Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Asen Popivanov

Active Member
Здравейте, колеги!
Преди малко ми звънна телфона и момиче с монотонен глас изрецитира наизустено: Здравейте, след подаден сигнал от ваш клиент, ние от проект "Коректна фирма", Ви информираме, че сте определени като коректна фирма , за което ще ви бъде издаден сертификат и безплатно ще бъдете включен в списъка с коректни фирми...." Прекъснах момичето и казах да ми прати информация на и-мейл и да започне мейла със сертификата, който тяхната фирма притежава и часта от офертата, която не е БЕЗПЛАТНА. След пауза, заявиха , че ще ми пратят инфо... Чувалои ли сте за тази нова "шашма"? Кои и по какво, дадено му от къде право ще квалифицира фирмите? На мен ми се струва поредната незаконна и грозна схема за правене на "бизнес" по балкански! :(
Вижте сайта им, та даже и моба можете да си пуснете, да ви дадът сертификат: ето
 
Последно редактирано:
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Потърси в гугъл, прилича на поредния тъп каталог.
 
Поредната шарлатания. Ето как започва мейлът:

на вниманието на управителя относно Сертификат за Коректна Фирма

И като ги видях, пълна аматьорщина. И това всеки месец . Всеки месец излиза по една такава глупост на пазара. Знам го защото ме занимават хора със сайтове. Били им звъннали и им казали и не знам си какво. Мама им проста и на мен ми губят времето. Това ме дразни най много, иначе нека си продаваш шита и там който върже. ;)

korektnafirma.com - ??? WTF???
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Това да не е проекта на упхирото. Той щеше да прави онлайн списък на коректни фирми..
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Че какво лошо има да про/дават някакви си техни сертификати? Има едни изключително нагли - обаждат се, че изтича хостинг и домейн и дори фактура изпращат... :oops:
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Чак не мога да повярвам като гледам какви сериозни компании са се доверили на този сертификат...

Сериозно ли? Еми има ги всякакви. Лошото е, че като се появят още такива, без реална стойност или съмнителна, ще се обезсмисли и това нещо. Както се опитват да го направят със SEO-то за 100 лева. :)

Но тук е редно фирмите, раздаващи подобни сертификати да вземат отношение, защото това директно е камък в тяхната градинка. Защото като влезнаха (и все още го правят) бизнес каталозите, който твърдяха, че те правят видими в Google, ако се инклуднеш при тях. И яко се кълве от клиента, защото кой не иска да излиза в Google. Само където те са си там, а каталог реално им създава една страница с тяхна информация, в много редки случаи уникална. Дублираните знаем как "оптимизират" положението. :) Аз се дразня, защото имах един такъв проект за клиент и човека звънна, обеди го по не знам какви причини и без да знам му изкопираха сайта и плес, след има няма 2 седмици изхвърча от 2ра страница, а се бях надъхал да го метна на първа. Жалко....и му казах, че съм до тук. Същият ми каза и че това било далавера и тотално вече не ми пука. Да прави каквото иска. Не обичам някой да взима решения, за които грам не е подготвен. И резултата е на лице.

Няма лошо нека предлагат такива неща. лошото е, че в един момент клиента ще каже на истински сертифицираните фирми, можещи да дадат добър евро-сертификат "Еми ние си имаме от един кой си, за какво ми е Вашия?" и ще е така, защо да имаш 100 серфитиката.

@alexer, а тия са за убиване.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Днес в центъра на София видях няколко магазина с лепенка от въпросната фирма. :D

ако с лепенка опитват да ме привлекат за клиент, едва ли ще се получи :D
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

ако с лепенка опитват да ме привлекат за клиент, едва ли ще се получи :D

В единият магазин обясних на приятел за тази лепенка и един от служителите през цялото време ме гледаше много страмно. Колко подлъгани хора има...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Това да не е проекта на упхирото. Той щеше да прави онлайн списък на коректни фирми..
ШШшштт, не ми се правете а си плащайте ей!!!!
 
Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Днес в центъра на София видях няколко магазина с лепенка от въпросната фирма. :D

Мега яко. :) Човек да си умре от кеф. Как ги сертифицират, един Господ знае. ;)
 
От: Re: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Мега яко. :) Човек да си умре от кеф. Как ги сертифицират, един Господ знае. ;)

Да ти кажа много си мислех да попитам, как са го получили. Но реших, че няма смисъл да се занимавам с такива глупости.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте,
Изглежда април е кофти финансов месец и новите измамници скочиха на пазара. Аз също получих обаждане от въпросната бургаска фирма. Естествено, първоначално бях полъскан от изложените факти - психологически трикове прилагани в САЩ преди 60-70г. Младежа, добре клиширан предоставяше изчерпателна информация за моята фирма старателно изсмукана от интернет. Тънкият момент на моето зарибяване приключи когато решихме да издадем фактура. Оказа се че въпросния таен софтуер не е разбрал че тази фирма не осъществява търговска дейност от 7 г. Това сложи край на моето добро настроение и реших да действам като тях: направих поръчка и ги пуснах на паша. Вече получавам 2 обаждания от централата на ужилените - май им е кофти. Та искам да ви помоля скъпи колеги: поръчвайте нека да ходят на паша. Във всяка стопанска структура има приходи и разходи от кофти мениджмънт.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Относно получилите сертификата: нищо не можете да направите. Разправяйте на бабите си да не вдигат телефона на непознати. Разкажете и на близките си че са ви измамили. Тук няма държава или общество което да ви защити. Бъдете бдителни и се пазете. Утре друг подкупен мижитурко в НАП или АП ще получи дребна сума парички за да ви предаде.
Малка флашка и усмивчица. Държавна корпоративна сигурност - няма такова понятие на тази заградена территория.
За съжаление опита струва скъпо. Ценете вашите усилия и бъдете пестеливи, рекламата е част от измамата....
 
Здравей и добре дошъл при нас.

Днес имам разходка до едно място в широкия център на столицата, та там мярнах едно заведение за хранене, което гордо беше си плеснало стикера на вратата точно на тази фирма - Коректна фирма. Ще гледам да снимам. :) Голям смях ме напъна. :) Милите, дори и не подозират, че за част от хората (по-образованите),това си е греда отвсякъде и като нещо, с което си тръгнал да се хвалиш и като сертификат. Или имаш истински сертификат или не, няма среден вариант в повечето случаи. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Балъците нямат свършване - Първо ми се похвали сестрами после и една позната че са станали коректни фирми - Направих ги на маймуни
 

Горе