Сектата на ковидитите

Така е, ама ако живееш на някое дърво в Аляска.
Ако си член на дадена общност, спазваш каквото ти каже вожда.
Вярно е. Но въпросът е защо вождът в този случай не се фокусира върху рисковата група, която е достатъчно голяма за да не може да бъде обслужена ако повечето в нея се разболеят едновремено. Мерките можеха да са много по-насочени и предполагам, че биха били и много по-ефективни така. Вместо това тези, които би трябвало да изкарват парите ще изкарат по още един кредит, а тези, които продължат да имат работа ще ходят в офиса към 11-12ч, понеже като трябва да пазаруват за близки под карантина, не могат да го направят преди 10:30.
 
Аз блокирана ли съм? :cry:
Ако си била за блокиране, да съм го направил още като спореше с мен за цигарите :) Вадиш достатъчно логични доводи, които да неутрализират блокинг радара ми, но все пак е излишно да определяш хората по груб начин. Това чупи разговора, сваля го на ниво лични разпри и просто няма смисъл.

Трябва да се внимава дори с думи като "вие" и "всички". Аз съм влизал преди във форуми и съм писал по начин "вие това, всички онова...", което ме кара да изглеждам като нападател и гледаш как всички от форума ми се нахвърлят. Но така поне бързо разбирам, че с тия хора не си заслужава да общувам.

Хубаво е да има разногласия, нали така се разнищва даден проблем. Но ако се излезе от проблема и се влезе в лични разпри, всичко е свършено. От някой, който ме е обидил вече не чакам да има желание да ме чуе, нито пък аз вече искам да го слушам, затова направо ги разкарвам. biaaro го блокирах по същите принципи, но вместо мен е нахулил някой друг. Принципите са си принципи :) Но може да го отблокирам за да компенсирам Каменчо. Аз ако блокирам всички, накрая форума ще ми изглежда като личен блог егати :D
 
От някой, който ме е обидил вече не чакам да има желание да ме чуе, нито пък аз вече искам да го слушам
Ти и преди това не слушаше, спокойно. Сам си го написа. Изкривяваш реалността по нямин по който ти харесва и манипулираш много грозно.
 
Ако си била за блокиране, да съм го направил още като спореше с мен за цигарите
Е, то пък остава и само на база разногласие по даден въпрос да блокираш.
Теб никога не бих те обидила, защото от самата ти поява във форума те определих като умно момче.

Относно обидите - те са солта на живота ни във форума. Понякога споровете стават толкова бурни, че без тях не може. Тъпо е единствено, когато обидите са целенасочени, а не признак на плам в спора. Има и такива. Отнесла съм доста, но и съм нанесла доста. Не обещавам да липсват в бъдеще. Връщам каквото получа. :)
п.с. Отблокирай Биаро. Може да те е "нафулил" в някоя тема, но в тази няма да се случи, а и по принцип, предполагам. Мен също ме е обиждал, но даже вече не помня как и за какво.
Ти имаш ли мобилен телефон? Имаш, нали? Значи ТИ ВЕЧЕ СИ ЧИПИРАНА!
Да, ама във всеки момент мога да захвърля "чипа", да го оставя вкъщи, когато не искам да ме следят навън. Друго е да си ти е под кожата, а още по-добре да не знаеш, че е там, че може да почне едно рязане на мръвки... :)
 
Мерките можеха да са много по-насочени и предполагам, че биха били и много по-ефективни така.
Аз имам размисли в посока на това, че не се цели ефективност, а се цели точно това което се случва - размирици, недоволство, разделение, конфликти, фалити. Това след като си изял толкова много критики за неадекватни мерки и да приложиш поредната още по-неадекватна - това не може да е дори малоумие, това просто е нарочно.

Ти да кажеш "От петък може, ама може и да не съсипем бизнесите на хората" и след това да кажеш "Абе айде затваряме, фалирайте" без да им дадеш никакво време за реакция, това от 100 км се вижда че е нарочно.

Коридорите не са ме интересували като мярка, защото не съм пазарувал от тия магазини въобще. Но не е далече от акъла че по-малко време за пазаруване за едно и също количество хора означава по-голямо гъчкане. Нали не трябваше да се гъчкаме бре, и маските нали пазеха :) Тази мярка е била за да подразни хората и да ги раздели физически.
 
Относно обидите - те са солта на живота ни във форума. Понякога споровете стават толкова бурни, че без тях не може.
Значи моя език е прекалено чувствителен на форумска сол, а твоя трудно я усеща от многото цигари :)

Да, ама във всеки момент мога да захвърля "чипа", да го оставя вкъщи, когато не искам да ме следят навън. Друго е да си ти е под кожата, а още по-добре да не знаеш, че е там, че може да почне едно рязане на мръвки... :)
Това с чипирането отдавна витае, преди години се говореше за за RFID под кожата. RFID обаче е антена + елеменратна електроника, и тази антена служи за захранване и предаване на информацията. Т.е. така докато си вървиш навън на улицата това нещо не се захранва от никъде, щото няма достатъчно енергия да се захрани, трябва предавател. Ще кажеш, че има доста антени наоколо и те излъчват енергия, но не съм сигурен че е достатъчна да захрани чипа. Пък и едва да стига, защо да не си сложиш една метална гривна и да блокираш сигнала. Чипирането ми се вижда малко като онова с очилата на Гугъл - извън филм за Джеймс Бонд нямат достатъчно практичност.
 
Вярно е. Но въпросът е защо вождът в този случай не се фокусира върху рисковата група, която е достатъчно голяма за да не може да бъде обслужена ако повечето в нея се разболеят едновремено.
Проблем е, че най-малко рисковата група (децата) са основният преносител към най-рисковата.
Например във Финландия 44% от домакинствата са от по един човек.
 
Значи моя език е прекалено чувствителен на форумска сол, а твоя трудно я усеща от многото цигари :)


Това с чипирането отдавна витае, преди години се говореше за за RFID под кожата. RFID обаче е антена + елеменратна електроника, и тази антена служи за захранване и предаване на информацията. Т.е. така докато си вървиш навън на улицата това нещо не се захранва от никъде, щото няма достатъчно енергия да се захрани, трябва предавател. Ще кажеш, че има доста антени наоколо и те излъчват енергия, но не съм сигурен че е достатъчна да захрани чипа. Пък и едва да стига, защо да не си сложиш една метална гривна и да блокираш сигнала. Чипирането ми се вижда малко като онова с очилата на Гугъл - извън филм за Джеймс Бонд нямат достатъчно практичност.
Питаше ли нещо по този въпрос вчера?

 
Много изписано, не съм го чел,но искам да ви кажа 3 неща.

1. В момента е ад. Има много болни които никой не преглежда а се лекуват по телефона - ми и здравната осигуровка вече ще я тегля в брой и ще ги слагам върху телефона..

2. В болниците приемат само хора със затруднено дишане. Тоест "лекуваш" се вкъщи докато почнеш да не можеш да дишаш и се молиш да има място за теб. А места няма за всички. Лекарсрва и персонал също.

3. Има хора го карат на крак и заразяват много други хора, повето от които не го карат на крак и много от тях имат нужда от болница, но не е лесно да влезеш.

Аз бях от тези които се пазят, слагах маска в магазина, не хидех много по кафета и кръчми. Мислех че ще ми се размине леко.

Поздрави от болницата.
 
Аз бях от тези които се пазят, слагах маска в магазина, не хидех много по кафета и кръчми.
Пожелаваме ти бързо и пълно оздравяване!
С това изречение ти на практика доказваш, че цялата концепция на т.нар. "мерки" е идиотщина. Мерките трябваше да са насочени към адекватна медицинска помощ, а не към опити да се спре водопад с цедка за чай.
 
  • Like
Реакции: Ril
Пожелаваме ти бързо и пълно оздравяване!
С това изречение ти на практика доказваш, че цялата концепция на т.нар. "мерки" е идиотщина. Мерките трябваше да са насочени към адекватна медицинска помощ, а не към опити да се спре водопад с цедка за чай.
Ей, моме, нали беше грипче бе! Ти не си в час, честно!
 
Ей, моме, нали беше грипче бе! Ти не си в час, честно!
Момко, когато казвах, че е грипче, дори не беше това. Сега имаме ЕПИДЕМИЯ от респираторна инфекция, която е опасна единствено поради липсата на адекватна медицнска помощ.

Предвид начините на разпространение, инфекцията не може да бъде спряна с недоумици, само защото една група паникьори са се насрали до ушите от страх. Стойте си вкъщи завити през глава, щом ви тресе шубето, но! Моля ви, спрете да се карате на адекватно региращите хора за всеки болен и умрял. НЕ СМЕ ВИНОВНИ НИЕ! СИСТЕМАТА ВИ УБИВА! :)
 
  • Like
Реакции: Ril
Има само един факт. Лекарите не щат. Това е всичкото. Това е главният фактор. Когато водеха тази пресконференция, те първо излъгаха, че България е на второ място по смъртност, изведнъж се оказа, че за последните 14 дни, ние не сме на половината в списъка по някакви смъртни случаи, на хубаво място сме, нищо такова няма
. Те накрая изплюха камъчето, вадиха от кладенец, излъгаха с цифри. Трябва да се даде почивка на здравната система, от щаба го казаха, затова правят локдаун. Води се война и сега ние трябва всички да се скрием в бомбоубежището и да не се показваме навън, за да се даде почивка на лейтенантите.

Това заяви социологът Андрей Райчев пред Слави в „Телевизия 7/8”.

Истинско безобразие, правителството нямаше никакво намерение да затваря, то не отстъпва на болестта, то не отстъпва на никакъв международен натиск, защото такъв няма. То отстъпва само на едно, затова, че лекарите казват: Не издържаме повече. Тези 18 дни ние ще живеем като скотове, защото тези не издържат, но кой точно не издържа. Затова, че бяха свикнали да не работи и да получава, на безобразното си отношение към пациентите, айде да не обвинявам, не искам да обвинявам всички лекари. Но там има огромно количество в ръководството на всичко това, здравните каси, лекарски съюзи, шефове на болници. Те са свикнали, че да си лекар, означава да си отвориш много широко джоба, да си живееш така и той да се пълни. А тук изведнъж се оказа, че трябва да се работи в една тежка ситуация. Между другото към края на тази тежка ситуация, плюс минус около половината са минали вече, има още 20 на сто да минат и всичко ще свърши, допълни Андрей Райчев.​
 
Има само един факт. Лекарите не щат. Това е всичкото. Това е главният фактор. Когато водеха тази пресконференция, те първо излъгаха, че България е на второ място по смъртност, изведнъж се оказа, че за последните 14 дни, ние не сме на половината в списъка по някакви смъртни случаи, на хубаво място сме, нищо такова няма
. Те накрая изплюха камъчето, вадиха от кладенец, излъгаха с цифри. Трябва да се даде почивка на здравната система, от щаба го казаха, затова правят локдаун. Води се война и сега ние трябва всички да се скрием в бомбоубежището и да не се показваме навън, за да се даде почивка на лейтенантите.

Това заяви социологът Андрей Райчев пред Слави в „Телевизия 7/8”.

Истинско безобразие, правителството нямаше никакво намерение да затваря, то не отстъпва на болестта, то не отстъпва на никакъв международен натиск, защото такъв няма. То отстъпва само на едно, затова, че лекарите казват: Не издържаме повече. Тези 18 дни ние ще живеем като скотове, защото тези не издържат, но кой точно не издържа. Затова, че бяха свикнали да не работи и да получава, на безобразното си отношение към пациентите, айде да не обвинявам, не искам да обвинявам всички лекари. Но там има огромно количество в ръководството на всичко това, здравните каси, лекарски съюзи, шефове на болници. Те са свикнали, че да си лекар, означава да си отвориш много широко джоба, да си живееш така и той да се пълни. А тук изведнъж се оказа, че трябва да се работи в една тежка ситуация. Между другото към края на тази тежка ситуация, плюс минус около половината са минали вече, има още 20 на сто да минат и всичко ще свърши, допълни Андрей Райчев.​

Сега ще завалят "контра аргументи", фокусирани изцяло върху личността на Андрей Райчев. И аз не го харесвам, но в случая трябва да признаем, че е прав. Дори той очевидно може да бъде прав. :)
 
Момко, когато казвах, че е грипче, дори не беше това. Сега имаме ЕПИДЕМИЯ от респираторна инфекция, която е опасна единствено поради липсата на адекватна медицнска помощ.

Предвид начините на разпространение, инфекцията не може да бъде спряна с недоумици, само защото една група паникьори са се насрали до ушите от страх. Стойте си вкъщи завити през глава, щом ви тресе шубето, но! Моля ви, спрете да се карате на адекватно региращите хора за всеки болен и умрял. НЕ СМЕ ВИНОВНИ НИЕ! СИСТЕМАТА ВИ УБИВА! :)
Преди беше грипче , сега е епидемия. Новите Левски и Ботев отново раждат гениални разсъждения.
А реално и преди и сега си беше коронавирус....
 
Преди беше грипче , сега е епидемия. Новите Левски и Ботев отново раждат гениални разсъждения.
А реално и преди и сега си беше коронавирус....
Тия дето викат да се заврем вкъщи, те са най-големите страхливци! И които все държавата им била виновна. Мани ги, те ще си го повтарят като развален грамофон.
 
...Пет от животозастрахователните компании и една от общо застраховане са посочили в отговорите си, че за тях "ковид" не е изключен риск. Това означава, че той се третира като стандартна инфекция и е покрит по полици, предвиждащи обезщетения, свързани със заболяване. Размерът на обезщетенията или плащанията зависи от условията по конкретната полица....Източник


:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Горе