Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Току що ми се обадиха от същата фирма. Уведомиха ме, че фирмата ни е получила сертификат и т.н.
Звъняли са ми от какви ли не каталози, но тази "покана" за включване беше наистина най-наглата досега.
Дори не си направиха труда да ме попитат дали желая да се възползвам от услугата им. Набързо казах, че не желая да използвам електронната визитка и просто ми казаха "чао".
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

I wonder how much money they make.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

За семки според мен. Мизерници.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

^"За семки според мен. Мизерници."

06-05-15, 21:10 @Scaramouche "До сега в София фирмите са над 300..."

Направих си труда да го преброя отново, само за София са над 400 вече. Тоест за 8 дена са се увеличили с 100. Както се има предвид, че хартийката която продават струва 59 без ДДС (77,52 с ДДС и транспорт) то това значи, че за 8 дни само от тези 100 нови фирми в София са направили 5 900 лв (разбира се това е оборот, а не печалба).

Изглежда много семки папкат в Бургас.
 
Да са живи и здрави, но тук балъчетата ги хранят, не те самите. Според мен това е продукт с много кратък срок на живот, освен акл измислят нещо друго, но не за 2016-та - много преди това ще ги разберат за какво става дума. ;) А колкото до схемата, смятам че е пренесена от някъде като модел. Не ми се вярва този шит да е изцяло тяхно изобретение, но не съм много сигурен в това. Сигурен съм в това, че стойността на този сертификат не е това, за което го промотират. За наша голяма жалост много компании са подлъгани да го закупят поради простия факт, че в тези компании не работят истински професионалисти. Както ние знаем, една дигитална агенция трябва да има сертигикати за гугъл адсенс, майкрософт и подобни, така и техния бизнес е нужно да има отличия в нишата си и всичко касаещо бизнеса им. Всичко от този тип на Коректна фирма е един голям шит. Но това, както казах, го знаят специалистите и протата. ;)
 
От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Да са живи и здрави, но тук балъчетата ги хранят, не те самите. Според мен това е продукт с много кратък срок на живот, освен акл измислят нещо друго, но не за 2016-та - много преди това ще ги разберат за какво става дума. ;) А колкото до схемата, смятам че е пренесена от някъде като модел. Не ми се вярва този шит да е изцяло тяхно изобретение, но не съм много сигурен в това. Сигурен съм в това, че стойността на този сертификат не е това, за което го промотират. За наша голяма жалост много компании са подлъгани да го закупят поради простия факт, че в тези компании не работят истински професионалисти. Както ние знаем, една дигитална агенция трябва да има сертигикати за гугъл адсенс, майкрософт и подобни, така и техния бизнес е нужно да има отличия в нишата си и всичко касаещо бизнеса им. Всичко от този тип на Коректна фирма е един голям шит. Но това, както казах, го знаят специалистите и протата. ;)

Stop giving them ideas, now they are going to start giving different sertificates for every niche.
 
Re: От: Re: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Stop giving them ideas, now they are going to start giving different sertificates for every niche.

Бате, вкарай един Team Viewer и да ти фикснем тази кирилица, че така не е много приятно. :) Поне за Бг версията на форума. :) За другата (ЕН) си добре дошъл да създаваш и прави теми. ;)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Blinky "А колкото до схемата, смятам че е пренесена от някъде като модел."

Разбира се, че не е тяхна. В крайна сметка докато някои се опитват да открият топлата вода, други я ползват. Предполагам, че и някой от този форум също може да се опита да се възползва от нея. Давам безплатна идея да направи сертификат "Безупречна репутация 2015"

"Според мен това е продукт с много кратък срок на живот, освен акл измислят нещо друго, но не за 2016-та - много преди това ще ги разберат за какво става дума."

О, не съм сигурен в това. Всичко зависи как ще си изиграят картите. Колкото и смешно да звучи, но за средния потребител един сертификат - ISO (който не му говори нищо) му вдъхва много по-малко доверие отколкото този абсолютно ненужен гръмко рекламиращ се "сертификат". И тъй като за компаниите е много по-важно как ще се позиционират на пазара пред своите клиенти, не зависимо, че разбират неговата безсмислица ще продължават да си плащат за него докато им носи положителен имидж (пред средния клиент). Със сигурност сега са във възход и не са в своя апогей.

Това което може по-бързо да амортизира тази идея е конкуренцията. Когато се появят много такива безсмислени сертификата, то лека по лека ще се обезценят, защото средния потребител ще разбере тяхната безсмисленост (тогава всеки ще започне да се рекламира, че е "оригинала"). Другото е да излезе някоя голяма медия с репортаж и да обясни на разбираем език, че този надпис няма никаква реална стойност. Третото е да се направи масова кампания и сайтовете да слагат банер "Аз съм коректна фирма нищо, че нямам издаден "сертификат" от ....", което да разясни безсмислеността му. Но до тогава тази идея ще набира все повече скорост. Колкото по-дълго остане единствен, толкова повече ще му се увеличава тежестта.

Разбира се в този тази идея има бъза амортизация, но със сигурност ще е повече от година. Но има начин да се развие и да се направи много по-дългосрочна (не смятам да давам идеи на бургазлии, те са умни и ще се сетят).
 
8122613s.jpg


Ето какво видях тези дни. Щях да го снимам с лепенката, но са я махнали явно след като някой си е направил труда да проучи повече какво точно представлява този сертификат. :)
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

На Лъвов мост 3 различни магазинчета от различни нишиса си залепили един до друг на вратите колко са коректни хддд вървиш и се чудиш как тъй всички наред са коруктни, а са ги лепили така все едно всичките са кривогледи :D
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

^"За семки според мен. Мизерници."

06-05-15, 21:10 @Scaramouche "До сега в София фирмите са над 300..."

Направих си труда да го преброя отново, само за София са над 400 вече. Тоест за 8 дена са се увеличили с 100. Както се има предвид, че хартийката която продават струва 59 без ДДС (77,52 с ДДС и транспорт) то това значи, че за 8 дни само от тези 100 нови фирми в София са направили 5 900 лв (разбира се това е оборот, а не печалба).

Изглежда много семки папкат в Бургас.

Много ли са? Точно пари за семки са си.
 
Re: От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Много ли са? Точно пари за семки са си.
И аз не мисля, че е това е идея (ако е някаква идея въобще), която ще направи собственика и богат. По-скоро е нещо мишкарско и краткосрочно до следващата велика идея. ;)
 
От: От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Здравейте колеги! И на мен ми се обадиха и e-mail ми изпратиха.... Попаднах в интернет на някакво "кратко изследване" - "По какъв начин Коректна Фирма верифицира своите членове?.

Та моето мнение...
Това така наречено "кратко изследване", доста понамирисва, че от Изследователски Център На Клиентските Мнения ЕООД, чийто е проекта "Коректна фирма" искат да си вдигнат рейтинга след като в интернет пространството доста негативни мнения има за тях. И ако трябва по техния така наречен "алгоритъм" да изследват сами себе си...??? Излиза, че ако искате да получите "Сертификат коректна фирма", ще Ви бъде издаден такъв от НЕКОРЕКТНА ФИРМА- ОЦЕНЕНА ПО ТЕХНИЯ СОБСТВЕН АЛГОРИТЪМ. Смях в залата. Докато има тарикати ще има и балъци. Хорааа, отворете си очите и ушите и ако не Ви е ясно, питайте. С питане до Цариград се стига. Те предлагат "сертификат коректна фирма" , на който е записана дата и година 2015. Е, ако Вие сте коректен до тази дата, то бихте могли да станете некоректен след тази дата, нали? И означава, че потенциалните Ви клиенти биха се поизлъгали:).
Сумата, която Ви искат уж еднократно за да Ви уж сертифицират не е голяма, но подлъганите стават все повече и повече и сумата в джоба на поредните измамници нараства неимоверно. Да, ок никой не Ви задължава да плащате втори път, но Вие нали след като сте платили да сте "коректен" за 2015, ще поискате да сте коректна фирма и за 2016, 2017, 2018 и т.н. Да, но от Изследователски Център На Клиентските Мнения ЕООД се АНГАЖИРАТ ЗА ДОСТОВЕРНОСТ на издадения "сертификат" САМО ДО ДАТАТА, на която са ГО издали. Ами платете си отново, за да могат от "изследователския център...." да гарантират за достоверността на издадения сертификат, че е валиден до следващата дата и година:))) или за да не плащате разчитайте на балъците, че няма да четат датите и годините и ще си мислят, че сертификата е доживотен от датата на издаването му:)))Смяяяях.... СЕРТИФИКАТ (Речник)- Официално писмено удостоверение за нещо, свидетелство. Добре, ама кой ти го издава? Акредитирана ли е тази фирма? Защото печатането на листчета със заглавия "Удостоверения"="Сертификати" са без реална стойност за притежателите им, защото тези "документи" са издадени от фирми без акредитация или акредитирани от органи, които не са официално признати.

Кой може да сертифицира

Право да издават сертификати за въведен стандарт имат организации, които са били акредитирани за тази дейност. За да получат това право, сертифициращите органи трябва да отговарят на определени изисквания за компетентост на хората, за документация и др.
"Акредитацията на сертифициращите организации се извършва от национален орган, който е една-единствена институция за всяка държава. Основната му задача е да следи работата на сертификаторите и да внася ред в дейността им. Той има право да отнема акредитации", обяснява Калин Панев, директор сертификация в Bureau Veritas Certification.
Въпреки международната стройна организация за акредитиране и сертифициране в страната има фирми, които издават сертификати без международно признание. Причината е, че акредитацията и решението от кого фирмата да поиска сертифициране е доброволно, обяснява Калин Панев. Но при неподходящ избор предприятието трябва да си носи последиците от непризнаване на документа. "Неакредитираният сертификат е равносилен на това да си разпечаташ на цветен принтер шофьорска книжка", казва Юлиан Узунов, консултант по управленски стандарти от 1989 г. и мениджър на фирма Top Management Advisor. Акредитацията означава контрол и безпристрастност, тя е доказателство за компетентност на сертификатора, твърди Узунов.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

@SmartBusiness "Много ли са? Точно пари за семки са си."

Като разделим 30/8 и го умножим по 5 900 (защото толкова са изкарали чист оборот за 8 дни в София) то темпото им е 22 150 лв. оборот не месец само за София. Като се сложат и всички други големи областни градове, а и по-малките то много е вероятно оборота им да е повече от двоен. Ако поддържат това темпо до края на годината ще направят половин милион. Е надявам се всички вие за които това са пари за семки да изкарвате в пъти повече и то докато продавате "въздух".

п.п. Направих си отново труда да ги преброя в София, за 6 дни са се увеличили с 80-85 фирмите (което е по-добро постижение от 100 за 8 дни). Тоест за 14 дни само в София са продали хартийки на стойност 10 620 без ДДС.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Събота и неделя не работят ;) Имат и разходи за хора, телефони...
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

^ "Събота и неделя не работят Имат и разходи за хора, телефони..."

Значи не са ги направили за 14 календарни дни, а за десет работни дни и сметката е пак същата. Да знам, че имат разходи и за това съм писал, че това е оборот, а не печалба.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Да можеше и по-добре да са, но все пак са в развитие.

Фирмата е регистрирана в средата на януари. До сега имат 1 961 фирми в каталога си, което означава, че са продали хартийки за 115 699 лв. Ако са започнали бизнеса през февруари то това значи, че за три месеца и половина са имали средно по 33 056 лв оборот на месец. Като се има предвид, че първите месеци са вървели по-бавно и сега започват да набират скорост. Много е вероятно сега да правят между 40-50 хиляди на месец оборот. Но дори да приеме, че успеят да задържат това темпо за една година, то това значи, че ще направят около 400 000 лв. оборот. Следващата година могат да задържат половината, ако много не се натягат.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Какво правите сметките без кръчмаря. Факт е, че реално разходите са минимални за сметка на оборота/печалбата. Ако не печелеха, нямаше да се занимават с това и нямаше да тормозят хората по телефона.
 
От: Сертификат "Коректна фирма"?! Поредната измама?

Догодина ще подновят сертификата на повечето фирми/като им дадат 10 лв отстъпка най-вероятно, за да си гарантират подновяване/ + ще зарибят още нови. Екстра са го измислили :D
 
Нека печелят, докато не попаднат на някоя комисия или по-отракан да ги нацепи отзад. На мен също ми звъняха тия селяци. Пълна скъб са. Да са им живи и здрави глупавите клиенти. Гледай какви педали недоклатени. Няма да инвестират в някаква реклама във фейса или гугъл, ама ще ги дадат на първия измамник, който ми го оцвети така както една овца би захапала. Жалка работа. Аз съм супер много против тъпизма на хората, отколкото, че една овча глава е решил да прави пари от този тъпизъм. Айде да чукне 1 милион, пък каквото такова. ;-)

Да го лапат простите, както се вика. Ние нали си развиваме бизнеса.
 

Горе