Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

btw

New Member
http://vbox7.com/play:0731a09644

Погват всички! Интересно, къде отиват обаче парите?
Пускат се най-вече песни на чужди изпълнители, а не на Български.
На кой ще ги дават тези пари от такси? Как ще разберат на кого е нужно да дават.. нещо не ми е ясно.
Мажат най-много чалгийките от цялата работа и тази измислена организация профон. Поне аз си мисля, че тя съществува не за да подкрепя изпълнителите, а защото знае, че от тази работа може да си напълни джоба лесно и бързо.
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Парите отиват в Профон ако не се лъжа. Идеята е да се събират тези пари и после по някаква неизвестна схема да се разпределят на авторите.
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Ако наистина го направят, ще оправят живота на всички автори за няколко живота. Само от БГ ще потекат милиони. :)

За чалгата, май на заведенията ще им излиза по-евтино да си викат изпълнителите, отколкото да си цакат тия глоби. Малко не ми е реално това, защото ако се случи и се държи здраво контрола, всички ще започнат с радио да забвляват клиентите си. :)
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Това е нов модел за кражба от навалицата .. замислете се колко са хотелите и ресторантите само в един средно голям град по 100 кинта на година ... айде и ние да си направим организация да събираме пари на глъдка въздух, че като вдишаш и издишаш отделяш CO2 , направо една такса въглеродни емисии ..

От един хорел с 5 звезди (над 100 стаи) взимаме примерно 500 кинта на година, за всичките тия детокато дишат в хотела им , а после като хапнат и пърдят замърсяват въздиха ... хахахха
Ние тия парици като начало ще си издържаме организацията, в последсвие може да използваме 99999 милион който ще съберем за добра кауза.

А да .. и ако не си плащат глобички от 5000 до 50 000 левра ... хай да ви е честито :D

А тия дет пеят трябва да ми плащат че ги слушам .. ни съм ги карал да ми грачат, ни нищо .. ако не им стигат парите да почнат да се занимват с търговия на дървени дудуцу .. ай :D
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Трябва да сложат музикални винетки на мп3 плеърите и катаджиите да имат право да те спират на улицата и да проверяват имаш ли стикер на плеъра за платени авторски права...
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Трябва да сложат музикални винетки на мп3 плеърите и катаджиите да имат право да те спират на улицата и да проверяват имаш ли стикер на плеъра за платени авторски права...

Като го спомена това та се сетих .. че всеки хард диск , компакт диск .. двд .. принтер , и разните му други носители .. имат включена някаква горница свързани с авторски права ... мадрахини мандрахини ....
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Парите отиват в Профон ако не се лъжа. Идеята е да се събират тези пари и после по някаква неизвестна схема да се разпределят на авторите.

Ключовата фраза е "неизвестна схема". Нали не си въобразявате, че парите ще се разпределят справедливо между авторите? Това не е възможно, защото никой не знае каква точно музика се пуска. Например повечето музика може да е била примерно на Азис (примерно 15%), който да получи по-малък дял от събраните пари накрая (примерно 0,00005%). След като тези пари не могат да се разпределят справедливо защо изобщо се събират?

Същото е и с данъците, с които се облагат твърдите дискове и празните компактдискове. Аз може да си ги ползват всичките за да си записвам Ubuntu (свободен софтуер), а ще печелят някакви музикални изпълнители, каквито не съм слушал (защото не слушам музика). Няма механизъм по който тези пари да се разпределят справедливо.

За това сте виновни вие и в частност точно ти, който четеш това (допускам, че си пълнолетен и имаш право на глас). Заслужавате да ви облагат с данък "музика", половината от заплатата поне (а за безработните по 100 лв на месец минимум, независимо от доходите, които нямате; и после в затвора, ако не плащате). Много ще злорадствам, ако втората вълна на кризата е по-страшна, дано да е поне колкото голямата депресия. Така ще бъдете наказани за овчето си поведение и невежество (как искате да работи икономиката (в условията на демокрация) като самите вие не сте се потрудили да получите елементарни знания по икономика).

Демокрацията е много по-печеливша за гражданите когато гражданите са достатъчно образовани. Иначе се случва това, което се случва (който го мързи да чете книги може да погледне филма "Атлас изправи рамене" - историята изглежда шокиращо реална).
 
Последно редактирано:
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Мисля, че не е чак толкова трудно разпределянето на тези пари. Просто който има повече продажби е по-голям в бранша и логично е да се очаква да има по-големи загуби от "пиратството". От друга страна по този начин разните му там книгоиздатели с книга с таен брой тираж (всъщност до 1000 бройки) трудно ще претендират за милиони загуби, тъй като всеки такъв ще си декларира приходите. Ако укрива приход (т.е. данъци), ще получава по-малко от организациите за колективно събиране на такса авторски права.
Не е толкова сложно, но на някои това да има ред не е удобно и затова ситуацията в България е такава.
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Какви са тези глупости които говорите, единствените които ще прибират парите са продуцентите и разпространителите.

Авторите, певците и артистите особенно българските ще получат единствено хавайска пура с два мехура и някоя и друга стотинка за освежител за уста

За справка вижте Учиндолския селянин Славито който се хвалеше че ако иска ще приложи като продуцент такава клауза в договора с певиците си съгласно която са длъжни да забременеят от него, а какво по лесно от това да им прибере парите.
 
Re: От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Ако наистина го направят, ще оправят живота на всички автори за няколко живота. Само от БГ ще потекат милиони. :)

За чалгата, май на заведенията ще им излиза по-евтино да си викат изпълнителите, отколкото да си цакат тия глоби. Малко не ми е реално това, защото ако се случи и се държи здраво контрола, всички ще започнат с радио да забвляват клиентите си. :)

Само да каже че попфолк дижджеити членува в асоциация в която всеки един си плаща на музикалните да може да пуска музика и добре че асоциацията успя да им уговори доста прилично големи отстъпки ... поне за попфолка знам може и за другите жанрове да е така
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Абе те певците много се палят за тея авторски права, обаче те от своя страна дали си декларират приходите от участията? Не говоря само за гарантирания им хонорар от домакина, но и за десетолевките, двайсетолевките и т.н. дето им ги бутат в деколтетата, гащите, или им ги лепят с плюнка на челото.
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Щом ще пиеш ракия шъ плащаш!
Щом шъ слушаш песня шъ плащаш!
Да приеме ,че не сме онлайн търговци и дизайнери,а създаваме музикален продукт.
Едвали ще искаме някой да ни окраде труда за наша сметка.
Никога не гледай от своа страна - мини и на другата страна!
По кабелните тв дори вече им правят проверки със легален софтуер ли работят?
И който е с нелегален боъ по-манерката.
И интересно като опре да откраднат моя продукт викам до небесата,а иначе си крада и краквам програмки!
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Продуцентите ядат, защото няма публичност на доходите им. По Закона за авторското право и сродните му права всеки автор може да реши, че не му е платено достатъчно на фона на печалбата на продуцента и напълно законно да си поиска още, въпреки, че по договор това не е написано (дори да е написано обратното няма значение). Само дето продуцентите не предоставят такава информация на авторите и те няма как да упражнят това свое право. По моята идея описана по-горе, с която надали някой би се заел, това се получава лесно.
А този дето смята, че може да си пише всякакви неудобни за автора клаузи ще го разочаровам като го пратя да почете малко ЗАПСП и ЗЗД (има неща, които и да ги напишеш в договора няма как да минат). Тези лъжи минават само на тези дето вярват на тези глупости.

Във връзка с яденето и плащането:
Много елементарно гледане на нещата. Интелектуалният труд не е сирене и домати. Той е най-близък до патентите - измисляш нещо, получаваш известно време (смятам, че 3-5 години са достатъчни) възможност да се нахраниш от труда си и след това творбата ти става обществена собственост. Не може веднъж да създадеш нещо и цял живот да си клатиш краката и да чакаш да те хранят. Пиша това като програмист, който се занимава с произвеждане точно на интелектуална собственост. Не се чувствам ощетен от това някой след 2-3 години да ми ползва труда безплатно, след като преди това съм си получил полагащото ми се. Бих се срамувал обществото да ме храни, а аз да си клатя краката и който се опитва да ме "ограбва" да му пращам мутри (милиция) да го поступат и/или разграбят.
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Никога не гледай от своа страна - мини и на другата страна!

... еми виж и от моята а изводите всеки за себе си...

Щот и аз така си седях един ден и мислех по тоя въпрос както вие сега, па изпуших две кутии цигари, а се и отцепих здравата. Жалко че нямаше кой да ме продуцира как после хъркам като заклано прасе по Коледа, иначе сега щяхте д ми плащате !!! :(


Та... хич не ме съвест тресе, че ще прекарам Азис и себеподобните му. Ама сметка си направих. Каквито са нови и надъхани- ше се развилнеят тея ми ти профони и мюзикаутори... като озверели от глад циганета.

Та още май месец тичам да подавам документите. Искат ми копие от категоризацията, щот там пишело местата в обекта. Да се установи на колко хора се пуска музика. Седи си тя (категоризацията) на стената от години. Ама откак съм отворил съм правил три пъти преустройство и местата ми са вече два пъти повече без да сменям категоризация. За новите места си плащам чинно по патентната декларация.
А как да знам колко им дължа? Свързвам се с мюзикаутор и обяснявам ситуацията. Изтърсват ми нещо от рода на "С подписа си потвърждавате, че това което сте попълнили и приложили към документите отговатя на истината" :confused: То хубаво, ама напиша ли реалната бройка, тя се разминава с единствения документ който ми искате за удостоверяването на въпросната бройка. Хубаво, че в случая моите реални места са повече. И Вие няма да ми се разсърдите, че ще платя отгоре. Ама обратното ако напрая?

Повъртях ги малко листчетата, посмятах с калкулатора, па ги нагласих нещата по угоден мене и Господу начин. Пратих ги по куриера и с чиста съвест заспах чак след шестата ракия сънувайки Анелия как ми пее пред райските порти за дето съм изряден.

И после два месеца... нищо. Преполови се летния сезон, а стикери няма. Звъня да питам да не съм оплескал нещо - "Сега ще проверим. Да. Ня-а-а-ама страшно. Документите ви са при нас. Чакат подпис от господин Директора. Не се притеснявайте". Един вид "споко, знаем, че си си платил никой няма те закача, ама ако нещо се обърка звънни, ще оправим работата".

Седнах аз, сипах си едно голямо. Тогава май пак се отцепих. Ама помня, че оглеждах клиентите дали някой не прилича на доректор в отпуска. Да си палти тройно, не за друго.

Та значи въпросните МА и ПФ твърдят, че имат сключени договори с над сто подобни на тях организации. В които пък членували почти всички артисти, продуценти и тъ нъ за които мога да се сетя... И добре че са те да ме улеснят. Щот трябвало да се разправям с всички поотделно. Баси кефа. Част от парите ми директно и по неведоми пътища ще достигат дори до кънтри певицата "Дивата Кобила от Тексас", коят ми е любимка. За да може да ме радва и в бъдеще с любимите ми песни за краварина Хосе на който му умрял разплодния бик Изкормвача (или просото Джаки) понеже изял кофа ферментирала царевица. И аз я спонсорирам? Й-Е-Е, БЕЙБИ!!!

Ми какво става ако реша, че ще пускам само индийски чилаут дет не само, че няма продуцент, ми и автора едва ли ще си познае произведението, дори и да е "тавряс" между двете весели партита?

А ако накарам баба ми да пее народни песни и си ги врътна на диск?

След още седмица началника явно приключи с отпуските. Пристигнаха ми стикерите. Лепнах ги аз ама с едно такова чувство като от преди години когато имаше ВИС-2 и подобните му. Дето си лепяха логото по вратите на заведенията, че си платил. Да не те закачат или объркат "колегите".

А, и още нещо. Как така става, че дружество с нестопанска цел- Про(гал)фон... събира и изплаща възнаграждения на авторите? Че тука имаме един спортен клуб с нестопанска цел. Отидох веднъж до общината да ги питам има ли легален начин да извършваме дейност в полза на клуба (щот не стигат парите дето отпускат даже за екипи на хлапетата). Кол в гъза само дето не ми набиха. То си пишело че било с нестопанска цел.

Е такива ми ти работи и мисли... Тва ми го разправи един приятел, не съм аз. Само използвах първо лице за повече ефект :)

А иначе,

Така ще бъдете наказани за овчето си поведение и невежество (как искате да работи икономиката (в условията на демокрация) като самите вие не сте се потрудили да получите елементарни знания по икономика.

Дано повече хора отделят 40 минути на четивото от линка. И не бъди толкова черноглед (реалист). Ще ти дам един пример, но нека не го превръщаме в политически дебат! По мои скромни наблюдения едни хора по Черноморието ( дето ги тормозиха за едно уж незаконно пристанище :) тази година се опитаха да спечелят хората именно опитвайки се да обяснят каква е ползата от силната местна власт на общинско ниво. Друг е въпроса дали действително вярваха в тези си идеи. Може да са просто болни амбиции за домогване до големите, там където в момента не ги искат. Това не се наемам да кажа. Но ми направи впечатление, че тук- там на някой му се отварят очите каква всъщност е силата на "пазарната икономика + децентрализиране на управлението до регионално и местно ниво" ако се водим по стила от книгата на господин Сванепул. Вярно един лебед пролет не прави, но... аз съм си бил винаги оптимист по природа.
 
От: От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Друг е въпроса дали действително вярваха в тези си идеи.

Прочети какво пишеше в сайта им за субсидиите (ама в целия сайт). На едно място пишат за пазарна икономика, на другото място пишат как щяло да има субсидии...
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

Бях се запътил към вицове, но ще поспра тук:

Под игото – home edition
No Comments
Под игото – home edition.
И така, представете си 2018 г. Обикновено софийско жилище.
- Тате, може ли да смъкна от сметката ни 99 долара? Трябва да купя една книга.
- Така ли? Коя книга?
- Ами, на тоя… Вазов. “Под игото”.
- Че защо ще я купуваш? Имаме я.
- Супер! В кой файл е?
- Какъв файл? Ей я на рафта, третата отляво.
- Пфу! Та тя е на хартия!
- И какво от това? На твоята възраст четох от нея.
- На твоята възраст, значи. Че тук няма търсене! Как да си намеря нужните ми цитати, а? И аудио-съпровод няма. Нито анимирани картинки. Тъп текст, не може даже шрифта му да смениш. Луд ли си? На училище ще ме скъсат от подигравки. Чети си я ти!
- Добре де, ето ти я тук на DVD. Преди петнайсетина години го купих…
- Какво?! DVD?! И с какво ще я разчета тая антика, според теб? Че тя е за музея на технологиите. Още малко и на перфолента ще ми го предложиш тоя Вазов!
- Като си толкова умен, защо не потърсиш в мрежата и не си я смъкнеш безплатно?
- Да смъкна безплатно книга?!
- Естествено. На Вазов авторските права са изтекли отдавна. Все ще да се търкаля някъде.
- Тате, абе ти…? Като ти си бил малък, в началото на века, може и да е можело да смъкнеш всичко безплатно. Не си ли чул, че вече от пет години авторските права върху книгите са продадени за вечни времена на Американската асоциация на книгоиздателите? Или искаш и мен да напъхат в затвора доживотно като ония от сектата за свобода на информацията?
- Че Вазов е българин! Какво общо имат тук американските издатели?
- На кой му пука? Ти случайно да не си антиглобалист, а?
- А, не, не, разбира се!… Виж, сине, грехота е почти сто долара да дадем за някакъв файл. Защо не помолиш някой съученик да ти го даде, да го прочетеш? Все някой ще го има. После пък ти ще му дадеш някой твой.
- Да, бе! И като ми дадат техния Вазов, къде ще го чета?
- Как къде? Те тяхното си копие у тях си, ти тук, на компютъра…
- Абе ти си съвсем изостанал. Книга може да се чете само на този компютър, от който е купена. Пък и поляризацията ще е различна… Накратко, тате, давай парите. Ще си купя нормална книга.
- Добре де, ето ти еднократна парола за теглене на 99 долара от сметката ни. По наше време това бяха бая пари…
- Платих я. Thanks.
- Дай и аз да я видя тая книга… Какви са тия картинки? В оригинала нещо май ги нямаше.
- Реклами, как какви. Без тях книжката струва 699 долара.
Екранът пъстрееше от мигащи обяви: “Дърводелски услуги – Марко и син”. “Истинските юнаци ползват нашите хранителни добавки!”. “Рекламна служба `Метоха` – моментална известност навсякъде!”. “Кредити изгодно, ниски лихви”. “RADA-LESSONS.COM – всичко, на което може да ви научи разкрепостена млада учителка!”…
- А текста защо го няма? Трябва да се изчака да изчезнат рекламите ли?
- Ти от Луната ли си паднал? Има да си чааааакаш… Текстът трябва да се чете през поляризационни очила. Без тях се виждат само рекламите.
- Това пък от кой зор?!
- Как от кой? За да не може книгата да се чете незаконно, естествено. Купил съм си аз примерно книгата, платил съм си, а пък някой стои зад мен и я чете над рамото ми, без да си плаща – как я виждаш тая…
- Пълни глупости. Ако и аз си сложа очила?
- Голям смешник си. Текстът се вижда само през моите очила. Твоите ще имат друг код на поляризацията.
- Добре де, дай ми твоите, да я видя тая книга…
- Как ще я видиш? Нали очилата няма да ти разпознаят ретината. Ще видиш само съобщение, че си сложил чужди очила… Тате, стига си ми пречил с твоите глупости! Трябва бързо да чета, докато не е изтекъл лицензът на книгата. Иначе, ако не искам да се самоунищожи, трябва да доплащам за свръхвреме. Не ми пречи, чета…
… След 2 часа:
- Уфф. Привърших я най-сетне.
- Какво? За два часа си изчел “Под игото”?
- Естествено. И за един щях да го прочета, ако не бяха рекламните паузи.
- Тая не я вярвам. Я ми кажи, кой е Заманов?
- Кой?!
- Яснооо. Кой е тогава Боримечката?… Кириак Стефчов?… Чорбаджи Марко поне?!…
- Откъде да знам бе, тате! Четох Home Edition. Там е само това, дето Огнянов и Рада се харесаха, и после башибозуците ги убиха. За останалото трябва да се купува Professional, или може би даже Enterprise Edition. Всичките ни пари няма да стигнат…
- Уфф… Ум не ми побира накъде е тръгнал тоя свят!
- Тръгнал ли?! Стигнал е вече! Тръгнал е бил по твое време, тогава е можело да го спрете…

Та тъй...
Можем, не можем... Искаме, не искаме... Я някой друг, аз сега съм зает...
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

и ко сега за дюкяна да плащам ли ?
аз не пускам музика?
ми ако махна каналите на кабелната :)
 
От: Санкция до 20 000лв за пускане на музика без авторски права

От форумно място съм го взел, затова не съм посочил източник.
Благодаря за упътване към автора! :)
 

Горе