Сектата на ковидитите

Абе всичко разбирам, ама дори болни от Ковид да не вярват в Ковид?!? Това вече граничи със свръхмалоумщината.
 
За съжаление графиката пак е нагоре....
И това ако е нагоре, аз съм трамвай. Но да, графиката ще тръгне нагоре и предлагам да залагаме дали ще надскочи предишния All Time High :)
 
Абе всичко разбирам, ама дори болни от Ковид да не вярват в Ковид?!? Това вече граничи със свръхмалоумщината.
Това неадекватното пак не разбра. Не вярваме в адекватността на мерките, а не в съществуването на грипа.
И това ако е нагоре, аз съм трамвай. Но да, графиката ще тръгне нагоре и предлагам да залагаме дали ще надскочи предишния All Time High :)
Е, то беше ясно, че ще ги вдигат, за да имат основание да затворят всичко отново от загриженост за безценния ни живот. ;) Виж ми окото.

Междувременно още един щат (мисля, че беше Мисури) маха всички глупости - маски, локдауни и т.н.
 
Докато вирусът беше едно грипче, а мерките заглушаваха свободата ни и ваксините бяха жалък експеримент, сега предизборният Отечественият фронт рязко обърна посоката: Мерките отпаднали, за да настъпи новият пик по изборите и да изпоплаши електората на БСП. Защо няма ваксини за всеки желаещ. Вместо да се наложат общи национални мерки, правителството си измивало ръцете, като оставяло всяка област да решава автономно.

Edit: От тази сутрин, Нова телевизия - Хаджигенов - горенето на маски от нас беше страшна тъпотия. Министърът не се справя с пандемията, ние ще сложим министър, който има поглед как в чужбина се действа срещу кризата.
 
Последно редактирано:
Министърът не се справя с пандемията, ние ще сложим министър, който има поглед как в чужбина се действа срещу кризата.
Това е когато под "справяне" се разбира да се върви срещу природата и психологията, докато се търсят пари... имам предвид помощ от източници, които ти дават нещо само за да те държат под контрол. Трябваше само докторите да си гледат работата и медиите да не се превръщат в оръжия, изстрелващи безкрайни снаряди от страх и пропаганда по народа.
 
Един от най-приближените на Корнелия Нинова - Георги Свиленски, вчера е постъпил в болница, инфектиран с COVID-19. Свиленски беше един от най-арогантните скандалджии в последното НС, който искаше РЗИ да отменя заповедите на здравния министър, непрекъснато беше в групата, която настояваше, че не трябва да се носят маски, и най-демонстративно се разхождаше в НС като създаваше множество проблеми.
"Носят се мълви", че е избрал ВМА при Мутафчийски, вместо при Менгеле, каквато е била другата опция.
Поуката: Много хора са големи бунтари, докато не дойде в тяхната градинка. ;)

Иначе, метнах око на другата тема с гласуването и останах изненадан, че видният форумен протестър Асенчо, по прякор "таксито", не възнамерява да гласува. Явно е доволен, само тук играе роли или се е примирил като жертва на "новиО световен ред".
 
"Носят се мълви", че е избрал ВМА при Мутафчийски, вместо при Менгеле, каквато е била другата опция.
Поуката: Много хора са големи бунтари, докато не дойде в тяхната градинка. ;)

Иначе, метнах око на другата тема с гласуването и останах изненадан, че видният форумен протестър Асенчо, по прякор "таксито", не възнамерява да гласува. Явно е доволен, само тук играе роли или се е примирил като жертва на "новиО световен ред".
Заради всички невярващи отново ще ни затворят и ще загубим пари и мотивация. То за съжаление не са двама-трима, а половин България...
 
 
Иначе, метнах око на другата тема с гласуването и останах изненадан, че видният форумен протестър Асенчо, по прякор "таксито", не възнамерява да гласува. Явно е доволен, само тук играе роли или се е примирил като жертва на "новиО световен ред".
Аз по дифолт не гласувам и това няма нищо общо с короната. Гласувал съм само веднъж преди доста години и няколко пъти само съм придружавал приятели да гласуват (и да си видя училището). Просто тоя процес винаги ми е бил тъпотия. Все казват как трябвало да се гласува, било много важно, трябвало да изберем по-малкото зло... но не съм се занимавал с политика и ми е било все тая. Най-често обаче са избирали който и аз съм предпочитал, така че с мен или без мен е било все тая. Водил съм се и аз по всенародния акъл.

Наблюденията ми сега са такива: Всички са един дол дренки. Аз съм го обяснявал и преди това, че за да си политик трябва да си психопат и да гледаш на народа като на купчина мравки. Това условие приравнява всички, то е просто човешка психология. Колко по-различен може да е един психопат от друг психопат? Просто си има такива природни и политически закони, които ако трябва ще дооформят някой не-толкова-психопат в стандартен психопат, в противен случай не би оцелял в политиката и вместо него биха управлявали психопатите около него.

Обратното също е вярно. Ако някой е твърде психопат, системата ще го успокои. Наличието на интернет и лесното разпространение на информация в днешно време до голяма степен намалява вероятността да се случват твърде психопатски неща. В резултат живота на хората все повече се управлява не толкова от локалните психопати, колкото от положителното влияние на Интернет и технологиите. Но психопатите все пак се съпротивляват и се опитват всячески да си упражняват властта.

Даже както се вижда с тия Ковид измислици, някои вече се опитват да изкривят Интернет и технологиите за да ги използват за психопатските си нужди. Но те всъщност не са официалните избрани.

Не ме интересува кой ще бъде избран, еле па в нашата държава. Бойко, комунисти, Слави, Божков... на пръв поглед може да изглеждат много различни, но в действителност в парламента биха били практически едни и същи. Само имената и личните им харакеристики на новоизбраните се променят, политическите характеристики остават непроменени. Хипотетично ако аз стана премиер, и моята психика много бързо ще бъде подложена на същата промяна.
 
Ти гледай сега как ще затворят ресторантите и моловете пак буквално от днес за утре, без предупреждение, нарочно, за неограничено време, за да е най-кофти за икономиката. Те даже бизнесите вече го усещат че така ще стане:


Заради всички невярващи отново ще ни затворят и ще загубим пари и мотивация. То за съжаление не са двама-трима, а половин България...
Абе Тедка, не може едновременно да си Корона сектант и да искаш да сме отворени, това са несъвместими неща :)
 
Цитат: "При този тип инфекции единствената ефективна мярка е ваксинирането."
И ти ли, nandi обърна палачинката? :)
 
Цитат: "При този тип инфекции единствената ефективна мярка е ваксинирането."
И ти ли, nandi обърна палачинката? :)
Не, последователна съм.
Изказването е по принцип - "при този тип инфекции". Професорката не казва "юрош на файзера или астрата".
Ти удобно подминаваш по-важното, което е:

След една година опит виждаме, че вирусът следва епидемиологичната логика на вирусите, които причиняват остро респираторно заболяване, но никога не изчезват. Броят на заболелите в определен момент става много по-малък. Да изчезне вирусът, е непостижима идея и тя не трябва да продължава да се популяризира.
 
Да отлагаш планови операции, заради някакъв вир0с е най-голямата простотия, измисляна някога. Хората, които наистина са болни, са оставени на произвола, за да се лапат пари от здравна каса и да си чешем ташаците по цял ден. Същата работа и с образованието. Учителите не искат ученици, защото сега им е по-лесно, а и лапат допълнителни ковид парички. Вие си мислете, че някой го боли за короната...
 
Знаеш ли какво може до стоне с хора, които са току що оперирани, а и често на имунопотискаща терапия, заради операцията, ако ги набара тоя вирус... Това е и причината да се отменят въпросните операции...
 
Знаеш ли какво може до стоне с хора, които са току що оперирани, а и често на имунопотискаща терапия, заради операцията, ако ги набара тоя вирус... Това е и причината да се отменят въпросните операции...
Не бе пич, не знаят. Те гледат през собствената си камбанария и коментират неща, за които даже не се замислят. Всичко, което не ги кефи е вид конспирация или далавера. Ама като фучат с 200 км с колата не се замислят, че могат да отрепат някого.
 
Да отлагаш планови операции, заради някакъв вир0с е най-голямата простотия, измисляна някога.
Това е пълно олицетворение на обществото ни и защо сме на този хал. Всеки невежа разбира от политика, футбол и медицина.
 
Да отлагаш планови операции, заради някакъв вир0с е най-голямата простотия, измисляна някога.
На мен ми е интересно до каква степен този медицински разисъм ощетява хората, които имат най-голяма нужда от помощ.

Нека се върнем на онази статистика на НОИ за умрелите през Ноември и Декември. Ще се направя на доверчив и ще приема статистиката за вярна. Там имаме повишение заради умрели от Корона и това е лошо, но очаквано. Обаче това е само 1/3 от повишението, защото останалите 2/3 са хора, умрели от Не-Корона. Два пъти повече хора са умрели от Не-Корона, отколкото от Корона. Но по-интересното е, че дори няма такава болест Не-Корона. Драги ми сектанти, само аз ли смятам, че повишението на умрелите трябваше да е само и единствено заради Корона?

Продължавам да приемам за вярна статистиката на НОИ... тогава се оказва, че 2 пъти по-застрашени са хората с Не-Корона, отколкото хората с Корона. Значи болниците лекуват болните с това, което е значително по-малко опасно за живота.
 
Хайде да се направя и аз на математик и да пробвам да намеря от къде са се взели тези умрели от Не-Корона. За референция давам този пост, където още тогава съм записал числата с точност.

Намираме се в седмица 46. Там има около 2000 регулярно умрели, но тях не ги броим и изхвърляме от изчисленията. Работим върху останалите около 1800, от които да закръглим 500 са пукнали от Корона и 1300 от Не-Корона. Знаем, че тези 1300 не трябва да са въобще в статистиката, те трябваше в идеалния случай да са кръгла нула. От къде са се взели?

За да бъдат спасени тези 1300, те е трябвало да са в болниците. Но те не са били в болниците, защото болниците са били заети от Корона болни. Леглата, на които е трябвало да лежат тези 1300 за да не умрат са били топлени от хора, които след това са напуснали живи и здрави.

Извода е, че над 70% от леглата са били ненужно заети от сополивци, на които мястото им не е било там. Заради прекомерния фокус върху вируса в болниците са били настанени едни общо взето здрави хора, което е причинило смъртта на същото количество болни.
 
Знаеш ли какво може до стоне с хора, които са току що оперирани, а и често на имунопотискаща терапия, заради операцията, ако ги набара тоя вирус... Това е и причината да се отменят въпросните операции...

Причината е, че лекарите са се насрали и така им е по-удобно. Да си вземат парички и да се скатават. Я ми кажи как мислиш, че преминава 1 ден в ковид-отделение? Влизат със скафандрите точно 3 пъти на ден, за да подхвърлят малко храна и хапове на болните, а през другото време не правим нищо. Да си лекар не е професия, а призвание. Затова хората на времето са казвали, че най-важни са даскала, доктора и попа. Сега тези отсъстват.
 

Горе