Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

:lol::lol: И колко са платили за този невероятен сертификат?
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Толкова бързо я направих на салата че нема време да ми каже - Ще я питам
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

"И колко са платили за този невероятен сертификат?"

"Получаването на Сертификата е свързано с еднократно плащане на сумата от 59 лв нето + доставката ( 7лв бруто), което излиза общо на стойност 77,52 лв. Цялата сума се заплаща чак при получаване на пратката. За всичко е издадена фактура, от която може да се извади заплатеното ДДС, а останалата част от сумата да се опише като разход на фирмата."

korektnafirma.com/about

А после нямало предприемчиви хора.
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

:lol::lol: И колко са платили за този невероятен сертификат?

Беше нещо много смешно.

Водоустойчив стикер

информация за факта, че притежавате сертификатът

Стикерът може да се залепи на служебен автомобил, витрина или на входната врата на офисът Ви.

След поръчването на пратката ще получите:

Сертификат на Коректна Фирма 2015 с пълното наименование на фирмата.
Данни за достъп до страницата www.korektnafirma.com.
Водоустойчив стикер (формат А6)
Декларация за еднократно плащане.

Сумата на заявката е на стойност 59лв нето (бруто 70,8лв) това е за еднократна активация на визитката

Днес забравих да снимам тази велика табелка, но пак ще имам работа натам и ще снимам. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Относно вторият ми разговор с екипа от коректна фирма: 1. те били частна фирма(въпроса ми беше каква е юридическата форма на тяхната организация) 2. Не съм могъл да върна поръчката , техните служители не говорели празни приказки: те били обучени да ПРИКАЗВАТ точно определени неща ( в което не се съмнявам ), да се обадя на шефа им ако нещо се съмнявам (много нагли типове: АЗ да се обадя?!).
Разговор със 112: така и така- има ли уговорена среща да предадете пари?
-ами с куриер работят хората!
- добре пуснете една жалба до районното на място.
Еврика: открих Америка, много ми помогнахте...
С какво се различават тези от онези другите с бабите, аз се питам?
Може би са по-елегантни. Така е, закона е за кофти облечените.
 
Да, за пореден път се доказва, че каквото не е тръгнало да обира хората и бизнеса и в същото време противоречащ на закона, не е успяло. Тотална щета е законодателството, прокуратурата и всичко там. Като при мръсните и неподдържани кухни - създава условия за хлебарки, плъхове и други такива красотии. :) И тук е така. :)

Не казвам, че е великата измама, която може да се сравни с бабите, но определено е един шит, които сериозно не отговаря на много изисквания и по тази причина служителите им крият информация, която се изисква от клиента. Последните такива, с които ме изтормозиха и мен, защото хората не знаят и не са наясно, беше един адпортал, който им взе едни 69 лева, издублира им сайта, качи го при тях и честито. Моята работа отиде на кино, създадоха ми още. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Колеги да споделя за поредното обаждане от "сертификатора"... :)
"Добър ден! Обаждаме се от проект "коректна фирма". Бяхме говорили преди време, та да попитаме дали сте взели решение относно нашето предложение..."
Е вече наглите измамници ме предизвикаха:
-Значи вие ще ми издадете сертификат, който ще показва, че сме коректни, така ли?
Тя:
-Точно така! И по този начин вашите бъдещи клиенти...
Прекъсвам със следното:
- А след като заплатим таксата, това гарантира ли, че фирмата ни ще получи сертификат?
- Разбира се...
- А да ви попитам, дали знаете, че сертификат се издава, след съответният одит, и след покриване на определени условия! И в този ред на мисли, след като вашият така наречен, "сертификат" може да бъде получен с едно единствено условие, а именно - заплащане, това не го ли превръща в измама, както за нас, като искащи "сертификат", а още повече за карайният потребител на нашите услуги, който вие така подвеждате?
Момичето се опита да отговори нещо, но аз направо се бях "разпенил" от наглостта на тези мошеници и затворих телефона.
Та така.. "Работят" си хората, "сертифицират" си... Чак ми е чудно как ги измислят едни такива схеми. :) Но, докато има кой да им се "връзва"...
 
Циркът е пълен. Тъпаците, които са се "сертифицирали" са си и плеснали този толкова велик документ на сайта:

arm-soft.net

eta-sys.goonet.org/?menu=65;lang=1

beunique.bg/?act=news&news_id=29

farkol.bg/index.php/2013-05-09-07-12-38/243-2015-03-25-12-41-43

murite.bg/%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BA/

plombi-mg.com/component/k2/item/78-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0.html

kristina-art.com/news.php?id=135

alpi.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/69-sertifikat_korektna

thermoengineering.eu/коректна-фирма-2015-година/

sk-stoyanovi.com/bg/pages/sertifikat-korektna-firma.html

plasy.com/news.html

pokrivi-adiniks.com/novini/119-korektna-firma

Тия бате и PR-и си правят от това, Хахаххаа, смех в залата. :)

kupiv.bg/novini/6179-sertifikat-korektna-firma-za-stroitelna-kompaniya-konstrumaks-ood/

borbabg.com/?action=news&news=42195

dritaschool.com/news.php?news=288

montana-info.net/news/22883

А това е върна на сладоледа:

haskovo.net/news/184155/ViK--Dimitrovgrad-sas-sertifikat-za-korektna-firma

Тотални щети. Тия или нямат маркетинг или им е на много ниско ниво.

А това им е оригиналния сайт, според контактите на този, който продава тези сертификати - icnkm.com
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

На тия дето продават сертификата за коректна фирма, трябва да им се даде сертификат 'Некоректна фирма' :D или 1 скункс направо...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Направо тоя сертификат да се пусне към всички държавни фирми, така или иначе чужди пари харчат. Всички ще са много коректни. Министерства, общини( управляващите много натискат PR), я виж-в този бизнес има много хляб. Може по браншове да се класифицират. Годишен членски внос и директно HTML формат! После коректен шеф, коректен гражданин -с печат на челото. Коректен шофьор-стикер на огледалото и картонче с воден знак до книжката. Като последна мярка-коректен домашен любимец -цъкнато от фейсбук. Може и коректен ученик-но първо коректен учител и коректен клас: така ще се осигури прецизна организация при финансирането. Коректен вход, домоуправител, съсед и най-якото: коректен роднина!
Коректна държава, коректен европейски съюз, коректна планета, коректен млечен път........
 
От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Циркът е пълен. Тъпаците, които са се "сертифицирали" са си и плеснали този толкова велик документ на сайта:

arm-soft.net

eta-sys.goonet.org/?menu=65;lang=1

beunique.bg/?act=news&news_id=29

farkol.bg/index.php/2013-05-09-07-12-38/243-2015-03-25-12-41-43

murite.bg/%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BA/

plombi-mg.com/component/k2/item/78-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0.html

kristina-art.com/news.php?id=135

alpi.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/69-sertifikat_korektna

thermoengineering.eu/коректна-фирма-2015-година/

sk-stoyanovi.com/bg/pages/sertifikat-korektna-firma.html

plasy.com/news.html

pokrivi-adiniks.com/novini/119-korektna-firma

Тия бате и PR-и си правят от това, Хахаххаа, смех в залата. :)

kupiv.bg/novini/6179-sertifikat-korektna-firma-za-stroitelna-kompaniya-konstrumaks-ood/

borbabg.com/?action=news&news=42195

dritaschool.com/news.php?news=288

montana-info.net/news/22883

А това е върна на сладоледа:

haskovo.net/news/184155/ViK--Dimitrovgrad-sas-sertifikat-za-korektna-firma

Тотални щети. Тия или нямат маркетинг или им е на много ниско ниво.

А това им е оригиналния сайт, според контактите на този, който продава тези сертификати - icnkm.com



Хахахах... Вижте коментарите на "Доволните" клиенти на ВиК - Димитровград... :))) За работата на тая фирма, която издава тези сертификати, ми идва да кажа : "Ко?! Не" :))))
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Що не пуснете по 1 сигнал на господарите?
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Явно много ни липсва коректност в последно време. Е, всичко си има цена. Някои неща не се купуват с пари, за всичко останало има кредитни карти. Така да се каже: импулсивна покупка. Я дайте половин кило и на мене, че и аз не съм сигурен в себе си. Какво още продавате? Съвест, лоялност, честност.....Ми чистото минало свърши. Но пак ще докарат - много се търси!
Вие следващия: какво ще желаете? Не се бутай, има за всички. И долари приемаме по курса на БНБ.
Бизнес, какво да го правиш.....
 
От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Циркът е пълен. Тъпаците, които са се "сертифицирали" са си и плеснали този толкова велик документ на сайта:

arm-soft.net

eta-sys.goonet.org/?menu=65;lang=1

beunique.bg/?act=news&news_id=29

farkol.bg/index.php/2013-05-09-07-12-38/243-2015-03-25-12-41-43

murite.bg/%D0%BC%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BA%D0%BB%D1%83%D0%B1-%D1%85%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BB-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%BA/

plombi-mg.com/component/k2/item/78-%D1%81%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%82-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%B0-%D1%84%D0%B8%D1%80%D0%BC%D0%B0.html

kristina-art.com/news.php?id=135

alpi.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/69-sertifikat_korektna

thermoengineering.eu/коректна-фирма-2015-година/

sk-stoyanovi.com/bg/pages/sertifikat-korektna-firma.html

plasy.com/news.html

pokrivi-adiniks.com/novini/119-korektna-firma

Тия бате и PR-и си правят от това, Хахаххаа, смех в залата. :)

kupiv.bg/novini/6179-sertifikat-korektna-firma-za-stroitelna-kompaniya-konstrumaks-ood/

borbabg.com/?action=news&news=42195

dritaschool.com/news.php?news=288

montana-info.net/news/22883

А това е върна на сладоледа:

haskovo.net/news/184155/ViK--Dimitrovgrad-sas-sertifikat-za-korektna-firma

Тотални щети. Тия или нямат маркетинг или им е на много ниско ниво.

А това им е оригиналния сайт, според контактите на този, който продава тези сертификати - icnkm.com

Въх, уби ма!
И аз ще изляза на Славейков да продавам хартийки с надпис: Вие сте добър човек! Сертификат от коректен и напълно некомерсиален източник. Сайт:dobar4ovek.skam.....абе, тия хора не са добре
 
От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ох... Радвам се, че попаднах на темата! Бях виждал логото на места по магазини и сайтове, но в забързания работен ден,не ми е правило особено впечатление! Присетих се обаче за един случай! Точно когато за първи път видях стикера/логото на "коректна фирма" на една от фирмите, за които със сигурност знам, че въобще, ама въобще не е коректна към държавата!!! И тогава си казах: "Б*х м... му, тез пък как са успели да го вземат този сертикат!? "

И сега като проверих някои приближени към мен фирми,... и се оказа, че и те са си взели сертификатчета, че и се хвалят яко в сайтовете си! Трагедия!

Явно обаче, въпросните хора добре си вършат работата и успяват да се продават добре. Някой да им отрече идеята? Лошото е, че е супер шарлатанско! Който се вързал-вързал! Всеки си има глава на раменете да мисли!
 
От: От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ох... Радвам се, че попаднах на темата! Бях виждал логото на места по магазини и сайтове, но в забързания работен ден,не ми е правило особено впечатление! Присетих се обаче за един случай! Точно когато за първи път видях стикера/логото на "коректна фирма" на една от фирмите, за които със сигурност знам, че въобще, ама въобще не е коректна към държавата!!! И тогава си казах: "Б*х м... му, тез пък как са успели да го вземат този сертикат!? "

И сега като проверих някои приближени към мен фирми,... и се оказа, че и те са си взели сертификатчета, че и се хвалят яко в сайтовете си! Трагедия!

Явно обаче, въпросните хора добре си вършат работата и успяват да се продават добре. Някой да им отрече идеята? Лошото е, че е супер шарлатанско! Който се вързал-вързал! Всеки си има глава на раменете да мисли!
Добре дошъл сред нас, колега!
Аз първо като се свързаха с мен си казах "кой луд ще им се "върже"?!" Но! Явно има доста рибоци... :)
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Що не пуснете по 1 сигнал на господарите?

Да, голямо шоу ще се заформи между другото. :) То това да обиколиш мрежата и ще събереш материал за няколко предавания....ама да раздадат по един златен скункс на тези убавци и на много "умните" им клиенти. :)
 

Горе