Сектата на ковидитите

Абе човек, съвземи се малко бе, какви данни те гонят. Не можеш елементарно изречение да структурираш. Не съм от тея дето дебнат за правопис, никога не съм го правил. Ама на теб не ти се разбира какво искаш да кажеш. Което е проблем, когато общуваш в писмена форма.

Да ти го кажа така - данните, които представяш са разбъркани и трудни за обработка! Пиши разбираемо, не се мъчи да изглеждаш сложен, щото става мацаница и не ти се разбира.
май само ти не ме разбираш от цял свят. Това говори лошо за теб, не за мен. Спирам да ти отговарм, беше ми забавно да се погавря с теб днес, 3 месеца игнор и нула развитие. Жалко за теб.
За Каменчо няма нищо тайнствено. Нали го питах същото нещо още преди семици. Според него това са бабичките по селата, още по-известни като "сухите съчки", които са умрели от Ковид и са намерени по-късно от някой все още жив в селото. Но поради липса на пари за тестове оставали неустановени и си ги погребвали по нормалния начин.
Нали си ме блокирал, ако все пак не си - напиши къде съм написал такова нещо, точно в тозш смисъл.
 
Заради тази Ковид простотия, човек ако закъса няма къде да отиде да го закърпят. Приятел наскоро се беше контузил, отива в спешния център и един голям Х*й , само за Ковид болни бил.

Има много народ, който страда от други болести и има нужда от болнично лечение, или поне нормален преглед, ама с тази истерия само на ковид болни им се обръща внимание, и то на малък процент от тях.

ПС: Мисля че и ние го изкарахме тоя вирус, аз, майка, баба, брачеда и чичо ми. Никой от нас не си е правил тест, но всички имахме типичните симптоми и продължителност от 10 дена до 3 седмици при баба ми.
 
Ето още една новина от деня, жена в Благоевград е починала пред болницата, докато чака да я настанят. Била с отрицателен тест...
както казах в горния пост, еле па ако си с отрицателен тест, никъде няма да те вземат
 
Ето още една новина от деня, жена в Благоевград е починала пред болницата, докато чака да я настанят. Била с отрицателен тест...
както казах в горния пост, еле па ако си с отрицателен тест, никъде няма да те вземат
Ма лъжеш се нещо! Това е щото вируста е толкова страшна, че е по-уместно да се направи ваксина, отколкото да се създаде ново лекарство. Сега се налага да лекуват с лекарствата за старите грипове, и глей кво нещо - хората даже оздравяват. Това, само ако бъдат лекувани, де.
 
Такааа, да им е честито на Пловдив новото дарение от 15 апарата за механична белодробна вентилация от българската фирма BTL Industries.


Ако бях Каменчо, Тедката, Тъпин или Тути, щях да приключа с честитките и благопожеланията. Само че не съм, мен ме интересува какви точно са тия апарати. Затова решавам да ги проверя. В техния сайт не са споменати, може би са твърде нови. Макар че са споменати новите им маски, с които човек прилича на тъпа патка:

1607524548855.png

Но да не се отклоняваме. Оказва се, че преди почти месец същите са дарили 300 машини от същия модел на Чехия.


На това видео се вижда как демонстрират работата на машините - с надуването на балони.

1607524504476.png

Все повече ми приличат на апарати за командно дишане - белодробни помпи, които разкъсват иначе здравите бели дробове на нищоподозиращия приспан пациент. Но искам повече информация.

От тази снимка става ясно и какъв точно е модела - BTL-606 Ventilator. Попаднах на този документ.
1607525220682.png
И още едно описание на машината на руски. Както и цена и характеристики на английски.

За късмет на пациентите, машината може да се ползва и за неиванзивно обдишване.... но и за инванзивно.
 
машината може да се ползва и за неиванзивно обдишване.
Което значи да бъде ангажиран персонал, а това няма да се случи, защото ковидясалите се третират като прокажени. Мятат им разкладката от хапчета и наденица с картофи и бЕгат...
 
, то мога да ти кажа за трима познати, които са били без вкус и мирис в рамките на 10-14 дни, постоянна температура, болки в мускулите и тн., но с отрицателни тестове. :)
Явно или не са успели производителите да ги настроят правилно или са нацелили баш бройката, която цели да уравновеси нещата и да не бие на очи толкова Заговорът.
Странно, все едно чета за симптомите на грип ... Колко удбно за ковидите. Имаш симптомите на грип, но реално си коронясъл и лягай да мреш...
 
Последно редактирано:
Крумка, трудно ще ти е да влезеш при останалите капацитети. Доста от хората, които познавам и са изкарали короната, казват, че за пръв път през живота си губят обоняние и вкус, ма щом казваш, че са едно към едно - вЕрвам ти така, както не съм вЕрвал на 100-те човека извадка на биару!
 
са изкарали короната, казват, че за пръв път през живота си губят обоняние и вкус
Тия са некви специални. На мен ми се случва да ми е запушен носа при всеки грип и настинка. Яденето - иди-доди, ама да пушиш без обоняние е ужасно. :)

И стига сте ги делили на вкус и обоняние - двете сетива са свързани. Няма как да имаш едното, пък да нямаш другото. Експерти...
 
Странно, все едно чета за симптомите на грип ... Колко удбно за ковидите. Имаш симптомите на грип, но релано си коронясъл и лягай да мреш...
И тия, дето гориха маските бяха на твоето мнение, ама после половината беряха душа по болниците.
 
Крумка, трудно ще ти е да влезеш при останалите капацитети. Доста от хората, които познавам и са изкарали короната, казват, че за пръв път през живота си губят обоняние и вкус, ма щом казваш, че са едно към едно - вЕрвам ти така, както не съм вЕрвал на 100-те човека извадка на биару!
Ами с 3 лица с медицинско образование в семейството някак си съм склонен да им вярвам когато ми дават такава информация. При висвка температура винаги се губи вкус и доста често обоняние. Но щом това било екслузивен симптоп на К-19 така да е...
 
И тия, дето гориха маските бяха на твоето мнение, ама после половината беряха душа по болниците.
Всъщност, изнесени бяха данни, че тия, дето не ги гориха, а си миеха зъбите с тях беряха повече душа по болниците спрямо пироманите. :)
 
Не е ексклузивен, но е "запазената му марка". Обратното примерно е, че при короната рядко се наблюдава хрема. Мирис и вкус се губят най-често при обилна хрема, ама и мен това ме изненадва, че доста от хората, с които съм си говорил, им е за сефте загубата им. Преминали казват, че загубата на мирис е на 100% и дори силен парфюм не можеш да усетиш от 1 см..
И голяма част от боледуващите с ковид нямат толкова висока температура (37 и нещо до 38, но постоянна), освен, ако не се е стигнало вече до пневмония.
 
Последно редактирано:
Кашлици и настинка

Настинките, грипът и останалите инфекции на дихателни пътища могат временно да засегнат усещането ни за вкус и мирис. А понякога малки рецептори в носа са увредени и загубата на обонянието постоянства вероятно защото вирусите пречат на клетките да се обновят. Около 20% от нарушенията в обонянието и вкуса се дължат на вирусни инфекции, като най-често се проявяват на средна възраст и жените са по-засегнати от мъжете. Повечето хора имат само частична загуба на обоняние, която може да се придружава от изкривяване на миризмите (познатите неща не миришат както трябва), а понякога усещат постоянна лоша миризма или вкус. След няколко месеца състоянието може внезапно да се подобри.
Цитата е от статия преди 2019 година, затова не се споменава ковидято :D Има още хиляди резултати за загуба на обоняние при грип и настинка. Ползвайте си настройките, в случия аз ползвам Гоогле, въпреки, че някой ще ме обвинят че съм фен на руснаците, щото както знаем един от създателите е с тамошни корени :D ...
Та по назад в темата пуснах един скрийн за препълнена болница, скрийна е на статия от 2014 в която иде реч за грип-а. Предполагам никой не цъкна на източника(очаквано) :D

rebrand.png pulni.png
 
Фармацевтиката и ай ти индустрията реализират огромни печалби за сметка на разрухата в световната икономика.

 
Последно редактирано:
@NovaPS, казвам, че днес съм видял дядо Коледа, а ти ми разправяш какво ядели мечките... Долу-горе такава е връзката, ако постът ти е в отговор на моя. :D Загубата на мирис и вкус не са измислени от короната, но при нея се губят доста често НАПЪЛНО. Аз лично съм губил доста пъти от грип/настинка, но винаги частично, дотолкова, че да усещам по-силните миризми.

Не губи реномето си, че само ти си ми симпатяга от отсрещната секта, най-вече заради това, че влагаш мисъл и си струват да се прочетат постовете и инфото, което от време на време склоняваш да пуснеш. :confused:
 
@NovaPS, казвам, че днес съм видял дядо Коледа, а ти ми разправяш какво ядели мечките... Долу-горе такава е връзката, ако постът ти е в отговор на моя. :D Загубата на мирис и вкус не са измислени от короната, но при нея се губят доста често НАПЪЛНО. Аз лично съм губил доста пъти от грип/настинка, но винаги частично, дотолкова, че да усещам по-силните миризми.

Не губи реномето си, че само ти си ми симпатяга от отсрещната секта, най-вече заради това, че влагаш мисъл и си струват да се прочетат постовете и инфото, което от време на време склоняваш да пуснеш. :confused:
Еми куца ти връзкоусещането явно.
Ако следиш нещата напоследък, вместо да си само говорител на НСИ, че си усетил, че в момента загубата на обоняние е синоним на ковидято. Та исках да кажа, че мечките тая храна са я хапвали и преди 01.2019, дано да съм са изразил по-ясно. :)
 
Та по назад в темата пуснах един скрийн за препълнена болница, скрийна е на статия от 2014 в която иде реч за грип-а. Предполагам никой не цъкна на източника(очаквано) :D

Виж файлът 20510 Виж файлът 20509
Дясната картинка за ковида не знам от къде си я получил, аз не намирам такава новина. Има доста неверни такива картинки и сред средите на "конспираторите". Ето например каква гледах днес из фейса:

1607535263375.png
Едва ли не бабката е платена актриса и същите кадри са използвани още преди седмици за други репортажи. Не че не се случват такива заменки, но в случая това не е вярно и тези конспираторски твърдения са лъжа. Има даже още няколко подобни колажа пак с нейно участие. Информацията трябва да се проверява, независимо от кой и с какво намерение идва.
 
Дясната картинка за ковида не знам от къде си я получил
Няма такава новина, беше за сравнение, че и преди ковидято е имало години с препълнени болници със подобна симтоматика - грип и пневмония. Просто през 2014 е било нещо, през което повечето четящи са минали със скролчето... но сега е топ новина дето я дъвчат през 10 минути в новините. То лошо няма, ама погледите трябва да сa към тия дето взеха кинтитие да НЕ Е така, вместо това обаче едните плюят другите че не спазвали мерки, другите пък им отвръщат, че в паниката си са задръстили всичкото капацитет. Та... ясно е кой печели пак :D
 
На пазара излиза жесток конкурент на ваксините - студената вода.

Негово светейшество благослови от 20 до 26 декември свещеници и духовници, които са преминали през тази болест, да влязат при болните, да ги поръсят със студена вода, да им вдъхнат кураж“, заяви Белоградчишкият епископ Поликарп, който присъства на правителственото заседание.

Цялата информация тук:

 

Горе