Сайт за обяви - obiavi.org

От: Сайт за обяви - obiavi.org

момент :) .
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Манта, много ме съмняват тия числа...
Амоун е много по-близо до реалното за сайтове с обяви ;)

Кое точно те съмнява в данните които аз давам те са от мобиото и са стабилни последните няколко месеца - за адсенса се доверявам на неговата прогноза
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Абе така е, аз за това спрях да продавам сайтове - явно нищо не се оценява вече. Имах няколко за продажба, но ще ги оставя да си изтекат и да си заминат подобаващо, вместо да ги дам на мизерна цена.

Дай ги за мизерна цена. По добре 20 лв. отколкото нищо.

Въпреки че аз имам останал някъв адулт домейн, за който пуснах обява в другия раздел за размяна с/у линкове, ама и за това няма желаещ. Така, че сега с чиста съвест ще го оставя да си замине. Може да пробвам да го подаря, ама не е ясно дали и за това ще има желаещи. ;)

Та по-добре нещо, отколкото нищо или поне като си замине, ще знаеш че си пробвал да го продадеш.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

AdSence и сайтовете за обяви могат да имат леки проблеми един с друг.

Значи преди 2 год купих един сайт за обяви http://pazzar.net с подобни параметри като твоя. Проблемът обаче беше, че имаше много обяви на платени каки. И те пращаха доста СМСи. Няколко човека ме предупредиха да ги разкарам, за да не ми спрат AdSence. Само, че проблемът беше, че AdSence и СМСите дето пращат каките да си рекламират услугите бяха на едни нива като кинти. И от много чудене нищо не направих. При което от Г. спряха целия адсенс за този домейн. И там нямам грам реклама от Адсенс.

Така, че това е единия много сериозен минус. Кво точно да спреш - ако спреш обявите от каките губиш кинти от СМСи. Иначе губиш кинти от Адсенс.

На другия ми сайт за обяви дето е в подписа ми (последния). Имах пак същата дилема и пак нищо не направих. Но там Г. постъпи разумно. Адсенсе спря да се показва само в секцията с каките, в другите секции се показва все още. Което е доста по-добре.

И в двата случая нищо не съм правил или предприемал. Просто Г. така реши - за единия сайт спря изцяло Адсенса, за другия само в съответната секция.

А в твоя сайт също имаше обяви от платени каки и то със СМСи. Така че пак ще има дилема - кое да спреш и кое ще ти носи повече пари.

М/у другото http://pazzar.net го взех преди 2 год за 1500 лв и беше с подобни параметри като тоя дето се продава. След като го зарязах, разбира се стана много зле. Разчитам само на СМСи в момента. Ама поне си плаща хостинга и остават 200-300 лв на края на годината.

Та щях да наддавам до 1500 лв, ама като гледам ти очакваш 2 пъти повече пари, така че се отказах.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Ако разкараш каките и пишеш писмо на гогле ще ти възстанови адсенса.
Аз имах същия проблем и го оправиха след едно писмо.
Сега имам сайт за обяви с баннат адсенс но не искам да махам каките че носят доста смс-сии затова не съм искал да му махат бана
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

При мен смсите от каките не са чак толкова много така че не ми е проблем да ги огранича. Освен това ще се опитам при слагането на адсенса да не се появява във въпросните категории.
Евалата на mathematician ​че изказа едно разумно мнение сред тоновете спам който се изля в темата.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Adsense се поставя така, че в категорията със запознанствата да не се показва и готово, там може да се сложат някакви други реклами и няма да има проблеми с гугъл.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Помежду другото гледам че в нишата на обявите стават някакви размествания - трите петици са загубили първото място на - обяви
а един от сателитите ми правен за лонг тейл е изял дървото - явно интересни времена тепърва ще има още в тази ниша
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

AMOUN,
а ти ползваш ли това:

Adsense се поставя така, че в категорията със запознанствата да не се показва и готово, там може да се сложат някакви други реклами и няма да има проблеми с гугъл.

мисля, че го мярнах в един твой сайт за обяви
имал ли си някакви проблеми със Adsense
 
Adsense се поставя така, че в категорията със запознанствата да не се показва и готово, там може да се сложат някакви други реклами и няма да има проблеми с гугъл.

Това звучи прекрасно на теория и ако потребителите не бяха толкова малоумни щеше да върши работа. Но те си пускат обявите буквално в която категория им падне. Или най-добре във всички, на принципа "колкото повече, толкова повече". След това, докато си гледат новата обява робота на адсенс сканира веднага, светва някоя автоматична аларма ако намери лоши думички и почват да пристигат от ония писма. Оправията е да седи някой и да ги наглежда непрекъснато. Но това пък отнема време.
И не е само с каките, същото е за тютюневи изделия, алкохол, сини хапченца и т.н.
 
Става. Но е мега досадно. Особено ако са повечко. Освен това тогава намаляват шансовете да ти индексират обявите първо при теб и евентуално да илизат по-напред в търсенето.
 
От: От: Сайт за обяви - obiavi.org

AMOUN,
а ти ползваш ли това:



мисля, че го мярнах в един твой сайт за обяви
имал ли си някакви проблеми със Adsense

Да ползвам го...но от глупост или по точно от мързел ги оставих на главната да излизат последните вип...
па те 90% разкрачени и те така:)

Мързи ме да се занимавам иначе да съм ги махнал от главната ида пишана адсенса... зимъска като няма плажове ще се позанимавам
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

От предварителното одобряване няма файда освен ако нямаш човек който на момента да реагира 24 в денонощието защото хората обикновено пускат обявата и веднага я правят ВИП не им ли се покаже веднага обявата чакай някой утре да се сети да я прави ВИП - от друга страна назначаването на такъв човек финансово обезсмисля самите смси
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Мен ако питате за тия сайтове е най-добре на мястото за реклами да излизат виповете и така да имат по-голям стимул да пращат sms. Ще се повишат приходите от SMS и ще се махне adsense.
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Ние на един наш сайт за обяви направихме също, на розовите обяви да се показва един афф банер...на всички страници е така. А на главната да не се показват розови обяви и в последни обяви и в скрола също / Само ВИП обявите се показват за +18 но там редактираме началната снимка при публикуване на ВИП/. Писахме на Гугъл дали сайта в това положение ще нарушава техните правила но вече два месеца никаква вест. Бяхме принудени да го направим защото заради тези розови обяви на четири англииски сайта ни бяха спрели Адесенса.

P.S.
Дайте някоя афф програма за +18, за българският сайт. Че тази която сме я сложили май БГ невлиза в сметката им.
 
Последно редактирано:
От: От: Сайт за обяви - obiavi.org

Ние на един наш сайт за обяви направихме също, на розовите обяви да се показва един афф банер...на всички страници е така. А на главната да не се показват розови обяви и в последни обяви и в скрола също / Само ВИП обявите се показват за +18 но там редактираме началната снимка при публикуване на ВИП/. Писахме на Гугъл дали сайта в това положение ще нарушава техните правила но вече два месеца никаква вест. Бяхме принудени да го направим защото заради тези розови обяви на четири англииски сайта ни бяха спрели Адесенса.

P.S.
Дайте някоя афф програма за +18, за българският сайт. Че тази която сме я сложили май БГ невлиза в сметката им.

Оффтопик : Сайта Ви за обяви е много подреден, и страшно много ми харесва. Може ли да ме ориентираш дори и ако трябва да ЛС какви приходи прави. Поздравления!
 
От: Сайт за обяви - obiavi.org

Сайта е продаден - Може админите да заключат темата ако преценят
 

Горе