Сектата на ковидитите

Абе, щом има такива закъснения, тогава що да не са пестили числа цяла година за да ги записват ей сега?? На мен това ми беше най-първото предположение даже, но при целия ковид фокус ми се стори невъзможно да са пропуснали и муха да не бъде записана като жертва.
вземи прочети ВСИЧКАТА информация от страницата и не пиши измислици. Всичко е написано, това, че не си го прочел, не означава, че някой те лъже. В забележка под всяка графика е базирано, че данните са агрегирани по дата на смъртта, а не по дата на обработка. Така че никой не е пестил нищо.

Информирай се, преди да правиш тъпи заключения. Ето за това сме на тоя хал, защото всеки пише и мисли, че много ги разбира, ама не сяда да прочете 2-3 реда...
 
Ко? Не!?

Докажи го. Докажи как мрат ОТ Ковид и само от Ковид, а не от нищо друго.
Никой не ти казва, че 'мрат ОТ Ковид и само от Ковид,'
Като няма за какво да се хванеш, почваш с фантазиите.
 
@kamentk, Виж сега, мен в момента НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА от какво са умрели. Ковид, мовид, все ми е тая. Мен ме интересува да ГОВОРЯТ по медиите умрели ли са, от какво са умрели, как са умрели. Те да го кажат, а не ти да ми съчиняваш теории тук. Дори да са умрели по начина по който ти казваш, обществото (или поне религиозните) ТРЯБВА да знае. В противен случай е прикриване на трупове или надписване на такива. Какво пише под и над графиката ми е през г... Показаното на графиката НЕ съответства с приказваното по новините и на мен критиката ми в момента е само за това. Говорят за едни умрели, съсипват бизнесите на хората заради тези умрели, а нито дума не споменават за едни други умрели дето по случайност се оказват 2 пъти повече.

Дори да не знаят от какво са умрели, искам да ги видя всяка седмица да казват "Ми не знаем от какво са тия трупове, ма да знаете че са 2 пъти повече от тия дето ви плашихме че са от Ковид през изминалата седмица"
 
Живей си в паралелната вселена, няма да се занимавам повече с теб. Ти нито четеш, нито мислиш. Хем се интересуваш, хем като ти се напише как стоят нещата и че си в откровена грешка - било му през г..а. Не ме интересува какво са казали по новините и как ти го тълкуваш. Ако гледаш телевизията на Слави, там се казва едно, ако гледаш БТВ - друго, ако четеш Дневник трето, ако четеш медиите на Шиши - четвърто. Тук коментираме официалната държавна статистика, а не щенията на осъществени и неосъществени политици - собственици на медии, които проектират интересите си върху това, което пишат подопечните им журналисти. Ако забелязваш - нито веднъж не съм коментирал журналистически коментари, точно защото те включват лично мнение. Аз коментирам данните в които ти не вярваш и правиш фантазии в/у тях и ти доказвам, че грешиш, ти се правиш на интересен и отбиваш топката. Те хората и в летящото спагети чудовище вярват, днеска една на магазина пък се обясняваше, че се молила да завали сняг, защото ковида го пръскали от самолетите и щял да се изчисти въздуха... Всеки вярва в каквото си иска.. Абсолютен трол си ти. Със здраве.
 
Последно редактирано:
Каменчо се фръцна като ощипана госпожица - тцъ, тцъ, тцъ!

Нещо интересно за смисъла от тестовете и достоверността на цялата патардия, дето се вдига по медиите. Колко достоверни са данните "днес имаме еди колко си нови случая на кови"

 
Аз коментирам данните в които ти не вярваш и правиш фантазии в/у тях и ти доказвам, че грешиш, ти се правиш на интересен и отбиваш топката.
Пак ти казвам, не е в това въпроса. Аз казвам, че е автогол за медиите това че не говорят за този проблем, каквото и да означават данните. А ти тук си седнал да се извиняваш като сополиво циганче от тяхно име и да ми обясняваш какво съдържали данните. Предишната седмица те питах какво означават данните според теб, но тази седмица въобще мисълта ми не е в тази посока и не те питам. Да са умрели от каквото ще. Казвам само, че е недопустимо вестителите на смъртта да не обръщат никакво внимание на тия данни, ако са истински. Това са БНТ, БТВ, НОВА и най-общо всички които всеки ден бълват ковид навсякъде. В случай че не са истински (защото нещо е истинско само когато е казано по телевизията), тогава е недопустимо НСИ да ги публикува по този начин. Кво толко неразбираемо казвам...
 
Пак ти казвам, не е в това въпроса. Аз казвам, че е автогол за медиите това че не говорят за този проблем, каквото и да означават данните. А ти тук си седнал да се извиняваш като сополиво циганче от тяхно име и да ми обясняваш какво съдържали данните. Предишната седмица те питах какво означават данните според теб, но тази седмица въобще мисълта ми не е в тази посока и не те питам. Да са умрели от каквото ще. Казвам само, че е недопустимо вестителите на смъртта да не обръщат никакво внимание на тия данни, ако са истински. Това са БНТ, БТВ, НОВА и най-общо всички които всеки ден бълват ковид навсякъде. В случай че не са истински (защото нещо е истинско само когато е казано по телевизията), тогава е недопустимо НСИ да ги публикува по този начин. Кво толко неразбираемо казвам...
А ха ха.... Твърде късно влезе в темата, явно чак сега осъзнаваш, че става въпрос за функционално неграмотни хора. Те просто не разбират какво им се пише, не могат да го осмислят, просто не го разбират. Разбират само от визуално поднесена информация, готово смляна и пригодна за употреба. Точно затова те обвиняват в конспирации, поскоземство и тн. защото не разбират нещата и от там нататък всичко им е като конспиративна теория.

При Камен нещата са най-силно изразени.
 
Разбират само от визуално поднесена информация, готово смляно и готова за употреба.
Явно и това не разбират, защото графиката от снощи, която показва България първа по смъртност и лошата безмеркова Швеция предпоследна, изобщо не я коментираха. Чудна работа! :)
 
  • Like
Реакции: Ril
Явно и това не разбират, защото графиката от снощи, която показва България първа по смъртност и лошата безмеркова Швеция предпоследна, изобщо не я коментираха. Чудна работа! :)
Ти пък графики.... Под визуално имах предвид цветни картинки - ябълки, круши такива неща :D
 
  • Haha
Реакции: Ril
Понеже всички пишете графики, статистики и числа, сега ще ви разкажа какви са последиците от безобидното грипче. Имам няколко човека, които изкараха болестта. Те се водят излекувани. Един от тях го удари в нервите и не може да се оправи - безсъние, паник атаки, депресия. Другият се задъхва и не може да спортува както преди. Понеже много медии се хвалят колко души били излекувани - ама никой не казва, че за половината от тях са останали непоправими последствия в организма. А вие си продължавайте сладката дискусийка и глупостите с чипиранията и конспирацията, не ми пречите.
 
А ха ха.... Твърде късно влезе в темата, явно чак сега осъзнаваш, че става въпрос за функционално неграмотни хора. Те просто не разбират какво им се пише, не могат да го осмислят, просто не го разбират. Разбират само от визуално поднесена информация, готово смляна и пригодна за употреба. Точно затова те обвиняват в конспирации, поскоземство и тн. защото не разбират нещата и от там нататък всичко им е като конспиративна теория.

При Камен нещата са най-силно изразени.
Е, и аз не винаги чета много внимателно написаното от някой друг и тръгвам да коментирам без напълно да съм го разбрал, това ми е ясно. Като трябва да се повтаряме, ще се повтаряме и ще се изясняваме.

Обаче Камен май си държи на това умрелите от Ковида да са в пъти повече от обявените, но да не се споменават всичките.

@kamentk, ти с каква цел въобще пишеш в тази тема и защо искаш мерките да се спазват? За да има по-малко умрели? За да спасиш болниците? Защото така казаха по любимата ти медия? Защото доходите ти нарастват пропорционално на мерките? Защото не харесваш Нанди и си рекъл че каквото тя казва, ти ще си на обратното мнение? Защото харесваш мен и обичаш да си отговаряме един на друг в темата? А кажи защо :)
 
@kamentk, ти с каква цел въобще пишеш в тази тема и защо искаш мерките да се спазват? За да има по-малко умрели? За да спасиш болниците? Защото така казаха по любимата ти медия? Защото доходите ти нарастват пропорционално на мерките? Защото не харесваш Нанди и си рекъл че каквото тя казва, ти ще си на обратното мнение? Защото харесваш мен и обичаш да си отговаряме един на друг в темата? А кажи защо
Защо пиша ли - очаквах да стане смислена и интелигентна дискусия. Да обсъждаме данни, резултати от мерки, да говорим за механизмите на разпространение на вируса и т.н. Но се видя, че такава дискусия не може да стане. То продължих да пиша, за да образовам неграмотници като тебе, бълхаря и чакрата, които не могат да свържат 2 + 2. Ама при вас явно положението е много по-тежко, та няма смисъл. То е тотална неграмотност. Говори се, че учениците губели, като не посещавали присъствено, заради мерките, вие сте пример, че и присъственото обучение пак не дава резултати, когато човек не седне да прочете две изречения и да ги премисли. Ако изобщо сте стъпвали в училище. Неколкократно питах двамата основни конспиратори, с какво образование са - мълчат. Срам ли ги е да си кажат, не знам. Тяхна си работа. Ако бяха казали, че са с 3-ти клас, щях да разбера.

Ти му обясняваш, че гледаш статистика и търсиш причинно-следствени връзки, той си говори за медии и какво говорели. Ти ако вярваш на медии - твой проблем. Поне сам си каза, че при тебе положението е: “чукча не читател, чукча писател”. Ми пишете си, вярвайте в извънземни, в корпорация монсанто, в кемтрейлс, хаарп, илюминати, масони, рептили, летящато спагети чудовище, плоската земя, прераждания, вредата от ваксините и каквито и измислици искате. Всеки е свободен да прави каквото си иска. Само спазвайте законите и наредбите и ако може, слушайте малко по-умните от вас. За ваше добро е. Знам, че е трудно, ама това е положението. Светът не се върти около вас и никой няма да ви вземе “свободите”.
 
От събота просто ще се заразяваме по неформални начини, тъй като е ясно че много от нас нямат намерение да спират да живеят само защото някой тая сутрин така е решил.
Понеже причината за тези мерки, които одобриха днес е, че имаха 6 месеца да се подготвят, а накрая се оказа, че нищо не са правили. Законови пречки да се използват нужните легла в болниците, линейки които не знаят къде да закарат болните, болници които не знаят че към тях идва линейка, хора по спешност, които обаче висят и чакат да им излезе ПСР-а иначе не ги премат. Всички деца на училище, за да може по-бързо да изпуснем всякакъв контрол (не че сме имали някакъв) върху скоростта на заразяване. Всъщност в графиката на НСИ умиранията скачат точно две седмици след 15.09. Тея хора са си за линч отвсякъде, според мен.

Преди малко като се връщах от офиса по някакво радио някакъв министър обясни как в Израел тези мерки свалили новозаболелите от 6000 до 400 на ден за 3 седмици. Пропусна да каже за останалите, примерно, 10 Европейски държави в които тези мерки са от началото на месеца, но статистиката почти не се променя засега.

И тука започвам да си задавам някакви въпроси на които не мога да си отговоря:
- Ако искаш да опазиш рисковите групи, защо прилагаш мерки върху цялото население? Рисковата група е малък процент от цялото население и е много по-лесно да контролираш малката група, от колкото голямата.
- Зеления коридор за какво е точно, ако няма задължение рисковата група за която е направен, да го спазва? Моите впечатления са, че възрастните хора масово не ги интересува и не го спазват.
- Къде отиде това фиаско с полевата болница в Арена Армеец, щом сега няма легла?
- Можеш да затовриш най-уязвимите, които така или иначе са си взели вече кредита с идеята че ще си стъпят на краката, но не можеш и не желаеш да накараш банките да отстъпят с още 3 или 6 месеца? Поне това разбрах вчера, ако досега не се е променило.

Изборът дали някой да носи маска или не, дали да се затваря вкъщи и да се психира или не, дали да спазва дистанция или не трябва да си е негов и всеки да има прво да си решава сам какво и как ще прави, освен ако не е в рисковата група. Както аз имам (реално нямам) правото като един такъв без маска ми кихне в лицето да го положа да легне.
Маска нося и дистанция винаги съм спазвал така или иначе, но с тея нови мерки просто нямам намерение да се съобразявам изобщо.
 
То продължих да пиша, за да образовам неграмотници като тебе, бълхаря и чакрата, които не могат да свържат 2 + 2.
Ами няма да ти се получи да ме образоваш, защо след това изречение направо те блокирам и теб, без дори да прочета какво си написал нататък :) Просто не понасям такива дето хвърлят обиди по форумите, независимо от всичко останало което казват.

Механизмите за разпространение ги знаеш и ти, наричат се медии. А страшния вирус, както го казах вече, е психо вирус който вкарват в мозъците на хората. Ковид е просто ребрандиран грип, служи само за параван. Жертвите обаче са реални - от умрелите по естествен начин, през стресираните до безсъзнание, до убитите в болниците.
 
Понеже всички пишете графики, статистики и числа, сега ще ви разкажа какви са последиците от безобидното грипче. Имам няколко човека, които изкараха болестта. Те се водят излекувани. Един от тях го удари в нервите и не може да се оправи - безсъние, паник атаки, депресия. Другият се задъхва и не може да спортува както преди. Понеже много медии се хвалят колко души били излекувани - ама никой не казва, че за половината от тях са останали непоправими последствия в организма. А вие си продължавайте сладката дискусийка и глупостите с чипиранията и конспирацията, не ми пречите.
Първо по болднатото - напротив, казват от самото начало. Последиците са поправими, но става бавно, особено пораженията върху белия дроб. Вчера четох някъде, че до 6 месеца може да отнеме пълното възстановяване.

И спрете да се фръцкате за всяка своя лична драма на нас. Сърдете се на Гейтс и д-р Фаучи, които създадоха вируса. Нали искаш да те чипират? Ми това е процеса, Минке. Колкото и да си се нагъзил, първо ще си минат другите процедури и тогава.
Те са заради такива като нас, дето не се нагъзваме лесно. ;)
 
Това със зеления коридор беше най-голямата простотия, измисляна някога. Като ще правиш коридор за възрастните, ще направиш и за другите. Щом аз не мога да пазарувам с бабите и те нямат право да пазаруват с мен. Сега и с това затваряне, по модерно му локдаун ще стане тотално мазало, ама няма кой да мисли...
 
след това изречение направо те блокирам и теб, без дори да прочета какво си написал нататък :) Просто не понасям такива дето хвърлят обиди по форумите
Аз блокирана ли съм? :cry:
 
Изборът дали някой да носи маска или не, дали да се затваря вкъщи и да се психира или не, дали да спазва дистанция или не трябва да си е негов и всеки да има прво да си решава сам какво и как ще прави, освен ако не е в рисковата група.
Така е, ама ако живееш на някое дърво в Аляска.
Ако си член на дадена общност, спазваш каквото ти каже вожда.
 
Първо по болднатото - напротив, казват от самото начало. Последиците са поправими, но става бавно, особено пораженията върху белия дроб. Вчера четох някъде, че до 6 месеца може да отнеме пълното възстановяване.

И спрете да се фръцкате за всяка своя лична драма на нас. Сърдете се на Гейтс и д-р Фаучи, които създадоха вируса. Нали искаш да те чипират? Ми това е процеса, Минке. Колкото и да си се нагъзил, първо ще си минат другите процедури и тогава.
Те са заради такива като нас, дето не се нагъзваме лесно. ;)
Ти имаш ли мобилен телефон? Имаш, нали? Значи ТИ ВЕЧЕ СИ ЧИПИРАНА!
 

Горе