Сектата на ковидитите

Аз лично се ваксинирам против грип всяка година от 2010 насам. Нямам никакви оплаквания. Преди това се ваксинирах спорадично, но изкарах много тежък свински грип, над 1 месец на антибиотик, отказвах писмено хоспитализция тогава. Цялото нещо заради ненавременно лечение на грипната инфекция. Ако бях пил противовирусно средство, нищо нямаше да ми има. Ама беше в зората на епидемията това и още нямаше ясен протокол за лечение. Човекът от който съм се заразил, хем е син на лекарка, също пострада подобно. Тези които се заразиха една няколко дни по-късно си пиха тамифлу и бяха здрави за 3 дни.

Има два видя ваксини против ковид. Едните симулират вируса на ковид, като чрез безопасен вирус(аденовирус 5, 26 и т.н) който е генно модифициран ти вкарват конкретни гени от ковид вируса, като това “новото вирусче” не може да те инфектира напълно и организмът се справя с него и започва да създава имунитет срещу него, който имунитет разпознава и ковид и го атакува веднага. Това са ваксините на Астра и Джонсън, както и руската.

Ваксините на Пфайзър, Модерна ти инжектират синтетична РНК молекула, която наподобява РНК молекула отделяна от клетката на човешкия организам след като пребори молекулата на вируса. По този начин всъщност, в организъмът, след като дадена клетка се пребори с вируса се разпространява информацията за това и се изгражда имунитета. Така ваксината реално казва на тялото ти, че вече си се преборил с вируса и се образуват съответните антитела.

Грипната ваксина, която се разпространява в България съдържа химически деактивиран вирус, който не може да се репликира. По този начин твоят организъм го атакува и неутрализира бързо. По подобен начин работи китайската ваксина, индийската ваксина и още някоя от руските.

Механиката на Ковид ваксините е малко по-различна от грипната, но няма повод за притеснение. Достатъчно хора са се ваксинирали вече. Ако имаше нещо, щеше да започне да си личи. Данни за сериозни отклонения няма. Аз лично познавам един единствен човек който го удари малко по-сериозно mRNA ваксината, но вече му няма нищо. Всички останали от 18г до 100г са добре. Познавам няколко души, които си заминаха от КОВИД - здрави и прави до преди заразата. Познавам и няколко с тежък постковид, нямат енергия, кръвното им играе, трудно дишат и т.н.

Що се отнася до твоя случай - мисля, че ти е рано за ваксина, защото си боледувал скоро. Разбира се, при подобна ситуация аз бих се координирал с личния си лекар, след направен тест за антитела.

П.С. Не съм медицинско лице и това не са здравни съвети, а любителска трактовка на ситуацията. За повече детайли следва да се обърнете към лекар.
Да, но както казват, че от свинки грип ваксината след 3-5 години са се проявили симптомите при много хора, това че сега ви няма нищо, не означава нищо. Ако искаш за справка за моментните ефекти влизаш в грипите в фейсбук "Ваксинирани с" и името на ваксината, отваряш търсачка и пишеш например - иглички или пък изтръпване, световъртеж и четеш по 20-30 публикации и виждат какво пишат колко време вече имат симптомите дали им минало и тнт
 
Това, което аз приемах и в началото на есента ще направя нов курс (по препоръка на пулмолог), не е имуностимулант, а препарат по-близък до ваксина като принцип на действие.



И не знам кой те е излъгал, че след боледуване имунитетът не е по-силен от този след ваксина. Нямам идея какви резултати си виждал, но явно не си гледал на правилното място. В момента масово боледуват набодените, докато аз не познавам преболедувал, който се е заразил повторно. Изнесените от пропагандата случаи са или лъжа, или един от двата теста при двете боледувания е дал фалшиво положителен резултат.
предписан за :
имунотерапия.
И как ти прилага имунотерапия пулмолог.. не знам.
 
предписан за :
имунотерапия.
И как ти прилага имунотерапия пулмолог.. не знам.
Е, аз знам. Като ме лекува от поредната пневмония вследствие на прекаран грип - нямам пропуск при грипните епидемии. Пък и не виждам нищо странно в това именно пулмолог да ми назначи медикамент, предназначен за "профилактика и лечение на инфекции на дихателните пътища". Виж да ми е изписал противозачатъчни, ще се чудим заедно, ама в тоя случай няма нищо необичайно.
 
Е, аз знам. Като ме лекува от поредната пневмония вследствие на прекаран грип - нямам пропуск при грипните епидемии. Пък и не виждам нищо странно в това именно пулмолог да ми назначи медикамент, предназначен за "профилактика и лечение на инфекции на дихателните пътища". Виж да ми е изписал противозачатъчни, ще се чудим заедно, ама в тоя случай няма нищо необичайно.
Това, че нямате пропуск при грипни епидемии не означава нищо. Искам да кажа, че не означава, че е хубаво или пък, че не е хубаво
И на мен вирусолог инфекционист ми изписваше за профилактика на вируна инвекция, ама не е правилно. Щеше да стане 100-пъти по зле
Не мисля, че има смисъл да спамим по този въпрос
 
Като ме лекува от поредната пневмония вследствие на прекаран грип - нямам пропуск при грипните епидемии.
Хахахах ужас. Бухай антибиотици и си вярвай, че си здрава.

Да, но както казват, че от свинки грип ваксината след 3-5 години са се проявили симптомите при много хора, това че сега ви няма нищо, не означава нищо. Ако искаш за справка за моментните ефекти влизаш в грипите в фейсбук "Ваксинирани с" и името на ваксината, отваряш търсачка и пишеш например - иглички или пък изтръпване, световъртеж и четеш по 20-30 публикации и виждат какво пишат колко време вече имат симптомите дали им минало и тнт
Нещо което ти се появява след 3-5 години изобщо не можеш да твърдиш от какво е причинено. Трябва да си ги прекарал в стерилна среда с постоянно влажност и температура, че да кажеш, че е от въпросната ваксина. Ефекта от медицинските манипулации се появява веднага. Останалото са глупости, конспирации и т.н. Няма как нещо да стои в тялотото ти и след 3-5 години да се активира магически.
 
Хахахах ужас. Бухай антибиотици и си вярвай, че си здрава.
А вие с какво бихте лекували двустранна бронхопневмония, докторе?

Ако визираш конкретния медикамент, това не е антибиотик, а форма на имунизация. По-горе съм дала активното вещество. В него се съдържат някакви варианти на вируса на инфлунцата (грип), на стрептококи, стафилококи и други болестотворни животинки. Ето, не съм против имунизациите, но гледам да ползвам такива, за чието производство някой НОСИ ОТГОВОРНОСТ.

Нещо повече, ваксинирах котката си, защото ми остана само една. Докато разбера, че имаме ужасна зараза в махалата, стана белята. Умряха и комшийските... Нищо против изпитаните по правилата ваксини.
 
Хахахах ужас. Бухай антибиотици и си вярвай, че си здрава.


Нещо което ти се появява след 3-5 години изобщо не можеш да твърдиш от какво е причинено. Трябва да си ги прекарал в стерилна среда с постоянно влажност и температура, че да кажеш, че е от въпросната ваксина. Ефекта от медицинските манипулации се появява веднага. Останалото са глупости, конспирации и т.н. Няма как нещо да стои в тялотото ти и след 3-5 години да се активира магически.
Чак веднага не съм сигурен, че трябва да е.. ако се замислиш, ако една ваксина отключи заболяване като диабет, но е в ранна фаза и не го усещаш и след 1 година се засилва и вече отиваш на лекар и имаш диабет. Естествено ще кажат не е от ваксината, то е можело да го отключиш и без ваксината, може да ти е дошло времето, но може и да е от ваксината. Ето една ситуация при която след година може да се появи симптом от ваксина и да е от ваксината, просто да не може да се докаже. Искам да кажа, че не знам защо мислите, че трябва да се прояви веднага
 
А вие с какво бихте лекували двустранна бронхопневмония, докторе?
Не съм доктор, не ми приписвай титли които нямам. Не е уважително към хората с тях.

Аз вярвам в това в което са ми казали лекарите, че най-ефективната медицина е превантивната.

Респективно се ваксинирам, а антибиотик не съм пил от 2014 година или някъде там.
 
Искам да кажа, че не знам защо мислите, че трябва да се прояви веднага
Ясно е това. Ама човек трябва да следи здравните си показатели малко или много и да хване нещо ако тръгне да зазлява.
 
Ясно е това. Ама човек трябва да следи здравните си показатели малко или много и да хване нещо ако тръгне да зазлява.
Така е, но никога няма да кажат, че е от ваксината, нито по статистика нито нищо.
Хора със симптоми след 3-тия час от ваксината продължават с месеци отиват на лекар и им казват, че не е от ваксината, а те никога са нямали такива оплаквания. Тия хора не влизат в статистиките и после казват симптомите минават до седмица-две и няма странични или ефекти или че се появяват до 1 седмица и всичко след това не е от ваксината.
Мен лично много ме е страх от ваксините, но и ковида е опасен и не знам какво да правя.
Баща ми никога не се ваксинира един път се ваксинира за вирус и се разболя точно от него, бившата ми приятелка си сложи ваксина за кисти на яйчниците и на същата година получи. А от сегашните съм се свързал с много хора, които имат странични ефекти веднага или ден след ваксината и не им минава. При тях има нещо общо - всички показатели са в норма, дори да има някакво увреждане. т.е има перикардит, но не се знае от какво и всичко друго кръвна картина и всякакви са в норма, друг виене на свят и проблеми, но всички изследвания са в норма. Пък и да докажеш какъв е смисъла като вече имаш проблем
 
Цитирам мнението някакъв човек - не знам колко е вярно не разбирам толкова от медицина - "ставаш фабрика за спайк протеини които предизвикват тромбчета с времето и след 3-5 г те удря инфаркт"
Може и да е поредната антиваксърска манипулация
 
А вие с какво бихте лекували двустранна бронхопневмония, докторе?

Ако визираш конкретния медикамент, това не е антибиотик, а форма на имунизация. По-горе съм дала активното вещество. В него се съдържат някакви варианти на вируса на инфлунцата (грип), на стрептококи, стафилококи и други болестотворни животинки. Ето, не съм против имунизациите, но гледам да ползвам такива, за чието производство някой НОСИ ОТГОВОРНОСТ.

Нещо повече, ваксинирах котката си, защото ми остана само една. Докато разбера, че имаме ужасна зараза в махалата, стана белята. Умряха и комшийските... Нищо против изпитаните по правилата ваксини.
Тези са изпитани, ама кой да чете. Една жена каза е по-важното.
 
За кое казвате, че е изпитано и кое е "една жена каза", че нещо изтървах нишката
Нандито слуша мненията на жената от Горна махала, а ваксините за Ковид са разработени много отдавна. Ама ми писна да обяснявам едно и също. Аре весела вечер.
 
Ама какво става тук. Вашият президент си чист Кандидат-президент. Още ли ще му лижите топките?
 
Тези са изпитани, ама кой да чете. Една жена каза е по-важното.
Не! Клиничните изпитания текат в момента. След 50-тата ваксина ще ви вземат резултатите и ще ги впишат в протокола. ;)

За изпитан по правилата продукт производителят носи отговорност за нежелани реакции и смърт. Една жена ми каза, че си наивен, и тя също е права.
 
Нандито слуша мненията на жената от Горна махала, а ваксините за Ковид са разработени много отдавна. Ама ми писна да обяснявам едно и също. Аре весела вечер.

Дамаджаната като е пълна, :D винаги е весело, наздраве.
 
Общо взето има нещо много странно във всичко, което още 100% не е открито. Има хора след Ковид нямат никакви последици и го боледуват леко, а други тежко и имат усложнения от пост-Ковид. Някой след ваксината нямат странични ефекти (за сега), а други имат и то сериозни.
Като няма никакво значение силната имунна система, години. дали си спортист и дали пушиш или се храниш добре.
 
Общо взето има нещо много странно във всичко, което още 100% не е открито. Има хора след Ковид нямат никакви последици и го боледуват леко, а други тежко и имат усложнения от пост-Ковид. Някой след ваксината нямат странични ефекти (за сега), а други имат и то сериозни.
Като няма никакво значение силната имунна система, години. дали си спортист и дали пушиш или се храниш добре.
Точно така е, един познат само дето не умря след ваксина, все едно го изкара много тежко. Друг пък нищо не усети... Ваксината си се кара точно като самия вирус, едни не разбират, други много зле....
 
Точно така е, един познат само дето не умря след ваксина, все едно го изкара много тежко. Друг пък нищо не усети... Ваксината си се кара точно като самия вирус, едни не разбират, други много зле....
Ваксината не знам дали се кара като тежък Ковид с пневмонии не съм чувал, но температура и такива неща може да има, а много хора след ваксината 100% имат 1:1 пост-Ковид - иглички, изтръпване, виене на свят и всички останали
Ако не е проблем да споделиш какво му е имало след ваксината ? Аз съм говорил с много хора мога да ти кажа дали е често срещано и знам някой хора какво са им изписвали и тнт.
 

Горе