СТАРИТЕ БЪЛГАРСКИ ФИЛМИ - На нов глас

CM-Design

Member
Здравейте,

Това е проект който разработвам с приятел фокусиран върху популяризирането на старото българско кино и връщането на някои позабравени културни и човешки ценности. Ще се радвам на подкрепата ви!

https://www.facebook.com/staritefilmi/
 
Успех! Като гледам добре се справяте.
Единствено шрифта на цитатите които правите не ми е мн четлив...
 
С кога сте уредили правата за излъчване в страницата на филмите за които пишете?
 
Не знам как стоят нещата там, като цяло нищо не излъчваме, а цитираме.
Любителски проект - в контраст на страници като "Пабло Ескобар" и цялата друга простотия, която се излива :>>
 
Сериозно ли?
Всяка седмица ще ви представяме поне по един стар български филм, който ще можете да гледате по-късно в страницата ни!

Значи казваш, че не публикувате видео, а само лъжете хората?

Не съм фейсбукър и си нямам идея за другите страници (пабло ескоар за която споменаваш), но те какво общо имат? Нали е демокрация ако някой иска да прави нещо си носи отговорността. Аз питах конкретно за видеата, за които пишете по поствете - как сте уредили правата?


Иначе часта с цитатите е супер. Чисто визуално шаблона който ползвате не ме кефи, но ако на масата се харесва значи всичко е тип-топ :)
 
Браво, хубаво нещо правите. @AMitrev е прав за правата да не стане така да дължите пари на ония филмаутор/профон/грамофон... Иначе може да спретнете едно УП-че идеално ще стане, че и аз не ходя по фейса :).
 
Сериозно ли?


Значи казваш, че не публикувате видео, а само лъжете хората?

Не съм фейсбукър и си нямам идея за другите страници (пабло ескоар за която споменаваш), но те какво общо имат? Нали е демокрация ако някой иска да прави нещо си носи отговорността. Аз питах конкретно за видеата, за които пишете по поствете - как сте уредили правата?


Иначе часта с цитатите е супер. Чисто визуално шаблона който ползвате не ме кефи, но ако на масата се харесва значи всичко е тип-топ :)

Да, прав си за видеата, тея филми, които ги пускаме Live се трият, но сигурно е без значение.

А до това какво общо имат другите страници, споменах го, като една от причинините за създаването на нашата страницата. То хубаво е демокрация, ама всичката глупост, която се бълва, възпитава глупаци. Аз като графичен дизайнер имам чувство за някакъв дълг и бих се радвал хората, малки и големи, да виждат и нещо смислено.

За правата, нямам идея как стоят нещата.
 
Здравей, радвам се и друти са поели да популязират родното кино. Аз имам сайт и фейсбук страница посветена изцяло на родното кино така, че ако искаш мога да споделя твоята страница. Относно показването на цели филми без да си имаш проблеми с авторски права, виж този канал. Пише, че са подкрепени от НФЦ. Успех с идеята.
 
За правата, нямам идея как стоят нещата.

Правата за родните филми се държи от ФИЛМАУТОР, имат pdf файл с ценови тарифи. Горе долу те взимат 20% от печалбата. Като има различни варианти. Ако таксуваш потребителите за всеки филм, таксата е една, ако си решил да е месечен абонамент се смята по една формула. Но минимум на година трябва да им платиш 500 лева. Разгледай сайта там има всичката необходима информация.
 
@CM-Design реши проблема с правата. Това ти е най-важното в противен случай няма разлика между простотията в другите страници и твоята. "Те" възпитавали тъпотия, а твоята кражба...

Не е нужно да съсипваш добрата идея като крадеш ;)
 
Не виждам, как нашият проект е еквивалентен на простотията, за която говоря.

1. Нямаме никаква изгода от тази страница.
2. Не твърдим никъде, че нещата са наши.
3. Идеята ни е точно обратната, да популяризираме тези филми, хората, които ги правят, актьорите и т.н., а не да си преписваме заслугите за тях.

Няма да влизам в полемики, прав си за правата, но "кражба" - хаха.


Здравей, радвам се и друти са поели да популязират родното кино. Аз имам сайт и фейсбук страница посветена изцяло на родното кино така, че ако искаш мога да споделя твоята страница. Относно показването на цели филми без да си имаш проблеми с авторски права, виж този канал. Пише, че са подкрепени от НФЦ. Успех с идеята.

Бих се радвал. Мерси за инфото.
 
@CM-Design дали имаш изгода или не какво значение има? Дали твърдиш, че съдържанието е авторско или не е все едно. Ти разпространяваш материали за които нямаш права. И да това е кражба колкото и да ти смешно.

Докато не се промениш ще си на същото ниво като простотията за която говориш.
 
Бих се радвал. Мерси за инфото.

Няма проблем. Вече споделих страницата. Ако имаш банер, мога да го сложа в сайта към страницата. На ден има около 700 посетителя.
 
Успех на проекта и от мен!
Наистина много хубаво и като идея и изпълнение.
Браво
Ще ви следя ....

Тук не може да става дума за авторски права, това са цитати, може и целия филм или предаване да цитираш и коментираш. Абсолютно свободно.
Така работят предавания като "Господари на Ефира"

Слави Трифонов се опита да ги съди и не успя. Цък
 
@CTAH говорим за видео, което се излъчва live и след това се изтрива от страницата.
При цитирането също има ограничение, така че не е точно както си го мислиш ;).
В случая обаче без да знаят са в нормите... засега.
 

Горе