Сектата на ковидитите

И това, че го е казал е много лошо, защото???
На фона на премиер, който блещи къде по-големи идиотщини ежедневно, всеки друг коментатор звучи разумно, логично и възпитано. ;)

Този поне не се опитва да създава дипломатически проблеми, бутайки КГБ в шкафчето с насраните си гащи.


Е толкова пък чак наивен не може да си?

Никога не съм се ваксинирала срещу грип, както и болшинството хора в България. Грипът в различните му щамове се самоограничава вследствие масовото преболедуване. Демек - изчезнал е.

Относно ваксината за кОви - няма да си инжектирам нещо правено "в пристъп на лудост по време на буря". Ваксини, създавани много по-прецизно са спирани от масова употреба, заради кофти съотношение полза - вреда, а тук дори липсват клинични изпитания върху бременни и хора с хронични заболявания. Тествани са само на клинично здрави доброволци срещу заплащане. ;)

Освен това, за къв ... ни е да си слагаме ваксини, след като заразяването в момента е масово и повечето хора ще са запознали имунната си система с вирусчето Кови? :)

Готино изказване, запомни го, защото от Бг няма да мръднеш, когато направят задължителна ваксината, ако ще ходиш някъде в чужбина. Или викаш по-добре жива в Бг, отколкото мъртва в чужбина.

Аз лично лабораторна мишка няма да ставам. Ако ще се мре - да се мре.
И това, че го е казал е много лошо, защото???
На фона на премиер, който блещи къде по-големи идиотщини ежедневно, всеки друг коментатор звучи разумно, логично и възпитано. ;)

Този поне не се опитва да създава дипломатически проблеми, бутайки КГБ в шкафчето с насраните си гащи.


Е толкова пък чак наивен не може да си?

Никога не съм се ваксинирала срещу грип, както и болшинството хора в България. Грипът в различните му щамове се самоограничава вследствие масовото преболедуване. Демек - изчезнал е.

Относно ваксината за кОви - няма да си инжектирам нещо правено "в пристъп на лудост по време на буря". Ваксини, създавани много по-прецизно са спирани от масова употреба, заради кофти съотношение полза - вреда, а тук дори липсват клинични изпитания върху бременни и хора с хронични заболявания. Тествани са само на клинично здрави доброволци срещу заплащане. ;)

Освен това, за къв ... ни е да си слагаме ваксини, след като заразяването в момента е масово и повечето хора ще са запознали имунната си система с вирусчето Кови? :)

Аз лично лабораторна мишка няма да ставам. Ако ще се мре - да се мре.
Готино изказване, запомни го, защото от Бг няма да мръднеш, когато направят задължителна ваксината, ако ще ходиш някъде в чужбина. Или викаш по-добре жива в Бг, отколкото мъртва в чужбина.
 
Интересно е и каква е обосновката да се ваксинират преболедували хора, но това е друга тема...
Е как бе, нали повтаря вируса. Е ако повтаря, тогава и ваксината е мит, но това е друга бира
 
Готино изказване, запомни го, защото от Бг няма да мръднеш, когато направят задължителна ваксината, ако ще ходиш някъде в чужбина. Или викаш по-добре жива в Бг, отколкото мъртва в чужбина.

Човеко, не си вмъквай поста в цитата, че се налага да ровя из моите писаници, за да видя какво си ми казал. :)

Мисля, че ще мине време, докато направят ваксината задължителна, през който период ще се видят негативните ѝ ефекти и ще се поизчистят. Бутайте вие напред, пък аз като реша да ходя навън ще му мисля. :)
 
Како, аз работя с хора. За мое и тяхно добро ще е да се ваксинирам. Ама ти това няма как да го проумееш, нали? Да, на мен също не ми е 100 процента куул да си я слагам, ама ще се наложи.
 
Како, аз работя с хора. За мое и тяхно добро ще е да се ваксинирам.
Бате, ако междувременно изкараш вируса (дай боже лекинко, както 80% от хората), ще си я сложиш ли?
И защо мислиш, че правиш добро някому, хеле пък на себе си? Ако отключиш тежко автоимунно заболяване, няма ли да се окажеш в по-тежка позиция, отколкото ако си останеш податлив на кови-инфекцията? Пак опираме до съотношението вреда-полза. Ти как ги виждаш нещата по тези два показателя? :)
 
Бате, ако междувременно изкараш вируса (дай боже лекинко, както 80% от хората), ще си я сложиш ли?
И защо мислиш, че правиш добро някому, хеле пък на себе си? Ако отключиш тежко автоимунно заболяване, няма ли да се окажеш в по-тежка позиция, отколкото ако си останеш податлив на кови-инфекцията? Пак опираме до съотношението вреда-полза. Ти как ги виждаш нещата по тези два показателя? :)
Ако го изкарам, много ясно, че ще изчакам с ваксинирането. Аз съм си сложил доброволно и за хепатит А и Б, гледам още съм жив.
 
Аз съм си сложил доброволно и за хепатит А и Б, гледам още съм жив.
Сравнението е крайно неуместно, Теди. Ваксините за хепатит, тетанус, варицела и т.н. не са правени урболешката. Не знам дали техните производители са се отказали от каквато и да е отговорност, но поне са тествани във времето.

Противно на наложеното от докторчето на форума мнение, аз също имам всички задължителни имунизации и реимунизации.
 
Those who have been vaccinated could still be transmitting the virus

Two vaccines, from Pfizer and from Moderna, were highly effective at protecting people in late-stage studies from getting sick with COVID-19, the companies announced in November. But the trials don't tell us whether the vaccines help block the virus from infecting people or stop it from jumping from person to person.

Сега естествено ще се окаже, че ваксинираните може просто да се превърнат в безсимптомни преносители. Уж с ваксина, но ако хванат вируса го разнасят.

Сега още приказват, че ваксинирането щяло да бъде доброволно. Но когато съвсем случайно установят, че колкото повече ваксини се бият, толкова повече безсимптомни преносители се разхождат из улиците, ще запеят друга песен. Ще стане много важно да се ваксинират всички, иначе цялата работа е била напразно.

Един малко по-мрачен вариант би бил ваксинираните да се превръщат в преносители от момента на ваксинирането. Така на практика центровете за ваксиниране стават генератори на зараза. И то не просто генератор, а контролиран генератор. Колкото повече хора минат през генератора, толкова повече се покачва необходимостта от ваксиниране на останалите, за да не се заразят от нарастващото количество ваксинирани. Ако сега някои се питат дали Ковид е изкуствено създаден вирус, въобще няма да има съмнение че заразяването чрез ваксиниране е съвсем изкуствено.

Но силно се надявам това ми предположение да е грешно, защото предпочитам Ковид пред насилствена ваксина :) Някои от тия дето не ги чета тук може сега да каже "Ти може да предпочиташ Ковид, но сухите клечки биха предпочели ваксина". Сигурно... и после дори и повече от тях да умрят, просто няма да ги пишат жертви на Ковид, защото имат ваксина, а разпоредбите ще са ваксинираните да се пишат умрели от каквото друго на доктора му хрумне, но не и Ковид.
 
Човеко, не си вмъквай поста в цитата, че се налага да ровя из моите писаници, за да видя какво си ми казал. :)

Мисля, че ще мине време, докато направят ваксината задължителна, през който период ще се видят негативните ѝ ефекти и ще се поизчистят. Бутайте вие напред, пък аз като реша да ходя навън ще му мисля. :)
Навън имаш предвид извън селото до кладеца ли? ;)
 
Вчера пуснах за Русе, сега за Пловдив:
И какво доказва това? Две неща, в зависимост от кой лагер си:
Според ковидягите - вирусът е супер, мега, гига смъртоносен, а мерките не се спазват;
Според умерените оптимисти - здравната ни система не функционира, а Пловдив е градът с най-неадекватна реакция от страна на болници и медици. Не се сещам друг град, в който хора даа мрат по стълбищата на некви кенефи, обявени за здравни заведения.
 
Навън имаш предвид извън селото до кладеца ли? ;)
Ааа, кладенеца си е в границите на селото. Примерно до нивата на бай Митко бомбата, да речем. ;)
 
И какво доказва това? Две неща, в зависимост от кой лагер си:
Според ковидягите - вирусът е супер, мега, гига смъртоносен, а мерките не се спазват;
Според умерените оптимисти - здравната ни система не функционира, а Пловдив е градът с най-неадекватна реакция от страна на болници и медици. Не се сещам друг град, в който хора даа мрат по стълбищата на некви кенефи, обявени за здравни заведения.
Ехооо, има ли някой вътре?
Как какво доказва?
Доказва, че има увеличение със 100% на смъртността. Нали опорката на привържениците на 'весел Ковид' беше, че няма увеличение спрямо предната година, т.е това си е нормална, естествена смърт, но просто разкрасена с Ковид.
 
Доказва, че има увеличение със 100% на смъртността. Нали опорката на привържениците на 'весел Ковид' беше, че няма увеличение спрямо предната година, т.е това си е нормална, естествена смърт, но просто разкрасена с Ковид.
И как точно доказва, че ковид е супер опасен и смъртоносен, а вина за броя на мъртвите няма излишно създадената паника и хаоса в здравната система?
Доказва трънки! :)
 
И как точно доказва, че ковид е супер опасен и смъртоносен, а вина за броя на мъртвите няма излишно създадената паника и хаоса в здравната система?
Доказва трънки! :)
Нандито, ти си напълнила гащите от страх, вече стана ясно. Ти си от типа като видиш някоя лоша новина и се заканваш: ще ви блокирам вече, това е ФЕЙК. А те хората отразили световната новина и я пренаписали. Правиш се на смела, ама си личи, че не си. Хора, които отричат очевидното са най-наплашени. Те психолозите са го обяснили като защитна реакция. Затова не ти се сърдя.
 
Нандито, ти си напълнила гащите от страх, вече стана ясно. Ти си от типа като видиш някоя лоша новина и се заканваш: ще ви блокирам вече, това е ФЕЙК. А те хората отразили световната новина и я пренаписали. Правиш се на смела, ама си личи, че не си. Хора, които отричат очевидното са най-наплашени. Те психолозите са го обяснили като защитна реакция. Затова не ти се сърдя.
Радвам се, че не ми се сърдиш. ;)

Теди, ако ме познаваше, щеше да знаеш, че баш тия "новини" и манипулации не ме плашат. Аз съм човек изтъкан от фобии, и когато наистина ме е страх, много ми личи. Страх ме е от логични неща - пожари, височини, газови бутилки, ток, загуба на близки хора.

Последното го има като притеснение в тая връзка, но е много далеч от това, което вас ви тресе. :)
 
Радвам се, че не ми се сърдиш. ;)

Теди, ако ме познаваше, щеше да знаеш, че баш тия "новини" и манипулации не ме плашат. Аз съм човек изтъкан от фобии, и когато наистина ме е страх, много ми личи. Страх ме е от логични неща - пожари, височини, газови бутилки, ток, загуба на близки хора.

Последното го има като притеснение в тая връзка, но е много далеч от това, което вас ви тресе. :)
Мен нищо не ме тресе, страх ме беше само март месец. То не беше точно страх, а лека депресия. Сега просто гледам да съм разумен, за разлика от мнооого други безсмъртници.
 

Горе