Сектата на ковидитите

Класация за най-неадекватни хора и мнения:
3. Нанди
2. Биаро
1. Асеас

Аз ще се чипирам, няма къде да бягам и какво да крия.
Еее, веднъж и аз да съм на първо място в някаква класация. Мерси. :)

Относно желанието ти да се чипираш - ма никак не сме изненадани. Спокойно, не се бутайте с Бърни, Камен и Соло - ще има за всички. :)
 
Еее, веднъж и аз да съм на първо място в някаква класация. Мерси. :)

Относно желанието ти да се чипираш - ма никак не сме изненадани. Спокойно, не се бутайте с Бърни, Камен и Соло - ще има за всички. :)
Шшшш, гледай внимателно, малко след мене си! То тедката и това не можа да направи като хората :)
 
Шшшш, гледай внимателно, малко след мене си!
Еее, айде отстъпи първото място, де. По-неадекватна съм от теб. Може да направим анкета, да видиш какво ще кажат ковидягите.

Тоя човек малко го позабравихме, но той остава адекватен. Воала. Дълго, но точно

 
Горе и аз дадох статия за Швецария - сега ще затягат и там. В статията правят паралел със съседна Германия , където с мерки се справят по-добре от тях.
Е и какво, имат 0.0495% смъртност (4,295 умирания от 8,679,774 население), това прави 1 на 2020 човека. И този 1 по-вероятно е получил сърдечен удар, дошло си му е времето. При испанския грип са измряли между 3% и 6%, което е от 1 на 33 човека до 1 на 16 човека, и то млади и зелени войници.

Германия ако са по-назад с бройката засега, просто си представи какво ги очаква. Само ти си мислиш, че понеже досега не са записали много случаи, значи мерките им действат и им се е разминало. Мерките не могат да спрат инфаркти и инсулти, а това е което се записва в статистиката. Всичко е въпрос на това какво ще се запише в смъртните актове. Германия вероятно просто са на изчакване, ще ги наблюдаваме и ще видим.

Мерките официално са против короната (ребрандирания грип), но целта не е да се спре вирус, а да се протака по-дълго. Но не за да се спаси здравеопазването, а за да се счупи. А то не се чупи заради претоварване със смъртноболни, чупи се заради претоварване с психоза. Както виждаш умрелите въобще не са в пъти повече от нормалното, в най-лошия случай са няколко % повече, и то само заради излишната психоза.

Колкото повече мерки прилагаш, толкова повече расте психозата и толкова повече се задръства всеки аспект от живота, включително медицинския. Статистиката е само илюзията, която подхранва психозата. Това е като както в религията имаш представата за Ад. И аз казах вече 100 пъти защо е илюзия. Защото дори и силно манипулирани да са числата, пак са в пъти по-ниски отколкото трябва да бъдат за да съответстват на тази психоза. Общата бройка умрели трябваше да е не само 1.4 милиона, а поне 50 милиона реални.
 
За "мерките" и хората

По Стайнбек

126454781_3470416583035599_7485556841254208928_o.jpg
 
Както виждаш умрелите въобще не са в пъти повече от нормалното, в най-лошия случай са няколко % повече, и то само заради излишната психоза.

Не искам да ви се меся в не много продуктивния спор, но тези няколко процента още през миналия месец са били близо до 50:
D_W1-46_2015_2020_W46_bul.png
 
Не искам да ви се меся в не много продуктивния спор, но тези няколко процента още през миналия месец са били близо до 50:
Тая графика обаче е изключително странна и неразбираема. Точно проучвах какво по дяволите показва. Попаднах на това: https://dnews.bg/kolko-poveche-umirame-ot-kovid-19.html

Цялата статия са малко врели-некипели заради това текстче в самия й край:
Бел.Ред: Отнесете се с внимание към изнесените данни, тъй като те са предварителни. Идеята е те да се обмислят, картината ще е по-ясна през пролетта на следващата година, когато вече имаме окончателните данни на НСИ за смъртността през 2020 г.
Не знам кой го е писал това и дали разбира или не какво означава графиката, но и в двата случая е странно. Ако е прав, че картината ще стане по-ясна чак през пролетта... за какво ни са на нас тия дании сега? Предварителни данни... все едно сме на избори. Ама колко са предварителни? Колкото в началото на изборния ден или колкото час преди края? А ако автора само предполага, че пролетта всичко ще е ясно, тогава и той не знае какво гледа и какво вижда в тази графика.

Много странното е, че при цялата тая врява по медиите за ковид и броенето на почти всяка жертва от него, ей тук тази графика показва наличието на допълнителни 2 пъти повече трупове, висящи обаче някак в пространството като призраци, без никой да ги вижда. Според медиите има ли ги, няма ли ги? Изглежда ги няма, след като не говорят за тях. Ако ги няма, за какво ги чертаят въобще? Но ако ги има, тогава на медиите им е през аналния отвор за някакви си там допълнително 2 пъти повече умрели от безумно страшния им вирус. Кат са умрели, да не са. Нали не са от Ковид, нямат място в новините. Но това е изключителна подигравка, как да го кажа... мортален расизъм... нещо дето са си избрали една конкретна болест и си блеят за нея, блеят си, отвличайки вниманието на обществото от друг доста по-сериозен проблем. В такъв случай това е явна манипулация и злоупотреба с медийна власт.
 
И аз нямам идея как да я интерпретирам тази звездичка. Предполагам, че данните са предварителни в смисъл, че вероятно не за всички починали е ясен точен час и ден и, че е възможно да се разминават по дни, съответно от там седмичните резултати да не са съвсем точни. Все пак доста хора почиват в домовете си и биват открити в някакъв момент. Друго не ми идва на ум, но се съмнявам че каквато и корекция да има, тя ще е с цели близо 50%. Тоест, ръста на починалите наистина е голям, което дали е от стрес, от усложнения на Короната, от това, че без ПСР вече трябва да се молиш да те приемат някъде, или пък от нещо съвсем различно, не се знае.

ПС. Напълно възможно и не всички починали да са обработени, или поне информацията за тях да е стиганала до НСИ.

ПС2: Всъщност отговора си е на сайта на НСИ:
"Данните за 2020 г. са предварителни. При ползването им моля да имате предвид, че има закъснение в регистрирането/обработването на някои съобщения за смърт или броят на смъртните случаи през седмиците на 2020 г. ще се увеличава при всяко следващо генериране на тази справка."
 
Последно редактирано:
Просто не е редно тази статистика да виси така необяснена от медиите. Няколко седмици минаха, вече прави впечатление. Зле е при всички случаи или за медиите, или за НСИ.

Ако е фалшива статистика - защо НСИ показва фалшиви неща?
Ако не е фалшива и значи нещо, ма никой не знае какво - как може да се допусне прикриване на умрели в количества 2 пъти повече от официално обявените за страшни?
Ако са умрели от Ковид - защо медиите не ги съобщават на овцете и така един вид ги лъжат, че смъртността е по-малка от реалната?
Ако са умрели от стрес - значи стреса е по-опасен от Ковида, а стреса е причинен от медиите, значи медиите са пряко виновни за смъртта на тези хора и трябва да бъдат заличени като един вирус (с маски на очите и тапи в ушите).
Ако са мешана скара, Ковид + стрес - горните 2 са валидни.

При всички случаи е автогол. Да видим какво ще кажат религиозните :rolleyes:
 
^^^ Братле, ти отказваш да мислиш и четеш и да се инфармираш, а търсиш манипулацията всески и си смучеш от пръстите, не работят така нещата.

Виктор си го е цитирал, ето ти го пак.

от сайта на НСИ:

“Данните за 2020 г. са предварителни. При ползването им моля да имате предвид, че има закъснение в регистрирането/обработването на някои съобщения за смърт или броят на смъртните случаи през седмиците на 2020 г. ще се увеличава при всяко следващо генериране на тази справка."

Т.е по-малко умрели няма да има. Най-много да станат повече, защото някъде в някоя община може да не са подали информацията навреме. Толкова ли е трудно да изчетеш 10-те изречения на страницата с умирания.

Тъй като сме във форум предприемач - горещо ти препоръчвам да си купиш един домейн, за предпочитане eu/ws/pro/xyz/news, съдържащ някоя думичка като сенцазия, алтернатива, истината, лъжат ни, измама, и т.н, слагай му един wordpress и почвай да списваш. Имаш огромен талант във генерирането на очебиен fake news. Ще разкешиш яко. Като се развият нещата, може да цаниш и сругите двама активисти да помагат. Тъкмо ще ни спасите от съжденията си.
 
Драги зрители, по предварителни данни от ковид пандемията умрелите са 5000. Но ако се окаже евтнуално, че не са умрели 5000, да се надяваме до края на седмицата да наваксаме за да ни излязат сметките...

:eek:

И това са мисли и мнения на хора занимаващи се с бизнес....
 
^^^ Братле, ти отказваш да мислиш и четеш и да се инфармираш, а търсиш манипулацията всески и си смучеш от пръстите, не работят така нещата.

Виктор си го е цитирал, ето ти го пак.

от сайта на НСИ:

“Данните за 2020 г. са предварителни. При ползването им моля да имате предвид, че има закъснение в регистрирането/обработването на някои съобщения за смърт или броят на смъртните случаи през седмиците на 2020 г. ще се увеличава при всяко следващо генериране на тази справка."

Т.е по-малко умрели няма да има. Най-много да станат повече, защото някъде в някоя община може да не са подали информацията навреме. Толкова ли е трудно да изчетеш 10-те изречения на страницата с умирания.

Тъй като сме във форум предприемач - горещо ти препоръчвам да си купиш един домейн, за предпочитане eu/ws/pro/xyz/news, съдържащ някоя думичка като сенцазия, алтернатива, истината, лъжат ни, измама, и т.н, слагай му един wordpress и почвай да списваш. Имаш огромен талант във генерирането на очебиен fake news. Ще разкешиш яко. Като се развият нещата, може да цаниш и сругите двама активисти да помагат. Тъкмо ще ни спасите от съжденията си.

Точно ти да говориш за мислене.... малко ми идва странно, ама де да знам.... Всички знаят, че имаш детско мислене, никакви аналитични способности и нулево критично мислене. Демек, мисленето не ти е силната страна във всичките му аспекти. Демонстрирал си тези си "способности" безброй пъти в тази, а и други теми. Ти всъщност нямаш вина за това, защото си жертва на времето, в което си се родил. Всички на твоята възраст са като теб. За това сте толкова лесни за лъжене. Затова сте фенове на гроб, затова вярвате безрезервно на официалните канали за пропаганда.

Точно ти имаш тотален интелектуален разлом с @AseasRoa. По добре не му пиши изобщо, защото се получава нещо като съпоставка и опитите ти да го иронизираш се връщат обратно при теб с невиждана ярост. Най-просто казано, изглеждаш супер смешно с елементарните си напъни да го изкараш глупав. Ефекта е обратен за теб.;)
 
Ако са умрели от Ковид - защо медиите не ги съобщават на овцете и така един вид ги лъжат, че смъртността е по-малка от реалната?
Обявените смъртни случаи с усложненията от Ковид са само официално доказаните.
Има т. нар. 'скрита смъртност от ковид'. Много възрастни хора и такива с придружаващи заболявания (сухи съчки) си мрат заразени, без да им се прави тест.
Ама това една овца трудно би го разбрала.
 
Последно редактирано:
По повод "умиранията", които сега са повече. Споко - тепърва ще има много повече. Стотици хиляди хора на възраст над 40 не си правят никакви профилактични изследвания. Дори и да имат някакви симптоми - чакат да мине вируса, че е страшно навън.
 
ШОК и УЖАС. Поради завишени стойности на статистическите данни очаквайте двойно по-голяма смъртност в следващите няколко дни до изравняване на резултата.

По-напред някой, май беше Бърни писал, че те хората умирали ама не ги намирали веднага OMG... Невроятно, но ФАКТ : Съседи намериха 122 трупа във блока си и веднага ги добавиха към статистиката за Ковид-19.

Имам чувството, че съм попаднал във фентъзи канал от mIRC едно време.

Последните 4-6 страници толкова глупости са изписани от ковид феновете, че Толкин, Зелазни и дори Майкъл Карйтън не могат да сътворят такива сцени
 
Обявените смъртни случаи с усложненията от Ковид са само официално доказаните.
Ко? Не!?
Има т. нар. 'скрита смъртност от ковид'. Много възрастни хора и такива с придружаващи заболявания (сухи съчки) си мрат заразени, без да им се прави тест.
Докажи го. Докажи как мрат ОТ Ковид и само от Ковид, а не от нищо друго.
Т.е по-малко умрели няма да има.
Абе, щом има такива закъснения, тогава що да не са пестили числа цяла година за да ги записват ей сега?? На мен това ми беше най-първото предположение даже, но при целия ковид фокус ми се стори невъзможно да са пропуснали и муха да не бъде записана като жертва.
 

Горе