава кинтитИ.
Не само той не разбира какво ги питаш, но явно толкова могат. Хванали са някаква ниша с балъци в БГ и това е...
 
Е ти го изтри това :D Никой не го видя
Е това е малката врътка, да се възползват само най-будните. :)

Да, голям балък си да дадеш 800+ лв. за сайт, а си много умен да избумкаш 2000+ лв. за телефон на кредит. :)

Не знам какво точно бушува вътрешно във вас? :) Честно. Някакви много силни дилеми ви разцепват. :)
 
@Krumov

Ай кажи ми честно, конкретно задание, никой не казва цена, говорят ми за статии, сео, смяна на масло и УРВИ.
 
@Krumov

Ай кажи ми честно, конкретно задание, никой не казва цена, говорят ми за статии, сео, смяна на масло и УРВИ.
Бате, що се палите за това задание. Задание се прави на сайтове, които на практика клиента / поръчителя знае какво иска или сте седнали заедно да го сглобите. Аз лично съм чел задания на хора, които не правят разлика между бутон и линк, което айде преживява се, ама "връткащо се изображение", или "да се ползват новите технологии".....те всички технологии на база версията си и екстеншъните са си нови. :) Но да, изключваме Паскал и Асемблер. :) Според мен сайт като този, който си го пуснал не заслужава техническо задание. Освен, ако не ти се губи излишно време и нерви да обясняваш по него кое какво значи. Или го направиш смарт с препратки към Уикипедия, ама пак отива в графата губене на време. :)
 
@Krumov

Ай кажи ми честно, конкретно задание, никой не казва цена, говорят ми за статии, сео, смяна на масло и УРВИ.
Ами това което се вижда е демо. Тоест проста инсталция с настройките на темата си е 50-100 лв с малко зор и приказване на ала бала пред клиента 150. Не знам колко и какво трябва да лъже някой, че да вземе 2 бона за това.
 

Горе