СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Истината е че в момента в БГ има много повече реална пазарна икономика от в ЕС или УСА - Проблема е че фирмите няма достъп финансиране да не говорим за евтино финансиране и че трябва да се поправят още малко законите засягащи функционирането на дребен и малък бизнес.

Пари се намират лесно, но повечето хора или цифрите не са им наред или не знаят как да подходят така че да им дадат пари. И не може да се оправдаеш, че си в БГ, защото няма проблем да намериш финансиране от чужбина.
 
От: От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Манипулативно. Говоря за храната, която яде населението, а не за зърно и прочее. То какво грее хората? Дори в инфографиката го пише - турците субсидират напояването и ни наводняват после с картофи. Това ли е пазарната икономика? Какви мерки според теб трябва да вземе държавата, за да спре това, ако не протекционистични (т.е. да обложи турските стоки с мито и ддс, като по този начин премахне изкуственото занижаване на цената, като в същото време субсидира държавни напоителни системи примерно, за да намали цената на родната продукция).

Еми добре махни 1.2 милиарда от износа и пак си нетен износител - само където Хранително Вкусовата ни промишленост е огромна като потребление - само Белла, Престиж, Градус, Орехите и още няколко компании правят около 1 милиард в приходи. А иначе добре какъв е проблема е да ядеш картофи от Турция ако задоволяват качеството ти? Какъв е проблема да имаме могъща ИТ индустрия и да търгуваш с Турция примерно картофи? А и за да субсидираш и т.н държавата ще излезе по евтино да купува Турски картофи примерно ....
 
Последно редактирано:
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

А иначе добре какъв е проблема е да ядеш картофи от Турция ако задоволяват качеството ти?
Имаме природен ресурс, а не го използваме, такъв е проблема.

А и за да субсидираш и т.н държавата ще излезе по евтино да купува Турски картофи примерно ....
Да бе, а турската държава може да субсидира, нали? И как турците могат, при условие, че са по-богата държава от нас. И като го правят им излиза на сметка, а ние не можем? Къде е икономическата логика?
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Имаме природен ресурс, а не го използваме, такъв е проблема.


Да бе, а турската държава може да субсидира, нали? И как турците могат, при условие, че са по-богата държава от нас. И като го правят им излиза на сметка, а ние не можем? Къде е икономическата логика?

Бъркаш - ако си неефективен и не можеш да оцелееш на пазара, то винаги ревеш да ти се помага - сметката просто излиза като се прехвърля на народа.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

На какъв език трябва да ти напиша, че турските прозиводители са субсидирани, а не ефективни? Айде стига с тия мантри, прочети графиката, която ми даде, там си го пише.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

На какъв език трябва да ти напиша, че турските прозиводители са субсидирани, а не ефективни? Айде стига с тия мантри, прочети графиката, която ми даде, там си го пише.

Ти май не разбираш, че аз ти говоря за субсидията, че се дава на неефективните - нима си мислиш, че ще има толкова картофи и домати внос, ако нямаше субсидии?
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Питам те, как една държава трябва да противодейства на целенасочената политика на друга държава, която нарочно субсидира производителите си, за да завладява пазари и да подчинява икономически. Аз бих ги обложил с мито и бих им ебал майката на вноса, за да развивам местно производство. За теб това не е пазарно. Обаче си затваряш очите пред социалистическата политика на турската държава. Нещо двоен стандарт?
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

На какъв език трябва да ти напиша, че турските прозиводители са субсидирани, а не ефективни? Айде стига с тия мантри, прочети графиката, която ми даде, там си го пише.

Не знам какви са им субсидиите,но помня че като стартираш бизнес ти дават безлихвен кредит и първите 5 г. не плащаш данъци/или първите 5 г. не погасяваш нищо-едното от двете е.Нещо,по което ние не просто куцаме,а сме с ампутирани крайници+ някой ни е стиснал за гърлото.Повечето дребни бизнеси(т.нар. семейни) фалират в рамките на първата година.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Темата се измести от към Сириза.

Ако на някой му се субсидира нещо да го субсидира. Аз не виждам къв е проблема.

Намирате един производител на картофи и почвате да го субсидирате от вашите лични пари и спестявания, съответно той ще изнася картофи в цяла Европа. А вие ще се тупате в гърдите, че цяла Европа яде субсидирани картофи от вас лично.

Всички ще са доволни мисля.

Картофопроизводителя ще е доволен, че го субсидирате. Европа ще е доволна, че яде евтини картофи. Вие ще сте доволни, че субсидирате селскостопански производител. И накрая и аз ще съм доволен че не субсидирам никой.

Мога да ви предложа още 2-3 неща за субсидиране - БДЖ, НЕК, сигурно има и още, ама не се сещам сега.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Математик, заради тия субсидии, всеки честен предприемач желаещ да отглежда картофи по пазарните правила - не може. Мисля, че държавата трябва да го защити и да гарантира чесността на пазара, нали? А проблемът е, че като капиталист би трябвало да си против субсидирането, щото субсидирането си е част от една друга система, която май не харесваше?
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Питам те, как една държава трябва да противодейства на целенасочената политика на друга държава, която нарочно субсидира производителите си, за да завладява пазари и да подчинява икономически. Аз бих ги обложил с мито и бих им ебал майката на вноса, за да развивам местно производство. За теб това не е пазарно. Обаче си затваряш очите пред социалистическата политика на турската държава. Нещо двоен стандарт?

Не знам защо реши, че си затварям очите като думите ми говорят за противното. Най-добрият отговор, който може да дадеш е освобождаване на бизнеса от тоновете регулации и най-вече административна и бюрократична тежест. С квоти или мита няма се постигне много защото и другата страна ще ги приложи и в един момент от мухата ще стане слон - не случайно протекционализма не работи - няма как да се контролира и винаги води до силни обедняващи ефекти ....... темата жестоко се измести.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Значи, имаш едни страни смазани от пазарни идеологеми - тук не може. Имаш едни страни като Турция, които действат явно социалистически - там може. Да не сме го правели, щото щели да отвърнат и какво щяло да стане. Интересно. Сигурно са ти взимали парите за банички, като малък :p И по твоите думи излиза, че социализмът работи?
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Значи, имаш едни страни смазани от пазарни идеологеми - тук не може. Имаш едни страни като Турция, които действат явно социалистически - там може. Да не сме го правели, щото щели да отвърнат и какво щяло да стане. Интересно. Сигурно са ти взимали парите за банички, като малък :p И по твоите думи излиза, че социализмът работи?

Ти сега ме дразниш обаче :D кажи ми моля те къде съм казал, че в Турция е добре да се субсидира? Това, което казах че там стават нещата защото народа плаща сметката, а не че просто работи модела :) Модела никога не работи, щом не можеш да издържиш на пазарната конкуренция и си голям си купуваш тази власт, която ще те субсидира. Но властта не взима тези пари от себе си, а от народа. Само просто пример какво предпочиташ да се оставят едни 5% от бюджета на държавата за субсидии или за ИТ иновации и т.н или най-доброто да се съкрати тежката адмистрация и данъците - да не иззема повече от бизнеса и народа?

От историческа гледна точка ти казах, че митата и квотите не работят - кажи ми къде са работили и е довело до прогрес? А цоцализма не работи, сам виждаш западният свят и източният в какво се е превърнал именно заради това.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Математик, заради тия субсидии, всеки честен предприемач желаещ да отглежда картофи по пазарните правила - не може. Мисля, че държавата трябва да го защити и да гарантира чесността на пазара, нали? А проблемът е, че като капиталист би трябвало да си против субсидирането, щото субсидирането си е част от една друга система, която май не харесваше?

Що да не може.

БДЖ е сериозно субсидирано от държавата и това не пречи на всеки честен предприемач, желаещ да развива транспортен бизнес по пазарни правила.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Що да не може.

БДЖ е сериозно субсидирано от държавата и това не пречи на всеки честен предприемач, желаещ да развива транспортен бизнес по пазарни правила.

Сериозно ли мислиш че на частните предприемачи не им пречи това че БДЖ се субсидира ????????????? Това че успяват да оцеляват не значи че им доставя удоволствие

И по темата със Сириза - Демис Русос не е могъл да преживее радостта от победата - Лека му пръст

[video=youtube;dxaSPW1MN5I]https://www.youtube.com/watch?v=dxaSPW1MN5I[/video]
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Що да не може.

БДЖ е сериозно субсидирано от държавата и това не пречи на всеки честен предприемач, желаещ да развива транспортен бизнес по пазарни правила.
Железниците са много по-комплексен "продукт", който може да е печеливш, но просто нашите дебили не желаят да го развиват. Но иначе, със сигурност пречи на абсолютно всеки превозвач.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Ако го развият как да го продадат на безценица??? - Нали това е целта да сринат всичко държавно да лапнат комисионните и да продадат на безценица докато разни математици ни обясняват как държавното задължително е на загуба и за това трябва да се продава.

Чудно как ЧЕЗ може да ни управлява ефективно а НЕК не може
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Ако го развият как да го продадат на безценица??? - Нали това е целта да сринат всичко държавно да лапнат комисионните и да продадат на безценица докато разни математици ни обясняват как държавното задължително е на загуба и за това трябва да се продава.

Чудно как ЧЕЗ може да ни управлява ефективно а НЕК не може
До колкото знам,само жиците,трафопостовете и далекопроводите покриваха цените,заплатени при покупката на ЕРП-тата.Аналогична беше ситуацията с Кремиковци.Аналогична ще е и с БДЖ...
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

Товарните превози на БДЖ не само, че не са на загуба, но вадят по няколко милиона лева печалба всяка година. Загубите идват само от пътническите влакове, заради кражбите на нафта и обслужването на линии, по които не пътуват достатъчен брой хора.
 
От: СИРИЗА печели с мнозинство изборите в Гърция!

И гърците крадоха много, ама поне имаше за всички да намажат от европейската баница, па у нази лапа само върхушката на телоохранителя, дето се кръсти не на Бог, ами на началника
 

Горе