Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

За господарите се плаща вече, минаха времента на съпричастност.
Да, голямо шоу ще се заформи между другото. :) То това да обиколиш мрежата и ще събереш материал за няколко предавания....ама да раздадат по един златен скункс на тези убавци и на много "умните" им клиенти. :)
 
Re: От: От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Добре дошъл сред нас, колега!
Аз първо като се свързаха с мен си казах "кой луд ще им се "върже"?!" Но! Явно има доста рибоци... :)

С мен още не са се свързали. Но с мои клиента - да. Че двама дори. Много страни неща са им говорили. Чак да ги запишеш и да ги пуснеш в нета. Нещо като тия глупаци с мобилните сайтове и Google ъбдейта. ;)
 
Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

За господарите се плаща вече, минаха времента на съпричастност.

Така ли? Абе то цял бизнес стана вече всичко. :) Ама да, то са си гледани. Като няма кой друг да ги покаже измамниците, нямат конкуренция.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Нищо подобно, въобще няма да ти искат пари господарите, само че надали бяха се навили на това "КОРЕКТНАТА ФИРМА"
 
От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Така ли? Абе то цял бизнес стана вече всичко. :) Ама да, то са си гледани. Като няма кой друг да ги покаже измамниците, нямат конкуренция.
То аз се замислях за един такъв сайт, именно - виждаш нещо нередно и споделяш, по възможност със снимка или клип. Дори се поогледах за някоя подходяща тема, позволяваща лесен ъплоуд на снимки и видео. Примерно nerednost.com, но прецених, че нямам време да се занимавам с подобен проект, поне не и на този етап...
 
Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

То аз се замислях за един такъв сайт, именно - виждаш нещо нередно и споделяш, по възможност със снимка или клип. Дори се поогледах за някоя подходяща тема, позволяваща лесен ъплоуд на снимки и видео. Примерно nerednost.com, но прецених, че нямам време да се занимавам с подобен проект, поне не и на този етап...

Хората направиха ап за кофти паркирали шофьори, сайт за издирване на некви измамници и мошеници, защо да няма и нещо такова. Сайт, който задълже да е с галерии за видео и снимки и да може от телефоните да се бодват направо - демек да е с мобилна версия, за ап вече ще е по-трудно, защото няма как - все още си е скъпичко. Макар, че има вече и говори апчета, които само трябва да се понагласят и къстамйзнат. Поне за андрид, в гората. :)

Ако е с малко по-голям обхват може и да набере популярност. То последно време, ако сте забелязали то едно 90% от новините (поне горещите) са от клипчета и снимков материал от любителска техника, най-често телефони. :) Така, че защо не. :) И без цензура както някои тв-та си правят. :) Директно от източника. ;)

НО да се върнем на Коректните серфитикати. Някой да има снимки, някакви интересни материали за този велик проект, както го нарекоха от там. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ето и-мейлът, който така "любезно" ми пратиха:

Здравейте, бих желал още веднъж да Ви честитя възможността за получаване на Сертификат Коректна Фирма 2015. Ние сме единствената фирма в страната, която удостоверява организации по отношение на качество на изпълняваните услуги.

Вашата фирма получи отличие за:

безупречно качество на предлаганите услуги
професионално отношение към клиента
коректност във воденето на стопанска дейност

Предимствата в притежаването на сертификат Коректна Фирма и е-визитка са очевидни.
За да Ви припомня ще изброя няколко от тях:

Сертификатът Коректна Фирма

Възбужда заинтересованост и доверие сред клиентите
Дава възможност за изграждане на позитивна визия на фирмата
е предимство, с което трябва да се похвалите сред сегашните, а дори и бъдещи клиенти и контрагенти.

Сертификатът е изработен под формата на диплома върху елегантна, декоративна хартия, съдържайки пълното наименование на Вашата фирма, както и за какво бе признат, а именно за: "безупречна репутация и етикеция в управлението на бизнеса, както и коректно отношение към задълженията спрямо клиентите и партньорите".

Това е потвърждение за качество на предлаганите от Вас услуги, както и безупречна репутация.

Изпращам Ви линк към обзорната версия на сертификатът:
(линк към сертификата)
е-визитка

има за цел да рекламира фирмата в интернет
дава възможност за добавяне на информация, описваща вашата дейност
дава възможност за изтегляне на редица електронни материали като нп. логото на Коректна Фирма

В резултат на проведеното проучване от Центърът на Новата Технология ясно се вижда, че над 90% от потребителите избират бъдещите си партньори спрямо визията им в интернет.

е-визитката е точният инструмент, позволяващ лесното отличаване на вашата фирма в интернет, понеже ще се погрижим за това тя да се показва сред първите резултати при търсенето в най-популярните търсачки като Google.bg

Благодарение на такъв вид реклама ще достигнете до по-голям брой от клиенти.

Също така Ви предоставяме възможността да ползвате тази визитка безсрочно, без никакви допълнителни доплащания, както и възможността да актуализирате по всяко едно време данните на Вашата фирма спрямо потребностите Ви.

По време на търсене в интернет, визитката изпреварва публикации и артикули, намиращи се по други страници. Предоставя възможността за добавяне на допълнителни информации като карта на района, актуални промоции, работно време, снимки (договори или реализирани проекти например при строителни фирми).

След като влезнете в сайта www.korektnafirma.com може да ползвате логото на Коректна Фирма 2015 в цифров вариант, в и-мейл подписи, фактури, можете да го качите на вашата интернет страница, на рекламни флаери и т.н.

Водоустойчив стикер

информация за факта, че притежавате сертификатът

Стикерът може да се залепи на служебен автомобил, витрина или на входната врата на офисът Ви.

След поръчването на пратката ще получите:

Сертификат на Коректна Фирма 2015 с пълното наименование на фирмата.
Данни за достъп до страницата www.korektnafirma.com.
Водоустойчив стикер (формат А6)
Декларация за еднократно плащане.

Сумата на заявката е на стойност 59лв нето (бруто 70,8лв) това е за еднократна активация на визитката + 7лв за куриеска доставка.

Споменатата сума е еднократна. Участието в проекта не е обвързано с никакви абонаментни договори.

Ще можете да използвате страницата www.korektnafirma.com през целият период на дейността на Вашата фирма, без никакви допълнителни доплащания, както и ще можете да отличите своята фирма със Сертификат на Коректна Фирма 2015

Ще си позволя да се свържа с Вас по телефона относно решението за получаване на пратката.
С уважение, Гергана Димитрова

п.с. Сега много ще им генерираме трафик към сайта и ще "побутнем" в SERP-a ... :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Добре де, хората доброволно си плащат за сертификата, харесва им, щастливи са, защо толкоз им се дразните?
Измамници според мен са онези, които казват, че техният каталог е свързан с google и ако се включите там ще си вдигнете позициите...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Теоретично погледнато всички сайтове (стига да нямат забрана за роботи) са "включени" към гугъл, тъй като им индексира страниците. И Малко или много това вдига позициите. Така излиза, че всичко е ОК. Въпроса е морално ли е да се взимат пари за въздух или в случая за хартийка без покритие? И другия въпрос е заблуждават ли се клиентите на тази фирма, респективно и клиентите на техните клиенти? Смятам, че всички ще са единодушни в отговорите и също така смятам, че има компетентни органи на който им се плаща за да се занимават с такива неща.
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

С една дама сме започнали такъв сайт и само домейна ни остана да измислим с сайта сме готови.
Хората направиха ап за кофти паркирали шофьори, сайт за издирване на некви измамници и мошеници, защо да няма и нещо такова. Сайт, който задълже да е с галерии за видео и снимки и да може от телефоните да се бодват направо - демек да е с мобилна версия, за ап вече ще е по-трудно, защото няма как - все още си е скъпичко. Макар, че има вече и говори апчета, които само трябва да се понагласят и къстамйзнат. Поне за андрид, в гората. :)

Ако е с малко по-голям обхват може и да набере популярност. То последно време, ако сте забелязали то едно 90% от новините (поне горещите) са от клипчета и снимков материал от любителска техника, най-често телефони. :) Така, че защо не. :) И без цензура както някои тв-та си правят. :) Директно от източника. ;)

НО да се върнем на Коректните серфитикати. Някой да има снимки, някакви интересни материали за този велик проект, както го нарекоха от там. :)
 
В кръга на измамата е, защото ти обещават сертификат. Да, но идеята на всеки един сертификат е той да има тежест. Всеки един сертификат (независимо на кой) се взима след минаване на определен набор от изисквания, одити и понякога изпити. Въобще не обсъждаме и момента, в който този сертификат реално трябва да отговаря на някакви стандарти, за да може и самите му собственици да знаят, че борейки се в нишата имат завидно предимство пред конкуренцията си по база критерии.

Мен лично ми е все едно кой се "сертифицира", щом има хора, които им вярват, няма лошо, да продължат да си мислят, че с взимането му са нещо повече от останалите в областта си. Както каза @alexer, няма причина да се дразним и да сме негативно настроени. Единственото, което ми дразни мен, че за хора с клиенти това означава едно - проучване, за да види какво му продават (тези, които се грижат за маркетинга на дадения клиент), а това е допълнителна работа, която обикновено минава за фри консултация. Не знам дали има хора, почувствали се така, но това се случва обикновено. Поне при мен така ми дойде. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Конкурс за миски само не разбрах дали има бомба,,, плашаш лиси нешо за сертификатя
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

С една дама сме започнали такъв сайт и само домейна ни остана да измислим с сайта сме готови.
Ъпи, от доста време ми се "въртеше" тази идея, но все я отлагам по една или друга причина, та ще се радвам да видя твоята реализация. Успех! :)
 
От: От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ъпи, от доста време ми се "въртеше" тази идея, но все я отлагам по една или друга причина, та ще се радвам да видя твоята реализация. Успех! :)
Забихме на домейна, инак сайта е на 80% готов. Много добре сме го замислили само най-важното ни куца защото искаме да стане сериозен сайт на който потребителите да имат доверие.
Пък и ако някой има желание да помогне е добре дошъл.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ъпи, от доста време ми се "въртеше" тази идея, но все я отлагам по една или друга причина, та ще се радвам да видя твоята реализация. Успех! :)

Да, доста добра идея и на мен ми се струва. И като гледам в каква държава живеем тук съдържание да ринеш с фадроми. :) Дано ресурса (времето и писането) ви стигне, защото честно казано всякакви глупости се случват всеки ден и материал адски много има. ;)

И ако стане популярен, новините ще си го отварят и гепат от там нон стоп, защото са им слаби репортерите. Верно, че ще си го изкривят през техните си виждания, но като го закъсат с материалите, ще канат. ;)

С какво да помагаме? С името на домейна ли? Направо направи една тема и разкажи какво има направено, цели и концепция и да се изредим с предложения. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Да, доста добра идея и на мен ми се струва. И като гледам в каква държава живеем тук съдържание да ринеш с фадроми. :) Дано ресурса (времето и писането) ви стигне, защото честно казано всякакви глупости се случват всеки ден и материал адски много има. ;)

И ако стане популярен, новините ще си го отварят и гепат от там нон стоп, защото са им слаби репортерите. Верно, че ще си го изкривят през техните си виждания, но като го закъсат с материалите, ще канат. ;)

С какво да помагаме? С името на домейна ли? Направо направи една тема и разкажи какво има направено, цели и концепция и да се изредим с предложения. :)
Супер идея, тъкмо и да опиша моята идея и да събера други.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Ако се популяризира добре (социалки, реклама), а после се намери начин за стимулиране да се споделя (снимки, текст, видео) в един момент би могло да се превърне във вирал, особено ако се обвърже с мобилно приложение... Според мен има доста потенциал подобен проект.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измам

Супер идея, тъкмо и да опиша моята идея и да събера други.

Да, ще очаквам с нетърпение и знаеш, че съм на линия за моето рпедложение, само малко повечко за концепцията. ;) Дори захапи от темата за първа статия или случка.

То и господарите не бяха с много известен сайт, ама все го гледам шернат в социалките. Сигурно си генерира завиден трафик. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната и

Да, ще очаквам с нетърпение и знаеш, че съм на линия за моето рпедложение, само малко повечко за концепцията. ;) Дори захапи от темата за първа статия или случка.

То и господарите не бяха с много известен сайт, ама все го гледам шернат в социалките. Сигурно си генерира завиден трафик. :)
Пуснах тема да не спамим тук:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=59992
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредна

Пуснах тема да не спамим тук:
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=59992

Да, нека отдадем заслуженото уеб пространство на този велик сертификат, с който миропомазаха "умниците". :)
 

Горе