Рецензии за сайт

wordi4

Member
Здравейте, доста обнових сайта си за уроци по програмиране . Доста си поиграх със сео-то в последно време , започнах и да добавям уроци , излезнах по ключови думи на много добри места в гугъл. Но например по ключова дума java уроци излизам на 4то място , а php уроци на 20+ . Та къде бъркам , какво не е наред със страниците и има ли сериозни грешки по кода .
Ще ви бъда благодарен ако го погледнете и дадете вашите съвети. Благодаря предварително !
 
От: Рецензии за сайт

За "php уроци" при мен излизаш на 28-29 място. Като ти гледам страницата, как си я направил, направо трябва да се радваш, че излизаш толкова напред. Докарал си го само с линкове. Нямаш никакво онпейдж seo. Нямаш подходящи нито тайтъл, нито дескрипшън. Даже и keywords които си ползвал не са подходящи. В страницата не е правилно използван <h>. Не знам какво си "...играл със сео-то в последно време...", сигурно за теб seo ( а не сео! ) е само наливане на линкове, но специално тук, на тази страница нямаш абсолютно никакво seo!
Почвай да четеш и да работиш и резултата няма да закъснее!
 
От: Рецензии за сайт

Не виждам sitemap. Имаш доста инфо в сайта. Генерирай sitemap и евентуално по-висок приоритет на уроци.
Завърти някъде извън твоя сайт дискусии за java уроци и php уроци и споделяй мъдри мисли по темата.
Пусни няколко видео урока по темите. Вътрешни линкове - също може да се подобри.

Иначе за постовете по форуми си се сетил :wink:
 
От: Рецензии за сайт

За "php уроци" при мен излизаш на 28-29 място. Като ти гледам страницата, как си я направил, направо трябва да се радваш, че излизаш толкова напред. Докарал си го само с линкове. Нямаш никакво онпейдж seo. Нямаш подходящи нито тайтъл, нито дескрипшън. Даже и keywords които си ползвал не са подходящи. В страницата не е правилно използван <h>. Не знам какво си "...играл със сео-то в последно време...", сигурно за теб seo ( а не сео! ) е само наливане на линкове, но специално тук, на тази страница нямаш абсолютно никакво seo!
Почвай да четеш и да работиш и резултата няма да закъснее!

Ами аз затова питам какво не е наред , за да ми помогнете.... структурата за уроци/php и уроци/java е една и съща , но при пхп-то излизам на 30та а джава 4то място , къде е проблема ?
 
От: От: Рецензии за сайт

...къде е проблема ?

Написах ти къде е проблема - нямаш онпейдж seo. Седни да четеш, тук във форума има достатъчно такива теми, които можеш да намериш. Четеш, правиш, ако се съмняваш за грешки - показваш и помагаме за корекция. Ако ти е трудно да го направиш сам тогава си плати да ти го направят.
 
От: От: Рецензии за сайт

Написах ти къде е проблема - нямаш онпейдж seo. Седни да четеш, тук във форума има достатъчно такива теми, които можеш да намериш. Четеш, правиш, ако се съмняваш за грешки - показваш и помагаме за корекция. Ако ти е трудно да го направиш сам тогава си плати да ти го направят.

Никъде не намерих какво точно е онпейдж и как да го подобря...има само оферти за продаване на такъв вид услуга

Appropriate Characters in the URL
Difficult fix
URL path
/%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B8/php
Explanation
Characters which are less commonly used in URLs may cause problems with accessibility, interpretation and ranking in search engines. It is considered a best practice to stick to standard URL structures to avoid potential problems.
Recommendation
Rewrite the URL to contain only standard characters
Наистина ли трябва да направя урл-тата на латиница

Също така:
Avoid Using Meta Keywords Tag
Easy fix
Keywords tag
"PHP уроци , PHP , уроци"
Explanation
Search engines have, for years, ignored the meta keywords tag as a ranking signal. Although it technically does not harm rankings, it can be used by competitors as a method to extract your targeted terms and thus, we recommend against its use.
Recommendation
Remove the meta keywords tag.
Трябва да премахна мета таговете?
 
От: От: От: Рецензии за сайт

тук има полезни нещица - http://www.sitershow.com/seo-in-bg/seo-книга/

за сайта: Браво!, много добре изглежда:)
Благодаря , искам да инвестирам парички в него но в момента не виждам как ще си ги върна паричките ако ги дам за реклама.... Искам повече посещения от гугъл :(
 
От: От: От: Рецензии за сайт

Благодаря , искам да инвестирам парички в него но в момента не виждам как ще си ги върна паричките ако ги дам за реклама.... Искам повече посещения от гугъл :(

първо си оправи нещата по сайта, след това линкбилдинг - някой неща ще можеш и сам.
Лека-полека, дума по дума и така. За него има писано - кога, как, колко.

Имаш пр 3, може да продаваш банер и линк места, парите да ги инвестираш в линкбилдинг, посещенията и доходите ще се увеличават правопропорционално.
 
От: От: От: Рецензии за сайт

първо си оправи нещата по сайта, след това линкбилдинг - някой неща ще можеш и сам.
Лека-полека, дума по дума и така. За него има писано - кога, как, колко.

Имаш пр 3, може да продаваш банер и линк места, парите да ги инвестираш в линкбилдинг, посещенията и доходите ще се увеличават правопропорционално.
Кой е казал че не продавам линкове ?:) А за банери не знам как става работата , някой сайт можеш ли да ми дадеш?
Между другото тия дни имам доста посещения по ключова дума: италия испания
Може би трябва да разширя форума повечко, защото за 2 реда писано излизам на първо место в гугъл от 225 000 000 резултата :) А интересното е че получавам много малко посещения от толкова резултата и такова место...
 
От: От: Рецензии за сайт

Никъде не намерих какво точно е онпейдж и как да го подобря...има само оферти за продаване на такъв вид услуга

Хм... изглежда не знаеш как се работи с търсачката, а уж имаш уроци за сайтове?! В полето за търсене пишеш "онпейдж" и почваш да проверяваш резултатите. Първия резултат който излиза е текущата тема, в която пишем, значи почваш да проверяваш от втория резултат (това е темата "Голям зор да съм първи и к'во?"). Гарантирам ти, че там ще намериш обяснение какво е това онпейдж seo! Толкова ли е трудно това? Освен на мен и на теб да показват различни резултати - това е невъзможно.
 
От: От: Рецензии за сайт

Хм... изглежда не знаеш как се работи с търсачката, а уж имаш уроци за сайтове?! В полето за търсене пишеш "онпейдж" и почваш да проверяваш резултатите. Първия резултат който излиза е текущата тема, в която пишем, значи почваш да проверяваш от втория резултат (това е темата "Голям зор да съм първи и к'во?"). Гарантирам ти, че там ще намериш обяснение какво е това онпейдж seo! Толкова ли е трудно това? Освен на мен и на теб да показват различни резултати - това е невъзможно.
Много си забавен да не си тайния син на Къци Вапцаров ? Не можа ли да дадеш линк към книга за сео както направи nortant ? Благодаря за съветите при използване на търсачки все пак , много ми помогна.
 
От: От: От: Рецензии за сайт

Кой е казал че не продавам линкове ?:) А за банери не знам как става работата , някой сайт можеш ли да ми дадеш?

не мога да ти дам сайт защото не се занимавам с това и нямам на представа какво може да ползваш.
аз говорех за директна продажба и го казах заради това:

не виждам как ще си ги върна паричките ако ги дам за реклама..

иначе Странникът е прав!
ползвай търсачката - google или тази на форума
чрез гугъл може да намериш абсолютно всичко, стига да му обясниш правилно аккво търсиш...
 
От: От: Рецензии за сайт

...Не можа ли да дадеш линк към книга за сео както направи nortant ? Благодаря за съветите при използване на търсачки все пак , много ми помогна.

Не, няма да ти дам книга за seo (а не сео, както продължаваш да го наричаш!). Просто мисля, че не заслужаваш да ти подаря книга, според мен трябва сам да си я намериш. Аз ще ти покажа къде е книгата, ти ако си упорит, имаш желание и си съобразителен - сам ще си я намериш и ще имаш много по-добър резултат от това, ще я цениш. Ако просто ти подаря книгата - ще ти направя лоша услуга. Понякога хората не могат да ценят подареното, но истински оценяват това, което сами са постигнали.
 
  • Like
Реакции: soyo
От: От: Рецензии за сайт

Не, няма да ти дам книга за seo (а не сео, както продължаваш да го наричаш!). Просто мисля, че не заслужаваш да ти подаря книга, според мен трябва сам да си я намериш. Аз ще ти покажа къде е книгата, ти ако си упорит, имаш желание и си съобразителен - сам ще си я намериш и ще имаш много по-добър резултат от това, ще я цениш. Ако просто ти подаря книгата - ще ти направя лоша услуга. Понякога хората не могат да ценят подареното, но истински оценяват това, което сами са постигнали.
Е браво каза и ти нещо мъдро :))
 
От: От: От: Рецензии за сайт

не мога да ти дам сайт защото не се занимавам с това и нямам на представа какво може да ползваш.
аз говорех за директна продажба

Аз линкове които седят по 7 дни и струват 1,20 не мога да продам, ти за банери ми говориш :)
 
От: От: Рецензии за сайт

... но при пхп-то излизам на 30та а джава 4то място , къде е проблема ?

Ключовите ти думи са залепнали една за друга, как ще ги различи чичко Гугъл :) Oстави празен интервал след всяка запетайка.

<meta name="keywords" content="уроци,програмиране,c,pascal,PHP,mysql,java,javascript,html,css,Excel,Photoshop,uroci" />
 
От: От: Рецензии за сайт

Ключовите ти думи са залепнали една за друга, как ще ги различи чичко Гугъл :) Oстави празен интервал след всяка запетайка.

<meta name="keywords" content="уроци,програмиране,c,pascal,PHP,mysql,java,javascript,html,css,Excel,Photoshop,uroci" />
Благодаря , оправих някои неща по сайта. Като за начало оправих всичките 150 грешки и warninga от w3validator и след това се поровичках по seo-то на категориите.
 
От: Рецензии за сайт

Ей, образ, играеш некоректно, бива ли такова нещо? Що продаваш такива номера? Обръщаш се към нас за помощ а в същото време гледаш да ни прекараш? Интересно ми е как ще се оправдаеш, че ни лъжеш?

Какво имам предвид? Когато вчера отворих сайта ти да видя какво си направил и да ти помогна ми се зареди изкачащ прозорец, който ме подканяше да ти харесам фенстраницата във фейсбук. Понеже целта на посещението ми в сайта ти беше да ти помогна а не да харесвам фенстраницата ти затворих изкачащия прозорец от бутончето за затваряне. Да, ама не... . Така си го направил, че заедно със затваряне на прозореца от мен и да ти харесам фенстраницата, въпреки моето нежелание! Пак те питам - що продаваш такива номера и по такъв начин лъжеш? Лесно е да те премахна от фейсбук профила си, но много ме е яд когато срещна такива индивиди като теб! Повече никаква помощ няма да получиш от мен, напротив!
 

Горе