Ресърч - Колко пари бихте вземи за изработка на фирмен wordpress сайт

Здравейте, колеги, ще ви кажа едно: Всеки сам си преценява и оценява трудът. Имам познати от бг фирма която няма да споменавам, всеки я знае, под 5000 лв няма да си мръднат пръста, опредлено има не много клиенти а просто не могат да смогнат на поръчки, но пък имат уникално качество и разбират от работата си. Всеки както си оцени, трудът, за всеки има пазар, както казах по-горе.

Поздрави,
Станимир
 
За WP всичко над 150-200 лв е обир. Това за труда, тема отделно. Всички бг "про" позлват готови системи и плъгини, но иначе са по велики от Гейтс и Джобс взети заедно
Зависи давам ти 300 кинта. Искам копие на localbitcoins в уордпрес. Разбира се със всички функционалности.
Мисълта ми беше че има разлика от инсталация на уордпрес и 4базови плъгина до инсталация на уордпрес, конфигуриране (правилно), плъгини и евентуално сам да пишеш някои функции. Сештингс?

Здравейте, колеги, ще ви кажа едно: Всеки сам си преценява и оценява трудът. Имам познати от бг фирма която няма да споменавам, всеки я знае, под 5000 лв няма да си мръднат пръста, опредлено има не много клиенти а просто не могат да смогнат на поръчки, но пък имат уникално качество и разбират от работата си. Всеки както си оцени, трудът, за всеки има пазар, както казах по-горе.

Поздрави,
Станимир

Цева=качество. Разбира се, тази зависимост не винаги е правилна, но повечето пъти е.
 
Зависи давам ти 300 кинта. Искам копие на localbitcoins в уордпрес. Разбира се със всички функционалности.
Мисълта ми беше че има разлика от инсталация на уордпрес и 4базови плъгина до инсталация на уордпрес, конфигуриране (правилно), плъгини и евентуално сам да пишеш някои функции. Сештингс?



Цева=качество. Разбира се, тази зависимост не винаги е правилна, но повечето пъти е.
темата е за фирмен сайт.
 
Ами това което се вижда е демо. Тоест проста инсталция с настройките на темата си е 50-100 лв с малко зор и приказване на ала бала пред клиента 150. Не знам колко и какво трябва да лъже някой, че да вземе 2 бона за това.
Да, но това не е задание. Самото поставяне на линка и казването на "искам същия сайт" поставя много въпросителни, които могат да изгубят допълнително време. Взимаш темата инсталираш я на WP правиш я 1 към 1 и клиента ако каже ако може да се смени това, това и това не ми харесва, защото нещата си ги представял по друг начин като видял темата и това как ще изглежда в реалния сайт с негово съдържание. Но въпреки това да я вземеш, да я инсталираш и да я направиш 1 към 1 ще отнеме време. И 2 дена да го правиш за 100 лева = 50 лв на ден. Както каза @Blinky ако плащаш данъци къде отиват тези 50лв ? И какво излиза ? Работиш с клиенти, хабиш нерви и взимаш толкова пари на ден. А без никакви знания може да се намери работа за повече пари. И какво излиза за какво си се учил на всички тези неща ? Значи по тази логика няма смисъл / печалба от правенето на фирмени сайтове.
 
За WP всичко над 150-200 лв е обир. Това за труда, тема отделно. Всички бг "про" позлват готови системи и плъгини, но иначе са по велики от Гейтс и Джобс взети заедно
Все едни такива ги пишете. Krumov, наясно ли си изобщо какви са разходите на една малка/средна БГ фирма за IT услуги? Аз, като собственик на такава, мога да ти кажа - 10% данък върху печалбата, 5% данък дивидент, месечни осигуровки, счетоводител и от време на време хвърляне на пари по юристи за поредната глупост (като GDPR). Отделно от това, разходите за реклама, които са напълно задължителни, не можеш да ги отчетеш - за да отчетеш разходи от компания като Google Ads трябва да си регистриран по ЗДДС, което добавя едно 20% към тази цена. Имай предвид, че ако си купиш тема от Envato и искаш да ти я инсталират с демо съдържание за 15 минути работа, даже няма толкова, ще ти вземат 50$. Цял сайт ще струва повече по тази логика.
Кажи, речи - тези 100лв няма да стигнат само за гореизброените неща. Тук не включвам работата с дизайнер, която е напълно задължителна, за да може сайтът да придобие нормален вид. Или ще им направим логото в Paint, банерите ще ги откраднем от друг сайт, а снимките ще ги сложим с watermark-a от shutterstock?
 
Последно редактирано:
Виж аз разбирам необходимостта да се печелят пари. Но сайт на WP, Joomla, Presta, Open Cart всякакви готови системи , добре да речем за над 500 лв ( без хостинг, тема, сео което е тотална глупост ) си е пладнешки обир.

В Англия обикновен WP сайт започва от 400 паунда нагоре, магазин на WP е 300 паунда. Реално излиза по евтино от БГ в пъти спрямо стандарта на доходите. Всичко от рода на:" За под 1000 лв да си правят сайта сами " е чиста проба изхвърляне на мокър пясък


1-5 pages
Template Design
Hosting & domain
Basic SEO

Self-employed workers
Small businesses in traditional industries
Best for those who do not need to update their content regularly

£300 - 600 upfront
£30-£100 ongoing
Тоест ако от утре реша да живея в Англия мога да взимам тези пари, но преди това - не е оправдано. Едно нещо или си има цена, или не. Ценообразуването "според клиента" е доста популярно за Балканите, за съжаление
 
Все едни такива ги пишете. Krumov, наясно ли си изобщо какви са разходите на една малка/средна БГ фирма за IT услуги? Аз, като собственик на такава, мога да ти кажа - 10% данък върху печалбата, 5% данък дивидент, месечни осигуровки, счетоводител и от време на време хвърляне на пари по юристи за поредната глупост (като GDPR). Отделно от това, разходите за реклама, които са напълно задължителни, не можеш да ги отчетеш - за да отчетеш разходи от компания като Google Ads трябва да си регистриран по ЗДДС, което добавя едно 20% към тази цена. Имай предвид, че ако си купиш тема от Envato и искаш да ти я инсталират с демо съдържание за 15 минути работа, даже няма толкова, ще ти вземат 50$. Кажи, речи - тези 100лв няма да стигнат само за гореизброените неща. Тук не включвам работата с дизайнер, която е напълно задължителна, за да може сайтът да придобие нормален вид. Или ще им направим логото в Paint, банерите ще ги откраднем от друг сайт, а снимките ще ги сложим с watermark-a от shutterstock?

Наясно и то доста. Казваш с един клиент да избием профита за 6 месеца, данъка и заплатите.... все пак говорим за WP фирмен сайт не за ръчна изработка на автомбил Морган. Не отричам наличието на скъпи проекти. Но директно по дадената тема всички суми над тези от поста ми преди е пладнешки обир. В България схемати работи за съжаление поради ниското интелектуално ниво на потенциалните клиенти.

Не ми се мисли каква цена бихте обявили за сайт като Амазон или Алиекспрес щом за WP искате над 2к
 
Тоест ако от утре реша да живея в Англия мога да взимам тези пари, но преди това - не е оправдано. Едно нещо или си има цена, или не. Ценообразуването "според клиента" е доста популярно за Балканите, за съжаление

Всяко нещо си има цена разбира се. Само ценовия диапазон нещо куца на местна почва.
 
Здравейте, колеги, ще ви кажа едно: Всеки сам си преценява и оценява трудът. Имам познати от бг фирма която няма да споменавам, всеки я знае, под 5000 лв няма да си мръднат пръста, опредлено има не много клиенти а просто не могат да смогнат на поръчки, но пък имат уникално качество и разбират от работата си. Всеки както си оцени, трудът, за всеки има пазар, както казах по-горе.

Поздрави,
Станимир

План „БАЗОВ“ (399лв) е подходящ за сайт тип визитка, който представлява фирма „X“ в интернет пространството. В него се съдържат няколко страници с информация за дейността, предлаганите продукти или услуги, които фирмата желае да представи онлайн пред своите бъдещи или настоящи клиенти.

Това е което предлагаш ти.

Точно за това говорим с @Krumov, като премахнеш някой от "екстрите" реалната цена колко става?!?! 200-300лв.

Само не моем да разберем що се пъните като магаре на баир и приказвате некви приказки за прости клиенти и велики уеб гурута, дето отказват поръчки щот били много HIGH?!?!

Почти съм сигурен, че 99.9% от писалите тука, ще лапнат всеки клиент с бюджет до 300лв. за едно фирмено сайтче с уордпрес.

п.с. тооо 0.01% съм аз... щото бих го направил и за кашонче бира ;)
 
Здравей, за план БАЗОВ, никога съм нямал запитване..... безсмислено е да задълбочавам с хора които работят за някой на час и броят часовете от часовника в офис, и си казват колко е зле шефа им. Има един куп неща който не виждаш, няма да обеснявам тука, просто ще загубя доста време, време което за мен е ценно. Ти, си ти приятел не ние.

Поздрави,
Станимир
 
Чей да напишем и за тия пък дето искат с 300лв да им се направи сайт като aliexpress - ми нема как да стане.

С тоя бюджет получавате присъствие в интернет, което сами трябва да си поддържате. Всичко останало струва кхИнтИ.

Айде със здраве.
 
Здравей, за план БАЗОВ, никога съм нямал запитване..... безсмислено е да задълбочавам с хора които работят за някой на час и броят часовете от часовника в офис, и си казват колко е зле шефа им. Има един куп неща който не виждаш, няма да обеснявам тука, просто ще загубя доста време, време което за мен е ценно. Ти, си ти приятел не ние.

Поздрави,
Станимир

Ох, че ма нарани. Ма нИ позна, ни работя в офис. Даже докато прецъквам табчетата тия 2,3 дена да чета за велики wordpress гурута си изкарах малко повечко от Базовия ти пакет от дизайн конкурсчета, ма стига толкова за мен.

Не става въпрос за запитвания, а как определяш труда си... (нали тъй обобщавате празните си приказки) ако нИ мой ма разбереш, то сиЙ за тебе :D
 
Тази тема ми напомня за един индивид, който преди време беше дошъл много ентусиазиран, с намерение да прави лесни пари като пише статии. Това било надомна работа, само си седиш у вас и пишеш на компютъра, колко може да е трудно? Е, написа 2-3 статии, видя че тая работа е много по-трудна, отколкото изглежда отстрани и изчезна. Сигурно сега работи на заплата някаква нормална работа. Та същото е положението и с хората, които се чудят как можело един сайт на Wordpress да струва повече от 150-200. Ами може, когато работата я върши човек с 15+ години опит в правенето на сайтове, портфолио с успешни проекти и документи, доказващи квалификацията му. Защото той ще свърши работата много по-добре от някой дето е станал създател на сайтове преди две седмици, защото е чул че така се правели лесно пари. Между другото, правенето на сайтове на Wordpress не е лесно. Не и когато ги правиш както трябва. Както стана дума по-назад в темата, изискват се много умения или екип с такива умения. Дори сайтът да е на Wordpress трябва да имаш добра представа от програмиране, уеб дизайн, SEO, писмена грамотност и т.н. Човек или екип с такива умения няма как да работи за 150-200 лв. на проект, дори в България. Който смята, че такава цена може да е нормална е или дървен философ, или ентусиаст от тези, които вчера са решили да влязат в бизнеса, защото било лесно и падали добри пари без да работиш.

Експертът върши дадена работа примерно за 15 минути и взима добри пари, но за да стане това възможно преди това е работил 15 години. Както се казва, ако с гледане отстрани се учеше занаят, кучетата щяха да са най-добрите касапи.
 
Как се прави сайт на wordpress "както трябва" за един експерт питам.
 
Как се прави сайт на wordpress "както трябва" за един експерт питам.
Така както не се прави за 100-150 лева. :)

Както винаги включванията на @Test винаги са били точни, кратки, ясни и логични. Жалко, че толкова рядко пише. :)

Хора, моля ви не пишете такива тъпни за такива цени, че ви четат клиентите и хората от бранша и със сигурност не ви симпатизират. Едните си мислят, че вече ще изградят цяла корпорация в уеб пространството за никакви пари, а другите с надсмешка какви аматьори има в бранша. :)
 
@Test , човече само се хабиш. :)

@NovaPS , хващай я онази заявка за 150 лева и остави хората да изкарват истински пари. :) Леле, ако и ти си продаваш услугите на някой, направо нямаш мърдане от градския и филийте с масло и сол. :)
 

Горе