Световно първенство - Русия 2018

Кой ще спечели Световното първенство?

  • Аржентина

    Votes: 3 7.5%
  • Бразилия

    Votes: 2 5.0%
  • Франция

    Votes: 7 17.5%
  • Германия

    Votes: 10 25.0%
  • Испания

    Votes: 6 15.0%
  • Португалия

    Votes: 0 0.0%
  • Англия

    Votes: 2 5.0%
  • Белгия

    Votes: 3 7.5%
  • Друг (посочете кой)

    Votes: 7 17.5%

  • Общо гласове
    40
Отиди до Разград да видиш какво се казва бази :) Даже чужденците им завиждат ама всичко става с пари и то добре вложени, не крадени от някой спортен директор, бивше величие и не знам си какво още :)
Другите да отидат. Аз мач не изпускам на Лудогорец. :rolleyes:
 
Ботев и Литекс Ловеч(нямам предвид ЦСКА-София, а истинския Литекс) също имат съвременни бази на много добро ниво, но наистина Лудогорец са на светлинни години.
 
Е, на Армията са с Eco Toy, много са им готини базите. :D
Искал си да кажеш Ботев (Луковит).
 
Колкото и да мразим франсетата, не може да отречем едно. Бяха супер добри през цялотото време, като изключим чикиджийския приятелски Х с Дания. През останалото време те нямаха дори равен, мачкаха наред. Напълно заслужено си спечелиха титлата този път, играха на ниво, като само Белгия успя до някаква степен да им се противопостави.
 
А какво ви е мнението за поведението на хърватския президент по време на церемонията? Вярно, събитието беше спортно, а не строго официално, но маниерите на лепотицата бяха малко в стил ''Боко тръшка свой министър на земята, показвайки карате-фатка в Япония''. Да мяташ ръка през рамото на френския президент и да си отъркваш главицата в неговата с умиление... Не знам... И целуването на купата от нейна страна беше леко конфузна ситуация, смятам. Макрон имаше защо, ама тя...

Иначе чест ѝ прави, че устоя стоически под проливния дъжд. Путя го пазеха с чадърче, докато тя прати на майната им и грим и прическа, оставайки усмихната през цялото време.
 
Последно редактирано:
Скандално съдийство, хърватите направо ги обраха посред бял ден.
 
Скандално съдийство, хърватите направо ги обраха посред бял ден.

Пак нямаше да спечелят. Французите намаляват темпото, когато не им е зор. Като им е нужно - увеличават го и вкарват 2-3 гола. Абсолютно шампионски отбор, който си взима точно толкова, колкото му е нужно от мача. Прагматични, но титли се печелят най-вече с прагматизъм.
 
Пак нямаше да спечелят. Французите намаляват темпото, когато не им е зор. Като им е нужно - увеличават го и вкарват 2-3 гола. Абсолютно шампионски отбор, който си взима точно толкова, колкото му е нужно от мача. Прагматични, но титли се печелят най-вече с прагматизъм.
Няма как да знаеш дали щяха да бият. Факта е, че им се даде измислен пряк свободен и после много спорна дузпа. Хърватите добре ги натискаха. И разбира се калитарщина, головете, които вкараха след това от 20 същите ситуации, не знам дали 1 път щяха да я ритнат така. Да си припомним и гола на Павар срещу Аржентина, 100 пъти така да му падне топката, един пък ще я нацели по този начин. Това за мен е нелепо първенство, шампион е един от най-скучните отбори. С огромен късмет просто във всеки мач. И съдийска подкрепа.
 
Няма как да знаеш дали щяха да бият. Факта е, че им се даде измислен пряк свободен и после много спорна дузпа. Хърватите добре ги натискаха. И разбира се калитарщина, головете, които вкараха след това от 20 същите ситуации, не знам дали 1 път щяха да я ритнат така. Да си припомним и гола на Павар срещу Аржентина, 100 пъти така да му падне топката, един пък ще я нацели по този начин. Това за мен е нелепо първенство, шампион е един от най-скучните отбори. С огромен късмет просто във всеки мач. И съдийска подкрепа.

Ами то почти винаги шампион е някой от най-скучните отбори. Само погледни шампионите от 2002 година насам:

2002 - Бразилия - макар и със супер футболисти, супер прагматични и скучни до самия финален мач. Нищо особено.
2006 - Италия - има ли смисъл да казвам нещо?
2010 - Испания - тики-така до болка, макар и да съм фен на разиграването на топката, но виж само с колко гола общо в турнира Испания стана световен шампион.
2014 - Германия - може би донякъде изключение, германците определено играха агресивен и атакуващ футбол.
2018 - Франция - отново връщане към прагматизма и липсата на кой знае каква атрактивност.

Няма смисъл да напомням и как Португалия станаха еврошампиони преди две години.

Футболът отдавна не е това, което беше. Ако днес си атрактивен и атакуващ, по-вероятното е да загубиш.
 
Къде сме ние. Левски за пореден път отпада от футболни джуджета. Националния не е играл на голямо първенство от 14 годии. Най-дабрите ни футболисти играят в първенства от ранга на Руското. До кога така се питам аз?

Добре че са лудогорец, та да ни отсрамят поне малко.
 
Забрави Гърция на Европейското :D

Мдам.

Парадоксалното е, че още съществува мита, че например Бразилия са "атрактивен отбор". Една от най-големите заблуди. Подобно на 2002, титлата им от 1994 също е спечелена с дефанзивен и прагматичен футбол. Последният истински атрактивен отбор на Бразилия е този на Зико и Сократес. Тогава играта им наистина е наслада за окото. След това се "европеизират" и започват да играят с много дисциплина, подобно на европейските отбори.
 
Само Левски
 
Къде сме ние. Левски за пореден път отпада от футболни джуджета. Националния не е играл на голямо първенство от 14 годии. Най-дабрите ни футболисти играят в първенства от ранга на Руското. До кога така се питам аз?

Добре че са лудогорец, та да ни отсрамят поне малко.
Левски падна от отбор от държава-град. Абсолютна смехория.
 
Ами то почти винаги шампион е някой от най-скучните отбори. Само погледни шампионите от 2002 година насам:
2002 - Бразилия - макар и със супер футболисти, супер прагматични и скучни до самия финален мач. Нищо особено.
Извинявай, но според мен Бразилия 2002 е най-добрият им тим в цялата им футболна история. Там не знам от Роналдо ли да ги почна, от Роналдиньо ли, от Ривалдо ли, от Кака ли, От Кафу ли, от Роберто Карлош ли или от кой въобще.
С никаква скука не ги помня. Прагматизъм е едно, а скука друго.
 
Последно редактирано:
Само ЦСКА
 
Пак нямаше да спечелят. Французите намаляват темпото, когато не им е зор. Като им е нужно - увеличават го и вкарват 2-3 гола. Абсолютно шампионски отбор, който си взима точно толкова, колкото му е нужно от мача. Прагматични, но титли се печелят най-вече с прагматизъм.
Говориш колкото да не заспиш. Морала на Хърватия падна след 2-я гол напълно! Явно не си наясно с футбола, но да ти обясня (идва от бивш футболист) -- има нещо наречено моментна форма, и морал (morale). Франция получиха първите си два гола от несъществуващи фалове.
 
Говориш колкото да не заспиш. Морала на Хърватия падна след 2-я гол напълно! Явно не си наясно с футбола, но да ти обясня (идва от бивш футболист) -- има нещо наречено моментна форма, и морал (morale). Франция получиха първите си два гола от несъществуващи фалове.
Трябва да се преиграе финала, то се е видело:)
 

Горе