Сайт от типа на "как се прави сайт"

cross

Well-Known Member
Здравейте!
Съвсем скоро смятам да стартирам нов проект, който ще е свързан с това как се прави сайт, без човек да разбира нищо. Сайта ще бъде на WordPress, като ще се избере една хубава тема + домейн. Смятам потребителя да вижда една страница с основните неща, които му трябват, за да си направи сайт. Тя ще бъде с хубави графики, които ако не намеря свободно в Гошо ще си поръчам на някой дизайнер и съответно - написани по начин, че човек да иска да го изчете до края. Отделно ще има блог + малък форум. В блога ще бъдат описани най-често срещаните проблеми, с които се срещат начинаещите - с хостинга, темите и самата система WP. Ще има още две основни страници, към които потребителя да се завърне след като си направи сайта - едната ще бъде посветена основно на контента и популяризацията, а другата - на монетизацията.

И сега идва ред за частта, в която аз да монетизирам сайта си. Ето как смятам да стане това нещо:
- Реклама, разбира се
- Хостинг и домейн реферал - дали имате идея къде и как да пращам читателите да си купуват хостинг и домейн, за да и аз да печеля от това?

- реклама на сайтове под формата на линк - смятам да пускам реклама на фирми или отделни лица срещу заплащане в подходяща част на сайта. Например, на страницата за контент мога да направя реклама на някой текстописец...в частта за SEO на оптимизатор и т.н.
- реклама на самите рекламни мрежи - чух, че някои рекламни мрежи дават $, ако някой се регистрира през твоя реф.линк и още пари, ако някой слага реклами и печели от тях.


Има ли някой, който желае да се включи с някаква помощ срещу процент от печалбата и има ли хора, които да дадат някакви съвети?


Благодаря!
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Първо опитваш се да копираш идеята и сайта на един друг колега от форума, та не е уникална идеята и нормалните хора които са се занимавали в тази ниша са наясно с конкуренцията спрямо оптимизацията в тази ниша, а ти съм сигурен, че дори си нямаш идея какви са цените за кликове, ако рекламираш. Пича вади пари от това понеже е на първа страница.

И нали предлагаш услуги точно за да намираш клиенти и то точно за такъв тип неща пък сега излизаш пак с тема да питаш как да го направиш :D недай си боже някой да работи с тебе....
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Абсолютно съм съгласен с danko6!Много,много мразя такава цигания!Който се завърта долу-горе във форума е видял темата първоизточник(печелившата) на другия колега!А към автора на тази тема-ами пробвай!
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Успех, ще следя темата.
Виждам, че авторът е авторитетен и едва ли говори празни приказки.
Конкуренцията няма да се даде лесно и ще се развива, което е положително за потребителите.
Дано се намерят поддържници на cross.
Поздрави
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Успех, ще следя темата.
Виждам, че авторът е авторитетен и едва ли говори празни приказки.
Конкуренцията няма да се даде лесно и ще се развива, което е положително за потребителите.
Дано се намерят поддържници на cross.
Поздрави


Явно не си си направил/а труда дори да прочетеш последните му мнение поне от този профил само, че чак се изказваш, че е авторитет. Ако това е авторитета на форума по-добре да не се влиза изобщо тук. И на него му е вродено да говори празни приказки, абе заеби кво си губя времето и бирата .....
 
От: От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Явно не си си направил/а труда дори да прочетеш последните му мнение поне от този профил само, че чак се изказваш, че е авторитет. Ако това е авторитета на форума по-добре да не се влиза изобщо тук. И на него му е вродено да говори празни приказки, абе заеби кво си губя времето и бирата .....

За мен хора с 500 поста във форума са авторитетни и идеята е хубава. Към Вашите постове и опит изпитвам респект, но мисля, че е по-добре подобна идея да бъде подкрепена - от хора с възможности, отколкото да бъде убита в зародиш.
Поздрави
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Е какво лошо има ?

Решил е да направи човека нека се пробва!

Дай сега като има емаг и олх и никой да не прави повече магазини или малки обяви ????

И да е взел идеята от колега от форума ... какво лошо има, може да я развие по-добре, да предложи по-качествени статии и услуги.

Като няма да помагаш не пречи ...
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

И да е взел идеята от колега от форума ... какво лошо има, може да я развие по-добре, да предложи по-качествени статии и услуги.

Освен това автора на предполагаемата тема, също не е открил топлата вода. И той го е видял от някъде. Сайтове, които те учат как се прави сайт и монетизират с афф програми на хостинг компании има от години!

Иначе по темата. Ето това видях преди няколко дни в сайт за теми, плъгини, туториали и т.н.

Всички постове свързани с теми започват по следния начин:

important.png
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

cross Направи го, ако стане добре обещавам да ти напиша продължение как да си направим онлайн магазин.
Освен реферали на хостинги и домейни може да ги насочваш към теми, модули, контент /снимки , видео, текст/ а също и SEO услуги
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Какво значи копирал идея на колега от форума, не изтрещявайте, уникални идей едва ли някой трезвомислещ ще седне да ги споделя по форумите.

Давай смело @cross, само според мен се съсредоточи над една идея и работи до край, после следващата и така.
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Успех, ще следя темата.
Виждам, че авторът е авторитетен и едва ли говори празни приказки.
Конкуренцията няма да се даде лесно и ще се развива, което е положително за потребителите.
Дано се намерят поддържници на cross.
Поздрави

Всъщност Ивайло Многопрофилния е известен на редовните потребители с видните си предприемачески умения от сорта да пусне търг за домейн, който 5 минути преди това му публично му е подарен от друг член на форума.
Също така поне 2 пъти месечно успява да открие (препише идеята за) топлата вода.

Ако той стане авторитет в този форум аз отивам на кафе с Блинки и го убеждавам да ми изтрие акаунта, а най-добре да се шътдаунва форума ...

За справка

http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=62979
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=63362

На такъв пишман бизнесмен семки на пазара не бих доверил да продава, камо ли нещо сериозно.
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Момчето е търговец, за да си такъв тррябва да си малко безкрупулен, той ли е виновен, че има балъци да си подаряват домейните с потенциал

А за профилите той не единствен във форума, аз не знам кому е нужно да си прави по няколко профила, в единия да си добър и хрисим, с другия да се хвалиш сам или да си много критичен и цапнат в устата примерно, това за мен си е чиста шизофрения в е вариант.
 
От: От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Момчето е търговец, за да си такъв тррябва да си малко безкрупулен, той ли е виновен, че има балъци да си подаряват домейните с потенциал

Домейна беше с огромен потенциал ... име на адвокат май. :cry:

На такъв пишман бизнесмен семки на пазара не бих доверил да продава, камо ли нещо сериозно.
Занимавам се бизнес от 98 и ако той е търговец ...
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Така, първо - идеята е добра и съществува разработена поне от 8 години (от когато започнах да се занимавам с онлайн маркетинг, вероятно я има и по-отдавна)

Второ, ако някой разбира поне малко от СЕО, сайта, който се продава в момента и от който е "копирана" идеята може да се бие с много малко усилия, явно в бг тази ниша още не е конкурентна, но пък и тук сме много по-малък пазар.

Трето - едно е да са говори, а друго да се направи. Така че, успех на колегата, дано му се получи. Лошо няма, колкото повече сайтове, толкова повече избор за потребителите :)
 
  • Like
Реакции: CTAH
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Хехехехе, аз като гледам тука много хора се оказаха моралисти. И то какви? При положение, че аз никога не съм крал и няма да крада нито контент, нито нещо, което е защитено с авторско право е наистина нагло да ми обяснявате, че крада идеята. Къде съм написал " Хей, аз открих топлата вода, вижте каква идея имам!"?! Това означава ли, че всички Вие, които имате новинарски сайтове копирате чужда идея, просто защото първият новинарски сайт не е създаден от Вас? @anani - докажете ми, че Вие сте измислили патента за мартениците от подписа Ви, моля. Чакам си пак репите, че съм измамник.

И сега смятам да не обръщам внимание на хората, които ме хейтват, а да се съсредоточа върху въпросите:

1. Кой хостинг дава най-добри пари при заведени потребители?
2. Същото и за домейните?
3. Споменахте нещо за темите, къде да ги пращам, че да изкарвам нещо?
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

И сега смятам да не обръщам внимание на хората, които ме хейтват, а да се съсредоточа върху въпросите:

1. Кой хостинг дава най-добри пари при заведени потребители?
2. Същото и за домейните?
3. Споменахте нещо за темите, къде да ги пращам, че да изкарвам нещо?

Аз бих си задал тези въпроси така:

1. При кой хостинг заведените от мен потребители ще бъдат най-доволни?
2. Същото и за домейните?
3. Споменахте нещо за темите, къде да ги пращам (потребителите), че да са най-доволни?
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Аз бих си задал тези въпроси така:

1. При кой хостинг заведените от мен потребители ще бъдат най-доволни?
2. Същото и за домейните?
3. Споменахте нещо за темите, къде да ги пращам (потребителите), че да са най-доволни?

Според теб защо задавам въпросите към съфорумниците? :) Аз знам някои такива, но не са читави и аз не съм доволен от тях. Мисълта ми беше да споделите такива, които предлагат такива услуги, но да сте доволни от тях, защото иначе с гугъл сърч за 5 минути ще си намеря някакви :).

Поздрави и благодаря за пояснението!
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Пускай докато има безплатни домейни на килограм, така бързо ще привлечеш внимание със заглавие от типа: Как да си направим сайт с безплатен домейн .com
 
От: Сайт от типа на "как се прави сайт"

Пускай докато има безплатни домейни на килограм, така бързо ще привлечеш внимание със заглавие от типа: Как да си направим сайт с безплатен домейн .com

Хмм, интересно, не се бях замислял :D
 

Горе