Ресърч - Колко пари бихте вземи за изработка на фирмен wordpress сайт

Видяхме и такива за 30 лева. :) В моя пример сравнявам продукти и услуги с други. Не ги взимам в предвид в цялостното ценообразуване на сайта. Но този дето работи на промоция и прави сайтове за 30 лева, шапка му свалям. :)
 
Аз 50 лв. плащам само на общ работник да ми окоси тревата около оградата на къщата, което отнема около час-два с моторна коса. За по-малко пари не се хващат дори циганите. Но трябва да очакваме, че някой трябва да се хване за по-малко от 50 лв. да прави сайт, пък дори и на Wordpress?!
s0935.gif
 
Аз 50 лв. плащам само на общ работник да ми окоси тревата около оградата на къщата, което отнема около час-два с моторна коса. За по-малко пари не се хващат дори циганите. Но трябва да очакваме, че някой трябва да се хване за по-малко от 50 лв. да прави сайт, пък дори и на Wordpress?!
s0935.gif
Ами явно си намерил мангали с манталитет на уеб дизайнери. Във врачанско косят 1 декар за 10 лв на ръка.
 
Ами явно си намерил мангали с манталитет на уеб дизайнери. Във врачанско косят 1 декар за 10 лв на ръка.
ама не косят по 500 квадрата а с декари?
Ей по гръб не падаш, типичен котелски ***
 
Ами явно си намерил мангали с манталитет на уеб дизайнери. Във врачанско косят 1 декар за 10 лв на ръка.
Тука ти влизат у нивата и косят на ръка безплатно. Само трябва да ти харесат тревата - да е зелена и сочна.
 
За говедата ли? Или? :)
Циганин да храни говедо виждал ли си? Те са си специализирани "животновъди" от време оно.
 
Много лесен метод за изчисляване е нещо от сорта на 30-40 лева на час. Но все пак говорим за адекватен специалист, не такъв който се лигави или не е сигурен какво прави. Ако ти отнеме 10 часа - 350 лв.(ако съдържанието, домейна и хостинга са ти предосавени). Ако не, отива на 600 лв, грубо. Ако тря да има повече страници и къстъм неща, естествено отива повече време - ака повече пари...(20 х 350 = 700). Трябва грубо да можеш да прецениш колко време ще ти отнеме, но е нужно това да го споделяш на клиента!

По принцип под 300-350 лв., не е сделка нито за теб, нито за отсрещната страна. От психологическа точка, той ще си мисли "Тоз какъв сайт ще ми скалъпи за тез 100 лв" и ще търси всякакви кусури понеже не е уверен, а ти ще се дразниш, че хем си се хванал за малко пари и пак клиента не е доволен и ще си спестиш някой други усилия... Накрая lose-lose. Искайте адекватни суми за да можете и вие да работите спокойно, да дадете най-доброто от себе си и двете страни да са доволни. Мисля, че колегите ще потвърдят, че в повечето случай клиенти, които плащат по-малко, накрая имат много повече претенции за някакви глупости и не уважават труда и уменията Ви отколкото хора, които си плащат адекватно и ви се доверяват!
 
Последно редактирано:
Точно така се случва, много правилно казано :)
Да. И на мен ми е съмнително. :) Нали ще пита околните около себе си какви пари са дали, съмнявам се да има много на ниски цени, и веднага ще му светне лампата, че някъде са го преметнали....и ще се почне...ама това не е като на Гошо, ама що така е това, а не като на Пешо....
 
Цени на компетентен Уордпрес-аджия: https://mattbrett.com/contact/
Цъкате горе на втората опция и скролвате надолу и гледате бюджетите....
 
Отговора на този въпрос е много елементарен. Цената на девелопера за час + предполагаемо време за изработка + 15% непредвидени разходи за доработки + платени теми и плъгини ако има такива
 
Отговора на този въпрос е много елементарен. Цената на девелопера за час + предполагаемо време за изработка + 15% непредвидени разходи за доработки + платени теми и плъгини ако има такива
Това с цената на час е най-наглата тъпотия. На час може да плащаш кога викнеш майстор да ти нареди плочките и го виждаш какво прави през тоя час - дали действа по задание или пуши/дърпа чу*ката и т.н.

Клиентът го интересува колко ще му излезе като пари и като време да получи исканото. Девелъпърът може и да си има някаква пожелателна "цена на час" в акъла, ама трябва да е достатъчно навътре с математиката за да може да пресметне крайната цена.

"Цена на час" за дистанционна работа си слагат само разни пръдльовци с ужким маркетингова цел - или да примамят балъка с ниска цена, или да демонстрират някакъв въображаем престиж...

Обикновено е признак че на практика чеп за зеле не става от въпросния фрийленсър.
 
По принцип"цена на час" е доста разтегливо понятие и на мен ми в малко странно, но е вид мерител. И да, може да се ползва тук също. Примерно казва се, че ще отнеме 5 часа, които синтаксуваш по да речем 30-40 лева и ето ти цената. Ако вземеш други оферти, и там ти кажат, че ще го направят за 4 часа, пак на сумата цена за час, вече може да си избираш. Абе събираш ли оферти от опитни хора, все ще може да подбереш най-подходящата взимайки в предвид цена/качество.

Но най-добре е да се каже изцяло за цял проект. Това с часовете може да е по-практично при поддръжката, доработка, и други такива, които може да се регламентират в последствие.

Не знам защо @Noke е толкова изненадан от цените на човека като се има предвид, че някои ще работят за тези, други за по-малко, а някои направо за "без пари" както се вика. :)

Не знам кой какво се учудва, но може ли някой адванс девелопър да си зареже проект за няколко хилки, за да вземе фирмен сайт за няколко стотин (и то в малките числа)? И в повечето случаи се попада на някакъв дървен философ, който иска чудеса за никакви пари. :) Според мен няма логика. Но всеки сам си преценява. ;)
 
Блинки, човек да търси логика в постовете ти е кауза пердута от време оно. Обикновено мислите ти прескачат от идея на идея, коя от коя по-несвързани или противоположни и не стигат доникъде.

По принцип съм си научил урока и прескачам мненията ти, ама отвреме-навреме се лъжа да ги чета и да се пъна да анализирам какво аджеба се опитваш да кажеш.

Онлайн е препоръчително пишещият да се придържа твърдо към дадена позиция. Колкото по-крайна, толкова по-добре.
 
Те хората отдавна продават този си труд и това може да се види тук. Не знам какво повече от тези пари може да се вземе.
Евентуално някакви къси за инсталация, хостинг, домейн и някоя друга капризна добавка.
Според мен, човек е по-добре да се договори за поддръжка на въпросният сайт.
 
Те хората отдавна продават този си труд и това може да се види тук. Не знам какво повече от тези пари може да се вземе.
Евентуално някакви къси за инсталация, хостинг, домейн и някоя друга капризна добавка.
Според мен, човек е по-добре да се договори за поддръжка на въпросният сайт.
Който иска да работи тънко, има пълна свобода. Факт е, че клиенти, които не разчитат на сайта си за каквото и да е няма да дадат повече от 300 лева за него. Но за моя голяма радост има хора, които знаят как да правят и бизнес и разбират, че сайта, магазина и там каквото е най-мощния канал да достигнат до аудиторията си. Те инвестират и те не са мишки. И в повечето случаи успяват. Другите - там е обречена работа. Ето сега една си правила сайт на строителна фирма.....Може ли да имаш строителна фирма за няколко милиона и да го поръчаш на фирма, която прави сайтове за по 300-500 лева. Баси смешките. Тия са до време с такова мислене.
 

Горе